Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 32 минути, Joanna Rutkovska написа:

прасета с човешки гени

:emoji_smiley-01:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Joanna Rutkovska написа:

...Голяма част от извлеците им са от отпадни продукти...

И? Кое те притеснява? Японците измислиха изкуствено месо от човешки фекалии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, изцяло нов съм във форума. Успях да прочета всичкп написано от вас до момента по темата и съм много доволен, че попаднах тук. Доста полезна информация се обсъди. От това, което разбрах става ясно, че на български сайт просто не може да се вярва. Затова и вляозх в цитирания IHerb и останах приятно изненадан от подробната информация, която се съдържа за всеки един продукт. Искам да ви питам за мнението ви относно този продукт 

https://www.iherb.com/pr/California-Gold-Nutrition-Whey-Protein-Isolate-Instantized-Ultra-Low-Lactose-Unflavored-75-Servings-5-lbs-2270-g/76479

Понеже е значително по-евтин от другите подобни, примерно на NOW FOODS, а описанието и използваните съставки изглеждат на топ ниво! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 14.09.2018 г. в 11:20, badsector написа:

И? Кое те притеснява? Японците измислиха изкуствено месо от човешки фекалии.

Всичко е кръговрат на Природата! Нима тя не прави същото?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Mupaka написа:

...От това, което разбрах става ясно, че на български сайт просто не може да се вярва....

Нямам никакъв проблем с български сайтове. Лично аз пазарувам от такъв, който внася полски продукти, от които съм много доволен. Информацията е достатъчно подробна, а ако имам въпроси, пиша директно на производителя и ми пращат директно резултатите от лабораторните изследвания на конкретния продукт. Специално този протеин ми се вижда стандартно скъп, а като сложим и още 10-15 лева доставка и 20%ДДС, си става доста скъп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, badsector написа:

Нямам никакъв проблем с български сайтове. Лично аз пазарувам от такъв, който внася полски продукти, от които съм много доволен. Информацията е достатъчно подробна, а ако имам въпроси, пиша директно на производителя и ми пращат директно резултатите от лабораторните изследвания на конкретния продукт. Специално този протеин ми се вижда стандартно скъп, а като сложим и още 10-15 лева доставка и 20%ДДС, си става доста скъп.

На фона на останалите протеини в сайта е доста евтин. Не съм запознат с марката. Но дори и да го сравним с предлаганото на нашия пазар пак 50 долара за 5  либри си е доста добра цена. Само не съм много наясно ако си поръчам от този сайт следва да платя и 20% ДДС, така ли? 

Ако може да кажеш и от кой бг сайт си купуваш полските добавки? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако поръчката ти е над 30 лева с доставката, плащат 20% ДДС и отделно трябва да си вземеш пратката от митниците, за което трябва да имаш ЕОРИ номер. Може да го свършат и Български пощи вместо теб срещу 12 лева. Поръчвам от фитнесдобавки-нещо-си е сайта, казанлъшка фирма, много са точни винаги. Ползвам продуктите на Островит - магнезиев цитрат, калий, креатин монохидрат и някакъв протеин добро утро с малко добавени аминокиселини. Иначе whey концентрат 5 лаба е 58 лева, като на 30 грама имаш 23 грама протеин, което е някъде 77%. Същата фирма предлагат продукти на Myprotein, които са със сходни цени, но не съм ги тествал все още. За момента забелязвам изброените добавки да имат най-голям ефект, останалите които съм пробвал са или с никакъв или с минимален.

Редактирано от badsector (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Акъл — море, глава — шамандура. При наличието на толкова вкусни и питателни естествени продукти, да набивате без извинения неизвестни съставки, които като нищо може да са и преработени изпражнения...Че дори и да спорите кое изпражнение е по-изгодно?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 23.09.2018 г. в 9:38, sliderum написа:

Акъл — море, глава — шамандура. При наличието на толкова вкусни и питателни естествени продукти, да набивате без извинения неизвестни съставки, които като нищо може да са и преработени изпражнения...Че дори и да спорите кое изпражнение е по-изгодно?!

А пък може и да не е!? Едва ли точно ти знаеш.... 

Кажи ми само между другото, кои са вкусните и питателни продукти в съвремения свят?? Ябълките, които се оотапят във восък, бананите, които зреят в хамбарите на корабите или белият рафиниран ориз??? 

Да не говорим за животинските продукти! 

