Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Чувствам се длъжен да споделя с вас за една (може би) измамна схема на която станах жертва, от една страна защото ме е яд, от друга, защото недоумявам, как нещо такова може да се случва в страна, членка на ЕС, и всичко да си трае и мълчи и то от години. Витамини и минерали, ензими, фибри, билки за черния дроб - общо взето това съм ползвал от хранителните добавки. Пазарувам от аптека. Наскоро реших, че не би било лошо да ползвам протеини, както и да взема за майка ми. Според мен, мисля логично и пазарувам качествени продукти изгодно, независимо дали става дума за компютри или храна. Последната случка обаче ми даде повод да се усъмня в последното. Направих проучване. Лекарствата, както и повечето храна, пазарувам през Интернет. За храната ползвам ebag.bg, лекарствата си пазарувам от аптеки Ремедиум. От протеините които бяха налични, стори ми се изключително изгодна цената на суроватъчния протеин на Muscletech, защото беше в промоция. За съжаление, ден или два след поръчката, ми се обадиха да ми кажат, че нямат въпросния протеин. Е, ОК... Вече бях решил, че протеина ще е именно този, защото имах представа каква цена да търся и му бях направил проучване, че е качествен американски продукт. Намерих го в сайта на силабг.ком за малко по-висока цена. Отново в промоция. Направих регистрация, поръчах го, както и два, както ми се сториха тогава, много изгодни като цена, пакета мултивитамини. Към цялата тази работа, подарък някаква вафличка с трици, в сайта на цена от 3 лева. По принцип си лягам в малките часове, ставам около обяд... Момче от сайта ми звънна доста рано за мен, преди обяд. Още не бях станал. Каза ми, че нямат от протеина на Muscletech и ми предложи друг, по неговите думи много по-качествен. В свое оправдание за проявената глупост, ще кажа, че още бях сънен. Момчето ми "изстреля" един куп думи, но много не му се разбираше. Станах, седнах на компютъра, момчето ми продиктува кода на продукта и каза, че ще ми направи намаление... Не ми светна червената лампичка, признавам. После прочетох, че това им е редовния номер - поръчваш едно, казват ти че го няма и нататък схемата е ясна. По-качествения (по неговите думи)  протеин, въпреки намалението, ми излизаше с 8-9 лева повече, но няма проблем, съгласих се. Не помня, май още същия ден, поръчката дойде и си направих една доза от EVERBUILD Ultra Premium Whey Build. Първо впечатление, не много добър вкус... Казах си, ОК, нормално, все пак са протеини, не млечен шейк... Но това ме накара да се разровя за въпросната марка. От там, загубих два-три часа в проучвания и четене... От едно, попаднах на друго, на трето. Haya, марка за хранителни добавки, Everbuild... Имам подозрения за още една-две. Кой стои зад тези марки, къде се произвеждат?... Сайтове, регистрации с адрес в някакви американски градове (дето и аз мога да си регистрирам фирма), мнения по форуми (100% положителни). Оказа се, че тези прочути и много качествени американски марки, никой в цивилизования свят не ги е чувал, не се продават май никъде, освен в България, страната на мошениците и корупцията, на държавата-мафия. Haya се продават във всички аптеки... Everbuild са във всички магазини за спортни хранителни добавки. Опитах се да открия продукт на Everbuild в поне един реномиран европейски или американски сайт, без успех... Amazon и eBay не са и чували за Everbuild...

Цитат

Американската марка Haya Labs предлага висококачествени хранителни добавки с доказана ефективност, качество и клинична чистота.

Американска фирма, ама с български собственици... или пък си е американска фирма... Как да е сигурен човек?... Въвеждане в заблуждение, измама или нещо друго, но за мен нещата не са както трябва. Не помня и да съм получил документ за покупката, заплащането го наричат някак особено, като плащане през пощенски запис или нещо подобно, уж да пазят природата... Може и да имам някаква касова бележка, не помня.

