Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Моля да ме насочите какъв лаптоп да си взема,на който да върви 7ца32бит.Нов. Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки един нов лаптоп...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

32бит значи искаш под 4гб рам??
А и за какво ще го ползваш предполагам само като мултимедия?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, vladistia написа:

Моля да ме насочите какъв лаптоп да си взема,на който да върви 7ца32бит.Нов. Благодаря!

Насочи ни преди това към бюджет с, който разполагаш и за какво ще се ползва, каква дейност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бюджета около 800лв.Ще ми трябва за автомобилна диагностика.За масовите които се продават в момента ми казаха че 7ца 32бит няма да върви както трябва.За това помолих за съвет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А на какви портове ти се връзва устройството за диагностика?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

щом искаш нов - примерно нещо такова (линка е илюстративен - може да го намериш на друго място на по-добра цена)

Наблягаш процесора да е поне i3.

Да има поне 4гб ram

Да има SSD диск заради бързодействието.

Ако ще инсталираш windows 7 - съветвам те да е 64bit. версия - всички програми от XP, които ползвах ми тръгнаха по един или друг начин или им намерих алтернативи. Все пак за специализиран софтуер за тестване може и да не стане...

Редактирано от krassleto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 8/30/2017 в 4:52, vladistia написа:

Бюджета около 800лв.Ще ми трябва за автомобилна диагностика.За масовите които се продават в момента ми казаха че 7ца 32бит няма да върви както трябва.За това помолих за съвет.

За двойно по-малко пари и отгоре взимаш втора ръка някое Fujitsu S751/S752 и си свиркаш с машина за, която няма да трепериш, че ще я тресне токов удар от автото, дето ни една гаранция не я хваща, щото в сервиза не ядем домати с колците. ;) После да почерпиш, че тия горните имат и COM порт, та да може да закачиш повече колици. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, vladistia написа:

на мен ми трябва задължително 7ца32бит заради конкретен флашер.

В такъв случай ти препоръчвам лаптоп втора употреба без UEFI в биос, ще имаш по малко проблеми, а и ще спестиш пари. Можеш да го намериш все още и с легален windows 7 32bit. Точен модел няма да дам, но пак гледай да е поне с горните параметри и да има SSD (може да се наложи да доплатиш, за да ти сложат).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз мисля ,че е по-добре един втора употреба с малък хард диск ,който да махнеш и да сложиш ссд ,не само заради бързината ,но и заради това че като разкарваш лаптопа насам натам докато работи няма опасност да се скапе хард диска от вибрациите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, lawyerkarachi написа:

И аз мисля ,че е по-добре един втора употреба с малък хард диск ,който да махнеш и да сложиш ссд ,не само заради бързината ,но и заради това че като разкарваш лаптопа насам натам докато работи няма опасност да се скапе хард диска от вибрациите.

Що трябва да маха хард диска. Може да си сложи SSD на мястото на DVD-то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И това е вариант.Но ако се ползва само за работа със софт без да се складират големи файлове,аз бих си го направил само със ссд,а cd винаги може да потрябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря!!!!Ако може и да ме насочите марка и от къде да го взема...ще стане супер.Още веднъж много благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 9/1/2017 в 17:08, Емил Костов написа:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, lawyerkarachi написа:

Това май трябва да е към постващия, а не към мен ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

12"екран - не мисля, че е добра идея. Все пак няма да си купува таблет...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

vladistia , вижте е еМАГ има доста намалени лаптопи този месец.

https://www.emag.bg/laptop-hp-250-g5-s-procesor-intelr-celeronr-n3060-1-60-ghz-15-6-4gb-1tb-dvd-rw-intelr-hd-grapichs-400-free-dos-black-w4m62ea/pd/DNMR07BBM/?ref=prod_CMP-665_1140_11435 - Лаптоп HP 250 G5 ,

https://www.emag.bg/laptop-hp-250-g5-s-procesor-intelr-pentiumr-quad-core-n3710-1-60-ghz-up-to-2-56ghz-15-6-hd-led-display-hdmi-4gb-ram-1tb-hdd-802-11ac-win-10-home-bg-klaviatura-w4n32ea-bg/pd/DJZCP7BBM/?ref=prod_CMP-665_1140_11435 - Лаптоп HP 250 G5  - този също е готин и има подаръци към него.

А ако не искаш НР - https://www.emag.bg/laptop-lenovo-ideapad-320-15isk-c-procesor-intelr-coretm-i3-6006u-2-00ghz-skylaketm-15-6-full-hd-4gb-500gb-dvd-rw-intel-hd-graphics-windows-10-home-coral-red-80xh0087ri/pd/DXS0GKBBM/?ref=prod_CMP-665_1140_11435 - Промо пакет: Лаптоп Lenovo - само,че е малко над лимита за пари, но пък върви заедно с Безжична оптична мишка Microsoft Sculpt Mobile

Редактирано от Бела
без рекламни линкове! (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Бела написа:

vladistia , вижте е еМАГ има доста намалени лаптопи този месец.

https://www.emag.bg/laptop-hp-250-g5-s-procesor-intelr-celeronr-n3060-1-60-ghz-15-6-4gb-1tb-dvd-rw-intelr-hd-grapichs-400-free-dos-black-w4m62ea/pd/DNMR07BBM/?ref=prod_CMP-665_1140_11435 - Лаптоп HP 250 G5 ,

https://www.emag.bg/laptop-hp-250-g5-s-procesor-intelr-pentiumr-quad-core-n3710-1-60-ghz-up-to-2-56ghz-15-6-hd-led-display-hdmi-4gb-ram-1tb-hdd-802-11ac-win-10-home-bg-klaviatura-w4n32ea-bg/pd/DJZCP7BBM/?ref=prod_CMP-665_1140_11435 - Лаптоп HP 250 G5  - този също е готин и има подаръци към него.

А ако не искаш НР - https://www.emag.bg/laptop-lenovo-ideapad-320-15isk-c-procesor-intelr-coretm-i3-6006u-2-00ghz-skylaketm-15-6-full-hd-4gb-500gb-dvd-rw-intel-hd-graphics-windows-10-home-coral-red-80xh0087ri/pd/DXS0GKBBM/?ref=prod_CMP-665_1140_11435 - Промо пакет: Лаптоп Lenovo - само,че е малко над лимита за пари, но пък върви заедно с Безжична оптична мишка Microsoft Sculpt Mobile

Личен опит: Първите два варианта не работят добре с windows 7 32bit - разпознава се само 1.86GB рам, а това е оверкил за машината. Оправи се проблема със слагането на 64битова версия, но това в случая не се цели - затова са неподходящи. А как зарежда с HDD - жална майка...

Леновото по-става като предложение, но подозирам, че ще има същия проблем с паметта и 32битовата ОС и същото бързодействие поради бавния диск...

Редактирано от krassleto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом е за диагностика е това Линк

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за насоките!Ако може да е по голям/примерно 15,6''/защото при мен вече годинките,зрението........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.