Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Разбрах, че в калдата някой може да ми помогне.

Нуждая се от нов компютър главно за игри за 2900 максимум 3000 лв без периферия.

Нямам нищо за ползване от стар компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Adra написа:

Разбрах, че в калдата някой може да ми помогне.

Нуждая се от нов компютър главно за игри за 2900 максимум 3000 лв без периферия.

Нямам нищо за ползване от стар компютър.

Предполагам, че не ти трябва монитор или се бъркам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Емил Костов написа:

Предполагам, че не ти трябва монитор или се бъркам?

Не само компютър.

Аз си имам монитор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Motherboard: ASRock Fatal1ty Gaming K4
CPU: Intel Core i7 7700K 4.2 GHz
GPU: MSI GTX 1080 8GB
RAM: 16GB DDR4
HDD: Seagate Baracuda 1TB 
Power: Corsair VS650 650W
Case: Каквато кутия искаш

Записващо устройство: LG GH24NSD1

CPU Cooler: Cooler Master Hyper 212 LED

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

PreDaT0Rrr

От какво спести за да добавиш 1080 Ti аз сам като се опитам да сглобя с 1080 ми излиза 2940 лв

И ако може да ми дадеш и с I7 вариант :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заради стотина лв. над бюджета не ти предлагам SSD.

Intel Core I7-7700 3.6GHz 8MB LGA1151 box
ASROCK B250M PRO4 LGA1151
Crucial 16GB DDR4 2400 CL16 Ballistix Sport 1.2V BLS16G4D240FSB
Zalman Case ATX Z11 NEO USB3.0
XFX TS 650W GOLD P1-650G-TS3X
2T SG ST2000DM006 3 year warranty

Обща стойност - 1 429.07 лв. с ДДС

+ 1080 Ti  за 1522 лв.

Общо: 2951,07 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ти трябва, а и бюджета ще скочи заради по-добро дъно и охлаждане. Прираста в игрите няма да е значителен и осезаем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, baikolio95 написа:

Прираста в игрите няма да е значителен и осезаем.

Все пак разликата в честотата е 10% при игри, а това си е осезаемо в определени ситуации. Иначе да, парите хвърчат много нагоре. Лично аз не бих зарязал тоя процесор, дори да нямам дъно, охлаждане и така нататък. После като ми се наложи да имам подобен процесор, няма как да си заслужават парите, които ще дам. За игри винаги е необходим най-добрия възможен процесор, останалото се подменя и то изгодно. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

О да забравих, че 7700k идва без cooler.

Така или иначе аз няма да OC-вам и с 7700к ще е с около 180 лв по-скъп.

Аз ще си взема конфигурацията другата седмица така че ако сглобите по-добър вариант го постнете :)

И ако може да си дадете мнението за това дали да взема I7 или Ryzen и защо ;) 

Редактирано от Adra (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Adra написа:

О да забравих, че 7700k идва без cooler.

Така или иначе аз няма да OC-вам и с 7700 ще е с около 180 лв по-скъп.

Аз ще си взема конфигурацията другата седмица така че ако сглобите по-добър вариант го постнете :)

И ако може да си дадете мнението за това дали да взема I7 или Ryzen и защо ;) 

Има разлика от 400 MHz  в честотите, което не е за пренебрегване, дори да си без кулер. Кулер за 60-80 лева ще е достатъчен. Не се набутвай с тоя 7700!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек, забравяш, че и дъното трябва да е Z270 + цената на 770К + охладителя... Имаш бюджет все пак. Ако ще се разтяга постоянно, то може да си чешем клавиатурите също безкрайно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, baikolio95 написа:

Човек, забравяш, че и дъното трябва да е Z270 + цената на 770К + охладителя... Имаш бюджет все пак. Ако ще се разтяга постоянно, то може да си чешем клавиатурите също безкрайно...

Не му трябва дъно. Нищо не забравям. Що всички като чуят "К" процесор и непременно мислят за дъно Z? Ето:

2017-08-31-18-40-30.jpg

Тук на 4 ядра натоварени при игри имаме 4.4 GHz  срещу само 4 GHz. И никой не иска Z270  дъно за това!

А за разтягането...ти ако искаш да купиш нещо добро, винаги ще разтегнеш колкото трябва. Примерно кола. Дачия няма да вземеш, щото дърво. Ще добавиш 2-3 хилядарки и ще си на нещо, дето си заслужава. Не години наред да се срамуваш, че си спазил бюджета.

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Започвам да си мисля, че овърклока не ти е от най-понятните неща... Ако ще се излагаш, продължавай в тая посока.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, baikolio95 написа:

Започвам да си мисля, че овърклока не ти е от най-понятните неща... Ако ще се излагаш, продължавай в тая посока.

