Премини към съдържанието
Lumberman

"Фалшивите" новини са всъщност забранените истини

Препоръчан отговор

преди 3 минути, Lumberman написа:

И аз нямаше да имам против американците да ни попълваха 90 % от републиканския бюджет, ама йок.

Шегувам се. Не им ща кървавите долари. Но по наглост, ти ги надминаваш. Те понякога се позасрамват от себе си като ги хванат в лъжа, а на тебе окото ти не трепва.

Я пак ? оспорваш ли че към 90 % от бюджета на Чечня е безвъзмездна подарена субсидия от РФ ?

Защото в следващото изречение говориш  за "хванат в лъжа" ?

Последно ? :)

Аз се аргументирам със цифри и факти, за които никой не спори. Особенно за Чечня. По тончно цифрата е 87 % :

https://www.rbc.ru/research/society/01/02/2016/56ae68679a7947d73142182d

Теб обаче не те разбирам.

Хем потвърждаваш, хем говориш за лъжи. Хем беше декларирал че няма да ме четеш, хем си плямпаш простотиите към мен  :)

Spoiler

преди 8 минути, Lumberman написа:

Миро, ще останеш в историята, Миро. Може и в книгата на Гинес да влезеш... но определено в света, в който аз живея, характерът ти ще присъства, и ще гледам колкото е здравословно да си спомням за особата ти, да не би да забравя, че има и такива... и че се опитват да сложат ръка върху ума и живота ми. Да не взема да се успокоя твърде много.

Въпреки че ти си твърде голяма гротеска, по-опасни са една друга категория хора, които могат да минат за почтени, за разлика от тебе.

Ласкае ме че оставям такъв отпечатък в теб, повтаряш съдбата на едни други мои фанатризирани фенове като Тони и др... Които друго не правят, а влизат само да поплачат и да видят Миро какво е писал, и как да се заядат с него, как да го провокираме, как да му привлечем вниманието ... и т.н..  :) То не бе обиди, заяжданици, провокации , постояни декларации как не ме четете, как сте ме хващали в лъжи / все чакм ли чакам кога е било това /  то не бе снимки на мъже, доклади, кълнене от теб имаше за гроба ми ...  :) и какво ли още не...  

Но това е притеснително . Не за мен.. за вас... Както виждаш с нито една дума не съм те обидил личностно нито теб, нито Тони. Но това вашето  е проблемно психическо състояние.... вземете мерки овреме , приятели...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 19 часа, Lumberman написа:

И днес "истинските и обективни" медии ни убеждават как сме свободни, привилегировани, народът ни управлява посредством "демокрацията", как още малко и ще изградим справедливия строй. Как може някой да говори истината и никой да не му вярва? Истината, системно изтъквана, не кара хората да не те вземат насериозно и да не ти вярват, напротив; истината е способна да разярява враговете си, да ги кара да се безпокоят, да желаят да я мачкат и подтискат, да я презират, криминализират, но не и просто да не вярват. Както е способна и наистина да отвори очите на хората и да ги освободи от лъжи и заблуди. А "Миро-истината" за няколко години в този форум на един човек не е отворил очите, един човек не е спечелил на страната на "истината" - Миро, ако ти беше истинен, както твърдиш, твоя импотентна истина пак не струва.

Гейткийпърите рано или късно ще получат вечно презрение, според както са заслужили. Радвай се , докато си осребряваш изработеното, живей си животеца, защото и на това ще му дойде краят - и после каква ще я струваш не ти се мисли... Или са надяваш, че ще изкорените фактите и ще унищожите разбирането на хората, ще затворите онези, които знаят за какво става дума и ще им запушите устите (както правеха "лошите комунисти", които толкова обичаш да критикуваш, а всъщност вие не сте по-малко зле от комунистите, защото мнозина от тях си дадоха живота за кауза, а вие за пробити долари). Радвай се, че още си жив, че ти е даден още един ден шанс да размислиш върху делата си. И се страхувай за кашата, която си забъркал, защото има една приказка - Бог забавя, но не забравя (нали си набожен?)!

За тези години работа в калдата резултатите му са повече от плачевни. Откакто следя този форум минаха и заминаха доста потребители. Никой не се върза сериозно на простотиите му и слабата пропаганда. А някои, като кака Нел и дядо смърф просто стоят на страна от срам. Хем са демократи, хем трябва да споделят мнението на този срещу мнозинството. Дано поне заработва минималната, че като качества е под посредственото ниво. Ще си остане сам с измислените линкове от топфейк и каспаров. Поне мога да му призная, че е безсрамен до безбожие.Може да извлече дивиденти от своето безсрамие и да натисне да се ожени най-накрая въпреки неугледният си вид. 

Редактирано от иноТ (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, miro20 написа:

Я пак ? оспорваш ли че към 90 % от бюджета на Чечня е безвъзмездна подарена субсидия от РФ ?

Защото в следващото изречение говориш  за "хванат в лъжа" ?

Последно ?

А, де, оспорвам ли? Какво пише? От толкова лъгане и мазане и изкривяване на написаното, май си изгубил способност да разбираш прав текст, пък дори и да се съгласявам с тебе. Очевидно професионална деформация, к'во да правиш. Като се каже "хванат в лъжа" и нещо при тебе прищраква и тръгваш да се оправдаваш... и то за нещо, дето нищо не съм казал. Има една приказка: де го удряш, де се цепи!

преди 23 часа, miro20 написа:

Теб обаче не те разбирам.

Хем потвърждаваш, хем говориш за лъжи. Хем беше декларирал че няма да ме четеш, хем си плямпаш простотиите към мен

Как не разбираш, или пак по инерция - може едно нещо да е така както казваш, но другото да не е... тогава е "хем така, хем не така". Аз съм ти казал, че те чета по изключение. И пиша към теб по изключение. Понякога те съжалявам и гледам да ти напиша нещо по-така отрезвяващо, но без ефект. Онези твоите "любимци" едва ли биха те съжалили. Те си гледат интересите и никакви сантименти не влагат, ама ти какво печелиш в тоя форум (а и не само) ти се чудя? Просто някаква надница за мен е нищожна в сравнение със всичките личностни загуби и унижения, които претърпяваш.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Lumberman написа:

А, де, оспорвам ли? Какво пише? От толкова лъгане и мазане и изкривяване на написаното, май си изгубил способност да разбираш прав текст, пък дори и да се съгласявам с тебе. Очевидно професионална деформация, к'во да правиш. Като се каже "хванат в лъжа" и нещо при тебе прищраква и тръгваш да се оправдаваш... и то за нещо, дето нищо не съм казал. Има една приказка: де го удряш, де се цепи!

