Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Защо Windows не е моя операционна система.

Препоръчан отговор

на ‎30‎.‎1‎.‎2020‎ г. в 21:37, Белгиеца написа:

Та така, микромеките ни лъжат че струвал пари техния софтуер, пък аз ги лъжа че съм щял да го ползвам щото сега го дават без пари.

Че струва, струва пари. Че компютъра ти е твой, твой. Дали ще го купиш с М$ направо пак избираш ти.

НО, решиш ли да слагаш и друга ОС ... нещата стават зле ...Трябва ти разни инструменти ... пак купуваш и т.н. ...

Винаги ми е било чудно на един обикновен потребител за какво му са две или повече ОС и явно един го сподели тук - Да се влизат в тъмни сайтове ... :) 

За сигурността ... :) То, тя си зависи от рутера!!! Евтин рутер с Линукс - проблем!!!

Беглецо ... хм ... знам те тебе ... :) ... къ требе да чопнеш нещо ... с Линукс става, но с Вин не става ... :) 

Един от проблемите на M$ е че не могат едно читаво приложение за сканиране на защитени wifi рутери не могат да спретнат ... :) 

@дръндю веч един компютър му е политал ... :) 

Има и друго: М$ не са направили и читаво приложение за сканиране и декодиране на сателитните канали за ТВ-ту ... :) 

Също така не са направили така, че свободно да слагаш техната ОС на умните си телефон, телевизор и т.н. ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 175
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Има на баба ти опинците. Като има такава голяма приемственост що маса къстъм софтуер писан за една версия на ОС не ще да върви на друга или примерно корпоративните клиенти се гърчат като гол охлюв пор

Или си тъп или умишлено четеш САМО каквото ти изнася:   У всеки магазин като купуваш нещо с карта ти събират данните? Източват ли ти сметката? Започвам да си мисля, че си: 1. Тъп 2. Нег

Попаднах случайно на темата - Защо Линукс не е моята операционна система - и предизвиках полемика... Темата която повдигам в момента е по същия начин без прагматично значение за професионалистите

Публикувани изображения

https://www.kaldata.com/it-новини/microsoft-поправи-проблемите-с-търсачката-на-windo-328486.html

Коментарът от "решението" направо къртииии.. хахах

Харесва ли ти, @Hot Bastard ? ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, ZeroTol написа:

Коментарът от "решението"

M$ взе та се поучовечава, но разбери едно: Дали в в дадена среда ще има вградена графика или не, е без значение ...

Съвременният Линукс все повече се приближава към Джама ... това е проблема, т.е. само малцина да знаят как да се справят ... ;) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, ДИоNД написа:

но разбери едно

Предпочитам съветите на Кант пред твоите:

"Имай мъжеството да се ползваш от собствения си ум"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, ZeroTol написа:

Предпочитам съветите на Кант пред твоите:

"Имай мъжеството да се ползваш от собствения си ум"

Тази воля съм ѝ дал на жена ми ... та, за ко иде реч ... :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Убива ли Microsoft целенасочено Windows 7 или странни проблеми започват да се появяват с тази ОС?

С последния си ъпдейт - черен десктоп, после бонус - допълнителен ъпдейт (след последния), който да оправи проблема на последния. Сега и това:

https://www.zdnet.com/article/windows-7-bug-prevents-users-from-shutting-down-or-rebooting-computers/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 3.02.2020 г. в 15:01, ИИ.ДИоNД.NN написа:

Съвременният Линукс все повече се приближава към Джама ... това е проблема, т.е. само малцина да знаят как да се справят ... ;) 

Това как го решихте... Ако говорите за Ubuntu и "ментата". И пак не е вярно просто. Виж обратното... Като например софтуерните магазини, интегрирани в самата операционна система. Да не говоря за начина, по който биват насилвани (нежеланите ъпгрейди, за които Майкрософт бяха осъдени успешно на места), сплашвани и изнудвани (разни "новопоявили се" бъгове в седмицата) потребителите. По отношение на рекламите в самата ОС, уау. Засега тя идва от сървърите на Майкрософт и няма проблем със сигурността (но дали и с поверителността?), но в момента, в който тя бива доставяна от трети страни (а това време ще дойде), ще е наистина забавно. Между другото, Каноникъл имаха такъв гаф (с Амазон), но се вдигна такъв шум, че им се овидя.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде се изгуби властелинът на Windows, повелителят от Редмът, радетелят на бъгавия софтуер @Hot Bastard ? Предположения:

1. Умрял му е компът след ъпдейт и вече седмица не може да си го оправи.

