Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте ! Мисля да си ъпгрейдна видеокартата като си продам настоящата Saphire R9 280, и мисля да взема 2-ра ръка GTX 980 Ti . Въпроса ми е какво да гледам защото за първи път ще взимам втора ръка, човека ми прати 2 клипчета как работи видеокартата и ако трябва мога да ги пратя тук. Също така ме интересува дали за тези пари ~700лв мога да взема нещо по-добро ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добра от 980Ti е 1070, но цените на новите карти все още са неоправдано досадно високи. Преди да настане лудницата с криптовалутата, 980Ti вървеше втора ръка между 550 и 650лв. Ще ти трябва и добро захранване за тази карта.

Какво да гледаш... ами най- вече максималната температура при бенчмарк - примерно Valley. Не трябва да надвишава 76-78 градуса, и вентилаторите да не "ръмжат" или протракват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, baikolio95 написа:

По-добра от 980Ti е 1070, но цените на новите карти все още са неоправдано досадно високи. Преди да настане лудницата с криптовалутата, 980Ti вървеше втора ръка между 550 и 650лв. Ще ти трябва и добро захранване за тази карта.

Какво да гледаш... ами най- вече максималната температура при бенчмарк - примерно Valley. Не трябва да надвишава 76-78 градуса, и вентилаторите да не "ръмжат" или протракват.

Ако в момента захранва R9 280 ще захранва и 980Ti, а 1070 е общо взето същата работа +/- 5 - 10% разлика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, AderMax написа:

Ето клипчетата които ми прати Клип 1 Клип 2

В първия клип ми се мярнаха някакви 79 градуса по време на игра... Кажи му да ти пусне бенча от втория клип, но на Extreme HD настройка и резолюция 1920x1080 8xAA, като приближи камерата да се виждат градусите по време на бенча, а не да гледаш картинки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, AderMax написа:

Здравейте ! Мисля да си ъпгрейдна видеокартата като си продам настоящата Saphire R9 280, и мисля да взема 2-ра ръка GTX 980 Ti . Въпроса ми е какво да гледам защото за първи път ще взимам втора ръка, човека ми прати 2 клипчета как работи видеокартата и ако трябва мога да ги пратя тук. Също така ме интересува дали за тези пари ~700лв мога да взема нещо по-добро ? 

преди 5 часа, AderMax написа:

Ето клипчетата които ми прати Клип 1 Клип 2

Възможно е да греша,но един младеж от Хардуер Бг бе убил точно Palit Super JetStream  GTX980 Ti след серия синтетични тестове и опити за овърклок.Картата му бе върната и очакваше гаранционна замяна от търговската фирма.Няма да се изненадам, ако това е въпросната личност и се опитва да продаде сменената графична карта.Предвид начина по който ги експлоатира и мераците за рекорди при Unigine Valley Benchmark не бих рискувал с подобна покупка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реших че нещо не ми се рискува с 2-ра ръка карта без гаранция и видях че в newweg цените на 1070 не са като в България и ако според вас е по-добре мога да се изсиля за тази EVGA 1070 ?

Със доставката излиза ~800лв а в България са много по-скъпи, има ли голяма разлика в поколенията ?

Редактирано от AderMax (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, AderMax написа:

Реших че нещо не ми се рискува с 2-ра ръка карта без гаранция и видях че в newweg цените на 1070 не са като в България и ако според вас е по-добре мога да се изсиля за тази EVGA 1070 ?

Със доставката излиза ~800лв а в България са много по-скъпи, има ли голяма разлика в поколенията ?

Покупка от САЩ си заслужава, ако имаш приятел или роднина живеещ там, да поръчва дадения продукт и след това да ти го достави или изпрати в България чрез куриер.В противен случай се заплаща международна доставка както и данък,защото страната не е член на Европейския съюз.Ще ти покажа какво се получава,като крайна сума за потребител,който купува онлайн от нашата страна.Ето нагледно колко ще струва графичната карта.