ето на какво попаднах, при моето проучване в Интернет:

Everbuild - Мнения! Няма такава фирма! Грандиозната измама на Сила БГ

проблем с линковете, съжалявам...

http://www.bg-mamma.com/?topic=814502.15

http://6nine.net/2016/09/14/колко-качествени-са-добавките-на-haya-labs/

"Босът на "Сила.бг" в епицентъра на мръсната схема!" - 

https://www.dunavmost.bg/Bulgaria/News/63013-bosat-na-sila-bg-v-epitsentara-na-mrasnata-shema

и така нататък...

И сега кажете... Да си рискувам ли здравето с въпросните протеини или да ги изхвърля в тоалетната?... Малко ще ме е яд за загубените 105 лева за нещо със съмнително качество, но да ми е за урок...

Вече се съмнявам, че каквото и да поръчам от български сайт може да му се има доверие. Тези хора разполагат с достатъчно пари, опаковката ще им е най-малкия проблем. В случая с Everbuild, мисля, че опаковката доста добре са я измислили...

http://musclepower.bg/wp-content/uploads/2016/11/17711_whey-5-ube.jpg

Цитат

Ultra Premium Whey Build oт EVERBUILD  e нoвият флaгмaн нa aмepиĸaнcĸaтa фиpмa EVERBUILD Nutrition. Toй пpeдcтaвлявa ĸoмбинaция мeждy пpoтeинoви изтoчници c виcoĸa биoнaличнocт. Toвa пoзвoлявa нaпълнoтo ycвoявaнe oт opгaнизмa.

Чудя се защо им нямам доверие, чудя се...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как пък не те домързя да изпишеш толкова?

Добавка ли е - значи е измама навсякъде по света, не само в България. По тая схема се пробутват съмнителни вещества без клинични изпитания и без отговорност на производителя.

За каквато и да е стока - всичко идва от едно място. Ако при баш вносителя е свършило няма как да го има и при прекупвач, който не поддържа складови наличности. Ако артикул има оборот ще има и следваща доставка.

Като искаш протеини яж пържоли а не съмнителни химии. За над 100 лв знаеш ли колко мръвка ще ям? Дори и ще ощастливя някой местен селянин с екологично чиста продукция, а не костюмар от Америка.

И хората ти се обаждат в работно време, никой не е длъжен да знае че спиш до обяд.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Филипов , като чели май не сте достатъчно запознат с маркетинга и добавките. Една от най-скандалните компании e Хербалайф, при повече ентусиазъм може да намерите и да се изгубите в солиден материал за нея. Много голяма и доказана компания с огромни доходи. У нас пиъра е уникално агресивен, а оценката по реклама е 200000000 по 5-балната система. В България се разпространява незаконно, а властите си затварят очите и вирее всъщност законно. ВИДЕО ТУК От една две декади хората продължават да ги търсят, има ефект, оценките са само положителни, никой не е изревал. Но нали все пак търсите теле под вола.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Баба ми все добавки е зобала и все от интернет е пазарувала . . . :D

Просто не купувам нищо, което се рекламира. Особено денонощно. Като му махнеш цената на рекламата, евентуалните данъци, печалбите на всякакви - от акционери до служители, склададжии, разпространители и какви ли не още си правя сметката че от 100 лв излезли от джоба ли за продукта остават не повече от 10. А за толкова си е фашкия отвсякъде. С лъскава опаковка и малоумна реклама.

Така че с парите си предпочитам да подпомогна нашенски дядо от село, а не костюмар от зад океана. Тъпото е че заради нашенското подобие на държава той трябва да се гърби на стари години и да се съревновава с чуждестранна субсидирана продукция. Например на европластмасови домати. Едно време изнасяхме и хранихме целия соц лагер, сега внасяме боклуците им.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, Филипов написа:

Тъпото е че заради нашенското подобие на държава той трябва да се гърби на стари години и да се съревновава с чуждестранна субсидирана продукция.