2. Качил е най-накрая линукс, сменил си е акаунта в Kaldata и си трае, за да не се излага.

3. Умрял му е компът след ъпдейт, платил е за преинсталация и сега си трае изнервен и обмислящ предположение номер 2.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми не е подходящ момента за хвалене на бозицата, щото много се е прокиснала, та чак ѝ изтеглят един от последните ѝ апдейти. Па и новините в калдата го съобщават тоя резил и ... не върви сега за хвалби.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...
на ‎1‎.‎9‎.‎2017‎ г. в 20:51, Белгиеца написа:

...

Специално за тебе, щото много обичаш да не те следят и да си над-прочие нещата ...

"Случайно" попаднах на някои регистри в Windows, та бедна ти е фантазия каква ли не информация теглят от теб.

Да, но, виждам, че вече се правиш на начинаещ някъде в Линукс, та си замислих ... ти де факто юзър ли си или бот, а?!

За мен си просто човек, който е избягал ... то е ясно, но .... май вече не върви да чопнеш тук, и тук и ей така ...

Хем трябва да си благодарен на тези които ти дават, а хем го ете  таковаш ... то се видя ...

К'во стъфа в Белгия, а?! Или ти е на какво, а?!

Запомни от мен, безплатен обяд е до време ... после дали на един или друг ... идва време за разплата, но така е ... мангалото CO-19 падна ...

Жив и здрав бъди ...

:) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

Да, но, виждам, че вече се правиш на начинаещ някъде в Линукс, та си замислих ... ти де факто юзър ли си или бот, а?!

За мен си просто човек, който е избягал ... то е ясно, но .... май вече не върви да чопнеш тук, и тук и ей така ...

През 1991г. като се изселих за постоянно, си мислех че с руския език вече е свършено за мен. И така чак до като почнах да ползвам интернет, ама с по-бърз АДСЛ. Оказа се че има полезна информация на руски, като са много народ.
Значи бозата и пингвина и андроида мога да ги оприлича на различни езици, ако ги разбираш все някога може да свършат някаква работа. Андроид х86 го инсталирах на флашка на лаптопчето, просто за да не купувам втори таблет за втори акаунт към Вайбър. А ми трябваше втори акаунт за да можем да тестваме с детето как ще работи неговият дето го направи на таблета. Ето, дори една такава тъпотия като андроида се налага да я познаваш поне мъничко в даден момент в живота ти.
В момента бозата съм я паркирал в задънена улица и си почива там активирана. Не знам, може следващата седмица да ми потрябва, а може и чак след 3 години да ми потрябва.
Ако някога пуснат официално безплатно боза 15 лайт, тогава може да си преразгледам мнението за нея. Но докато официално е за 145€ предпочитам да я отбягвам, за да не си създавам навици на зависимост от нея. След 5 години синът ми ще е пораснал и вирусите няма вече да са страшен проблем за него, щото ще мога да го науча да се пази. Ама сега е още дете. Та може и да се извъртят нещата така че пингвина да го паркирам в задънена улица някога. Аз на бозата знам да ѝ правя имидж копие и да я възстановявам от него.
Искам да кажа, че нищо никога не е окончателно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Директен отговор към автора на темата. Ще бъде генерален, и няма да съм сврян в конкретиката на ОС, понеже вече е писано много, а и ОС е само повод, а не причина.

Питате, защо Windows не е вашата ОС. Отговарям – Защото хората не сме еднакви, освен по антропологични белези.

Разликите ни са от духовно естество. Хората биваме основно 2 вида – Мухи и Пчели. (по думите на светогорския монах старецът Паисий)

Мухите, дори пуснати в пролетна градина от разцъфнали рози, се устремяват право към гюбрето (тор, фекална маса, говна).

Пчелите, пък, дори в разхвърляна мръсна стая, кръжат, кръжат над вехториите, и кацат на парченцето локум в ъгъла.

Това не е обида. Това са факти. През различни епохи на Битието, на мода са били и едните, и другите.

1.       Хората Пчели са усмихнати, ведри и приветливи. Те са еволюционни. Признават постиженията на големите, и без да завиждат, ползват техните плодове и творби.

Слабостта на този вид хора е, че лесно изпадат в летаргия и рано или късно се събуждат под ярема на оправни тарикати.