ORDER SUMMARY
1 item(s):
лв731.99
Estimated Duty:
лв158.23
Estimated Shipping:
лв64.92
Estimated Total:
  • лв955.14
Редактирано от V_A_G_A_B_O_N_D (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да усетих се но късно :/ А иначе ако имам приятел в САЩ и той я закупи и ми я изпрати не се ли заплаща пак мито ако я спрат на границата ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, AderMax написа:

Човека ми прати и 3-ти клип по мое желание и по препоръка на baikolio95

През повечето време пак картинки се гледаха, но се мярна и температура 80 градуса при почти 100% вентилатори...

https://www.techpowerup.com/reviews/Palit/GeForce_GTX_980_Ti_Super_JetStream/34.html

Бачка си картата, но имам известни притеснения, както и за цената...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някакви други предложения за карта до тези пари ? Мога да кача бюджета и до 800 лв

Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цените на картите от 1060 нагоре са ненормални и е най-добре да не се поощряват продавачите им , като се купуват 1070, 1080 и 1080Ti.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, baikolio95 написа:

През повечето време пак картинки се гледаха, но се мярна и температура 80 градуса при почти 100% вентилатори...

Прав си, но да не забравяме че не знаем какво е положението в кутията, има ли допълнителни вентилатори и други.

преди 18 часа, AderMax написа:

По принцип това дето гледаш е Палит СуперДжетСтриим, тази е клокната доста спрямо стоковата и е с 100-150mhz над само ДжетСтриим версията. Не е лошо искам да кажа. 800 лева са определено много, но ако няма друго..... В тоя си вид е по-бърза от референтна 1070. 

Питай дали може да я даде за 100-150 лева по-малко и му прати една бутилка вино/ром да се почерпи.  

Редактирано от Julius Decimus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хахах цената на видеокартата е 750лв като мисля че ще свали на 700. Само незнам дали примерно ще мога да я ползвам още година,две тая карта или да посъбера за 1070 защото все пак е от новата архитектура и е с 8гб. Но пък аз не играя чак толкова тежки игри а разликата между видеокартата е 350-400 лв и незнам дали ще е оправдана ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, AderMax написа:

Хахах цената на видеокартата е 750лв като мисля че ще свали на 700. Само незнам дали примерно ще мога да я ползвам още година,две тая карта или да посъбера за 1070 защото все пак е от новата архитектура и е с 8гб. Но пък аз не играя чак толкова тежки игри а разликата между видеокартата е 350-400 лв и незнам дали ще е оправдана ?

Никой няма да ти даде конкретен отговор, понеже винаги има риск някакъв, и да не стане, ти тъй каза, пък то не е тъй.

Но нормално може не 2, ми 10 години да я ползваш. Тоя модел, ако не си екстремист, няма нужда клокваш.

Редактирано от Julius Decimus (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, AderMax написа:

Предложих да не купуваш подобна карта с изтекла гаранция и то на подобна цена от 750 лева.За мен е неоправдан риск.Още повече,ако е същият потребител който пуска синтетики като FurMark и променя напреженията и пауър лимита на ускорителите си и ги тероризира за постигане на някакви безсмислени рекорди в тестове.Не се знае какво е точно състоянието на видеото към днешна дата.От един сниман клип с продължителност 4 минути не можеш да добиеш реална представа.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човека каза че картата не е сменяна гаранционно, примерно ако му кажа да я прати с гаранцията там не пише ли дали е подменяна ? Продавам GTX 980Ti в гаранция
https://www.olx.bg/ad/prodavam-gtx-980ti-v-garantsiya-ID6WEfX.html
примерно тази ? Има гаранция до 2019 но пък цената е доста висока :/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, AderMax написа:

Човека каза че картата не е сменяна гаранционно, примерно ако му кажа да я прати с гаранцията там не пише ли дали е подменяна ? Продавам GTX 980Ti в гаранция
https://www.olx.bg/ad/prodavam-gtx-980ti-v-garantsiya-ID6WEfX.html
примерно тази ? Има гаранция до 2019 но пък цената е доста висока :/

Това нещо не се вижда на линка батка. Или поне при мене не излиза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой май не попита с какъв процесор разполагаш. Да не се окаже, че си с някоя i3-ка, че тогава скъпата покупка безсмислена. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

I5 4460 знам че може да има ботълнек но на Коледа сменям и процесор дъно и рам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.