И още нещо, след като ти не се интересуваш от добавки и за теб са боклуци, защо въобще си прочел нещо от тази тема??? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Mupaka написа:

А пък може и да не е!? Едва ли точно ти знаеш.... 

Кажи ми само между другото, кои са вкусните и питателни продукти в съвремения свят?? Ябълките, които се оотапят във восък, бананите, които зреят в хамбарите на корабите или белият рафиниран ориз??? 

Да не говорим за животинските продукти! 

И още нещо, след като ти не се интересуваш от добавки и за теб са боклуци, защо въобще си прочел нещо от тази тема??? 

Прочел съм темата, защото не е забранено да се чете. Пиша, защото не е забранена за писане.  Ако излезеш от интернета и отидеш на пазара вместо в мола, особено ако отидеш на пазар в малки населени места в провинцията и се случиш на производител, или на свестен прекупвач, който няма да ти набутва боклуци от някоя от околните държави членки или безчленки на ЕС, а си пазари на едро от наши производители и то не онези с хилядите декари усвоители на европари,, ще разбереш какво значи истинско, вкусно и питателно. Все още се намира и то достатъчно. Намират се начини човек да се добере и до домашно отглеждани животинки, т.е. до мръвката им.  Познавам селяни от околните на града ми населени места, на които софиянци им поръчват отглеждането на свине, овце, кози, телето, пуйки и други животни и на есен идват, доплащат(защото са участвали финансово и по време на отглеждането) и получават поръчката си готова, разфасована. А прахоманите не ги разбирам. Освен, ако нямат някакви особено жестоки и широки алергии към пресните продукти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 24.09.2018 г. в 7:34, sliderum написа:

Прочел съм темата, защото не е забранено да се чете. Пиша, защото не е забранена за писане.  Ако излезеш от интернета и отидеш на пазара вместо в мола, особено ако отидеш на пазар в малки населени места в провинцията и се случиш на производител, или на свестен прекупвач, който няма да ти набутва боклуци от някоя от околните държави членки или безчленки на ЕС, а си пазари на едро от наши производители и то не онези с хилядите декари усвоители на европари,, ще разбереш какво значи истинско, вкусно и питателно. Все още се намира и то достатъчно. Намират се начини човек да се добере и до домашно отглеждани животинки, т.е. до мръвката им.  Познавам селяни от околните на града ми населени места, на които софиянци им поръчват отглеждането на свине, овце, кози, телето, пуйки и други животни и на есен идват, доплащат(защото са участвали финансово и по време на отглеждането) и получават поръчката си готова, разфасована. А прахоманите не ги разбирам. Освен, ако нямат някакви особено жестоки и широки алергии към пресните продукти.

Много е хубаво това и когато се съчетае и с добавки, които не би могъл да си набавиш в нужните количества се получава идеална комбинация. Не знам как стоят нещата в София, не съм близо до този град, но в близост до Варна също се плащаше на няколко хора да отглеждат така наречената чиста продукция докато не се разбра, че и там животните се отглеждат с помощта на смески, добавки, антибиотици и всички останали производни. Освен ако човек сам не си отглежда продукцията, никой не може да ми гарантира нейното качество. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, Mupaka написа:

че и там животните се отглеждат с помощта на смески, добавки, антибиотици

Колко капиталистическо, да попаднеш на измамници. Пък тия прахове хич не са продукти  на химията. Аз не виждам обаче какъв е проблемът да се хранят животните със смески. Не става само с ечемик да се храни прасе, иска си разнообразие. Аз докато си гледахме мешах жито и царевица на зърна със смлени царевични стъбла и сено, когато нямаше свежа трева. Ей това си е смеска, дори добавях изостанало готвено, което беше останало неизядено от масата. Останалите изброени неща, добавки и антибиотици...Все пак предпочитам добавката да я е яло прасето а после аз него, отколкото аз в ролята на прасето да ям добавката директно. Антибиотиците, не са проблем, зависи колко и как са употребявани. Ние ежедневно поемаме антибиотици направо от въздуха, заедно със спорите на различни мухъли и плесени, които вдишваме. Ядем ги с различни продукти. Разните мухлясали и плесенясали френски и не само френски сирена и други продукти. Качествените колбаси в черва наръсени с "благородна" плесен. Явно въобще не си даваш сметка, не знаеш за много неща от света около себе си. Т

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, sliderum написа:

