Премини към съдържанието
Albena Todorova

Търся: Какъв софтуер е използван за тези клипчета?

Препоръчан отговор

Здравейте! 

Моля за мнение какъв софтуер е използван за създаването на тези клипчета? 

Ако е сложен, има ли по-леки варианти? Искам да направя няколко клипчета в помощ на учител в началното училище.

Благодаря за мненията!

https://www.youtube.com/watch?v=DZgoEX_9Zf8

https://www.youtube.com/watch?v=HLx1R39kc38

https://www.youtube.com/watch?v=AQi8GXVExuo

Редактирано от Albena Todorova (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, Viktor Yanakiev написа:

Това е пълната информация за първият клип,предполагам,че и останалите са такива

Той пита,как да създаде такива клипове,а не в какъв формат да бъдат!Иначе монтаж и обработка на подобни клипове съм правил с  Adobe Premiere Pro CC.Видеото може да се заснеме с камера,но анимациите трябва да се търсят готови от някъде.Може да се обработва аудиото самостоятелно,да се добавят надписи и много други ефекти.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Димитър 59 написа:

Той пита,как да създаде такива клипове,а не в какъв формат да бъдат!Иначе монтаж и обработка на подобни клипове съм правил с  Adobe Premiere Pro CC.Видеото може да се заснеме с камера,но анимациите трябва да се търсят готови от някъде.Може да се обработва аудиото самостоятелно,да се добавят надписи и много други ефекти.

Да прав си.Явно не съм разбал въпроса

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, това питах именно - искам програма, с която да създам и аз подобни кратки клипчета с образователна цел за малки деца. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

To софтуер много, но не е много лесна работата. Самите анимации могат да се направят например например с Moho Anime Studio (400 $). Софтуера е интуитивен. Ако имаш опит с програми за веткорна графика (corel, illustrator), голяма част от обектите могат да се създадат в самата програма или да се импортнат от готови векторни обекти. Кинематиката става в програмата. Познаването на принципите на работа с криви на Бизие е задължително. Поддържа голям брой изходни формати.

За самото "събиране" на клипчето, озвучаване и т.н може би PowerDirector (окло 70$ мисля) че е сравнително лесна. Има доста вградени ефекти, преходи, маски, обекти и т.н. И тук могат да се използват обекти, създадени с външни програми

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, имам опит с CorelDraw. Ще огледам тази програма. Много благодаря. 
А нещо по-елементарно за начало има ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, Albena Todorova написа:

Моля за мнение какъв софтуер е използван за създаването на тези клипчета? 

С какъвто софтуер са сглобили клипа долу, който прилагам.

Най добре питай Ислямска Държава с какво и как обработват обезглавяване на пленниците си. Арабите знаят стократно повече от нас без да разпитват като теб из форумите. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, Albena Todorova написа:

Да, имам опит с CorelDraw. Ще огледам тази програма. Много благодаря. 
А нещо по-елементарно за начало има ли?

Ако изключим от уравнението чистата анимация, може само с PowerDirector  да се направи нещо подобно. Разните там падащи буквички, балончета..... не са проблем. По принцип, за няколко дена, основните принципи се схващат. Вече за кинематиката на разни животни, хора и т.н си трябва доста работа и четене. Също доста здрава машина - подобен софтуер е доста лаком на ресурси

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.