Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!  

Колебая се между два модела лаптопи със следните характеристики:

1. 

Процесор Intel i5

RAM 4GB

ROM 64 GB SDD 

Тактова честота: 2,00 GHz

Батерия : 3-4 часа

4 ядрен 

Видеокарта: Intel HD Graphics

2. 

Процесор Intel Pentium 

RAM 8GB

ROM 120 GB SDD

Тактова честота : 2,16 GHz (едното ядро) 

2,66GHz (общо за всички ядра) 

Батерия: 1-2 часа

Видеокарта: Intel HDD Graphics 

Кой е по-бърз и по-надежден?  Капацитета на батерията на втория ме притеснява.  (Абстрахираме се от фактора цена,  тъй като разликата между цената на двата е малка.)

Спешно ви моля за съвет! 

Благодаря предварително! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И двата са боклуци. С толкоз информация, такъв отговор. Кай си бюджета и за кво ше го ползваш и Емо ше ти препоръча нещо, че мен ме хранят ся с лъжичка в устата ;)

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Silvering написа:

И двата са боклуци. С толкоз информация, такъв отговор. Кай си бюджета и за кво ше го ползваш и Емо ше ти препоръча нещо, че мен ме хранят ся с лъжичка в устата ;)

ZEUSLAP-A8 8GB Ram 120GB SSD Windows 7/10 System Ultrathin Intel Quad Core Fast Boot Laptop Notebook Netbook Computer
http://s.aliexpress.com/RreuMRZB
(from AliExpress Android)

Това е единия.  

14inch gaming Laptop intel i5 Russian Window 10 activated MS office installed Ultrathin huge battery Business notebook
http://s.aliexpress.com/7jQRV3mI

Това е другия. 

Бюджетът е много ограничен- 560лв.  Лаптопът ще ми трябва за бъдещото ми студентство в София,  главно за правене на проекти, писане на Word, гледане на филми,  сърфиране в интернет и евентуално (рядко)  играене на някоя игра (като за допълнителната памет имам външен хард драйв 320GB и за в бъдеще смятам да закупя друг- 1TB).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, Лина Георгиева написа:

ZEUSLAP-A8 8GB Ram 120GB SSD Windows 7/10 System Ultrathin Intel Quad Core Fast Boot Laptop Notebook Netbook Computer
http://s.aliexpress.com/RreuMRZB

Това е единия.  

14inch gaming Laptop intel i5 Russian Window 10 activated MS office installed Ultrathin huge battery Business notebook
http://s.aliexpress.com/7jQRV3mI

Това е другия. 

Бюджетът е много ограничен- 560лв.  Лаптопът ще ми трябва за бъдещото ми студентство в София,  главно за правене на проекти, писане на Word, гледане на филми,  сърфиране в интернет и евентуално (рядко)  играене на някоя игра (като за допълнителната памет имам външен хард драйв 320GB и за в бъдеще смятам да закупя друг- 1TB).

ZEUSLAP-A8 от тези които сте си харесали е по-надежният в този случай. Да вярно че не е като последно поколение лаптоп, но щом имате такива възможности си вземете ZEUSLAP-A8.

Видях че @Silvering е написал, че са боклуци 
Дамата пита кой ще е по добрият лаптоп може да кажете какво бихте избрали вие от двата, а не да говорите много :)

Като нямате инфо просто не пишете нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъй, наядоха ме. Не искам да те плаша мацко, ама тия лаптопи не бих ти ги препоръчал. Noname такива едни, сигурно немат читава поддръжка, да не говорим за изработка. Разбирам, че си с ограничен бюджет и след като си се насочила към алиекспрес, значи те боли к*ра за гаранцията. В тоя ред на мисли мисля да ти препоръчам да се насочиш към нещо втора ръка. Аз бих се насочил към Lenovo T430, i5, 4 gb ram, HD400 видео и 500 хард. Т серията е абсолютния минимум, който бих препоръчал. С малко пазарлъци, можеш да вземеш и нещо от W серията, 500 примерно. Просто си иска 1-2 дни ръчкане из продавалника. Но пак казвам, тия не бих ги отразил дори.

пп. До колежката над мене: имам инфо, поради което препоръчвам на дамата да се насочи към истински лаптоп, вместо да си дава парите за глупости. Нали за тва е форум?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря много за съвета!  

Наистина,  каквото и да си говорим,  500лв са си пари и никакси не е хубаво да бъдат профукани просто така.  

Само не разбирам - къде бъркам в избора на лаптоп?  Препоръчаха ми процесора да е intel i3/5/7, (3 обаче не ми е ок,  7цата ми е скъпа,  и затова си казах -нещо средно), уж гледах да е що годе с 2GHz тактовата честота и тн.  Има ли нещо,  което изпускам?  

