Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, 
Не съм някакъв заклет геймър.. и нямам никакви инсталирани игри и нужното време, но тия дни реших да се разсея и поубия малко време в някоя друга игрa но тъй като не съм достатъчно компетентен и не съм сигурен кое видео мога да взема. В момента нямам, а и не искам да давам луди пари за видео карти, Знам, че по-скъпото е по-хубаво, но все пак ако може да ми кажете дали това видео става за пускане на игри като като Call Of Duty Black Ops, Watch Dogs и т.н. благодаря.

https://www.emag.bg/video-karta-asus-amd-radeon-r7-240-2048mb-ddr3-128bit-hdmi-dvi-vga-r7240-2gd3-l/pd/DR6QJBBBM/

Редактирано от Chuffy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Chuffy написа:

Здравейте, 
Не съм някакъв заклет геймър.. и нямам никакви инсталирани игри и нужното време, но тия дни реших да се разсея и поубия малко време в някоя друга игрa но тъй като не съм достатъчно компетентен и не съм сигурен кое видео мога да взема. В момента нямам, а и не искам да давам луди пари за видео карти, Знам, че по-скъпото е по-хубаво, но все пак ако може да ми кажете дали това видео става за пускане на игри като като Call Of Duty Black Ops, Watch Dogs и т.н. благодаря.

https://www.emag.bg/video-karta-asus-amd-radeon-r7-240-2048mb-ddr3-128bit-hdmi-dvi-vga-r7240-2gd3-l/pd/DR6QJBBBM/

Кажи каква е цялата конфигурация, на каква резолюция ще се играе, бюджета какъв е и имаш ли проблем с покупки на стоки втора употреба.

Картата която си избрал ще подкарва някакви игри, ама тия дето си ги изброил са доста тежки и ще тръгнат може би на ниска резолюция и минимални настройки с нисък fps с нея. А така не се играе баш...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това от линка е на ниво вградена графика и е баш колкото да ги пусне игрите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@eminem_vr  нямам доверие на каквато и да е 2-ра употреба техника и хардуер. Процесора ми е i3, 4 рам

@Roujin Z,  а дали може да се намери подходящо евтино видео ? един познат ми каза, да гледам да е със 128 битова шина, другото нямало значение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, Chuffy написа:

@eminem_vr  нямам доверие на каквато и да е 2-ра употреба техника и хардуер. Процесора ми е i3, 4 рам

@Roujin Z,  а дали може да се намери подходящо евтино видео ? един познат ми каза, да гледам да е със 128 битова шина, другото нямало значение.

Хубаво е че четеш през ред. Питах и за резолюция май, както и за бюджет. Познатия те е подвел. 

Ако това ти е бюджета - цената на тази карта, то няма как да си купиш нова карта за тези пари дето става за игри. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, Chuffy написа:

тая шина ако се движи с бавна памет. За какво ти е толкова широка писта? Доста неща се гледат при избор на една видео карта.

Редактирано от acnekt (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

64 бит. вариант на GT730 които е с GD5 е една идейка по-добър. Не че става за игри или разликата е съществена просто е пример че 128 бит. не значи по-добра.

Както казах това не е препоръка но ако все пак ще взимаш нова карта за тия пари по-добре нея - https://www.emag.bg/video-karta-gigabyte-nvidia-geforce-gt-730-2048mb-gddr5-64bit-hdmi-dvi-vga-pl-1045847-gv-n730d5-2gi/pd/D9KVKMBBM/

п.с. 1030 която също е 64 бит. е още по-добра но и цената скача - http://www.vario.bg/gigabyte-geforce-gt-1030-low-profile-2g-gv-n1030d5-2gl

Уточнявам че като всички актуални карти няма възможност за аналогова връзка ако монитора ти е стар.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@eminem_vr , Пак казвам - не съм геймър и не държа да имам издута графика и всичко да ми е на  Ultra High, стига ми да вървят добре без да сече на  нормал/medium настройки,  ако картата го позволява - супер!
Предложението на @Roujin Z за GeForce GT 730 ми допада, ако наистина е по-добър вариант от Asus AMD Radeon R7 240  не е проблем, че е със 7лв по-висока цената.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Chuffy написа:

@eminem_vr , Пак казвам - не съм геймър и не държа да имам издута графика и всичко да ми е на  Ultra High, стига ми да вървят добре без да сече на  нормал/medium настройки,  ако картата го позволява - супер!
Предложението на @Roujin Z за GeForce GT 730 ми допада, ако наистина е по-добър вариант от Asus AMD Radeon R7 240  не е проблем, че е със 7лв по-висока цената.