Какъв овърклок? Аз ти говоря за стандартни честоти. С I7 7700K  си имаш стандартни 4.4 gHz,  за които не трябва кой знае какъв охладител. Примерно моя струваше 80 лева и си поддържа 6700K  на 4.6 GHz  и то с доста завишено напрежение. Тук говорим за нещо съвсем стандартно - вземаш пороцесор на 4.4 GHz  с кулер за да акжем 60 -80 лева и си свиркаш. Не те интересува клок, не те интересува нищо! Опцията си я има за клок, ама ще мислиш за нея ако ти потрябва. По принцип на тоя етап 4.4 GHz  са достатъчни за 60  fps  при всички игри. 4 GHz вече имаш 10% по-слаб процесор и това може да те ограничи някъде, особено при нови игри. Но въпросът не е, дали ще те ограничи или не, а че с по-бързия процесор ще имаш и по-комфортна игра винаги. Дори след 2-3 години тая 1080Ti  да остарее и да решиш нещо два пъти по-бързо, то ще си напред едни 10% с честотата, без да се налага да сменяш дъна и конфигурации. 

Бай Кольо, пренасяш едно към едно всичко от ХБГ, дето най-важно колко фпс ще имаш при метро. Тук аз съветвам човека да даде малко повече пари, за да е спокоен. да ввзема това, дето си предложил, но нека нелее още 150 лева някъде за i7 7700К+ охладител и още 200-300 лева за едно хубаво ССД  на по-късен етап. Това е моя съвет и тук не говорим, разбирам ли от клок или не. Сигурно не разбирам, ама умея да си служа с Гугъл за да видя, че тоя i7 7700  е 10% по-слаб. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За сега най-добре ми се струва на @baikolio95 интелския вариант. А защо 1080 ti-ката струва 1500 лв след като другите са на около 1700 лв ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Adra написа:

За сега най-добре ми се струва на @baikolio95 интелския вариант. А защо 1080 ti-ката струва 1500 лв след като другите са на около 1700 лв ?

Тя тая без задна планка и ще грее нагоре. Затова разкарай бокса, че ще имаш проблеми. Така и така ще ти трябва добър охладител.

Ако не ме разбираш, да ти го обясня. Боксовия охладител на процесора засмуква перпендикулярно на процеосра въздух. Тоест, това е горещия въздух над твоята видеоакрта без защита отазад. Така боксовия охлдител при игри, дето товарят процесора като Crysys 3  почва да не смогва на охлаждането, щото и видеоакртата ти много бърза, та товари процесора много, ама много. ПОчва да шуми и вдига температура, дори да не си клоквал нищо! Ако си с афтърмаркет охладител, той засмуква въздух странично. Тоест, зад видеокартата. Въздухът там е доста, ама доста по-хладен и това спомага за доброто охлаждане. Лично аз бях с един Xeon E3-1230V2 на 3.5 GHz, доакто примерно аналогичните i7 3770K  стигаха 4.5 GHz. Само че Xeon  с боксовото охлаждане вдигаше 95 градуса при Crysis 3. Взех охладител за 80 лева на CM - 612  и температурите спаднаха 20 градуса точно. Това с темепратурата се получи, щото и моята видеоакрта MSI  като предлаганата, ама без задна планка. Отззад загрява според тестовете над 85 градуса, лятото дори повече. Тоя въздух се издига нагоре, дето е охл;адителя на процесора. Той го засмуква и не може да охлади процесора. Започва да шуми много и което е по-лошо - шуми, не шуми. Просто почва да вие през определен период и това дразни много повече, отколкото ако постоянно вие. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо му е да купува точно сега 7700(К), след като скоро излиза 8700(К), който е шест ядрен и ще е на подобна цена? 

преди 7 минути, Adra написа:

Защото е с едно от най-смотаните охлаждания. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Петко К написа:

Не че охлаждането е смотано толкова. То все пак е настроено за тишина, която си е факт. Ако искаш, даваш газ на вентилаторите и нямаш проблеми с охлаждане, на всичко отгоре и дота по-тихо. Обаче няма задна планка и това влияе доста на температурите над видеокартата, където е и процесора. С едно охлаждане за 80 лева и може би по-малко, нямаш никакви проблеми и си свиркаш!

преди 16 минути, Петко К написа:

Защо му е да купува точно сега 7700(К), след като скоро излиза 8700(К), който е шест ядрен и ще е на подобна цена? 