А де ? какво пише ? гугъл транслейт ли ти е проблем ? :)

Чакам цитат кое е лъжа ? към 90 % от бюджета на Чечня се поема изцяло от РФ. И оня ислямист си строи позлатени дворци и джамии .

преди 12 часа, иноТ написа:

За тези години работа в калдата резултатите му са повече от плачевни. Откакто следя този форум минаха и заминаха доста потребители. Никой не се върза сериозно на простотиите му и слабата пропаганда. А някои, като кака Нел и дядо смърф просто стоят на страна от срам. Хем са демократи, хем трябва да споделят мнението на този срещу мнозинството. Дано поне заработва минималната, че като качества е под посредственото ниво. Ще си остане сам с измислените линкове от топфейк и каспаров. Поне мога да му призная, че е безсрамен до безбожие.Може да извлече дивиденти от своето безсрамие и да натисне да се ожени най-накрая въпреки неугледният си вид. 

бла бла ? бла бла ?

още една кофа помия от "болезнено обсебения" . :)

преди 8 часа, Lumberman написа:

Просто някаква надница за мен е нищожна в сравнение със всичките личностни загуби и унижения, които претърпяваш.

Личностните унижения са изцяло за ваша сметка. Аз нямам нито един пост от който да се срамувам или да се притеснявам че е в разрез с морала ми и разбиранията ми.

Наистина ли не се усещате с оня вманиачения, че  точно вашето е унижение, Пълно и тотално. Дето една "лъжа" не можете да ми цитирате, и дето се задавяте в слюнка от по една педя помия която бълвате.

Гърчете се, пак казвам, изцяло за ваша сметка си е.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, miro20 написа:

Чакам цитат кое е лъжа ? към 90 % от бюджета на Чечня се поема изцяло от РФ.

Никой няма да се занимава с fake новините ти, нито ще ти отвартя линковете. Знаем, че на това разчиташ. Но дори и да е вярна, поредната ти сплетня, за която ще се държиш като удавник за сламка, какво те вълнува, кой-как си решава проблемите с радикалният ислям? Руснаците поне си плащат и търсят компромис. А когато там се вихреха американските демонократизатори и въоръжаваха джихадисти дето бяха запалили и съседните републики, какво получаваха? Войни и разрушения. После същите тези американски влечуги изнесоха, колкото можаха от чеченските джихадисти и ги използваха за ядро на ИДИЛ, за да запалят и Сирия. Обаче тези джихадисти са им удобни само когато умират за тях, като популярната приказка, че американците ще се бият с руснаците до последният украински войник. После не се посвениха дори да ги избомбят няколко пъти, уж се борели с ИДИЛ, тези, които не можаха да си приберат по незаконните бази на чужда територия и да префасонират в поредните умерени. Та не си ти, който ще държи сметка на руснаците как да поддържат мирът в Кавказ.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко боклукчийски хумор:
29313179_1019271794890685_66988198182309

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 20.02.2018 г. в 22:07, RagnerBG написа:

Та не си ти, който ще държи сметка на руснаците как да поддържат мирът в Кавказ.

Всъщност, реално погледнато , победените са руснаците. И плащат своите  репарации към главорезите,  издържайки  почти изцяло държавата им / нали знаеш че там републикански закони на РФ реално не важат/ и  плащащи за  позлатните минарета и кадировски разкош .

Това не е мир.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, miro20 написа:

Това не е мир.

еми да!прилича на американска демокрация!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бях почнал да се смущавам от тия "фалшиви новини", толкоз много, като много глави на змей, а единствен посланик Рубин ги бори. Неравна битка, отсича една глава на змея, изникват две нови. И, ето, днес всичките ми притеснения бяха разсеяни, вече интернет ще бъде много по-сигурно място (благодарение на Европейския Съюз):

https://www.btv.bg/video/shows/lice-v-lice/videos/marija-gabriel-tova-koeto-me-interesuva-e-da-napravim-internet-sigurno-mjasto.html

Цитат

Мария Габриел: Това, което ме интересува, е да направим интернет сигурно място

88% от анкетираните европейци казват, че фалшивите новини се четат, защото те въздействат на емоциите, 84% - защото целят формиране на представа в обществото и 65% - за печалба, коментира тя

Друго си е някой виден гербаджия, мутра, мутреса да се захване да бори "фалша" в новините. Някак всичко си идва на мястото. Трябва да черпим само от "проверени източници", "оторизирани". И тая женичка ще "свърши работата". На такива много им се радвам :)

• Харесва ми 5
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Spoiler

"Истината ще ви освободи!" Само че къде е истината? Кое от всичко, което четем, е истина и кое не? Малко трудно, но все пак проумяхме, че при демокрацията няма да получаваме готови решения като при социализма, че ще се налага сами да преценяваме и нищо не ни е гарантирано, освен пълната информация за преценката. Сега имаме много информация, но как да преценим дали е пълната, като дори не сме сигурни дали е вярната? Как се решава задача с нарочно сгрешено решение?

Нарочно давам пример от един засега позатихнал пожар, Истанбулската конвенция, защото по-малко вероятно е той сега да подпали страстите, каквато не е целта на този текст. В разгара на този огън интернет беше залят от сравнение между две снимки. На първата от тях имаше красиво българско момиче в носия. На снимката до него беше фотографирано странно същество – очевидно жена, но далеч от обичайния вид на жените от планетата Земя, с многобройни имплантирани отоци по лицето и тялото, зловещ грим, страховити татуировки по всяка частица, която може да бъде татуирана, както и неизбежният за такъв външен вид пиърсинг. "Българка или джендър демократка, вие избирате" - пишеше под тези две снимки. Трябва да си напълно луд, за да не избереш хубавото девойче пред тази… каква всъщност е тя? Джендър демократка, пише под снимката. Да проверим.

Откриването на снимка, която съществува на повече от едно място в интернет, отнема по-малко от секунда. Натискане с десен бутон на мишката и клик върху опцията за търсене в гугъл. Оказва се, че снимката съществува в безброй екземпляри и принадлежи на жена с доста известна история. Описвана е в  сайтове на няколко езика, показвана е в телевизионен филм. Мексиканка на 36 години, родила четири деца, жертва на домашно насилие. В старанието си да се превърне в сила, която може да се противопоставя на насилието, решила да стане вампир. Неведоми са пътищата на психиката, когато тялото и душата страдат. Имплантирала си нечовешки подутини по лицето, подложила се на безброй татуировки и т.н.

