Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Преди почти две години ми помогнахте с избора за конфигурация, която си работи без никакви проблеми и до днес, за което много ви благодаря. Бих желал да ми дадете съвет, отнасящ се за ъпгрейд на конфигурацията. Тя е следната:

MSI B150M PRO-VDH LGA1151

I3-6300 3.8GHz 4MB LGA1151 TRAY

8G DDR4 2133 ADATA

DeepCool CPU Cooler GAMMAXX 200T

HDD TOSHIBA DT01ACA100 1TB 32MB SATA3

Zalman Case ATX Z1 USB3.0

GB N960OC-4GD

XFX TS 430W 80Plus Bronze Power Supply P1-430S-XXB9

Ъпгрейда, за който говоря се състои в това да се добави ССД, както и втора плочка РАМ памет. Та въпроса ми е дали ще е подходящо и дали захранването ще издържи поддържането на добавките. 

Поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, което искаш да добавиш не натоварва захранването кой знае колко. Давай смело напред с диска и плочката RAM.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи и с какъв бюджет за SSD разполагаш. (както и какъв размер искаш) А относно рамта - вземи същата плочка, така ще избегнеш евентуално мизерии. (пробвах да сложа една плочка от 8гб на Ryzen-а от един приятел в комбинация с една от 4гб, различни, не искаше да стартира, палеше само с една от плочките)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, niki292002 написа:

Кажи и с какъв бюджет за SSD разполагаш. (както и какъв размер искаш) А относно рамта - вземи същата плочка, така ще избегнеш евентуално мизерии. (пробвах да сложа една плочка от 8гб на Ryzen-а от един приятел в комбинация с една от 4гб, различни, не искаше да стартира, палеше само с една от плочките)

Точен бюджет няма, иначе клоня към 256 ГБ-во устройство, ако имате някое предложение. Относно РАМ паметта, точно същата не е налична, та се чудя дали подобна, но от друг производител ще свърши работа. Примерно това: Crucial 8GB DDR4 2133MHz 1.2V CL15 CT8G4DF8213 . Има същият капацитет и честота. И ако може да ми разясните разликите между тези двете, освен цената: Crucial 8GB DDR4 2133MHz 1.2V CL15 CT8G4DF8213 и тази Crucial 8GB DDR4 2133 CL15 CT8G4DFD8213 .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Flow. написа:

Точен бюджет няма, иначе клоня към 256 ГБ-во устройство, ако имате някое предложение. Относно РАМ паметта, точно същата не е налична, та се чудя дали подобна, но от друг производител ще свърши работа. Примерно това: Crucial 8GB DDR4 2133MHz 1.2V CL15 CT8G4DF8213 . Има същият капацитет и честота. И ако може да ми разясните разликите между тези двете, освен цената: Crucial 8GB DDR4 2133MHz 1.2V CL15 CT8G4DF8213 и тази Crucial 8GB DDR4 2133 CL15 CT8G4DFD8213 .

Разликата е,че скъпата е налична а евтината не.За ссд бих ти препоръчал http://www.vario.bg/crucial-mx300-275gb-ct275mx300ssd1 или http://www.vario.bg/samsung-ssd-850-evo-250gb-mz-75e250b второто е с 10 лв. по- скъпо но пък ес 2 год. гаранция повече.

Редактирано от Kamen Zhelyazkov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не само по-скъпо но и по-малко тоест като направиш сметка разликата не е 10 лв.

Колкото до гаранцията за 250ГБ модел тя е 5 години за 75 TBW докато MX300 275GB е със 80 TBW за 3 години. 

Ако помислиш малко ще се сетиш че Самсунг имат добър маркетинг и въпреки че е добро SSD просто не е първият избор на мислещите хора.

п.с. Sandisk X400 например е с 80 TBW за 5 години. http://www.vario.bg/sandisk-x400-256gb-sd8sb8u-256g-1122

Като се сетя че струваше 150 лв. преди година а цените още ще се дигат не ми се мисли...

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Flow. написа:

Относно РАМ паметта, точно същата не е налична

Виж под моста...

