Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте! Преди няколко дни си купих 2 micro SD карти по 16гб и реших да си запиша малко музика. Първият път всичко си беше наред, записах около 100 песни и вечерта реших да запиша още няколко. Та проблема ми е следният - Щом опитам да запиша няколко папки с музика - да речем 5 папки и само 2 или 3 от тях се записват и дори се губят и файлове от тях. Пробвах да ги форматирам както от телефона, така и от компютъра. Пусках и проверка за грешки и само триеше около 20 песни, а проблема няма как да е от файловете, понеже както казах в началото, първия път всичко се беше записало, а сега същите песни не искат да се запишат. Пробвах и със двете карти, записвам си всички папки със музика и щом ги махна и ги сложа отново, повече от половината файлове липсват. Ето тук съм направил един screenshot след като пусна проверката за грешки. Ако някой знае от какво може да е нека сподели, понеже не разбирам абсолютно нищо от тези карти.

у,е,уеу,е,уеу,е,уе,уе,у.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Марки и модели на картите, откъде си ги купил, за колко пари?... Най вероятно са ментета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами купих ги тук от града от един магазин за техники. Цената е 18лв бройката.  Тези бяха най-скъпите и си помислих, че ще са най добри. Марката не съм сигурен каква е, като ги купих бяха във прозрачна кутиийка. Ето и снимка на картата.  Предполагам, че са ментета Аз имам срок на връщане, мога да ги върна до 7 дена, но ми трябват спешно за тези дни и ако има някакъв начин да се реши този проблем със записването ще съм много благодарен.

21148472_1409732362429894_608930604_n.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Форматиране на друг компютър през преходник и записване на каквито и да е файлове до запълване. За сигурност избери имана на латиница и не много дълги. За имената на директориите също.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Toni_Kykata написа:

Предполагам, че са ментета Аз имам срок на връщане, мога да ги върна до 7 дена, 

Не предполагай, бъди сигурен. Че си ги купил и на цена като за истински :D .

Връщай ги, и си вземи парите. Няма друго решение на проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тествай с H2TESTW и виж действителният им капацитет. Вероятно тези са менте и имат един капацитет(малък), а са направени да докладват на Windows друг капацитет - по-голям. Това става чрез вкарване на контролера в режим на цикличен запис - да презаписва като свърши мястото на картата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да ги върнеш до 7 дни, но само ако си ги купил онлайн. В противен случай имаш право да им направиш рекламация, но там може и да чакаш 1 месец - така е по закон. За справка - КЗП.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес сутринта отидох и ги върнах, опитах всякакви програми, но без резултат. Може ли да ми предложите качествена micro SD карта 16 гб до около 20 лв?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.