Така наречената джендър демократка, заради която бяхме приканени да не приемем Истанбулската конвенция, се оказа нещастна и обезобразена жертва на домашно насилие, срещу което се бори Истанбулската конвенция. Понякога животът случайно сглобява такива сюжети, каквито е трудно да бъдат измислени. Само че колко души се бяха сетили да проверят какво им се сервира за очите и ума с тези две снимки? Ако се съди по коментарите, николко. Хората се надпреварваха да обиждат „чудовището“, в което искат да ни превърнат политиците с подписването на конвенцията. Защо разказвам този случай ли? Защото той ми показа, че хората обичат някой да ги плаши, да бъдат страхувани, както би казал оня невидим депутат.

Вторият пример е от последните дни. Заглавието е: "Даваме на Турция Кърджали, Хасково и Ямбол, а нейният аскер ни закриля 60 години гратис." Новината е публикувана от много потребители на социалната мрежа и е споделена от още повече. Разбира се, с призиви за оставка на Бойко Борисов, посочен като главен предател. Този път пробвам друга тактика. Пиша в коментарите: "Новината е фалшива, както и всички останали новини в този сайт. Има достатъчно истински причини за искане на оставка, защо имате нужда и от лъжливи?" Ако си мислите, че това смути читателите - не, никак даже. Започнаха дори снизходително да ми обясняват: може и да е лъжовна новината, но тъй като правителството е способно на такива предателства, има ли значение дали е истина или лъжа?

Ето това вече е съвсем нов момент: Няма значение дали е истина или лъжа? Няма никакво значение дали се е случило, щом би могло да се случи – това е отношението ни към реалния ни живот, а не към художествената литература, където наистина не е важно дали действието е истинско или правдоподобно. Затова и споделям точно този пример. Той ме накара да разбера, че ние харесваме да бъдем лъгани.

Третият пример е толкова известен, че няма нужда да бъде описван. Случаят с пловдивския доктор. Там мненията дойдоха много преди фактите. Защото според притежателите им мненията бяха формулирани като отговор на въпроса не какво се е случило, а на въпроса: "В случката има един доктор и един циганин, ти кого избираш?" Дори и след като стана известен в компрометиращи лекаря детайли инцидентът, позициите останаха същите: "Избирам доктора, каквато и да е истината." Този случай напомням, защото той ме накара да мисля, че ние нямаме нужда от истината.

Ако истината може да ни спаси, а ние нямаме нужда от истина, означава ли това, че нямаме нужда от спасение? Че ни е добре с лъжата, уютно някак, устройва ни онази версия, която отговаря не на фактите, а на чувствата.

И тук идва още по-лошото – чувствата обикновено са свързани с някого, когото мразим. Лъжи, обслужващи омразата ни – от това имаме нужда. Затова са в толкова голямо количество – защото и нуждата от тях е голяма, търсенето е ненаситно, омразата не може да бъде нахранена лесно.

Не, не ни е виновна демокрацията. Демокрацията е само дума. Като цветето "принцеса", което си остава "хурка", както и да го наречеш. И не ни направи такива демокрацията. Такива сме си били. Просто не беше видимо. Не социалната мрежа извади демоните от нас, тя само ни ги прожектира.

https://clubz.bg/65727-da_nahranim_omrazata

Абсолютно точен текст. Много хора и тук се "хранят с омразата" , и наистина... винаги е било така. Независимо от строя, системата...

Както и храната и уюта който намират във фалшивите новини.Истинат означава поне малко напън за мислене , а не просто копи-пейст и попиване на всичко което ви сервира пропагандата.

Но мисля, омразата е по голям феномен . тя е "наркотика" , с който  много  хора тук идват да се надрусат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Свободният свят" агитира за по-голям контрол над интернет, за борба с "фалшивите новини". Няма как да не се присетя за една творба на Рей Бредбъри и едноименния филм правен по нея:

Днес може да се налага цензура много по-"цивилизовано", може просто да се свалят сайтове и публикации, да се трие съдържание, да се завеждат дела за "език на омраза" - инструменти много. Но колко е необходимо на едно общество да стигне до състояние като това във филма? И, трябва да е ясно, това не са естествени, недирижирани процеси.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ето и отново прекрсен пример как със фейкове разобличаваш уж фейкови постановки .

https://ru.bellingcat.com/novosti/mena/2018/04/15/doumafakenews/

т.е. за да омаскарим "белите каски" , за доказателство за постановката и "театъра" който уж правели, даваме доказателства със снимки от филма Revolution Man

Spoiler

Лица и организации, подвергавшие сомнению сообщения об атаке, использовали давно знакомые обвинения в адрес «Белых касок». Российские власти заявили, что британское правительство приказало «Белым каскам» сфабриковать химическую атаку. Это вновь показывает, что попытки демонизации «Белых касок» исходят не только от маргинальных акторов, но и от российских властей. Недавно программа «Вести» на российском государственном канале «Россия-1» осветила одно из более свежих заявлений: якобы были обнаружены фотографии съемочной площадки «Белых касок» в Восточной Гуте.

В репортаже показано несколько кадров, «поступивших в распоряжение» программы «Вести», которые якобы сняты на съемочной площадке «Белых касок». Программа «Вести» подчеркнула якобы признаки участия «Белых касок» в фальсификации.

DaZMQ9zV4AYfstD.jpg DaZMQ7kU8AESboM.jpg DaZMQwTVwAEt4z3.jpg DaZMQwUVMAEgMgZ.jpg

Но на самом деле эти кадры взяты со страницы в Фейсбуке художественного фильма «Revolution Man» [«Человек-Революция»]. Сирийское государственное СМИ опубликовало следующее описание сюжета фильма:

«В фильме рассказывается о журналисте, который незаконно въезжает в Сирию, чтобы снимать фотографии и видео войны в Сирии и получать международные призы. Когда же ему это не удается, он помогает террористам сфабриковать инцидент с помощью химических материалов, чтобы сделать свои фотографии событием мирового масштаба.»

В промо-материале для недавнего показа о фильме рассказывает художественный директор картины Наждат Анзур:

«Время показа особо важно, поскольку оно совпадает с обширной подготовкой Запада к оказанию давления на Сирию после уничтожения Сирийской Арабской Армией террористических группировок. В фильме содержатся и реальные факты о событиях в Сирии, которые мы постарались собрать из различных документов и представить в формате популярного художественного фильма на английском языке.»