Колко капиталистическо, да попаднеш на измамници. Пък тия прахове хич не са продукти  на химията. Аз не виждам обаче какъв е проблемът да се хранят животните със смески. Не става само с ечемик да се храни прасе, иска си разнообразие. Аз докато си гледахме мешах жито и царевица на зърна със смлени царевични стъбла и сено, когато нямаше свежа трева. Ей това си е смеска, дори добавях изостанало готвено, което беше останало неизядено от масата. Останалите изброени неща, добавки и антибиотици...Все пак предпочитам добавката да я е яло прасето а после аз него, отколкото аз в ролята на прасето да ям добавката директно. Антибиотиците, не са 

Точно защото си давам сметка какво консумираме ежедневно и в каква замърсена среда живеем, не отричам хранителните добавки. Дори напротив. След като се чуствам по-добре с тях и след като има контрол на качеството и продуктите получават сертификати гарантиращи тяхното качество и ползи за човешкият организъм, не виждам нищи лошо да предпочета да си купя хранителни добавки пред кренвирши или салам, пък били ъе и със сертификат "Стара планина". Предполагам, че е въпрос на гледна точка и лично усещане. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, Mupaka написа:

контрол на качеството и продуктите получават сертификати гарантиращи тяхното качество

Въпрос на доверие. Контролът не сте го провеждал Вие. Контролът, се провежда от хора, какъв е проблемът да бъдат подкупени, за да манипулират резултатите. Сертификатите са стока като всякоя друга. Сверяването на резултатите в няколко различни лаборатории, където да се тестват продуктите, не  е лесна работа. Това как се чувствате не е гаранция за качество и безопасност. Може да се чувствате добре месеци и дори години, а после да почнат проблеми, примерно поради компрометирана имунна защита, или от друго естество. Ама живеенето си е риск и всеки сам решава как да го проведе. Някои се хвърлят с главата надолу на бънджи скокове с протрити от използуване ластици, някои надяват униформата и отиват да убиват, най-вече когато ще е безнаказано(за тях)забавление, обаче от време на време се случва, за някои да не е безнаказано и ги връщат в ковчези.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отдавна не бях влизал във форума, но виждам, нови мнения по темата. От моя опит с добавките, ще кажа споделя, че от една година ползвам добавки от iHerb. Далеч не се правят от лайна, както някой по-горе каза, освен това контрола, етикетите, произхода, са на много по-високо ниво, отколкото м/би в целия Европейски съюз, камо ли за България, където липсва какъвто и да е контрол. В iHerb се продават марки от цял свят, и пазаруват хора от цял свят. Има и гарантирано органични, био и тем подобни продукти, за които, ако пише че са такива, значи наистина са такива! Каквото пише на етикета (значително по-информативен от тези в Бг), значи е точно това, а не нещо друго! И с много по-голяма степен на сигурност съдържанието съответства на описанието, отколкото някога ща имам тук! Моето впечатление е, че хората в развитите държави са достатъчно грамотни и се грижат за здравето си, за разлика от тук, примерно, където на добавките се гледа с насмешка. Това е, защото, първо, българина е лъган, и второ, българина е неграмотен по темата. Но каквато ни е представителната извадка на хората, такава е и за лекарите...

Колкото до протеините, защото за тях ставаше дума в последните няколко поста, не бих взел протеин на прах нито от iHerb, нито от тук... Напълно излишно в повечето случаи даване на пари, освен ако, примерно, не се цели отслабване. И това го казвам, при положение, че лично аз взимам м/у 8 и 20 добавки. А в началото, благодарение на протеините открих iHerb. Вместо протеини на прах, ям яйца :) Хранителните добавки са хубаво и необходимо нещо, но много по-важна е качествената храна. Тези дни, примерно, ще се разходя до Младост за малко телешки кокали, да си направя костен бульон.

По-назад в темата, дори няма да се връщам да проверявам, мисля съм говорил примерно за магнезиевите добавки, продавани тук. Качествените, с висока бионаличност, са страхотно скъпи. Масово достъпните са загуба на пари и са дори вредни. Аз пия магнезиев глицинат и малат, тук масовия магнезий по аптеките, е магнезиев оксид. Че по-добре яжте тебешир :) (въпреки че тебешира е калциев сулфат, просто пример). Който се интересува, ще прочете. Същото в пълна сила се отнася и за витамините, за Омега3 и всичко останало.