Човекът от гр. Враца два пъти ти зададе един и същи въпрос, който е важен, но ти не благоволяваш да отговориш. Не се прави така. Напиши с какво разполагаш в момента като цяло(опиши всички компоненти + модел на монитора) и ориентировъчен бюджет. Тогава ще получиш по-адекватни отговори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, XECUTIONER написа:

Човекът от гр. Враца два пъти ти зададе един и същи въпрос, който е важен, но ти не благоволяваш да отговориш. Не се прави така. Напиши с какво разполагаш в момента като цяло(опиши всички компоненти + модел на монитора) и ориентировъчен бюджет. Тогава ще получиш по-адекватни отговори.

От това, което съм написал се подразбира, че се ориентирам за видео на цена около 120лв +-5.44 лв.  Какво толкова има?  Монитора ми е Curved LC24F390FH , 4 рам,  процесор I3,  за резолюция ... колкото позволява видеото без да има проблеми. Дали добре се изразих ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Chuffy написа:

Дали добре се изразих ?

Съвсем не. Оправяй се както можеш.

П.П. При този монитор(никак не е лош) ще играеш WD на slow motion с оглед бюджета за видеокарта. Ако намалиш резолюцията нещата няма да се променят. Пробвай и ще се убедиш сам. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен GT 1030 си заслужава повече от GT 730 с оглед, че е по-добра и по-нова карта.

http://www.vario.bg/gigabyte-geforce-gt-1030-low-profile-2g-gv-n1030d5-2gl

http://www.vario.bg/palit-geforce-gt-1030-ne5103000646f

Може да е с разлика от 20-25лв, но е по-добра от R7 240 с оглед на това, че Р7-цата е с DDR3 памет.

Редактирано от Georgi8 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мога да ти продам моята sapphire r7 240 щом държиш да е такава, купих я 2013 и никакви проблеми, но вече съм я заменил естествено

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Chuffy написа:

От това, което съм написал се подразбира, че се ориентирам за видео на цена около 120лв +-5.44 лв.  Какво толкова има?  Монитора ми е Curved LC24F390FH , 4 рам,  процесор I3,  за резолюция ... колкото позволява видеото без да има проблеми. Дали добре се изразих ?

Цената (т.е.. бюджета) най-накрая благоволи да го споделиш. За монитора се пита понеже ще се цели да се играе на нативната резолюция на дисплея, а не "колкото видеокартата позволява". Изброените по-нагоре карти (както ти и казаха) не стават за игри, или поне не тези дето си изброил. На теб кое ти допада е отделен въпрос. Питаш в раздел и си направил тема. Не е лошо да поглеждаш и другите какво пишат, а не само Roujin Z. Да, той сигурно дава най-много съвети тук, но ако си искал неговото мнение да му беше писал на лична. Пренебрежителното ти отношение към другите ще ги накара да се замислят дали да ти помагат занапред. 

Процесора дето е i3 знаеш ли колко разновидности има? Има едни цифрички след това и вземи ги напиши колко поста минаха... Не че има кой знае какво значение вече. Ама да си знаеш ако те пита някой. Иначе все едно да те питат каква кола караш - ами Фиат. Ама кой точно не се знае.

Пита се за цялата конфигурация. Ти ако само с процесор и рам подкарваш компютъра значи си за нобелова награда. И захранването най-малкото ни интересува за да се знае има ли какво да я храни тая евентуално геймърска карта. Няма да ти ги теглят думите с ченгел. 

Игрите дето си ги изброил са "тежки" За средни настройки на 1080p ти трябва геймърска видеокарта. С този бюджет е задължително да търсиш втора употреба, а и там има решения за поставения въпрос. Иначе си купуваш 1030 и разправяш на монитора си - "абе ей покажи ми повече от 2 фрейма в секунда бе, казаха ми че ще си играя игри" 

преди 10 часа, XECUTIONER написа:

Съвсем не. Оправяй се както можеш.