2.       Хората Мухи са вечно недоволни, сърдити, подозрителни, параноици. Кисели по характер, те мрънкат срещу всичко. Например, за тях няма добро правителство, освен Някъде Там, разбирай Америка, Русия, Марс и т.н. Ако правителството взема строги мерки, виновно е, щото е сатрап, деспот, диктатор. Ако не взема строги мерки, пак е виновно, щото е мекушаво, с малки топки, некадърно, със слаба воля. Но забележете – МРЪНКАЧИТЕ СА ЕДНИ И СЪЩИ в двата случая.

Така е и с Windows. Прекрасна и много добре поддържана ОС, опасала 90 процента планетарното население. Пчелите отдават това на качество и добър маркетинг. Мухите зоват това монопол и подозират пъклени планове.

Подредба, деба.

Истината е, че трябва да сме благодарни и на възможността да ползваме всички ОС, защото те са изключително богатство. И вече опознали ги, да ги ползваме там където им е силата. Защото, и те не са еднакви; и през различни времена, различни са на мода. Точно като нас – Мухи и Пчели.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Iztre6tel написа:

Мухите зоват това монопол и подозират пъклени планове.

Едно четиво за пчели от сайта на Майкрософт:

spacer.png

За незнаещите пчели: с тези данни Майкрософт могат да ви източат банковата сметка без вашето знание по всяко време.

Нека ви дам един пример - всеки търговец със система за разплащане, която приема т.нар. "директен дебит" (долната снимка), може да ви източи банковата сметка, ако ви знае всичките показани данни. При условие, че както е видно от горната снимка Майкрософт ви краде и секюрити кода на картата (намира се на гърба ѝ и се състои от 3 цифри), то по всяко едно време може да се окажете с празна банкова сметка. Сега, за дребните мушици във форума е ясно, че никой 5 пари не дава и няма да тръгнат да се занимават. Но големите фирми, които плащат лицензи за това и онова, може един ден ненадейно да се окажат фалирали, ако откажат да си плащат за лиценз на каквото и да е, вкл. и на Майкрософт.

Така че мога само да пожелая приятно ползване на Windows 10 на корпоративните пчелички...

spacer.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама като започнете да пишете на воля глупости, цена нямата. Т'ва теорията на конспирацията мам@тай таковате. Нали се сещаш колко съдебни дела и милиарди санкции ще им друснат, ако си позволят да ползват банкови данни. Още повече на корпоративни клиенти. Просто в следващия момент няма да има Microsoft. Това не ти е България...
2. Това, което "услужливо" си оградил - ми тогава и всички други мениджъри на акаунти/пароли и те под ножа. Щот компаниите ще ти ползват удостоверителните данни.
Направо ме скина от смях...

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, Валсо написа:

Едно четиво за пчели от сайта на Майкрософт:

От години се папагалства тоя фейк, безинтересен е.

Мислете малко преди да изпапагалствате от нета подобни фейкове.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

DarkEdge, още като излезе 10ката, през далечната 2015-та година, един руски хакер беше показал нагледно, че Windows 10 e един голям keylogger, буквално. Мога да потърся видеото. Още тогава това ме втрещи. И за чий Х*Й им е на Microsoft да ти събират данни като пароли и номера на кредитни картни, както и трицифрения код отзад?:angry22:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, Валсо написа:

Сега, за дребните мушици във форума е ясно, че никой 5 пари не дава и няма да тръгнат да се занимават.

Ми кво си се притеснил тогава?

преди 49 минути, Валсо написа:

Но големите фирми, които плащат лицензи за това и онова, може един ден ненадейно да се окажат фалирали, ако откажат да си плащат за лиценз на каквото и да е, вкл. и на Майкрософт.

Така че мога само да пожелая приятно ползване на Windows 10 на корпоративните пчелички...

Фирмите веднага ще вземат съвет от гуруто в ИТ областта Валсо/радо84 и ще разкарат прокисналата боза! Даже може да те извикат да им сложиш Арч и да им покажеш как се играят камиончета и танкчета на Лaйнокс.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Pig написа:

От години се папагалства тоя фейк, безинтересен е.

Мислете малко преди да изпапагалствате от нета подобни фейкове.

Фейк си ти. Това е privacy statement от сайта на майкрософт от преди 2 години и няколко месеца. Само че след като го постнах в страницата на Майкрософт във Фейсбук, явно са решили да го променят, за да не е толкова очевадно, защото сега вече го няма този текст там. Но това не променя факта, че го е имало и че се събират тези данни. Но и сега, ако отвориш страницата с privacy statement-а, пише, че събират платежни данни. Уж, за да обработят плащането, но ако бяха нормална компания, нямаше да събират платежни данни. Плащането може да се обработи и без да ти събират платежните данни, които данни включват абсолютно всичко, което изброих по-горе, в т.ч. и трицифрения код.

spacer.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или си тъп или умишлено четеш САМО каквото ти изнася:

Цитат

When a customer pays for products, we collect contact and payment data to process the payment.

