Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Какво означава "избран касиер"? Пред входа лепят "избран касиер някой си". Как тъй е избран? Това да не е заговор - "дайте да решим този да го направим касиер" и хоп, на другия ден вече е касиер. Касиер не се ли става по желание? Някой да даде повече инфо каквото знае, че ми е чудно как стават касиери, а иначе никой не иска! :eek:

Ако обявиш че нямаш времето може ли да те привлечат? Има толкова много пенсионери, които няма какво да вършат и са били, но се оправдават, че вече са били и не искат повече! :mad:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мен така ме избраха,без мое съгласие!вече 1 година 1 лев не съм събрал!в началото ме псуваха,сега всички ме обичат!построих комунизма!:lol6:

• Ха-ха 1
  • Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Края на изречението ти @glen малко трудно преведох - как така ще те заобичат? Нали ставаш черната овца, даже трябва да те мразят задето си ги изиграл и не изпълняваш задължението си. Имаш ли право да откажеш? Защо казват "избрахме" еди кой си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Mlechko написа:

Края на изречението ти @glen малко трудно преведох - как така ще те заобичат? Нали ставаш черната овца, даже трябва да те мразят задето си ги изиграл и не изпълняваш задължението си. Имаш ли право да откажеш? Защо казват "избрахме" еди кой си?

Какви права? Правото е на твоя страна. Не си подписвал документи нали? Никой не може да те задължи. Иде реч за нормални съседски отношения. Предполагам че си имате събрания на входа или кооперацията или което е там. Там се разискват тези теми. Или както намериш за добре. Ако не искаш няма как да те задължават.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, eminem_vr написа:

Предполагам че си имате събрания на входа или кооперацията или което е там.  Ако не искаш няма как да те задължават.

От няколко години има Закон за управление на етажната собственост.
В него много ясно пише реда за свикването и провеждането им, за дебатиране и взимане на решения.
Същите решения са задължителни за всички живущи във входа/кооперацията, без значение кой е присъствал и кой е гласувал.

Ако преди време на такова общо събрание е взето решение всички от входа на ротационен принцип да бъдат домоуправител/касиер през годините, то хората си вървят по утвърдения списък, като не е необходимой никой да бъде питан.

Това е накратко обяснението защо всеки е длъжен да се съобразява със закона, без значение иска или не иска.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе никъде не е споменато, че сме длъжни да ставаме касиери! Никой не ме пита дали съм съгласен с ротационен метод, това нещо може да е решено преди 15-20 години, когато не съм бил жител на въпросния вход. Ако изберат мен и аз не съм съгласен да стана касиер, а имам желанието да плащам в троен/четворен размер по-скъпо на фирма извършваща процедурата, може ли да ме задължат да се занимавам със събиране на таксите?

Редактирано от Mlechko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В режим на етажна собственост -> мнозинството задължава малцинството нещо си. Като не си съгласен - не правиш нищо и ще си имаш проблеми с комшиите (в зависимост от културата им - различен вид проблеми). Или пък си купуваш (наемаш) къща, където сам си си шеф.

Когато се живее в такъв режим на съсобственост (или орташка работа - казано по нашенски) все някой се мисли за прекаран от другите и оправия няма. Затова колкото повече има ред в един вход (блок) - толкова за по-щастливи и доволни са обитателите му.

Не виждам какъв е проблема всеки един от апартаментите в блока да бъде 'касиер' или 'домоуправител'? Аз лично съм бил и двете и не е чак толкова 'натоварващо' или 'невъзможно да се вмести в графика'.

Редактирано от krassleto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, krassleto написа:

Като не си съгласен - не правиш нищо и ще си имаш проблеми с комшиите (в зависимост от културата им - различен вид проблеми).

Значи опираме до саморазправа, така ли? Бах та в закона, бах. Мислих че има ред, а то било джунглата. Ми като е джунгла да ида и да натрия носа на една от пенсионерките дето по цял ден трие пейката, а на друга ще й го натрия, понеже е въпросна и влачи с парите по три, по четири месеца. И не е само тя. Ще ги опоскам всички пенсийки, които ми се превземат. Ще имат пакости по смотрение. Ще им пикая на врата, ще люскам боя, утре може да ми хрумне да ги запаля. Идеята е прекрасна, законите също. :)

Не знам кой съчинява законите, но най-главния е пропуснал. Защото междуособици има безброй и засяга всички в България.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Mlechko написа:

Значи опираме до саморазправа, така ли?  

Колега, какви саморазправи те гонят?

Ходи си по събранията, иди звънни на домоуправителя или някой от домсъвета и питай как е избран тоя касиер, какви са решенията последните 1-2 общи събрания в тази насока и се запознай с нормативните документи на вашата ЕС.
Тук се опитваме да ти дадем адекватни съвети, а ти скачаш на всеки и се пЕриш като пале пред майка си.
Вместо тук да се правиш на мъж, събери си информацията, прецени я и реши накрая какви адекватни дейстивя да предприемеш.

Останалото е вятър и мъгла.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@algor нали не очакваш да питам домоуправителя как се става касиер? Нито искам да насочвам вниманието му към мен, нито да си помисля, че имам опасения или желание. Затова питам - какви са ми правата като гражданин да откажа неща, които не умея лично да извършвам и за които желая фирма да се грижи да прави инкасо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.