Това е друг въпрос - ще чака ли човек или не. По същата логика - а защо не Rizen? Все пак си мисля, че всичко зависи от това, какво очаква човек при игрите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изобщо не се надявайте новия 8700 К да се продава в България на същата цена с 7700К.В момента в Германия втория се предлага за 298 Euro,но тук е с твърде различна цена при търговците.И тази препоръчителна цена обявена за 8700 К ще се преобразува в приблизително 800 лева и нагоре поне в началото на продажбите.Скоро бе пуснат 7800 Х, а в някои фирми го предлагат за 879 лева.Като стойността на същия процесор в Deutschland  е скромните 354 евро.

Редактирано от V_A_G_A_B_O_N_D (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Петко К написа:

"По-смотано" от по-скъпите карти на MSI, но не и неефективно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, bildera_ написа:

Не че охлаждането е смотано толкова. То все пак е настроено за тишина, която си е факт. Ако искаш, даваш газ на вентилаторите и нямаш проблеми с охлаждане, на всичко отгоре и дота по-тихо. Обаче няма задна планка и това влияе доста на температурите над видеокартата, където е и процесора. С едно охлаждане за 80 лева и може би по-малко, нямаш никакви проблеми и си свиркаш!

Това е друг въпрос - ще чака ли човек или не. По същата логика - а защо не Rizen? Все пак си мисля, че всичко зависи от това, какво очаква човек при игрите. 

Много ясно, че Ryzen, ако ще правя такъв компютър посмъртно не бих си купил Intel-ски процесор. R5 1600 с малко по-бърза памет и лек клок, смазва 7700 почти навсякъде. Така, че R7 1700 му е предостатъчен!

Ето го и моят вариант:

http://nikem-bg.net/cart/57891p1r55988p1r2245p1r54541p1r55995p1r58037p1r57942p1rf.html

AMD Ryzen 7 1700 8 Core 3.0GHz 16MB Cache AM4
G.SKILL DDR4 2x8GB 3200MHz Trident Z F4-3200C16D-16GTZB
XFX TS 650W GOLD P1-650G-TS3X
1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX
CASE In Win MANA136 Mid Tower ATX WHITE
MSI B350 PC MATE AM4
GB AORUS GTX 1080 Ti 11GB GV-N108TAORUS-11GD

Обща стойност - 3 070.70 лв. с ДДС

Малко надвишаваме бюджета, ако се налага може да се орежи от дъното (не ми се иска), най вероятно и видео картата може да се намери някъде по-евтино, така че може и да не е нужно да режем от дъното.
Оувърклокът при AMD не е скъп, за разлика при Intel..
Орязъл съм кутията, заради видео картата, можех да сложа тази видео карта, която беше избрал @baikolio95, но поради изброените причини по горе, сложих по-скъпа видео карта със задна планка.
1 TB мисля, че ще ти е достатъчен.
Не мисля, че ще имаш проблеми със стоковият охладител на процесора.
650 W са ти предостатъчни, даже с този 65 W TDP процесор, мога да кажа, че са ти много, но е добре..
Рамта е по поръчка, което ще забави малко доставката на частите, но при Ryzen задължително ти трябва бърза памет, даже и лек overclock, ако и направиш идеално..

Според мен Ryzen е по-добрият вариант, с лек оувърклок на паметта и процесора ще хвърчиш из облаците. Това е моето мнение по въпроса. Поздрави. :)

Редактирано от Second to none (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кутията е желателно да я смени ако ще взима тази видеокарта.

Примерно с тази щом трябва да е бюджетна - http://nikem-bg.net/computer-components/Case-ATX-DUKASE-v2-USB3.0-DP-ATX-DUKBK2BF/description.html

А и тоя хард е безсмислено скъп. Веднага се спестяват 13 лв.  Seagate поне дават повече гаранция като ти искат повече пари.

С 2 г. колкото е и WD но с 13 лв. по-евтин - http://nikem-bg.net/computer-components/1T-SG-SATA-6G-7200-64M-SED-ST1000DM010/

Същият но с 3 г. като пак е 5 лв. по-евтин - http://www.vario.bg/seagate-barracuda-compute-1tb-st1000dm010

Дъното на MSI не виждам с какво точно блести сравнение с Асрока за да се плащат 22 лв. отгоре?

Освен цената виждам и други минуси та не го приемай като заяждане но само заради размера ли е сложено?

https://www.msi.com/Motherboard/B350-PC-MATE.html#productFeature-section

http://www.asrock.com/mb/AMD/AB350M Pro4/index.asp

Принципно и от паметта може да се спестят 14 лв. (тук не съм наясно каква им е разликата) - http://nikem-bg.net/computer-components/G.SKILL-DDR4-2x8GB-3200MHz-RipjawsV-F4-3200C16D-16GVKB/

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.