@Silvering

Уж преди сме си купували с брат ми смартфони от Алиекспрес (350лв)  (32 GB ROM, Lenovo K5 Note) и вече сме доволни година и половина. Защо при лаптопите е по-различно?  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Неизвестен производител, 1 година гаранция(и къде точно е сервиза не е известно, ако се наложи да се изпраща до Китай за сервиз ще излезе златен тоя лаптоп)батерия 1-2 часа за лаптоп 14 инча е изключително малко.Ако държите да е нов, поне да е от реномирана марка и с гаранция поне 2 години със сервиз в България.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Лина Георгиева написа:

Благодаря много за съвета!  

Наистина,  каквото и да си говорим,  500лв са си пари и никакси не е хубаво да бъдат профукани просто така.  

Само не разбирам - къде бъркам в избора на лаптоп?  Препоръчаха ми процесора да е intel i3/5/7, (3 обаче не ми е ок,  7цата ми е скъпа,  и затова си казах -нещо средно), уж гледах да е що годе с 2GHz тактовата честота и тн.  Има ли нещо,  което изпускам?  

@Silvering

Уж преди сме си купували с брат ми смартфони от Алиекспрес (350лв)  (32 GB ROM, Lenovo K5 Note) и вече сме доволни година и половина. Защо при лаптопите е по-различно?  

Ти някога да си чувала за тия марки лаптопи на които си се спряла? Аз също. Но си чувала за Леново и си си взела такъв телефон. А да си чувала за Oukitel? Dooge? Tва пак са телефони и най-вероятно ще са и по-евтини от K5 Note със същите параметри. Колкото и да не ми се иска да го казвам, името все още играе няква роля в качеството. И пак казвам, от алиекспрес ако вземеш, нямаш законова гаранция (т.е. имаш де, ама финансово не е оправдано, ако нещо се случи с лаптопа, да го пращаш до китай за твоя сметка и тн). Та, предвид факта, че оставаш без гаранция, по-добре вземи нещо доказало се втора употреба. Има достатъчно варианти в продавалника. Аз съм фен на Леново бизнес клас серията, но те са извън бюджета ти (освен ако не почнеш да се циганиш с продавачите). Ся на лично ще ти пратя един линк, че да не се приеме тука за реклама. Тва за мен е най-добрия избор за тея пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптоп или техника дето работи на батерия не бих тръгнал така да купувам смело втора ръка. Без поне да влиза в бюджета и смяна на батерия. Колкото до гаранционния сервиз в алиекспрес, доставката е за сметка на търговеца ако се стигне до сервиз и обикновенно не стига чак до Китай. А и доставката до там не е хиляди левове, както може да се убеди всеки който е пазарувал от там. Не говорим за експресни доставки с DHL или подобни, а за пощенска пратка, евентуално с приоритет. Мисля че дамата както я наричате добре се е ориентирала да търси ново в случая. А иначе името няма значение като процесора например е i5. Ако е леново с i5 няма да му е по-качествен процесора, понеже пак китайци са го сглобили ама в друг цех. 

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, eminem_vr написа:

Лаптоп или техника дето работи на батерия не бих тръгнал така да купувам смело втора ръка. Без поне да влиза в бюджета и смяна на батерия. Колкото до гаранционния сервиз в алиекспрес, доставката е за сметка на търговеца ако се стигне до сервиз и обикновенно не стига чак до Китай. А и доставката до там не е хиляди левове, както може да се убеди всеки който е пазарувал от там. Не говорим за експресни доставки с DHL или подобни, а за пощенска пратка, евентуално с приоритет. Мисля че дамата както я наричате добре се е ориентирала да търси ново в случая. А иначе името няма значение като процесора например е i5. Ако е леново с i5 няма да му е по-качествен процесора, понеже пак китайци са го сглобили ама в друг цех. 

Наистина ли ще сравняваме сглобка между Зевс и Леново W series? Щото една машина не е само характеристики..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! 

Пиша, за да съобщя, че в крайна сметка избрах да се доверя на Aliexpress, закупих първият модел (с intel i5) и не съжалявам! Ползвам го вече почти шести месец и засега нямам никакви проблеми! Много е бърз, практичен е, резолюцията на екрана е чудесна. Не се е счупил, не се е бъгнал. Единствените недостъци са, че батерията му отслабна с 1-2 часа и че няма много памет на хард диска и поради тази причина ми се налага да използвам флашка или външен такъв. 