Кадры со страницы фильма в Фейсбуке явно совпадают с кадрами, представленными программой «Вести»:

Revolution-Man-Facebook.jpg

Описания кадров на странице в Фейсбуке звучат достаточно сомнительно, и при первом прочтении может показаться, будто утверждается, что эти фотографии взяты из реальной гримерки «Белых касок»:

«Зрители фильма «Revolution Man» будут поражены сходством пропаганды в СМИ, которую ведут «Белые каски» в этом фильме, и фейковых кадров, утекших два дня назад из гримерки «Белых касок» для якобы жертв обстрелов в Гуте, фото которых используют СМИ-партнеры «Белых касок» по убийству сирийцев. Эти утечки разоблачили «Белых касок», но фильм «Revolution Man» разоблачил их еще раньше, и вот документальное подтверждение»

При этом женщина, которая держит хлопушку, на которой написано имя художественного руководителя фильма «Revolution Man» Наждата Азнура, отмечена на фото как Фарах Араби Каттби. Она указала у себя в профиле профессию «ассистент режиссера». На ее странице также есть ее фотографии на показах фильма «Revolution Man»:

Farah.jpg

Это ясно указывает на то, что фотографии сделаны на съемочной площадке фильма «Revolution Man». Однако в репортаже «Вестей» говорится совершенно иное: якобы фотографии не с настоящих киносъемок, а фейковая фотография «Белых касок», якобы показывающая сирийскую государственную съемочную площадку. В подтверждение этого заявления «Вести» указывают на то, что на хлопушке отсутствует дата и название фильма. Согласно репортажу, фейковая съемочная площадка — это попытка скрыть факт того, что «Белые каски» создают фейки с помощью гримёрок и продюсирования на уровне художественного кино. В качестве доказательства они сравнивают хлопушку на фотографии с хлопушкой на съемках другого фильма:

DaZNTcJWkAADRzq.jpg

Если вы не понимаете, что же вам хотели сказать в этом репортаже «Вестей», вы не одиноки: в репортаже нет сколько-нибудь последовательной логичной канвы, как пишет российское издание The Insider.

В репортаже «Вестей» не говорится, что хлопушку держит участница съемок фильма «Revolution Man», хотя это легко заметил бы кто угодно, изучая оригиналы кадров. Это говорит либо о крайней некомпетентности сотрудников программы «Вести», либо о намеренной попытке ввести аудиторию в заблуждение.

Этот репортаж — еще один очевидный пример неверной интерпретации кадров российскими СМИ и сторонниками сирийских и российских властей с целью очернить «Белых касок». Как и другие примеры, этот пример можно легко опровергнуть с помощью простейших исследований. Но, несмотря на то, что этот фейк очень легко опровергнуть, эти кадры наверняка будут использоваться для атак на «Белых касок» еще много месяцев, если не лет.

Това вече сме го гледали по рашаТВ - с фейкове да твърдят как другите правели фейкове.

Сещам се как за доказателства за доставки на американски стингери за Украйна, даваха кадри от играта батълфийд 3  :laughing4:

https://www.stopfake.org/fejk-v-luganskom-aeroportu-nashli-amerikanskie-pzrk-stinger/

Признавам си и аз - Пропагандата и рашистките фейкове стават все по агресивни, все по ва-банк , и на обикновенния човек, който не му се рови да проверява факти и репортажи, цъка с език и гледа като изумен паралелната реалност на рашаТВ и техните фейкове.

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правят министерство на истината, убиват пресата

Цитат

Работна група с неизвестен състав, свикана от три министерства - на икономиката, на финансите и на културата, пише закон за "прозрачност" на медиите и журналистиката. Заместник-председателката на комисията за култура и медии в Народното събрание Диана Саватева от ГЕРБ разкри какво замислят властите на дискусия "Кризата в медиите - криза в журналистиката!", организирана от Съюза на българските журналисти (СБЖ) по случай 3 май, Световния ден на свободата на печата.

Че тя жива ли е нашата журналистика?

Неотдавна Мария Габриел обеща да се захване с "фалша" в интернет, както си подобава на една гербаджийка. Но, както се казва, винаги може и по-зле, тъй че е добре да не униваме, току-виж ни взели и този ни останал залък из устата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една новина от днес:

https://bultimes.com/Закриха-a-specto/

Цитат

Главният редактор на списание A-spekto Калина Андролова заяви пред BIG5, че медията вече няма да излиза на пазара. Сайтът също няма да бъде поддържан. “Никой не очакваше, защото нямахме финансови затруднения и заплатите ни се даваха навреме. Издателят просто ни каза, че няма повече да поддържа медията”, обясни Андролова.
Той е загатнал, че има вероятност марката да бъде продадена на чужда фирма, която да продължи живота на A-specto, но засега нищо не е сигурно. Журналистката се ядосва, че е напуснала L’Europeo с идеята, че списание A-specto няма да се окаже поредната “палатка”, която се опъва и след това се вдига на медийния пазар. Решена е да се опита да направи своя медия и да изгради по-дългосрочен проект.

И Волгин преди време го свалиха от ефира на БНР. Няма нищо случайно. Може би наистина посланик Рубин сериозно се е заел с информационната война, а хората списващи изданието хич не му цепеха басмата. Сега ще може да се информираме  от "проверени извори" CNN, BBC, ABC, MSNBC, FOX, DW, и разбира се от "стопфейка" на Миро. Изборът си го бива. Но и предполагам, че за да излиза такова неудобно списание, някой трябва да плати цена... и май собствениците не са искали повече да я плащат. Защо пък и при нас да си нямаме един медиен магнат като агента на ЦРУ и бивш генерал от американската армия, Дейвид Петрeйъс, който да гарантира свободата на словото и достъпа до истинна информация? Но пък имаме Пеевски, нали? Човек-осанка.

Но те и други работи се случват тихо... https://www.kaldata.com/forums/topic/268808-1984/

Опичайте си акъла, докато имате време за това, защото по всичко личи времето на относителна свобода може да се окаже малко и още по-ценно.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой пак намесил "фалшивите новини" и сякаш цитирал Обама:

http://epicenter.bg/article/Tsvetanov-obyavi--Rusiya-i-Kitay-sa-zaplaha-za-mira-i-stabilnostta-/158159/2/0

Много обичам разни компрометирани типове и лъжливи овчарчета да ми се изказват като последна инстанция, че и някой да ми ги цитира. Но това май е характерно при вас, американските подлоги, нали Миро? Да си нагъл е първият критерий, по който ви оценяват дали ставате...

Цитат

По думите на Цветанов сред обсъжданите теми са били и потенциалните заплахи от трети страни. Русия и Китай са едни от основни потенциални заплахи за мира и стабилността, разбира се, и фалшивите новини, и всички провокативни действия от някои държави, но ЕС и САЩ заедно могат да се противопоставят на всички тези заплахи, заяви Цветан Цветанов

Интересно ебола защо не са обсъждали?

Аз пък мислех, че не фалшивите новини, а пълните с фалш човеци като Цветанов са по-сериозния проблем. Той често си получава освиркванията.

• Харесва ми 2
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единствено истинско е линка и цитата за този проведен форум.

Останалите ти тълкования и словоблудства не заслужават грам коментар.

:)

А Цветанов е прав разбира се. Но нито той е "открил топлата вода" , нито  казва нещо сензационно  до което да не са стигнали като изводи всички и български и западни служби.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 1.07.2018 г. в 12:11, miro20 написа:

А Цветанов е прав разбира се. Но нито той е "открил топлата вода" , нито  казва нещо сензационно  до което да не са стигнали като изводи всички и български и западни служби.

Това го знаем - Цветанов е прав, дори когато бърка.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат
Стотици хиляди левове раздаде прослотувата фондация „Америка за България“ на избрани български медии. Това показа справка на Епицентър.бг в новите грантове на НПО-то.

%D0%B0%D0%BC%D0%B1%D1%8A%D0%BB1.jpg

Медиите на фармацевтичния бос Огнян Донев – списание Club Z и едноименният сайт, вече усвояват 120 000 лева по проекта „Генерация Z“. Главната му цел е да даде думата на младите, родени в посткомунистическа България. Дарението на „Америка за България“ дава възможност на 10 млади автори да показват на българските читатели как мислят, анализират, коментират и как биха решили проблемите на съвремието ни.

163 340 лв.пък получава неправителствената организация „Асоциация за свободни медии“. Парите се усвояват от регионалния сайт blagoevgrad-news.com. Целта на дарението е да повиши качеството и разнообразието на оригиналното си съдържание с фокус върху разследващата журналистика и анализи, както и отразяването и застъпването за значими обществени каузи.

С нови 135 160 долара е захранено НПО-то на бившия ни посланик в Москва Илиян Василев и Алекс Алексиев. „Америка за България“ е отпуснала парите за сайта им „България аналитика“, неизвестно защо определен като „аналитична платформа“. Изданието публикува месечни бюлетини по темите геополитика, сигурност, енергетика и икономика. „Така тя подпомага за по-доброто информационно и стратегическо разбиране на предизвикателствата, пред които България е изправена в условията на бързо променящата се геополитическа среда“, мотивират се от „Америка за България“. През 2016 г. сайтът стартира с пари на американската фондация.

Неочаквано в групата на медиите, получаващи редовно американски пари, се появи името и на бившия собственик на Тв Европа Емил Стоянов – брат на президента Петър Стоянов. Неговата фондация „Пигмалион“ е ощастливена със 120 280 лв. Парите вече се усвояват от сайта му „Дебати.бг“. От онлайн изданието обещават „изтъкнати български и чужди автори и анализатори“ да обогатят съдържанието, което да доведе до скок на 4качеството и разнообразието от оригинално съдържание“. „Дебати.бг“ инициира и годишна награда за принос към демокрацията и годишна конференция, на която български експерти ще обсъждат и анализират ключови събития от изминалата политическа година.

В списъка с получателите на грантове на „Америка за България“ в област „Гражданско общество и демократични институции“ за първи път присъства и врачанският сайт „Зов нюз“. Фирмата издател „Алпико пъблишинг“ ЕООД е одобрена да получи 169 420 лв. за да подобри разследващата си журналистика и увеличи качеството и разнообразието на оригиналното си съдържание. Ще бъдат наети и обучени четирима млади журналисти, които да развият уменията си за писане на разследвания и анализи. С парите „Зов нюз“ ще прави и онлайн радио.

Традиционно сред грантаджиите е и Сдружението на европейските журналисти – България. НПО-то обединява журналисти около кръга „Капитал“ и съответно брани единствено техните интереси. Фондацията получава почти 215 000 лв. за създаване на журналистически клубове и онлайн училищни медии, които ще подготвят съдържание за публикуване в национална онлайн платформа. Програмата ще осигурява часове по медийна грамотност за по-широк кръг от ученици, които не участват директно в журналистическите клубове.

Източник: Епицентър.бг

• Харесва ми 3
  • Ядосан 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изглежда, че тоя път с "фалшивите новини" е свършено, благодарение на министъра на отбраната, "трапезния войвода" Красимир Каракачанов:

Д. Божилов: Самопризнание! Аз измислих фалшивите новини, дето клатят държавата. Аз съм виновен, а не Бойко и висшата му кадърност...

Моралното превъзходство рано или късно определя победителя и победения. При положение, че "руският шпионин" се е самопризнал за виновен, значи онези 'убавци в цитата по-горе, получили финансиране от "Америка за България", също трябва да са невинни. На висшия ни политически ешалон само като им видиш физиономиите и няма как да не се разкаеш, направо те изобличават и укоряват със самото си съществуване... пък дори и без Яне Янев и онзи, как му беше името, приятеля на Първанов, който щеше да изхвърля разни конкуренти на "бунището на историята" и да си дарява брюкселската заплата?

на 17.07.2018 г. в 20:06, nikssi написа:

Стотици хиляди левове раздаде прослотувата фондация „Америка за България“ на избрани български медии. Това показа справка на Епицентър.бг в новите грантове на НПО-то.

Добре, че е Министерството на Истината, иначе съвсем се отчаяхме с тия "фалшиви новини". Добре, че е посланик Рубин да ги бори, и неговите колеги от департамента. Добре, че медиите в САЩ са пример за обективност и безпристрастност без съмнение, и има от кого да се поучим. Добре, че някои хора, макар и късно, са решили да спрат с пропагандата и ударите под кръста и да подадат приятелска, братска ръка на поваления враг.

Ще е хубаво и да проследим доколко хората, получи въпросното финансиране, допринасят за тържеството на истината и журнаглистическата обективност. Най-интересно е като почнат да лаят и хапят ръката, която ги храни... ако доживеем и това някога да се случи? Или пък може би ще имат едно наум предвид бъдещите грантове?! Но така се създават "независими медии", като им се плаща!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-значимия хепънинг в модерната ни история: 

Радио "Свободна Европа" се завръща в България

https://dnes.dir.bg/obshtestvo/radio-svobodna-evropa-se-zavrashta-v-balgariya

:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Melmak ® написа:

Най-значимия хепънинг в модерната ни история: 

Радио "Свободна Европа" се завръща в България

https://dnes.dir.bg/obshtestvo/radio-svobodna-evropa-se-zavrashta-v-balgariya

:D

Мда, прогейтър мрежата яко го закъса. Грантови пари се усвояват, обаче резултати никакви. Хората не ги слушат и вече не им се връзват. За това се претопля стара манджа и се разчита, че ще има някакъв различен резултат. Щом подхванат същите опорки и фалшиви новини като прогейтърските медии и пак попадат в същата 3-та глуха като другият таран на еврогейската пропаганда, с леко швабски привкус - DW. И те се бутат навсякъде и не са спирали с русофобските глупости и хомо пропагандата, обаче отдавна отнасят само псувни от "простият" (разбирай нормален човек) българин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Melmak ® написа:

Радио "Свободна Европа"

Цитат

Радио „Свободна Европа“ е създадено след края на Втората световна война и финансирано от правителството на САЩ. До 1972 година радиото е било финансирано и от ЦРУ. 