У всеки магазин като купуваш нещо с карта ти събират данните? Източват ли ти сметката?
Започвам да си мисля, че си:
1. Тъп
2. Неграмотен
3. Просто хейтър, който мрази целия свят и постоянно си търси цел да излива цялата си жлъч. Нищо, че написаното не е вярно.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, Валсо написа:

Фейк си ти. Това е privacy statement от сайта на майкрософт от преди 2 години и няколко месеца. Само че след като го постнах в страницата на Майкрософт във Фейсбук, явно са решили да го променят, за да не е толкова очевадно, защото сега вече го няма този текст там. Но това не променя факта, че го е имало и че се събират тези данни. Но и сега, ако отвориш страницата с privacy statement-а, пише, че събират платежни данни. Уж, за да обработят плащането, но ако бяха нормална компания, нямаше да събират платежни данни. Плащането може да се обработи и без да ти събират платежните данни, които данни включват абсолютно всичко, което изброих по-горе, в т.ч. и трицифрения код.

Радко няма ли да пораснеш  !?  Точно така от 2, 3 години го постваш за амнайсти път тоя фейк. Как си добре ли си ?  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, Валсо написа:

Само че след като го постнах в страницата на Майкрософт във Фейсбук, явно са решили да го променят, за да не е толкова очевадно, защото сега вече го няма този текст там.

Този си вярва, че Майкрософт са променили нещо заради негов пост

:emoji_smiley-23::emoji_smiley-23::emoji_smiley-23:

браво ралсо и тази вечер ме разсмя

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 5 месеца по-късно...

Здравейте уиндоуски великомъченици.
Тези дни намерих още причини за неползването на уиндоуса.
Решавам аз да си купя един модем-рутер 4G LTE  -> TP-MR6400
да си го ползвам за Интернет от 4G антените на GSM-ите.
Германците добри хора, пратиха ми един и го пробвах с 2 различни оператора.  
Да де, работи играчката и дава бърз интернен насред полето даже.
Ама тука една предплатена карта за 4 Гига байта е цели 15 € и важи само 31 дена, после пак плащаш.
На снимката виждате че уиндоуса си е свалил сам без да пита цели 4,2 GB последните 20 дена. Та ако съм ползвал интернет от  4G антените на GSM-ите 15 € са щели да отидат само за тъпотиите на бозата 10.
В последната му версия 20Н2 ( 19042.508) има по менютата да му били спрени тъпите апдейти за 35 дена. Хубаво, ама после по 15 € на месец само заради уиндоуската боза 10, ако искам мобилен интернет на лаптопчето.
А пък ISO файла с последната му версия е 5,74 GB .
Ако не го сваля и да го инсталирам аз, той сам ще си го сваля когато на него му е кеф и ще ми вика да не спирам компютъра като тръгна да го гася.
Заключението е, че уиндоус 10 не става за ползване на лаптопче с мобилен Интернет, защото ще излезе златен с неговите апдейти гълтащи мега байти.

Едно време като настана голямата инфлация през 90-те години и си виках, че голям късмет съм извадил като съм си взел булка белгийка. То беше абсолютен ужас тогава в родината.
А сега си викам че 2017г. добре съм направил като сложих един линукс в ново-сглобения компютър на детето, за да не го ловят вируси. Заради дедето почнах и аз да ползвам пингвин и сега ми е добре. Не съм зависим от капризите на микромеките. Турих му Xubuntu на лаптопчето на dual boot и бозата си я пазя само за в краен случай нещо ако се наложи да я пусна да я ползвам с някоя програмка.spacer.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Белгиеца написа:

Заключението е, че уиндоус 10 не става за ползване на лаптопче с мобилен Интернет, защото ще излезе златен с неговите апдейти гълтащи мега байти.

Ей, странен човек ... Като не искаш Windows да ти се ъпдейтва, защо му разрешаваш? Спри го, и толкова, просто е.

Ето как е при мен:

small.2020-10-21_122256.jpg.a63fe885f785

А това са всичките ъпдейти, които Win10 си е свалил, от инсталирането му на 28.11.2018 г. досега:

small.2020-10-21_122309.jpg.eb331badcf8a

:cool: 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване