Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Моля за компетентни съвети, лаптоп употребяван, ще се ползва САМО за браузване, теглене торенти, сърфинг, скайп, вайбър и някой филм или клип, цена максимално ниска - като за работещ пенсионер!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цък. Това е доста приемливо предложение според мен. Има и с i3 който е с 50 кинта по-евтин, но избрах i5-та, понеже ще изтрае доста по-дълго без да се мъчи на филми с малко по-високо качество. Ако сумата е прекалено много, кажи, ще изровя друго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видях, че липсва записващо, операционните системи са ми на дискове/лицензирани/ и няма да мога да инсталирам нищо...След като предлагате и други варианти, ще Ви помоля най-учтиво да ИЗРОВИТЕ и някои други предложения, горе-долу на подобна цена, благодаря...

преди 8 минути, Svtl написа:

Това! също не е лош избор. 14.1" made in japan....

Съжалявам, скъпо е, благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това! също е добра машина на добри пари. Това! ти е оптималният вариант при всички положение, практически вечна машина

Редактирано от Svtl
а/я (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, nickolaycho написа:

Видях, че липсва записващо, операционните системи са ми на дискове/лицензирани/ и няма да мога да инсталирам нищо...След като предлагате и други варианти, ще Ви помоля най-учтиво да ИЗРОВИТЕ и някои други предложения, горе-долу на подобна цена, благодаря...

Няма никакъв проблем да презаипшеш диска върху флашка, то лиценза е в кода, не в инсталационния диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, nickolaycho написа:

Няма никакъв проблем да презаипшеш диска върху флашка, то лиценза е в кода, не в инсталационния диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, nickolaycho написа:

Цък. Това също е добър лаптоп за вашия капитал. Също така лаптопът е с операционна система :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптоп 2-ра ръка се взима от специализиран магазин !Точка .Мерси за вниманието :)

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, nickolaycho написа:

Eми също става, но нямате никаква гаранция и може лаптопът да е направен да се продаде само :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички коментатори! Ще се съобразя с Вашето мнение, ще търся и умувам, не е спешно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай некъв бюджет ..........то аз имам познати пенсионери с тавана на пенсията 920 лева.........................

• Харесва ми 2
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Иво Димов написа:

Дай некъв бюджет ..........то аз имам познати пенсионери с тавана на пенсията 920 лева.........................

Човекът сам е казал “цена максимално ниска“, но иска да има ОС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Максимални ниска може и Т61 или некой Елитбук като моя ,те са по 250 кинта ,че и надолу

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Иво Димов написа:

Максимални ниска може и Т61 или некой Елитбук като моя ,те са по 250 кинта ,че и надолу

Е тук също сте прав.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линк  

Тук има 5-6 машини дето са идеални за целта :)  ,че и с по 1 година гаранция

• Харесва ми 1
  • Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, nickolaycho написа:

Моля за компетентни съвети, лаптоп употребяван, ще се ползва САМО за браузване, теглене торенти, сърфинг, скайп, вайбър и някой филм или клип, цена максимално ниска - като за работещ пенсионер!

Toва сърфиране и многозадачност при съвременните тежки сайтове и браузери не е леко! За тея пари около 200 както разбирам на пенсионера му вземете настолен компютър втора ръка. За лаптоп ще трябва да вдигнете бюджета за поне второ поколение Core i процесори за около и над 300 лева.

Примерно - FUJITSU LIFEBOOK S751 i5-2520M   или малко отгоре с 3-то поколение Core i - LIFEBOOK S752 i5-3320M  - на тези батериите им са запазени по презумция, защото серията ползват елементи на Sanyo или Philips, не са надценени и са достатъчно здрави, имат филтър за праха, което всъщност е едно капаче, кето се маха и лесно се почиства кечето с прахоляк между радиаторите на охлаждането и вентилтора, това улеснява много поддръжката за обикновен потребител. Имат си и косури, но конкуренция в бизнес класа на тази цена нямат.

Ако нямате пари за нещо като горните варианти, по-добре не набутвайте човека, а му дайте да прочете това мнение за да се убеди. Късмет!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, niki292002 написа:

Lenovo Thinkpad серийте са едни от най-добрите лаптопи, нали знаеш ?

Бяха, до X61, да не кажа Х60, айде да речем и Х200/Х201с условности заради греещите първо поколение Core i в на практика същото шаси, хич да не отварям дума, че са поени и дефект озачава ново дъно или 200+ лева за ремонт. Нагоре са далече от това, което бяха, Х220 е с променено шаси и не е като предишните дори геометрично, а от X230 е с шит клавиатурата от Edge все по-малко здравина. Ta карат на стари лаври. Lifebook S серията е елитната на Fujitsu и там нямат грешка. Отделно възрастен човек не би могъл да вижда и да се оправя нормално с 12.1" екранче на Х220, предложи му поне Т420, но не виждам защо да плаща отгоре за нещо, което го има с не по-лошо качество и при Fujtisu.

Иначе и аз съм фен, но не мога да си кривя душата "совите не са това, което бяха". :ph34r:

А колкото до Fijitsu - имат си слабости, но компесират с цена и същото, че и по-добро качество. Примерно слагат радиатори с прекалено малко разстояние между тях - между самите ламели от там и нуждата от правилна експлоатация в достатъчно чиста среда и редовно почистване от прахоляк, за което са помислили и са сложили лесно премахваемо капаче за юзър френдли поддръжка.

Редактирано от dynamo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.