След падането на социалистическите режими в Източна Европа нуждата от радиото в тях се обезсмисля, но за нуждите на пропагандата се поддържат емисии в Интернет и в социалните мрежи. Българската редакция на радио „Свободна Европа“ съществува до 2004 г., когато е закрита[2] заедно с отделите на новите страни-членки на НАТО – Естония, Литва, Латвия, Словакия. От 2004 до 2006 г. в България работи радио Нова Европа – наследник на „Свободна Европа“.

Ха , ха пропаганда, борба за свобода на слово.... тия съвсем си мислят,че сме деградирали. Или виждат обратното и наблягат на хибридните пропагандни трикове.

Бая грандове ще лапнат драскачите.

https://www.rferl.org/navigation/allsites

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от salamanka123456
      Здравейте, търся безплатна програма за мониторинг на сайтове. Google сигнали не ми върши достатъчно добра работа. Ако някой знае софтуер, в който да заложа сайтовете, които искам да наблюдавам, и след въвеждане на ключова дума да ми сигнализира за ежедневни промени по темата. Предварително благодаря.

• от Aliya
      Чуй ме, ти вечно недоволен мърморко!

Ти искаш светът да се върти около теб и според теб! Ти искаш всичко и всички да промениш - по твоя калъп.
      Защото си избрал да виждаш само нещата, които те дразнят - световният глад, и мръсният въздух след автомобилите, и човешката несправедливост на алчните, и правителството и парламента, които не ти си избрал; и съседите, които не са те питали дали да се нанесат; и страната, в която не ти си избрал да се родиш... и никой дори не те е попитал..
      Искаш всичко да промениш според твоите желания.
      Само забрави да промениш първо себе си. Докато първо не промениш себе си, нищо отвън няма да се промени. Защото кой е този, който ще променя другите!?
      Променянето е индивидуална отговорност. Всеки сам решава дали да се промени или не. Всеки има възможността сам да се осъзнае. Никой не е по-долу, нито по-горе от теб. Всеки има право на своите грешки, и на своите уроци - защото Бог бави, но не забравя.
      Светът, ако беше съставен само по твоята воля и всички хора бяха по твоя калъп и твои индигови копия с твоето мислене, щеше да бъде много скучно място за живеене. Светът обаче е прекрасен такъв, какъвто е - той е разнообразие и изобилие.
      Но ти отказваш да видиш света. За теб светът е това, което ти си избрал (или са те накарали, внушили) да мислиш за него. Ти научаваш за света от филмите на Холивуд, или от рекламите, или от медиите, които всеки ден бълват срещу теб готовите си образи. Светът такъв, какъвто е, те плаши, или просто не ти е интересен в своята обикновеност и естественост. Ти предпочиташ нещо по-модерно, по-стилизирано. Ти искаш първо някой друг да сдъвка света, и да ти го изплюе в шарената опаковка на рекламата, да му придаде готовия образ на оценката и чак тогава да ти го подаде за готова консумация, а ти да го преглътнеш - чуждото сдъвкано и изплюто върху теб.
      Животът обаче не е в разпространяваната лъжа на тъпите холивудски филми, не е в главите на перверзните им режисьори, които хвърлят върху теб своето мозъчно повръщано. Нито е светът в медийната помия на платените лъжци, продали истината за хартийки!
      Животът е в неизменния изгревна слънцето сутрин, в усмивката на любимите хора, в кротката луна вечер, в птиците, и в дърветата, и в хората! Животът е дори в това, че ти дишаш ... и съществуваш!
      Със сигурност обаче реалният живот не е в твоите мисли и умствени проекции, пълни с отрицание и осъждане. Защото ти не си в мир със себе си! А докато не си в мир в себе си, твоето огледало, отразяващо света, ще бъде запрашено от прахта на твоите умствени проекции и емоциите ти на отричане и осъждане.
      Докато не се научиш да бъдеш благодарен за това, че дишаш, че живееш, че толкова много живот ти е даден без да си помръднал и пръста си за това - все по-малко ще намираш щастие в каквото и да е било!
      Именно за такива като теб, алчни за повече, вечно недоволни и мърморещи, Исус е казал: "Който има малко, ще му се вземе и малкото, което има. А който има много, още ще му се придаде!"
    • от Aliya
      Хората във Великобритания и САЩ все по-често вярват в духове, ако се съди по броя на търсенията на тази дума в "Гугъл" и на употребата ѝ в "Туитър", пише в. "Дейли мирър".

Няма как да не им се привиждат духове на англичаните и американците - нали живеят в света на демокрацията! ... и на широко рекламираните върколаци, върколачки, вампири и вампирки - като почнеш от детските играчки и филми, та стигнеш до филмите на ужасите за възрастни, които са абсолютната норма в Холивудското кино.
      Целта е да създадат в теб асоциации, подсъзнателни връзки в ума ти, които да те убедят, че отвъдното е страшно, населено с духове и призраци и... много кърваво.
      И всеки път, когато потърсиш душата си, центъра на вътрешното си същество, където Бог е, да не смееш да продължиш натам, по пътя на духовното търсене, защото си скован от ужас от подсъзнателните си асоциации, създадени в теб от медиите.

Страхът е най-добрият съюзник на претендентите за глобална власт - и те го насаждат:
      - било то с финансиране на измислени терористи, техни креатури;
      - било то с финансиране на филми на подсъзнателното манипулиране;
      - било то със създаване на несигурност в световната подредба - войни, революции, майдани, протестъри, бунтовници, бежанци;
      - било то с произвеждане на кризи на килограм: финансови, морални, културни,икономически;
      - било то с директен геноцид върху децата на хората (Не е зле да видите филма: "Децата на хората" - там ви предупреждават!).
      Страхът е бичът за съвременния човек, отровата, която го погубва бавно и мъчително.
      Страхът-отровата обаче има един мощен антидот - Любовта. Защото страхът е всъщност Анти-Любов; липсата на любов, така, както мракът е липсата на светлина.

Като начало да внесем запалена свещ в тъмната стая на насадения ни страх - като започнем да обичаме и уважаваме Себе си повече!
    • от colorfulbraincell
      Здравейте!   Скоро ще имам изпит и правя проучване за него. Много бих искала да разбера вашето мнение относно представените в медиите (по-специално в рекламите) джендър роли, дали съществуват и дали  съответстват на тези заложени в обществото. Това е анкетата: http://surveysworldwide.com/bg/s/718b0c6d845a77f214a0f64fcd4abfdd  Благодаря Ви предварително за помощта!

