Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.

Отскоро имам докинг станция за два харддиска. Някъде в указанията за устройството четох, че трябва първо да се пусне захранването - да се развърти диска/дисковете и после да се свърже чрез USB кабела към компютъра. Проблем ли е, ако случайно обърна последователността или пък от небрежност оставя USB кабела постоянно свързан(за да не се навеждам под бюрото :) ) и когато ми трябва да прехвърлям информация - да включвам захранването на станцията?

Друг въпрос - станцията има функция за копиране на диск без участие на компютър. Условията са да се спазва разположението на двата диска и "новият" диск да е по-голям от старият. Не ми е ясно обаче дали тази функция ще работи при файлова система, различна от NTFS(EXT4 например). Идеята ми е да извадя "малък" хард от моят NAS и през докинг станцията да копирам файловете на нов, по-голям диск. Работата е там, че NAS устройството си прави папка/дял NASprog и вероятно някакви системни файлове и не знам първо дали станцията ще ги копира правилно и второ - дали после NAS устройството ще разпознае правилно новият диск или за новия диск ще трябва да се прави форматиране "намясто".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, няма да е проблем. Най-редовно ползвам SATA Hotswap и нямам никакви проблеми. (поправям компютри и така запазвам важната информация) А за NAS-а - не знам, просто пробвай. После ще разбереш дали ще може.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.