Няма смисъл да убеждавам в нещо някой, който няма никакъв интерес към тази тема, нито има желание да прочете и научи, но до колкото си спомням, тази тема не е за ползата или вредата от хранителните добавки, а за това, че тук не само няма абсолютно никакъв контрол, дори най-елементарен, но и хората, които лъжат и заблуждават не понасят никакви последствия, то те и за това го правят, а другата причина, това е неграмотността и глупостта.

п.п. Бях взел преди година и нещо едни унгарски мултивитамини от сила.бг, та ги подарявам, ако някой прояви интерес, стига да ги намеря къде съм ги забутал.

п.п.п. До края на септември iHerb празнуваха 22-ата си годишнина и всеки ден, в продължение на месец, имаше отстъпка от 22% на различни продукти от сайта, по категории, марки и т.н. За някои от марките комбинираните отстъпки стигаха до 37%!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, djagi написа:

.... Напълно излишно в повечето случаи даване на пари, освен ако, примерно, не се цели отслабване....

Отслабване, но и удобство, а и излиза по-евтино. Магнезиевият оксид подпомага редовното изхождане, а все пак някаква част от него се усвоява от организма. Освен него ползвам и цитрат, който ми идва на най-добра цена.

п.п. човек няма как да си набави необходимото количество креатин с храна.

Редактирано от badsector (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, badsector написа:

Магнезиевият оксид подпомага редовното изхождане, а все пак някаква част от него се усвоява от организма. Освен него ползвам и цитрат, който ми идва на най-добра цена.

Препоръчвам ти магнезиев сулфат/MgS04/ или доброто старо рициново масло.Няма да имате никви проблеми с изхождането.

Най-добре цялата Менделеева таблица.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎25‎.‎9‎.‎2018‎ г. в 7:39, sliderum написа:

Явно въобще не си даваш сметка, не знаеш за много неща от света около себе си. Т

Може и така да е, но ти от своя страна явно не знаеш много за спорта. Как мислиш, дали професионалните спортисти не се хранят с качествени и пресни продукти - и въпреки това пак вземат добавки. Забележи термина - добавки, а не заместители на храненето. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой има ли информация кои са наистина сертифицираните български онлайн магазини за хранителни добавки? Понеже могат да бъдат доста опасни, ако са менте, а не ми се чака няколко седмици да получа добавките си от чуждестранен сайт. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, freespirit6 написа:

Някой има ли информация кои са наистина сертифицираните български онлайн магазини за хранителни добавки? Понеже могат да бъдат доста опасни, ако са менте, а не ми се чака няколко седмици да получа добавките си от чуждестранен сайт. 

Реално няма такива, кой каквото иска да ти говори. Зависи за каква добавка говориш, доста от нещата могат да бъдат открити като лекарствени продукти, което ти гарантира, че  нещата са контролирани. 

Един доста полезен сайт, който за България не съм сигурен колко е върши работа-  https://labdoor.com/

Като цяло избягвайте добавките и стойте далеч от тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.consumerreports.org/dietary-supplements/heavy-metals-in-protein-supplements/

Т.е и да си поръчваш от "сертифициран", или от западен магазин все тая.Плащаш за да   папкаш гмо-та, хормони, менделеевата таблица.Търси си истинска храна.Аз съм  донякъде  привърженик само за добавки тип витамини и минерали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То па добре, че "истинската храна" е с по- добри показатели от протеиновите добавки, които от своя страна се правят от? - за непозналите: от истинската храна. Проблемите с протеиновите добавки са други - подсладители, консерванти, оцветители и не на последно, доколко въобще е протеин.

на 13.02.2020 г. в 17:00, freespirit6 написа:

healthstore - а ако са менте не са опасни, просто няма да ти свършат работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с insec, и храната си е ГМО, така че добавките не мисля че са по-зле. Ще ги проверя тези healthstore, мерси

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 13.02.2020 г. в 17:00, freespirit6 написа:

Нещо не е наред въпроса. Добавките не се произвеждат в магазините. Какво значи дали магазина е сертифициран и какво е отношението към предлаганите стоки?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, sliderum написа:

... сертифициран....

Разбирай, като "официален представител" - контрабандата и спекулата в бизнеса със хранителните добавки са направо в невероятни мащаби, има хора със тонове бъркат смеси от ванилия и пудра захар, пакетират, етикета и айде по 50- 80- 100лв. килото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...