Кое му е тъпото? Че вносното всъщност е по-евтино и добре сортирано или че дядо ти го мързи да произвежда? Или че произвежда загнили запъртаци диви домати, саморасли на бостана? Добре че не знаеш къде са протеините... Търси ги у свинската мас, нагъвай месо, хората се стремят да отслабнат, ма теб кво ти дреме! Всичко останало за теб е фъшкия. То все знам кое му викат трици, ама твоето си е гадно тролиране!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Филипов написа:

Как пък не те домързя да изпишеш толкова?

Добавка ли е - значи е измама навсякъде по света, не само в България. По тая схема се пробутват съмнителни вещества без клинични изпитания и без отговорност на производителя.

За каквато и да е стока - всичко идва от едно място. Ако при баш вносителя е свършило няма как да го има и при прекупвач, който не поддържа складови наличности. Ако артикул има оборот ще има и следваща доставка.

Като искаш протеини яж пържоли а не съмнителни химии. За над 100 лв знаеш ли колко мръвка ще ям? Дори и ще ощастливя някой местен селянин с екологично чиста продукция, а не костюмар от Америка.

И хората ти се обаждат в работно време, никой не е длъжен да знае че спиш до обяд.

Хаха... Нямаше изобщо тема да пускам, ама се прибрах късничко :)  Не ме домързя, и аз това си се чудя.

Ами пържоли тъй или иначе ям... Казах вече, взимам ги предимно за майка ми. Както и да е, не става въпрос за това, дали са полезни или не протеините по принцип или дали трябва да се взимат хранителни добавки, а за това, че на българския пазар се продават продукти със съмнително качество, неотговарящи на описанието, и се въвеждат купувачите в заблуда, че продуктите са (примерно) американски. Не знам как да я нарека тази сложна схема, да направиш сайт и регистрация на фирмата в САЩ, единствено с цел заблуда. Измама ли е това, не е ли?...

Аз пък не предпочитам българското. Нямам достъп до дядото на село, да купя мляко директно от него. Нямам доверие на българския търговец, защото е мошеник, защото в България няма закони или не се спазват, защото потребителя в България няма права и му се пробутва най-некачествената и отгоре на това най-скъпата стока в Европа. И си живеем в заблудата, че хората в Западна Европа ядат само пластмасови продукти, а пластмасите ги ядем ние. От малкото ми излизания в чужбина, мога да кажа, че тук храната е най-некачествената и най-скъпа от целия ЕС.

Има хранителни добавки с доказано качество, които се продават в цял свят и им се правят достатъчно изследвания. Ако ти пробутват продукт, за който ти казват, че е на световно ниво, а в последствие се оказва, че се разсипва в Дупница и е само за българския пазар, нормално е човек да е подозрителен какво изобщо има в този продукт. Искам да кажа, че поне на опаковка, определено са го докарали. Сега си гледам и витамините на NUTRICORE които взех, пише Distributed by BioTechUSA... Да, ама такава американска фирма се оказва, че изобщо няма... Или USA означава нещо друго... Аз обаче, за да го установя, трябваше да загубя час-два. За мен извода си го направих - спирам да купувам от България и от български онлайн търговци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Atanas Pachov написа:

Или, за по-сигурно, купувай добавки само от аптеки :)

Аз само от аптеки купувам, това с протеините беше изключение, но дори и тогава щях от аптека да взема, ако го имаха продукта. Оказва се обаче, че дори от аптека да купиш, пак съществува риск, пример са продуктите на Haya Labs... Не толкова че ще попаднеш на менте, колкото че самия продукт е менте, но за това аптеката вина няма, така мисля, след като и се дадат нужните сертификати...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Филипов написа:

По тая схема се пробутват съмнителни вещества без клинични изпитания и без отговорност на производителя.

Нали съм го написал. Което е с клинични изпитания се регистрира като лекарство съгласно законите и производителят му носи отговорност. Друг е въпросът че и нас се продава и пласебо в същата опаковка - ментета без активно вещество или доста намалено.

Аз предпочитам натурални храни, а не прахчета за добавка. Най-малкото е по-вкусно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, djagi написа:

Чудя се защо им нямам доверие, чудя се...