преди 57 минути, Kamen Zhelyazkov написа:

Разликата е,че скъпата е налична а евтината не.

Разликата е, че някои фирмички послъгват ей така за спорта(ct8g4dfd8213). 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, Flow. написа:

Това ССД добре ли е - ADATA SSD SU800 256GB 3D NAND, ASU800SS-256GT-C ? Тъкмо е от същият сайт, от който е налична и РАМ паметта.

И освен това въпросче, дали ще ми трябват някакви допълнителни кабели или те си вървят в комплект със ССД-то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към дъното имаш няколко кабелчета. С единия ти е вързан харда с другия SSD-то и даже ще ти остане един.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Roujin Z написа:

Към дъното имаш няколко кабелчета. С единия ти е вързан харда с другия SSD-то и даже ще ти остане един.

@Roujin Z Потърсих в кутиите преди 2-3 дни, но не ги намерих заради това питам. Мисля, че ще трябва да купя допълнително. Също, ако може да попитам отново дали това ССД ADATA SSD SU800 256GB 3D NAND, ASU800SS-256GT-C е подходящо, Сандиск-а, който сте предложили за съжаление не е наличен в момента. И на последно място, ако може да ми предложите/препоръчате качествен CD/DVD  плеър, понеже ще ми трябва за някои неща, които са на дискове все още, ще съм Ви много благодарен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами става SSD-то.  Лично аз бих взел CRUCIAL MX300 275GB но щом държиш да пазаруваш от там твоя работа.

Всички записвачки са еднакви тоест няма никакво значение. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поръчах ги, но се оказа, че РАМ паметта не е налична. Възможно ли е да се използва РАМ памет от друг производител, но същият вид и еднаква тактова честота или трябва всичко да е 1 към 1 ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всяка рам ще стане. Примерно ако вземеш тествана на по-висока честота просто ще работи на по-ниската заради старата ти.

Все пак е препоръчително да сложиш последния биос ако си с първоначалния.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за съдействието Ви. Успях да се оправя. Само да попитам: Съществуват ли кабели - удължители за САТА конекторите, идващи от захранването, че като навързах и трите, всичко е някак си набъчкано и едвам едвам са свързани.

ЕДИТ: Другият проблем беше, че поръчах на два пъти плочка РАМ, но и двата пъти артикула не беше наличен. По телефона ми препоръчаха тази, която не беше изложена в сайта: J&A 8GB DDR4 2133MHz JA8G21N (давам линк към този сайт, понеже в никем не я намерих). За съжаление тя не става, та се чудя какъв е проблема. По характеристики би трябвало да отговаря. Добавих я към сегашната - компютъра си стоеше на черен екран. Пробвах само с нея - същата работа. Слагах и в различни слотове - без ефект, а нормалната си работи. През всичките пъти, когато беше изпробвана новата плочка на дънната платка светеше червената светлинка за РАМ паметта, а когато я премахна всичко си е нормално.. На документите с поръчката пише, че частите са тествани предварително. Дали не е съвместима изцяло с дънната платка или самата тя е дефектна ? Ще ви помоля за съвет.  

Редактирано от Flow. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или е дефектна, или дъното не иска да я "приюти".  Можеш да върнеш всякаква стока закупена онлайн до 14 дена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите, говорих с тях и ще бъде върната. 

преди 23 часа, Flow. написа:

Благодаря за съдействието Ви. Успях да се оправя. Само да попитам: Съществуват ли кабели - удължители за САТА конекторите, идващи от захранването, че като навързах и трите, всичко е някак си набъчкано и едвам едвам са свързани.

По въпроса с кабела, съществува ли такова чудо или се заблуждавам ?