П.П. При този монитор(никак не е лош) ще играеш WD на slow motion с оглед бюджета за видеокарта. Ако намалиш резолюцията нещата няма да се променят. Пробвай и ще се убедиш сам. 

800х600 на всичко мин. и изкл. може да подкара 20 фрейма и повече. Не съм пробвал. Ама автора трудно или изобщо няма да разпознае коя игра точно играе. 

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си с вградено видео си стой с него и не си давай парите на вятъра. Голяма разлика няма да има с тия 64 битови картички, пък и със 128 битовата R240. Видео за игри си заслужава да се взима ако ще е поне от дъното на средния клас -нещо от рода на 1050Ti на nVidia или аналога му на AMD. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пичове, цяла вечер ви обяснявам, че не търся перфектната видео карта за игри. В края на октомври месец заминавам и няма да съм в България до лятото на 2018г. Живота ми не преминава зад монитора. Искам нещо, което да подкара игрите  без да лагва на средни настройки -  да вади някъв ,,образ" както вие казвате,  колкото да убия време. Не ме интересуват такива видеа от 300,1000лв  и издути графики ултра, мега,  хипер, козмик..  защото както казах - живота ми не преминава пред Компютъра, всъщност игри не съм играл от поне 7-8 год. и последните игри, които играх бяха StarCraft, Warcraft, Cs 1.6. Нито знам как стоят нещата с игрите, видео картите и компютрите.

Та.. не си правете труда.. поръчах си видео карта, свързах се с една компютърна фирма и веднаха се разбрахме. Всичко добро и по спокойно я  карайте. Можете да заключвате темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами хубаво че си намерил решение за себе си. Със сигурност не си намерил това, за което питаше, но щом на теб ти върши работа това е най-важното.

Колкото до това живота ми не преминава пред монитора, не играя игрички... Не знам защо българите масово още се срамуват да кажат че играят игри ако са над 16г. Не е срамно. Вижте малко изследвания и статистики каква е средната възраст на масовия геймър. Игрите станаха много по реалистични и много насилие има в тях. Повечето FPS игри са предназначени за възрастни с всичката кръв и насилие в тях. Не е като да си играеш тетрис. А от друга страна сме на челните места по компютри на глава на населението, както и скорост на интернет. От доста време. В смисъл технически грамотна нация сме. Нищо срамно няма в това да играеш игри. Всеки избира как да се развлича. За мен не е по възвишено да гледаш турски сериали или скалъпени новини. Но ако все пак някой все още се срамува да си признае - негова работа.

На мен голяма част от живота ми минава пред монитора или друг дисплей, било то на таблета или телефона. Както на всеки нормален човек в днешно време дето може да си го позволи. Освен това обаче спортувам и ходя и на работа. Едното не изключва другото. Живота ми обаче не минава из поляните. Нито из кръчмите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@eminem_vr ,   не съм казал, че е срамно.. просто нямам нужното време за игри, семеен съм и имам други неща за които трябва да мисля и правя (но това е извън темата). Затова попитах дали може да се намери нещо като за моите изисквания, но по-българските форуми винаги се преувеличава и разтягат локуми. Ако искам да играя перфектни игри, няма да се занимавам с компютри, а ще си взема 1 конзола. Всичко добро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Chuffy написа:

@eminem_vr ,   не съм казал, че е срамно.. просто нямам нужното време за игри, семеен съм и имам други неща за които трябва да мисля и правя (но това е извън темата). Затова попитах дали може да се намери нещо като за моите изисквания, но по-българските форуми винаги се преувеличава и разтягат локуми. Ако искам да играя перфектни игри, няма да се занимавам с компютри, а ще си взема 1 конзола. Всичко добро.

По чуждестранните форуми са кратки точни и ясни.

Мисля че в тази тема никой не ти разтяга локуми хич даже. Проточи се темата защото не знаеш как да си зададеш въпроса, което също не е само твоя вина ако не разбираш от материята и не знаеш кое защо те питат. Което не пречи да отговориш де...