Почти прочетох всичко, без някои линкове, но ми стана ясно. Аз купувах хранителни добавки когато бях на 25-32 години. Пробвах тогавашни известни продукти на Биогейм и Нутрим. То май само това и имаше, ако изключа някои изключително скъпи като Мусаши. Значи какво става. Единствено млечен протеин 82% от Biogame  ме караше да се чувствам добре и да качвам мускуна маса, понеже и затова главно ползвах добавките, ако изключим орелефяването лятото.  Ползвах и Нитрим, която също е българска фирма. Никакъв ефект. Напротив - вземаш добавката и се чувстваш по-слаб! Освен това и вкуса никакъв, разтворимостта ужасна и винаги на топчета протеина!  Затова продължих единствено с млечния протеин на Биогейм. Пробвах и соевия, но и той същата работа като Нутрим - чувствам слабост и изобщо не помага. Пробвах и яйчен. Пак същата работа. Единствено млечния ми действаше, имаше много добър вкус ( ни сладък, ни някакъв неопределен), разтваряше се чудесно във вода. Така. На 32 спрях с протеините и се върнах на тях на 42 някъде. Какво установявам - Нутрим - подобрили разтворимостта, но същия боклук и на вкус и на действие. Биогейм - разтворимостта подобна, но ужасен на вкус, все едно вземам стария Нутрим!!! Ужас. За 10 години хубавата добавка изчезна от пазара ни. Затова наблегнах най-вече на овесени ядки, кисело мляко, мед, сирене, пилешко, скумрия и понеже бях вече на 42, не се лишавах и от свинско и от кренвирши и от каквото се сетиш.Просто останах разочарован от днешните протеини и добавки. Сега някой ще каже - ама ти на 42-43. Е, на 43 вдигнах повече от лежанка, отколкото като бях на 32 в най-добрите си години ;) И това въпреки скапаните протеини. 

преди 6 часа, Atanas Pachov написа:

Или, за по-сигурно, купувай добавки само от аптеки :)

В аптеките навремето продаваха единствено протеини на Biogame. Аз и от аптеки купувах, че беше най-лесно и наличност винаги имаше. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, djagi написа:

Нямам достъп до дядото на село, да купя мляко директно от него.

Хм. Край нас всяка сряда и неделя има човек, дето продава мляко. Освен това има и млекомати из града. Лично аз ям поне от 5 години насам, само собствено произведено кисело мляко. Вече сирене и кашкавал не съм пробвал да произвеждам, но специално при сиренето, гледам да купувам най-скъпите продукти, дето в момента имат намаление. Избягвам евтините, макар да пише "сирене' на етикета. Същата работа с другите колбаси. Хубаво бе, че измислиха стандарта "Стара Планина". Но ако няма такива, купувам пак най-скъпото или поне това скъпо, което ми е харесало на вкус. 

Но казвам. Според мен добавките се позлват единствено при нужда, а не като някакъв заместител. Вече ако човек няма зъби, ако нещо е болен, ако тренира или ако е много уморен от работа, може да разтвори някоя чаша протеин. Ама иначе не го намирам за оправдано.

Иначе ако наистина ти трябват протеини и добавки като цяло, пробвай сайта на Biogame. Аз последните години от там си поръчвам. Макар че развалиха качеството, все пак това е може би първата подобна фирма в България, която още съществува.

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, bildera_ написа:

Хм. Край нас всяка сряда и неделя има човек, дето продава мляко. Освен това има и млекомати из града. Лично аз ям поне от 5 години насам, само собствено произведено кисело мляко. Вече сирене и кашкавал не съм пробвал да произвеждам, но специално при сиренето, гледам да купувам най-скъпите продукти, дето в момента имат намаление. Избягвам евтините, макар да пише "сирене' на етикета. Същата работа с другите колбаси. Хубаво бе, че измислиха стандарта "Стара Планина". Но ако няма такива, купувам пак най-скъпото или поне това скъпо, което ми е харесало на вкус. 

Но казвам. Според мен добавките се позлват единствено при нужда, а не като някакъв заместител. Вече ако човек няма зъби, ако нещо е болен, ако тренира или ако е много уморен от работа, може да разтвори някоя чаша протеин. Ама иначе не го намирам за оправдано.