Редактирано от Flow. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Alexandar89
      Здравейте, тъй като ми попадна дъно на изгодна цена, внесено от чужбина, Gigabyte GA-H81M-S2PV REV2. Сокета е 1150, обаче попаднах на интересна информация относно потдържаните процесори или по-конкретно за Intel Pentium G3260 със същият сокет, който до сега използвам. Идилията е следната, за същото дъно като модел само че ревизия 1 този процесор е съвместим в листа с потдържани процесори от сайта на гигабайт, но след ъпдейт на биоса, докато за рев 2 този процесор отсъства. Не се отказах, реших да проуча малко по-подробно и попаднах на  саита  www.cpu-upgrade.com , според който и трите възможни ревизии на това дъно потдържат процесора, като единствено ревизия 1 се нуждае от ъпдейт на биоса, както се вижда на снимката от сайта. Въпроса е на кое да вярвам ? И в този случай означава ли че този процесор няма изобщо да тръгне на това дъно. Благодаря предварително за отделеното внимание.

• от Пламен Р
      Искам да си клокна паметта , но незнам как в момента ми е 1200mhz искам да е 2400mhz -16 gb ram ми е в момента някой да ми помогне!!!
      Дъното ми е добро някво от 200 лева и подържа точно до 2400mhz
    • от Vanyo99
      Здравейте! Спрял съм се на тези двата : https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_7-acer_aspire_7_NXGP9EX022 , https://www.ioncomputers.bg/product/16129/geymarski-laptop-acer-aspire-7-nx-gp9ex-016.html .Разликата е около 100тина лева с промо кодовете и според мен си заслужава за 100 лв от i5 7300hq на i7 7700hq  + 120 gb ssd. Проблема e , че по-евтиният разполага с 2х4 плочки гб рам , докато по-скъпият е зает само 1ния слот и предлага възможност на ъпгрейд в бъдеще. Гледах клипчета в тубата, сравнявайки dual channel срещу single channel. E, разликата беше доста огромна в представянето (говоря за фпса в игрите). Забравих да кажа , че ще го използвам за работа на visual studio и игрички(fortnite , pung , csgo , lol, gta v). И питането ми е: кое ще е по-добрият вариант да избера от двата във всички варианти. Бих дал 100 кинта отгоре са i7 цата (бюджета тук не е проблем за тези двата , защото се не говори за голяма разлика), но проблема е single channela. Не ми е приоритет ъпгрейдването в бъдеще , взимайки под внимание разликата в пърформънса( ако евенуално взема този с i7 цата няма да слагам допълнителлно рам в близката 1-2 години). И още нещо: ако някой има информация за температурите на лаптопите , как се представят, загряват ли много , имат ли throling на gpu - то или пък на cpu - то. Ще ви бъда благодарен, ако споделите. Също не изключвам други варианти за лаптоп , но като вземем тази цена - acer - а е най-бюджетното решение , докато при asus и другите марки за същите пари ще намеря i5 или i7 , но с 1050 , няма да е 1050 ti. Ако имате предложения  - давайте ! С радост ще ги погледна.
      П.С.: Мога да намеря по-скъпия лаптоп в ardes, тъй като в йон е изчерпан. Това не е проблем
    • от O.o o.O
      Здравейте на следната конфигурация и трябва рам и захранване, бихте ли ми предложили такива.
      CPU: I5-8400
      MB: GB b360 aorus gaming 3 WiFi
      RAM:
      HDD: 1TB HDD sedate baracuda
      Case: coolermaster masterbox 5 msi edition
      PSU:
      1• EVGA 550 B3 550w bronze
      2•Corsair VS series vs650 650w bronze
      3• или нещо по-добро в ценовия диапазон до 140лв
      GPU: 1060 6 gb EVGA SC 3/6gb (още не съм решил коя ще взема, но май ще е 6)

Поздрави 
    • от bftd
      Здравейте.
      Преди малко спрях superfetch и prefetch услугите, с цел да намаля използването на ram и вдигане на производителност/fps в игрите.
      Влезнах в task manager-а и ram-та, след рестарт на OC, изключване на активираната Eset антивирусна, пак бива използвана на 35/40, понякога 50%. 
      Какво може да ми точи рамта и как да го оправя? Самият windows или..?
      Ръчно спирах процесите eset и търсене, обаче същите веднага се пускат сами...
      Компютърът е с pentium g4600, 4 гб рам и интегрирана видеокарта. Windows 10 x64 pro.
      https://imgur.com/yEXW0Bc
      https://imgur.com/8w0VdMX
      https://imgur.com/8toO1ZR
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.