Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам следният проблем с моя нетбук Sony Vayo SVE1112M1EP. В сервиза ми казаха, че му е изгоряла дънната платка. Затова си купих втора употреба абсолютно същия модел без харддиск, за да ми излезе по-евтино. Извадих харддиска от моя нетбук и го сложих на новозакупения, като го включих обаче ми дава, съобщение "Operation System not Found" въпреки, че харддиска е с работеш Windows 8. БИОСА е доста постен. Проверих, никъде не е указано дали харддискът е IDE или AHCI. Под Main пише само Hard disk drive 500 GB, т.е. харддискът се разпознава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж какво ти е зададено като First Boot Device.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С GPT или с MBR e дискът?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъй като нито по форумите, нито в сервизите ми решиха проблема реших да инсталирам
Уиндоус 7. Направих буутваща флашка с програмката Rufus. Инсталацията тръгна и запецна
на момента, където трябва да избера на кой дял да инсталирам Уиндоуса. Показваха се 8 дяла,
но всеки от тях, който избера отдолу стоеше съобщение, че Уиндоус не може да се инсталира на
него, пробвах да форматирам избрания дял първо с Уиндоус после с Hirens, но и това не помогна.
Така че проблемите ми продължават, сега не мога да инсталирам Уиндоус 7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако няма да се пазят данни от този диск, се забърсва целият диск:

https://www.google.com/get/videoqualityreport/?v=nymMWop7bPw

A ако ще се пазят, се преобразува от GPT в MBR (с помощта на някой мениджър на дялове) - primerno

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, vasilray65 написа:

Тъй като нито по форумите, нито в сервизите ми решиха проблема реших да инсталирам
Уиндоус 7. Направих буутваща флашка с програмката Rufus. Инсталацията тръгна и запецна
на момента, където трябва да избера на кой дял да инсталирам Уиндоуса. Показваха се 8 дяла,
но всеки от тях, който избера отдолу стоеше съобщение, че Уиндоус не може да се инсталира на
него, пробвах да форматирам избрания дял първо с Уиндоус после с Hirens, но и това не помогна.
Така че проблемите ми продължават, сега не мога да инсталирам Уиндоус 7.

Разделяш си дяловете на такива, на които има важна информация и трябва да се запазят, и на такива, на които е била старата ОС, и няма да са ти нужни на новата. Вторите ги изтриваш всичките, и на получилото се празно място създаваш нов дял, който трябва да е достатъчно голям да побере Windows 7 и всичкия софтуер, който ще ползваш. Инсталираш на него.

Много желателно е частите на този дял физически да са един до друг на диска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А неизтритите дялове кой ще ги чете?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, ExaFlop написа:

A ако ще се пазят, се преобразува от GPT в MBR (с помощта на някой мениджър на дялове) - primerno

Да искам да се запазят данните от диска. Разберете ме, че нямам никакъв достъп до диска, за това реших да инсталирам Уиндоус 7, за да имам достъп и с някой партишън мениджър да се оправям по-нататък,  Но в процеса на инсталацията, когато стигна до момента да избирам на кой дял да инсталирам Уиндоус 7 ми да ва съобщение:  "Избраният диск е с GPT стил на дяловете". Да не говорим, че дяловете ми излизат номерирани от 1 до 8, а не с букви С:\, D:\ и т.н., коете ме затруднява да се ориентирам кое число отговаря на D:\ налучквам по размера. Трябва да е някой буутабъл партишън мениджър, с който да вляза и да конвертирам, като Acronis Disk Dirrektor, но пък неговия буутабъл имидж програмата Rufus, не ще да го направи буутабъл.

Редактирано от vasilray65 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, vasilray65 написа:

дяловете ми излизат номерирани от 1 до 8, а не с букви С:\, D:\ и т.н., коете ме затруднява да се ориентирам кое число отговаря на D:\ налучквам по размера.

Затова е добре да се слагат етикети на дяловете. За по-лесна разпознаваемост.
Единият вариант е с конвертиране на диска от GPT в MBR, другият е да си инсталираш Windows 8.1/10

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, ExaFlop написа:

Свалих EASEUS Partition Master v.9.1.1 BootCD и се пробвах да направя буутваща флашка с Rufus, но ето какво съобщение пък ми изписа руфуса: 

EASEUS.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е добре да се съгласяваш, защото може и да има проблем със стария софт

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Готово, оправих се, инсталирах Уиндоус 7, но загубих всичко на дял D. Сега с recovery програма ще се опитам да възстановя каквото мога. Закривам темата. Благодаря все пак на всички, които се отзоваха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А можеше примерно само с ремонт на PBR/bcd store да се оправи всичко..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, ExaFlop написа:

А можеше примерно само с ремонт на PBR/bcd store да се оправи всичко..