Иначе ако наистина ти трябват протеини и добавки като цяло, пробвай сайта на Biogame. Аз последните години от там си поръчвам. Макар че развалиха качеството, все пак това е може би първата подобна фирма в България, която още съществува.

То не само няма кой да продава мляко, но и най-близкия ми нормален магазин е на 1/2 час път пеша от нас, а съм в най-скъпия квартал на Сф. ... Абе страшна работа. Принуден съм да поръчвам онлайн от Фантастико (www.ebag.bg), но пък съм изключително доволен, спестяват ми време и пари. Иначе от Лидъл пазарувам. Няма как да стане сам да си правя киселото мляко и сиренето, но ако имах възможност, бих го правил. Хляб от години не съм купувал, друг е въпроса за качеството на брашното и маята. Така де, ако имах възможност, щях и яйца да си отглеждам, и козички :)  И аз гледам да купувам качествени храни, доколкото това изобщо е възможно тук.

Относно добавките, постоянно взимам витамини и минерали, но при мен е задължително, заради нередовния живот който водя, преди и пушех по пакет тютюн на ден (2-3 кутии цигари). Плодове ям малко. Общо взето, се чувствам добре като за 44 г. Преди ползвах витамини и минерали на GNC, сега се ориентирах към други. Взимам и мелатонин понякога, както и масло от бял трън за пречистване на черния дроб, последното от време на време. Протеините са за майка ми предимно, трябва и да отслабне, а от диети няма резултат. Освен това, протеините, ако са качествени, е добре за възрастните хора, разбира се умерено, не като за спортуващ. Благодаря за предложението за Biogame, но българско производство за сега ще се въздържа да купувам. И без това, май точно такова съм взел, хаха... Точно вчера си говорих с приятел, който с това се занимава, и ми каза на какви неща е присъствал, например, как се прави грахов протеин. Искам да си взема нещо качествено, нали такъв е смисъла. Не искам да се тровя, определено. Още повече майка ми. Впрочем, идеята за протеините беше нейна. Качествени добавки има, само в България е трудно да се вземат или са безбожно скъпи. Това е проблема, че скъпи или евтини, качествени или не, не си сигурен какво купуваш. То какво ли не е менте тук, солта, захарта и оцета са ни менте, основни храни. Да не говорим за сиренето, кашкавала и месото. То след като и пътищата са ни менте, какво остава за някакви си добавки. М/би ще се ориентирам към качествени аминокиселини, от аптека този път, или пък от европейски онлайн магазин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами наборе, няма какво друго да ти предложа. Аз по инерция карам на Biogame, Но за последно взех от Кауфланд пак на Нутрим, ама щото бяха на половин цена. Не че го ползвам, но пък си взех ;), както и няки неща за отслабване, когато реша да го направя. Дано дотогава не мине срока на годност.  

Само ще кажа, че аз пък съм на точно обратната вълна - гледам да е само българско, не американско. Щото това едни и същи боклуци, ама ония два пъти по-скъпи. Лично мнение. Тия дни нали имаше една статистика, дето се оакза, че немското краве масло било с по-ниска масленост от нашето. Смятай за какво даваш пари. Да не говорим за оня яйчен прах от Германия, дето сега го откриха в сладолед и майонеза. Отказах се да купувам вече майонеза и днес дори като бях в Кауфланд, гледам майонезата и си мисля - кога ли ще и смъкнат цената, след като не се продава. Сега е 1.25. 