П.С  Ако някой се интересува, мога да му пратя на ЛС линка, от където го купих. :D ^_^

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре е, че си доволна и ти върши работа. Аз сега прочетох темата и в мен се породи един въпрос. Защо си склонна с лека ръка да дадеш за телефон 350лв, а за лаптоп да ограничаваш сумата до 600лв?

на 31.08.2017 г. в 21:06, Лина Георгиева написа:

Лаптопът ще ми трябва за бъдещото ми студентство в София,  главно за правене на проекти, писане на ................

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от callpchelp
      Имам проблемен андроид таблет, който ЯВНО е китаец носещ марката Philips. От марката ми съобщават, че такъв артикул не предлагат. А сега търся ROM или поне firmware ъпдейт с който да поправя скапалия се андроид. Тъй като тази информация не ми бе предоставена от никой се нуждая, ако случайно някой притежава такъв таблет Philips PI3100Z2/58 да предостави Бекъп направен чрез  Nandroid, ROM Manager или по този начин: https://www.howtogeek.com/125375/how-to-create-a-full-android-phone-or-tablet-backup-without-rooting-or-unlocking-your-device/ на своя таблет. 
      А ако някой има идея, на кой китайски таблет наподобява нека даде предложението си, може да са с еднакъв софтуер.

• от Blue Ray
      Здравейте,
      От преди няколко месеца, докато използвах услугите на сателитния оператор, а вече и IPTV, Булсатком, се сдобих с техния т. нар. "Fusion TV бокс", който представлява най-обикновен Android бокс с доста орязан хардуер и софтуер... Предполагам софтуера е написан на Android API и е до толкова ограничен, че се стартира само едно единствено приложение, предназначено за гледането на телевизия... Неговото управление може да бъде правено с мишка и дистанционното управление, като възможностите му се ограничават до гледане на канали, справочник и някои минали предавания, както и настройки на интернет връзката... От там нататък нищо на никъде... След като се отказах от техните услуги, за моя изключително голяма изнанеда, устройството остана моя собственост и не си го искат... Та реших да го използвам за лични нужди... Пробвах различни методи за флашване, инсталиране на друг ROM или поне нулиране, но всичките бяха неуспешни... Няма бутон за ресет в AV порта, както някои боксове MXQ, нито какъвто и да е друг бутон... Стигал съм най-много до "Safe mode", в който не се изпълнява никакво приложение... В интернет не открих информация за устройството, тъй като така и не разбрах нищо по отношение марка е модел... То предполагам си е правен по поръчка за фирмата, а отделно те си пишат и качват фърмуера... Въпросът ми е възможно ли е този бокс да се използва като пълноценно Android устройство, на база неговия хардуер, а ако да, как? Устройството е собственост на оператора по принцип, но в моя случай правя всичко на своя отговорност и съм напълно освободен от каквото и да е такава, поне според служителите в офисите, но като знам колко са информирани те, но в крайна сметка съм се решил... 

• от Chris Burzin
      Здравейте, колеги! Имам проблем с външното CD устройство на моят Lenovo y50-70 (lenovo usb portable dvd burner GP60NB5). Тестван е на други компютри и работи безупречно, но на моят не иска. Когато го включа с USB към лаптопа го открива за няколко секунди, след което изчезва. Пише ми, че Windows не може да разпознае това устройство. Моля Ви за помощ
    • от Jokeraa
      Здравейте реших да руутна телефона си huawei y320-u10 и след това да сменя Android  версията в момента е на 4.2.2 jelly bean а искам да премина на kitkat но понеже не съм го правил досега реших да се обърна за помощ към по разбиращите във форума.Така имам няколко въпроса някои са малко глупави извинявам се за което за рутването реших да ползвам програмата kingo root трябва ли ми друго освен тази програма след рутването откъде да си изтегля читав rom след това телефона ще работи ли пак със същия мобилен оператор или ще му трябва отключване ако може дайте ми насоки във съответния ред на действия ! МОЛЯ без подигравки и тем подобни ако можете помогнете
    • от edelvai
      Здравейте! Въпросът ми е има ли някаква програма, с която да мога под Windows да модифицирам съдържанието на стоков ром, който съм изтеглил на компютъра и искам да махна излишните програми и компоненти, които не ползвам, преди да флашна ром-а на телефона. Файловете, които съм свалил са с разширение .md5. Знам как да ги флашна през Odin, знам и че има програми като Root Uninstaller, с които лесно могат да се махат системни приложения след като ром-а е вече инсталиран и е root-нат на телефона  /който в случая е Samsung Galaxy Pocket/, но целта ми е да махна компонентите преди инсталирането на ром-а и след това да го кача на телефона.
      Благодаря предварително!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.