А защо чак сега ми го казвате Павел Беливаков? В сервизите също вдигаха рамене и не ми казваха нищо, само ми вземаха по 10 лева за диагностика, за да ми кажат, че нищо не могат да направят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами с толкова информация - толкова отговори! Смятам, че и в двете ти теми съм отговарял адекватно и коректно. А някои неща най-лесно стават с виждане. А това, че на машината е имало инсталирана Windows 8 се чу постфактум.
Сервизите са си за себе си. Аз мога да отговарям САМО за своите думи и действия.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, ExaFlop написа:

Ами с толкова информация - толкова отговори! Смятам, че и в двете ти теми съм отговарял адекватно и коректно. А някои неща най-лесно стават с виждане. А това, че на машината е имало инсталирана Windows 8 се чу постфактум.
Сервизите са си за себе си. Аз мога да отговарям САМО за своите думи и действия.

Павеле, още в първият ми пост, съм споменал, че на харда имаше работещ Windows 8. Върни се горе в началото на темата да прочетеш. Както и да е, както вече казах оправих се сам, благодаря ти за отзивчивостта все пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 9/3/2017 в 20:48, vasilray65 написа:

Имам следният проблем с моя нетбук Sony Vayo SVE1112M1EP. В сервиза ми казаха, че му е изгоряла дънната платка. Затова си купих втора употреба абсолютно същия модел без харддиск, за да ми излезе по-евтино. Извадих харддиска от моя нетбук и го сложих на новозакупения, като го включих обаче ми дава, съобщение "Operation System not Found" въпреки, че харддиска е с работеш Windows 8. БИОСА е доста постен. Проверих, никъде не е указано дали харддискът е IDE или AHCI. Под Main пише само Hard disk drive 500 GB, т.е. харддискът се разпознава.

Я ми посочи точно къде го пише това? Може да си си мислил много работи, ама ние тук не сме ясновидци.
И, не сме изяли една торба сол заедно, за да се обръщаш така към мен!

ПП Всъщност, ако си търсиш на кого да си го излееш - давай. Но не е това начинът.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не сме изяли една торба сол, но и Вие г-н Беливаков първи започнахте да се обръщате към мен на "ТИ", въпреки че не сме изяли една торба сол заедно, за това и аз си позволих същата волност, която обаче Ви подразни. Ето и текста на първия ми пост, в който съм упоменал, че е имало Windows 8. Цитирам: "Имам следният проблем с моя нетбук Sony Vayo SVE1112M1EP. В сервиза ми казаха, че му е изгоряла дънната платка. Затова си купих втора употреба абсолютно същия модел без харддиск, за да ми излезе по-евтино. Извадих харддиска от моя нетбук и го сложих на новозакупения, като го включих обаче ми дава, съобщение "Operation System not Found" въпреки, че харддиска е с работеш Windows 8. БИОСА е доста постен. Проверих, никъде не е указано дали харддискът е IDE или AHCI. Под Main пише само Hard disk drive 500 GB, т.е. харддискът се разпознава."

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, вярно. Съжалявам, въпрекки, че три пъти четох поста някак ми е убякгнал факта за ОС.
И си кротни тона, моля! Освен това във форума съм ExaFlop. Може да пробваш да публикуваш и адресната ми информация и тогава ще бъда принуден да те срещна на едно друго мяст!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, вярно. Съжалявам, въпрекки, че три пъти четох поста някак ми е убякгнал факта за ОС.
И си кротни тона, моля!

Тона г-н Беливаков Вие го зададохте, а аз само го следвам и слевдайки го ще Ви помоля също да се обръщате към мен на Вие, защото както сам казахте НЕ СМЕ ИЗЯЛИ ЕДНА ТОРБА СОЛ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ССмятам, че в тази тема няма с какво повече да съм полезен и затова я напускам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ССмятам, че в тази тема няма с какво повече да съм полезен и затова я напускам.

Благодаря Ви много за отзивчивостта. Както вече казах, закрих темата. Желая Ви приятен и лек ден на Вас и на всички, които се отзоваха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.