Пояснявам за потребителитеДжендър ролите са социално конструираните поведенчески норми, отговорности, дейности и характеристики, които обществото приема като подходящи и очаквани за жените и мъжете, както и за момичетата и момчетата. Също така се отнася до социалната организация на живота на хората и техните връзки. Джендър ролите се различават твърде много в различните култури и исторически епохи.
    • от Aliya
      Едва ли остана българин по нашите земи, който да не прогледна за манипулаторското предназначение на медиите в България (не, че в чужбина е различно, но чумата на медийната манипулация се настани много удобно и у нас.!) Чрез медийните форуми, социални мрежи и други подобни методи стриктно се следи настроението и нагласите на хората, в отговор на което тежката медийна артилерия на професионалните манипулатори журналистите веднага влиза в бой – за да промени нагласите на хората, да разколебае тяхното чувство за истина и справедливост.
      Медийните методи си остават едни и същи вече десетилетия наред – очерняне, осъждане, заливане с помията на клеветите и личностната омраза, предизвикване сред хората на разделение, неверие и страх. Защото отрицателните емоции са били винаги удобната разрушителна вълна, върху която да виреят лъжата и арогантността на самозабравили се властимеющи и службогонци. Особено яростна е журналистическата злоба тези дни срещу баба Ванга – българската пророчица и лечителка, която макар и да не е вече между живите, се радва на любовта и уважението на хората в България, а и в Русия. И именно тази любов смути властогонците – такава любов те не могат да имат никога. А ако тази любов обединява хората от две братски страни, каквито са България и Русия, то поводът за злостните нападки срещу Ванга е вече очевиден дори и за слепите. Всичко, което би свързвало българи и руси, е крайно опасно за днешните радетели за „обединена“ Европа под американски чехъл. Още повече, че приживе Баба Ванга ясно изрече: България е душата, а Русия е тялото. Не се продавайте за тия пусти пари, защото не Америка, а Дядо Иван ще помогне на България... Както винаги е помагал.

И ето, не закъсня реакцията на журналистическата гилдия – след злостната канонада от последните години срещу Светия синод и духовниците на Българската православна църква, оръдията на отрицанието и заклеймяването бяха насочени срещу българската пророчица. Не ги смути факта, че тя отдавна не е в нашия свят. Не се посвениха да разбутват костите й и да смущават душата й Божия със собственото си непримирение и умствено безпокойство. И не само нейната душа смутиха, обидиха и своите телевизионни зрители с липсата си на морал в една народна телевизия, захранвана с българските данъци, за да служи на българите. Защото ако в частните телевизии на задкулисните чуждестранни медийни магнати ни заливат с медийна помия, като: пошли шоу програми, зад които умело се дегизира политическата пропаганда; кървави Холивудски екшъни, пълни със сексуални перверзии и нецензурирано насилие, с възхвала на американските институции на репресията; с открито пропагандиране и реклама на хомосексуализма, то в една държавна телевизия като БНТ с претенции за толерантност към различните, и особено към „умните и красивите“ и платена с данъците на българския народ, да проявяваш войнствена агресивност към изконните български ценности и светли хора на Духа е най-малкото нетърпимо, а според мен би трябвало и да е подсъдно – за измяна към българите!

Ето защо от предавания като съботното „Вяра и Общество“, посветени на отричането на светли и боголюбиви българи, губи самата БНТ като държавна телевизия!
      Не разбирам защо Ванга се оказа такъв голям проблем за предаването „Вяра и общество“! Две очернящи предавания специално й "посветиха" продуцентите на предаването в рамките на 2-3 седмици, че и още ни обещаха; позволиха си също да спрат за кратко в разрез със собствената си програма руския филм за Ванга, чиито сериали се излъчват по БНТ. Сами на себе си цензура наложиха!?
      Журналистът и водещият на предаването „Вяра и Общество“ Горан Благоев така и не разбра, че Ванга никога не е била проблем за българския народ – точно обратното, за народа си тя е благословия, човек, който помагаше до последния си дъх. Той така и отказа да приеме, че българският народ обича баба Ванга и я почита за мъдростта й и помощта й за толкова много хора приживе. Или, според Горан Благоев, този народ не заслужава да има своите Божии люде и своите целители?
      Едно нещо журналисти на служба като Горан Благоев отказват да приемат -Любовта винаги е от Бога! И когато хората обичат някого, това е от Бога! Ето защо любовта не подлежи на медийни манипулации и контрол – нито любовта на българите към Ванга, нито любовта им към Исус Христос и неговите духовни служители в БПЦ, нито любовта им към братска Русия и братята руснаци, може да бъде изманипулирана или задушена. Медиите могат единствено да заиграват с лъжата, с насаждането на страх, защото любовта за тях е и ще си остане терра инкогнита, непозната земя, предназначена за избрани – само за хора със сърца. Защото "Който Любов няма, нищо няма" се казва в Химна на Любовта:
      „А сега остават тия три:
      вяра,
      надежда,
      любов;
      но по-голяма от тях
      е любовта.“ - Първо послание на св. ап. Павла до Коринтяни, 13. Глава

Или платените журналисти искат да отрекат правото на българите да имат любов в сърцата си?
      И затова ли Горан Благоев кани в студиото си все пастори или отрекли се от БПЦ свещеници, университетски философи с уклон към богословието и сухото цитиране на неразбрани свещени думи, които все в Стария завет се кълняха, а забравиха, че Христос дойде още преди 2000 г. и Нов завет сътвори. И в него ясно им заяви - Ако се кълнете в Бога, а мразите ближния си, вие сте лъжци!? Всички, които се опитаха да отрекат личността на Баба Ванга и нейните добри дела в предаването на „Вяра и Общество“, всъщност проектираха върху нея собствените си зли духове-бесове – тези на неприемането на човешките същества, на неприемането на любовта към ближния като израз на любовта към Всевишния – завет, завещан ни от Исус Христос, най-светлият от светлите. За такива професионални отрицатели-оплюватели светът е спрял своето човешко развитие преди 2000 г., а любовта на Исус никога не е идвала. Защото именно тези, с цитатите от Стария завет, книжниците и фарисеите, разпънаха на кръста Най-светлия. С цитати Дух не се носи, а се носи със сърце пълно с любов. А такова Ванга имаше, и за разлика от оплювателите си, никого не върна и на всекиго нуждаещ се помогна. И ближните си обичаше и им служеше, макар че тежък бе кръстът й, който Бог й даде да носи. Да няма свой личен живот, свое лично време, а да живее всеки миг с болките и тегобите на хората, със сълзите в очите им и мъката в душите им. Този кръст е най-тежкият, който Бог дарява само на избрани. И Ванга го носеше ден след ден, година след година. Защото знаеше – дарбите не са нейни, а от Бога. Само Той дарява с лечителски и прорицателски способности – така, както дари мнозина християнски светци – и апостолите, и учениците им, и сам Исус Христос да лекуват, да връщат от мъртвите, да пророкуват и да имат видения и откровения. Баба Ванга беше чист човек, Божия душа и затова беше дарена с Божията дарба да има откровения, да общува с мъртвите и да лекува така, както и други светци в християнството са го правели през вековете. Хора като Ванга са свети и боголюбиви. Любовта на Ванга бе първо към Бог и затова понесе тежкия кръст, който Той й даде да носи - да помага на хората и да облекчава тегобите им. Много пъти приживе е казвала: Боже, тежък кръст ми даде да гледам хорската болка.
      Да, не е толкова лесно, господа журналисти и богослови самозабравили се, да хвърлите Божи човек като Ванга на боклука и да го оцапате със собствената си жлъч на неразбирането. Но вие продължавате да опитвате, както продължават да опитват и работодателите ви задгранични.
      И забравяте, че не може да се самонарича християнин този, който не зачита думите на Исус! А Исус казва: Не съдете! Първом изчисти фалша на лъжата в своето сърце и гредата в своето око. И който от Вас е безгрешен, нека той да вземе камък и да хвърли.

