Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте, колеги!

Преди два месеца си купих нов телевизор http://www.lg.com/uk/tvs/lg-43LH570V . Изключително доволен съм от него, но реших да си купя субуфер (бас каса), който искам да свържа с телевизора. Проблемът е, че не съм сигурен, дали телевизорът ще бъде съвместим със субуфер. Добавям снимки на изходите на субуфера, телевизора и неговите звукови настройки. Ще ви бъда много благодарен, ако ми помогнете.

Благодаря предварително.

IMG_20170903_203547.jpg

IMG_20170904_134812_opt.jpg

IMG_20170904_135303.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така не се прави, мой човек. Суббуферът може само да бъде част от по-голяма музикална уредба, която да е поне 3.1 (ляво-дясно суббуфер). Той се включва само в специален изход на ресивера  и служи за допълване на звуковата картина с ниски честоти. Неговата честотна характеристика е от 20 до 200хц (примерно), ако успееш да го включиш към изход за звук на телевизора, ще имаш само едно глухо думкане, пък и изходите са стерео, към кой канал ще го включиш. За да имаш добро звучене, е нужен ресивер , тонколони и суббуфер, както и оптична връзка с телевизора. Тогава имаш богати възможности за подбор на характеристики и пълна звукова картина. Препоръчвам ти да използваш  Pro-Logic 2. Всичко друго ще е каша от недостатъци, които и ти няма да можеш да изтърпиш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, B3M2W0 написа:

Суббуферът може само да бъде част от по-голяма музикална уредба, която да е поне 3.1 (ляво-дясно суббуфер). 

Не е съвсем така.Той може да иска,да се чува звукът от телевизора,а субуфера да допълва липсващите му ниски честоти.В случая обаче на телевизора липсва аналогов изход,от който да подаде сигнал към субуфъра.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Димитър 59 написа:

Не е съвсем така.Той може да иска,да се чува звукът от телевизора,а субуфера да допълва липсващите му ниски честоти.В случая обаче на телевизора липсва аналогов изход,от който да подаде сигнал към субуфъра.

Телевизорът обикновено има 3-4 вата говорители с безобразна честотна характеристика ( от гледна точка на качествения звук), как го виждаш да се допълва със сто (100 ) вата суббуфер, каквито са повечето. Ако го намали , за да е съизмерим с говорителчетата на телевизора, ще е язък за него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, B3M2W0 написа:

Телевизорът обикновено има 3-4 вата говорители с безобразна честотна характеристика ( от гледна точка на качествения звук), как го виждаш да се допълва със сто (100 ) вата суббуфер, каквито са повечето. Ако го намали , за да е съизмерим с говорителчетата на телевизора, ще е язък за него.

Този субуфер, като го гледам,че е широк около една педя,може да е 20-30 вата най-много.А звука в телевизорите наистина е със слаби данни,но им липсват най-много ниските.Затова ако можеше да се включи субуфърчето,щеше да се поуправи малко звученето.Не говорим въобще за качествен общ звук,а за допълнение на съществуващия. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно това искам да направя. Да използвам говорителите на телевизора, които не са въобще лоши, със субуфер. Има ли прост начин, по който мога да свържа субуфера с телевизора?

Редактирано от HossyBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да се включи и нужен аудио конвертор. Има такива,които преобразуват цифровия сигнал в аналогов.Имаш два варианта: HDMI to RCA(жак) или Оптичен изход към жакове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Димитър 59 написа:

За да се включи и нужен аудио конвертор. Има такива,които преобразуват цифровия сигнал в аналогов.Имаш два варианта: HDMI to RCA(жак) или Оптичен изход към жакове.

http://kvazer.com/computing-accessories/46396-hdmi2av-hdmi-3-3rca.html нещо подобно или такива кабели ще свършат работа?
https://www.jarcomputers.com/HDMI-to-3-RCA-600mm_prod_CAVMODF18188.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първото е конвертор,но само за видео сигнал,а на теб ти трябва друг,който да има аудио или само аудио конвертор да бъде.Втория линк е само кабел,който за нищо не става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Димитър 59 написа:

Първото е конвертор,но само за видео сигнал,а на теб ти трябва друг,който да има аудио или само аудио конвертор да бъде.Втория линк е само кабел,който за нищо не става.

https://www.olx.bg/i2/ad/optichen-tsifrovo-analogov-audio-converter-ID5SHb0.html# мисля, че това ще свърши работа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако субуфера е с жак (както слушалки /примерно/) го включваш към жака на телевизора и от настройките задаваш да се чува от телевизора (хем от телевизора ще се чува и хем от субуфера /ако го усилиш/ при мен е така /пробвал съм и на друг смарт тв и там си е така) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лошото е, че телевизорът няма такъв жак.

преди 22 минути, Audi Power написа:

Ако субуфера е с жак (както слушалки /примерно/) го включваш към жака на телевизора и от настройките задаваш да се чува от телевизора (хем от телевизора ще се чува и хем от субуфера /ако го усилиш/ при мен е така /пробвал съм и на друг смарт тв и там си е така) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам такъв жак. В характеристиките на самия телевизор си пише, че няма.

преди 40 минути, Audi Power написа:

Трябва да имаш отстрани, не отзад.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такова нещо ти трябва. https://www.emag.bg/soundbar-sony-htct180-100w-bluetooth-cheren-htct180-cel/pd/DPFWVMBBM/ 

Абстрахирай се от марка и модел.

Няма как да стане само някакъв суб към ТВ колонките.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.