Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Искам да си сменя велосипеда и си търся някой нов.

За сега съм се спрял на http://scott.bg/magazin/14-velosipedi/велосипед-scott-voltage-yz-20-2017/ този scott. Та въпроса ми е дали става предимно за градско каране и да ми препоръчате нещо подобно до 900 лв. Благодаря предварително !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моята препоръка е да вземеш нещо втора ръка. Ще започна с това, че този scott разполага с най-евтините и смотани части. Оптегача е Shimano Journey, който е пълна шитня (от опит казвам, скочих на Sram X9 и живота ми се промени), механични дискови спирачки (препоръчвам хидравлични, доста по-голяма спирачна сила имат), вилката е доста кофти (xcm, отново от опит казвам, че доста кофти обират неравности) и курбелите не са кой знае какво. Ако искаш, ела на ЛС и мога да ти препоръчам нещо втора ръка, което е сравнително запазено и доста по-хубаво от този скот. (пак ще е скот, но малко по-дърт и по-хубав) Дори за градско, ти препоръчвам да си вземеш педали с пинове. (платформи, не clipless) На мокро време най-редовно ще ти се изплъзват краката от педалите, които са без пинове. Този скот например, пича го дава на 600 кинта, сравнително запазен, с хидравлични спирачки, вилката пак е XCM, по-хубав оптегач и по-висока рамка, която ще е по-удобна за градско. 

Снимка на Dimitar Merdzhov.

За 300 кинта си взимаш по-свястна вилка и си ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, niki292002 написа:

Моята препоръка е да вземеш нещо втора ръка. Ще започна с това, че този scott разполага с най-евтините и смотани части. Оптегача е Shimano Journey, който е пълна шитня (от опит казвам, скочих на Sram X9 и живота ми се промени), механични дискови спирачки (препоръчвам хидравлични, доста по-голяма спирачна сила имат), вилката е доста кофти (xcm, отново от опит казвам, че доста кофти обират неравности) и курбелите не са кой знае какво. Ако искаш, ела на ЛС и мога да ти препоръчам нещо втора ръка, което е сравнително запазено и доста по-хубаво от този скот. (пак ще е скот, но малко по-дърт и по-хубав) Дори за градско, ти препоръчвам да си вземеш педали с пинове. (платформи, не clipless) На мокро време най-редовно ще ти се изплъзват краката от педалите, които са без пинове. Този скот например, пича го дава на 600 кинта, сравнително запазен, с хидравлични спирачки, вилката пак е XCM, по-хубав оптегач и по-висока рамка, която ще е по-удобна за градско. 

Снимка на Dimitar Merdzhov.

За 300 кинта си взимаш по-свястна вилка и си ти.

Благодаря ! Може ли линк за този scott ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Joni Joni написа:

Благодаря ! Може ли линк за този scott ?

Втора ръка е и се продава в една от групите за мтб пазар във фейсбук. На ЛС след малко ще ти кажа името на човека и групите, за да не се счита за реклама. Както и други предложения. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.