Иначе навремето си имах интересна система за вземане на добавки. Задължително вземах 15 минути преди лягане 50 грама млечен протеин на Биогейм. Преди това поне час и половина не ям. Това за смъкване на мазнини, когато свалях маса. За 3 месеца 20 кила. Общо взето това е. Ако искаш диета, аз ползвах една, дето намерих из културистични списания. През два дена намаляваш въглехидратите. Примерно първите два дни вземаш 400 грама, вторите два 200 грама, третите два 100 грама и ако имаш сили, следващите два 50 грама. После два дена ядеш норм,ално и пак. Това ми сваля на няколко пъти по 15-20 килограма лятото. Ама за целта ти трябва таблица за енергийната стойност на продуктите. И като се намалят въглехидратите, се компенсират с белтъчни.  Иначе диета - пилешко, яйца, обезмаслено мляко, сирене, морска риба...през два до три часа. Като ядеш, трябва да чувстваш глад. Тоест, да приемаш по-малко килокалории от тия, дето изразходваш за деня. Ама това е свързано с физическа активност, която също я има като разход на енергия в разни таблици. Майка ти е добре да си намери някоя площадка сутрин и да ходи там. Моята се опитваше последните седмици с една комшийка ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега им разглеждах сайта на Biogame. Кой знае, може да се окажат по-качествени от някой други... На Нутрим взех за майка Липозан. Преди години имаше чудесен ефект, сега не знам, от два месеца и нещо го пие, но все пак изглежда действа донякъде, а може и да не е само от него. Пие и Хуск (и още куп добавки). И аз го пробвах, ма ужасно е гаден за пиене, все едно пия жаборняк. Като спомена майонезата, много ми харесва тази в Берьозка, пък и е не толкова скъпа, но и тя се прави в Германия... (май там се правят някои от продуктите в Берьозка). Еми това е, човек не знае на каква отрова ще попадне. За движението си прав, там е разковничето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще подновя темата със следната информация - пазарувам от iHerb вече. Страхотен американски сайт за хранителни добавки и козметика. Цените са в пъти по-евтини от тези в България, и то, сравнявайки с цените в сравнително евтини аптеки, като Ремедиум. Цялата тази случка, с менте добавките пробутани ми от силабг, представяни за нещо супер качествени и това, че загубих едни 110 лева, доведоха до това, че си направих проучване открих си американския сайт и установих, че целия форум на бгмама пазарува от там :) ... от години. Така, както аз пазарувам от GearBest и т.н. китайски сайтове. Ще направя тема за iHerb и в нашия форум, когато имам време. Междувременно, ако някой има желание, може да ме пита в тази тема или на лични по въпроси, свързани с пазаруването от iHerb. Преди двайсетина дена направих първите си поръчки, 4 вече ме чакат в пощата да си ги взема. Четох много за добавките, витамините и минералите... Обичам да проучвам нещата в детайли, когато нещо ме интересува. В моето семейство винаги са се давали много пари за добавки, просто сега ще променя значително качеството, без от това да пострада бюджета. И сами вижте разликите - витамини на Now Foods, които тук са примерно 33 лева, става дума за вит.D3 конкретно, в iHerb са 10 лева, айде да сложа още малко за доставката, въпреки че може и да е безплатна. Има още по-драстични примери, на марки, които тук са направо с фантастични цени, в iHerb цените са повече от нормални. Ето пример - Now Foods Астаксантин за добро зрение в Ремедиум и същото в iHerb. Обаче, за разлика от американския сайт, където пазаруват милиони хора от цял свят, тук имам известни съмнения доколко продуктите които се предлагат са оригинални... Добавям го в количката и със доставката до България, въпросния астаксантин ми струва 20 лева. Къде са 20 лева, къде са 55... Има и друго - сайта ми дава 5% отстъпка, ако ползвам код на друг потребител, и ако преди това съм поръчвал, имам още 1,65 отстъпка (5% от предната ми поръчка). Така цената на астаксантина вече не е 20 лева, а по-малко от 17 и то с доставката, а има трикове да се намали цената на доставката на нула лева...

В подписа ми има линк за намаление в сайта + още 10$ за нови потребители, валидни до края на месеца.

Ако можех, щях и храната да си поръчвам от някой американски или европейски онлайн магазин... В Европа цените на храната (по-качествена) са много по-евтини. Имам пресни впечатления. Никъде няма такива цени, каквито са в бг хранителните магазини, но това е сигурно защото българите получават много пари и са много богати, та затова...

Редактирано от djagi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.