Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър ден!Интересувам се има ли потребители,които са купували монитори или компютърни компоненти от фирма Outmax.Bg ?Имате ли препоръки,позитивни или негативни коментари относно обслужването и гаранцията на закупените продукти.Възможно ли е да възникнат проблеми при фабрични дефекти на стоката,коректни ли са при подобни ситуации ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично не съм пазарувал от там но мисля че е като всички останали сайтове където и да пазаруваш в зависимост. Всеки си има недостатъци. За обслужването и гаранцията не мога да кажа нека някой друг сподели дали е имал проблеми с това в този магазин. Но мога да кажа че е възможно да попаднеш на дефектна стока както аз съм попадал на такива и то доста. Правило номер 1 ако искаш всичко да е наред. Когато получаваш стоката която си поръчал, разопаковай я внимателно като се опитваш да не нарушаваш опаковката както и артикула в нея. От там нататък вече всичко зависи от тях като я предадеш/върнеш в магазина. Или ще ти оправят твоя артикул или ще го заменят с нов такъв. 

Изчакай все пак да пише някой който е пазарувал. Но да те питам защо избра точно от там да купуваш, и какво смяташ да купуваш след като има много по евтини и с голям избор магазини като nikem vario и sky.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди повече от година Варио предлагаха много добри цени,сега ситуацията е различна.Същото важи в известна степен и за Никем и Скай,има артикули,които при тях не са налични и не възнамеряват да ги предлагат в каталога си.Така че се налага да се търсят и други търговци,а малки разлики в цените ще има винаги важното е да може да се разчита на коректно отношение при дефекти на закупените продукти.За сравнение да не ти се наложи да ползваш гаранционните условия при " лидера на нашия пазар "  Most.Ще си съкратиш живота с техните претенции и отношение към клиента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм пазарувал доста неща и определено съм доволен от коректността и отношението. Проблеми с гаранции и дефектни части не съм имал. Някои неща са по-скъпи от други магазини, но мен ме привлича повече голямото разнообразие. Обикновено нещата, които търся е трудно да се открият при другите търговци. Бърза доставка, на другия ден получавам желаното с наложен платеж.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво има там и го няма на друго място?

Редактирано от Can Oa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Sylver cloud написа:

Преди повече от година Варио предлагаха много добри цени,сега ситуацията е различна.Същото важи в известна степен и за Никем и Скай,има артикули,които при тях не са налични и не възнамеряват да ги предлагат в каталога си.Така че се налага да се търсят и други търговци,а малки разлики в цените ще има винаги важното е да може да се разчита на коректно отношение при дефекти на закупените продукти.За сравнение да не ти се наложи да ползваш гаранционните условия при " лидера на нашия пазар "  Most.Ще си съкратиш живота с техните претенции и отношение към клиента.

Зависи, а това е много относително.

Ако търсиш да събереш цяла конфигурация, винаги тези 3 магазина които споменах са за предпочитане пред outmax. Ако търсиш само един артикул за закупуване тогава е съвсем друг въпрос. Тогава също е добре да се проверява и в emag.bg. Понякога там има стабилни оферти но много рядко на точно това което търсиш, особено ако става дума за пц компонент.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма нищо относително.Все пак тези сайтове съществуват от доста години.Направил съм си труда да проверявам къде се предлагат артикулите ,които искам така че ми е пределно ясно къде са налични.Между другото няма да купувам конфигурация,а отделни части.При никем липсват рам,дънни платки и графични карти,в Скай не предлагат определени модели оперативна памет и т.н.Въпроса ми е за Outmax ,понеже намерих негативни отзиви на хора,които се е наложило да ползват гаранционни условия при дефектни продукти и и не са доволни от сервиза и становището на фирмата,че вината за повредата е в ползвателя.

Редактирано от Sylver cloud (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Sylver cloud написа:

Добър ден!Интересувам се има ли потребители,които са купували монитори или компютърни компоненти от фирма Outmax.Bg ?Имате ли препоръки,позитивни или негативни коментари относно обслужването и гаранцията на закупените продукти.Възможно ли е да възникнат проблеми при фабрични дефекти на стоката,коректни ли са при подобни ситуации ?

От там взех два монитора. За гаранцията не знам, щото не ми се е налагало. Просто там си бе най-евтино за мониторите, та затова. Проблеми не видях, за разлика от многобройните проблеми с емаг, където даже серийните номера не съвпадат в гаранцията и фактурата. 

преди 46 минути, Sylver cloud написа:

Въпроса ми е за Outmax ,понеже намерих негативни отзиви на хора,които се е наложило да ползват гаранционни условия при дефектни продукти и и не са доволни от сервиза и становището на фирмата,че вината за повредата е в ползвателя.

Аз пък бих попитал тия хора, как да ползвам гаранцията си за волана и педалите от емаг, след като ни един SN  не съвпада ;)

А ония от скай приемат гаранции и действат, ама за последно не ми признаха гаранция, та се наложи да купувам ново  скъпо дъно от тях, въпреки че ми трябваше най-евтиното.  После пък ме изиграха с хард диска...та да им го начукам на всички търговци!

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Два от компонентите при Outmax са с най-ниски цени спрямо другите фирми,в които проверих.Относно Емаг  те са изключени като опция.Няколко познати изгоряха с дефектни телефони и хард дискове.На други не им признаха гаранциите за графичните карти,понеже са " неправилно експлоатирани ".От румънците вече не поставят фактури,само в дигитален вариант.А има случаи при които поставят разопаковани и ползвани части без да е упоменато в описанието.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега и аз да кажа. От mallbg бях поръчал един монитор и като пристигна какво да видя след разопаковане. Монитора е бил изложен към конфигурация на щанд. Още по самото защитно фолио разбрах че мирише на ядове. Фолиото не беше оригинално ами някакво измислено грозно. Но не това е проблема ами това че стойката беше козметично надраскана от клавиатурата която вероятно се е плъзгала по стойката на монитора. Това не беше споменато и го върнах като го замених със сегашния ми монитор който пък беше на ремонт и беше сменена част и сега отново си работи. Поръчах клавиатура от skybg, още като я отворих видях че има драскотина на корпуса до бутоните със стрелките. След това започнах да я пробвам и установих че бутона "P" потъва. Обадих се ядосан им им върнах клавиатурата. Това ми беше последната покупка от там. Тъка че на всякъде където и да пазаруваш, когато имаш поле за допълнителна информация, е добре да пишеш че искаш продукта да е в непокътнат вид и да няма следи от употреба. И ако има такова да те уведомяват преди да изпратят. Аз вече тъка права и по телефона казвам че искам като плащам за ново, то да идва като ново а не разопаковано и със следи от употреба. Другото със разопаковането на частите вече съм го казал че трябва да се внимава и да се пазят опаковките ако възникне проблем и се наложи да се изпращат за гаранция. Тъка че във всеки сайт можеш да попаднеш на дефектна стока или да не ти признаят по някакъв начин гаранцията. Просто трябва да крещиш по телефона до като не стане на твоето понеже сме в правото и за това даваме един куп пари!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.