Просто за видеокартите положението не е като с прасковите. Искаш вкусни праскови взимаш скъпи. По-евтините са малко по кисели ама пак се ядат. Тук не е така. Видеокартите дето се ползват за игри, още повече тежки заглавия дето си изброил, са винаги по-скъпи. Евтините пък не стават за игри. Даже на средни настройки дето искаш ти пак си трябва скъпа карта. С евтина не става. За това се търси втора ръка старо поколение геймърска карта, а не нова дето е предназначена за друго ползване и не може да подкара никакви игри. Тези пък старо поколение геймърски карти не се предлагат нови, че да им пада цената. Няма ги на пазара просто. За да се купуват новите модели. Предполагам че сам ще се увериш в това съвсем скоро. 

И никой не ти е предлагал като за ултра настройки, че трябва да смениш целия компютър не само видеокартата в такъв случай. А най-скъпите видеокарти може да провериш на какви цени са. И кое е средното между 1400+лв и 90лв.

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@eminem_vrМисля, че съвсем правилно си зададох въпроса, а вие искате да ме изкарате тарикат, затова, че искам ,,Гъзарско" видео на ултра хд за 120лв, НЕ! 
Просто видях в ютуб геймплей с горепосочените видео карти на тези ,,тежки заглавия" Например 7-цата на Resident Evil, гледах геймплей със същата видео карта на Watch Dogs, Black Ops и др. Ако това е ,,Неможенето" на тази видео карта.. мен ме устройва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Chuffy написа:

@eminem_vrМисля, че съвсем правилно си зададох въпроса, а вие искате да ме изкарате тарикат, затова, че искам ,,Гъзарско" видео на ултра хд за 120лв, НЕ! 
Просто видях в ютуб геймплей с горепосочените видео карти на тези ,,тежки заглавия" Например 7-цата на Resident Evil, гледах геймплей със същата видео карта на Watch Dogs, Black Ops и др. Ако това е ,,Неможенето" на тази видео карта.. мен ме устройва.

Тези клипчета се качват с цел повече гледания. И понеже по света са сигурно много хора като теб дето искат за тънки пари гейм карта за това са интересни. Но пък не са истински в масовия случай. Другото е че в описанието писал памет GD5, а ти си поръчал бавната GD3. Има и 4GB версия на картата, но цената тогава не е тази. Все дребни неща дето ти убягват. Не че картата става за игри и така но...Всъщност никой не ти се подиграва че бюджета ти е малък. Просто се опитвам да ти обясня че това което искаш няма как да стане. Може обаче за тези пари да се търси втора употреба. Аз имах същия проблем съвсем наскоро и намерих решение така. Ти обаче гледай клипчета и се радвай. 730 ли си поръча? Хайде като пристигне и я пробваш пак да си кажеш мнението кой е бил прав кой крив искаш ли? Защото като ти се говори не разбираш от приказка, та дано поне опита да те научи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поръчах си -  GT740, 2GB GDDR5, 128bit, не мисля, че ще съжалявам защото в момента никаква игра не мога да подкарам дори и на low.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Chuffy написа:

Поръчах си -  GT740, 2GB GDDR5, 128bit, не мисля, че ще съжалявам защото в момента никаква игра не мога да подкарам дори и на low.

Тази карта не се вписва в бюджета ти. За парите които си я купил може да ти се предложат няколко други модела втора употреба дето ще започнеш да поглеждаш към ултра настройките тук и там. WatchDogs обаче ще иска пак да изключваш доста за да тръгне с над 30 фрейма. Той и процесора те ограничава, но все пак имаше по-добър вариант. Всеки си знае за себе си. Мисля че и тези от магазина са ти обяснили че с другите глупости дето ти допадаха и харесваха до тук не става и са ти предложили това като минимум  дето да ти върши все пак някаква работа. Само ако се наложи да свалиш резолюцията на 720p и ще видиш каква мацаница става. Особено като играта не е оптимизирана за такава резолюция (изключваме конзолните портове). А като си орязал и всички други ефекти, то ще стане като да си играеш StarCraft. Тя ще ти върви и на вградената де.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.