Вие, господа съдници, не само отричате самия Исус и неговите думи! Вие се каните отново да го отхвърлите и разпънете, като подменяте неговите вечни думи с медийни лъжи и манипулации. За вас Исус не е Пътят и Истината, нито Вратата, през която да минете, защото отхвърляте думите му на любов към хората. За разлика от вас, господа манипулатори, Ванга бе човек, който следваше Исус и Неговата любов към хората. Тя помагаше и лекуваше хората по примера на Исус и с Неговото име на уста.
      А вие сте медийните лъжепророци – защото лъжепророците не са хората на Духа като Ванга, а тези, които насаждат омраза и отричат любовта между хората, които пръскат жлъч, отрицание на живи и мъртви и омерзение. Вие господа отрицатели сте всъщност възхвалители на сатаната, защото твърдите, че сатаната можел да дарява хората с дарби и той дал на Ванга силата да лекува и прорицава. И направихте сатаната равен на Бога, докато наричате себе си пастори и християни. И удобно забравихте, че на Бога равен няма. Защото Бог е Висшето добро, Любовта и Истината. И само Любовта на Бога може да твори и да дарява живот и дарби. И затова Бог е създал най-прекрасното Мироздание. И това е, което Исус ти казва, за да разбереш Славата на Бога. Който любов няма, нищо няма - нито сила, нито творческа енергия, нищо. Ето защо Ванга е Божи човек, а не слуга на дявола - защото Ванга любов в сърцето си носеше - и към Бога, и към заръките Му да помага на хората.
      Злото е Лъжата, а лъжата не може да помага, не може да дарява, не може да твори. Лъжата няма нищо за даване освен лъжите си!

И колцина излекувахте вие, гопода журналисти? Или всички в Ада на разделението и отрицанието запратихте? Знаете ли, господа богослови медийни, кои разпънаха Исуса? Онези като вас, които цитатите зубреха, а не Го познаха! Блудни синове се наричат тези, които сеят омраза и неверие, които отричат човеците, защото сами себе си забравиха и пренебрегнаха душите си, а се продадоха за малко хартийки и моментна медийна слава. И дори и да ходите редовно на църква и показно да се молите и причестявате, докато не изкорените омразата от сърцето си и не се вслушате в думите на Исус, спасение няма да намерите. Който не може да нарече ближен човека, как ще нарече ближен Бога?
      Защото едно медийните лъжепророци не разбраха - Бог никога никой не презря! Христос е този, който оповести за Бог, който „прави слънцето си да изгрява на злите и на добрите“ (Матей, 5:45). В заблуда и невежество тънат тези, които отказват да разберат и повярват в думите на Исус, който казва: Не съдете! Защото който съди, себе си осъжда. Исус ни заръчва да страним от хора, които разпространяват омраза и незачитане към живи и към мъртви и не признават Любовта Божия, а пропагандират ненавистта. И не разбраха, че за човеците, За Божиите деца един Бог съди. И само Той е съдникът. И не случайно – защото Бог е Любов. А Любовта е най-висшата справедливост. И който любов няма, нищо няма. А Ванга слушаше Бога и много любов имаше в сърцето си за всички, които я потърсиха, а и за тези, които я отрекоха.

Изборът е ваш, медийни лъжепророци - можете да изберете Любовта и Светлината, но вие предпочетохте да изберете Омразата и Тъмнината. „...благовестието, което чухме от Него и ви възвестяваме, е това, че Бог е светлина, и в Него няма никаква тъмнина.
      [1:6] Ако кажем, че имаме общение с Него, а ходим в тъмнината, ние лъжем и не постъпваме по истината;
      [1:7] ако ли ходим в светлината, както и Той е в светлината, имаме общение един с други, и кръвта на Иисуса Христа, Неговия Син, ни очистя от всеки грях. (Свети Йоан)
      Нападайки и осъждайки другите, че и мъртвите, никой няма да се спаси. А светлината може да се превърне и в огън, който да те подяде, ако откажеш да Я видиш.

Ще се спасят хора като Ванга, които любов в сърцата си имаха за всеки. Ванга е получила любовта на хората още приживе, защо някои толкова много държат да й я отнемат след смъртта й? И превръщат предавания, уж религиозни, като Вяра и Общество, в боклукчийската кофа, в която да изплюят жлъчта и неприемането си спрямо хората. Омразата винаги се изчерпва - и в това е основната й отлика от Любовта. Ето защо е казано, че любовта пребъдва – защото нейният източник е Бог – Безкрайният и Всемогъщият. Исус едно учи - Бог е Любов. Който го чува и следва, е християнин. Човек със сърце пълно с любов към Бога и към хората, като Ванга, има и отворени за Лъжата очи и него дяволът не може да го излъже. Който слуша сърцето си, знае истината. Защото Бог е в сърцата, изпълнени с любов. А не в умовете, изпълнени с омраза и хули. Ако обичаш Бога, ближно ще ти е всяко Негово творение - и всеки човек включително. Както ближни бяха за Ванга всички хора.
      Дори и хиляди предавания срещу любовта към Бога и към хората да направите, господа обществени отровители, по-далече от собствените си носове няма да можете да наплюете. Не се гаси туй, що не гасне. Но можете да опитвате, господа лъжепророци, най-много себе си да изгорите. Защото омразата е огън, който те изгаря отвътре – без остатък.
      Ето защо специално за вас Исус каза:

Лука 16:15 Вие сте, които се показвате праведни пред човеците; но Бог знае сърцата ви; защото онова, което се цени високо между човеците, е мерзост пред Бога!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.