Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, дайте съвет за покупка на компютър. Ще се работи на 3dmax + vray.  
Бюджета е 4000лв. (без видеокартата). Имам една r9 290x  и смятам да ползвам нея.

Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Периферия или си имаш ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, tux написа:

преди 36 минути, tux написа:

Периферия или си имаш ?

Имам си монитор, мишка, клавиатура, видео r9290x и един wd black,  към новата машина ще сожа един ssd 240ggb.

Редактирано от Stojann (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже и аз работя на Макс и със Vray ти прредлагам да сложиш две 1070 карти и един R 1700 със 32 ГБ памет и това е.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждам смисъл от две карти. Мислих си да ползвам моята и да сложа нещо от рода на 1950x като процесор?

Предпочитам да заложа на повечето процесорна мощ. Иска ми се да правя по леки анимации.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/cart/58055p1r58050p1r57601p1r57332p2r2245p1rf.html

Паметта е 4х8GB а са 2 кита понеже от наличните излиза най-изгодно (523 лв.).

За да ти се препоръча охладител е необходимо да се знае точния модел на старата кутия.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря. Смятам да купя нова купя нова кутия и захранване. Бзджета може да надхвърли и 4к., като  4.7к е максимума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В такъв случай ето с добра кутия - http://nikem-bg.net/cart/58055p1r58050p1r57601p1r57332p2r2245p1r57624p1rf.html

Остава да се избере подходящо охлаждане но не съм сигурен какво да ти препоръчам за този процесор.

Кутията ще събере и най-голямата тухла тоест нямаш ограничение за охладител на въздух.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Блгодаря. Сега се зачетох че новият врей има хибридно рендване. Видеокарта и процесор :) и ще падне едно карта с куде дали да не взема и някое добро видео и да мина на малко по слаб процесор :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-хубаво видео от сегашното ще изяде половината пари за процесора тоест ще трябва да паднеш на с. AM4.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 56 минути, Stojann написа:

Блгодаря. Сега се зачетох че новият врей има хибридно рендване. Видеокарта и процесор :) и ще падне едно карта с куде дали да не взема и някое добро видео и да мина на малко по слаб процесор :)

Лага е ужасен когато разползагаш само с една видео карта за ренд и използваш компютъра през това време.

преди 4 часа, Stojann написа:

....Иска ми се да правя по леки анимации.

Именно със  RT пускаш директно рендера а не както с процесора да с билдваш irridiance map-a първо и след тва от файла да рендваш,е все пак зависи какъв метод използваш ...сиреч brute force който е и по-дълъг и все пак зависи от типа анимация.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.