Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Днес за първи път ми хакнаха акаунт, за щастие не особенно важен - VK акаунт.

Странното е, как е станало. Не съм някакъв новак да кажеш, влизал тук-там инсталирал какви ли не глупости и т.н.

Не ползвах антивирусна (само malwarebytes), почти нищо не инсталирам на лаптопа си по принцип (chrome, opera, utorrent, vlc, malwarebytes, gom player) общо взето това е целия ми софтуер винаги. (на няколко месеца преинсталирам Пц-то/сменям линукс - windows за разнообразие). Всичко от свалено от собствените им сайтове.

Сканиранията не намират нищо.

И да е https винаги проверявам за сайта като влизам.

И за да ми смени паролата, трябва да е знаел старата... От къде я знае е въпроса? Тя не, че беше нещо кой знае колко сложно, понеже не ползвам сайта... Но все пак не е 123456 да кажеш...

Гледам мизерника е влязал през Айфон явно с ВПН от САЩ, после явно от собствен нет - Руснак...

Въпроса е как може да ми хакне акаута след всичко изброено... 

(На идея ми идва само, че от тук таме взимам онлайн прейлисти за руски канали и гледам с VLC-то, от там може да ми види ИП-то - но дотам..)

П.С: Аз много не си падам по антивирусни освен Windows defender, но сега взех, че сложих един Bitdefender за всеки слувай. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С какъв мейл си се регистрирал и доверяваш ли се на доставчика на услугата? Имаш ли ВК инсталирано приложение на телефона?

Кликвал ли си на линк от вк чат скоро?

Причините не ги търси в системата а в уеб.

И акаунта е по-скоро откраднат, а не *хакнат* защото ако беше хакнат и ако е то тогава някой е открил някаква уязвимост в сайта от сорта на XSS в което малко се съмнявам, но не, че е невъзможно де..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Миналата година лятото юни-юли някъде не хакнаха ли тази руска социалка, аз имам такъв спомен. До колко се сещам даже в даркнета се продаваше инфото за 100 милиона акаунта за 1 биткойн. Да не би случая пак да е такъв или просто от тогава не си сменял паролата и сега някой влиза със старите данни.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За това фейсбук купуваха дъмпнати пароли от даркнет и предупреждаваха засегнатите потребители да си ги сменят!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, exwol написа:

Миналата година лятото юни-юли някъде не хакнаха ли тази руска социалка, аз имам такъв спомен. До колко се сещам даже в даркнета се продаваше инфото за 100 милиона акаунта за 1 биткойн. Да не би случая пак да е такъв или просто от тогава не си сменял паролата и сега някой влиза със старите данни.

И аз веднага проверих в нета дали не е имало пак някой масов пробив, няма такова инфо тия дни за VK. А паролата по-спомен преди известно време я сменях, може би точно като съм прочел за тоя масов хак. 

преди 9 часа, Mr.n0b0dy написа:

С какъв мейл си се регистрирал и доверяваш ли се на доставчика на услугата? Имаш ли ВК инсталирано приложение на телефона?

Кликвал ли си на линк от вк чат скоро?

Причините не ги търси в системата а в уеб.

И акаунта е по-скоро откраднат, а не *хакнат* защото ако беше хакнат и ако е то тогава някой е открил някаква уязвимост в сайта от сорта на XSS в което малко се съмнявам, но не, че е невъзможно де..

Не кликвам на линкове (съмнителни още по-малко. И на телефона го нямам инсталирано, не го ползвам особенно като цяло (вече е и делейтнат, просто не ми трябва, а и с тая тяхна сигурност не си струва).

Мейл-а не е най-надеждния, но не вярвам и да е толкова слаб - mail. dir . bg 

Телефона ми също е винаги в прилично състояние - както казах наясно съм от къде и как могат да те прецакат, затова и не си обяснявам как тоя акаунт е хакнат.

Положението е WTF - необяснимо :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е значи както каза @exwol явно си попаднал в списъка със откраднати пароли няма логика само теб да те *хакват* :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, MisterDimchev написа:

И аз веднага проверих в нета дали не е имало пак някой масов пробив, няма такова инфо тия дни за VK. А паролата по-спомен преди известно време я сменях, може би точно като съм прочел за тоя масов хак. 

Ами може да не е такъв случая или просто да не е разгласен публично, аз лично не съм гледал дали има изнесено инфо някъде. Мисля си друго обаче, че те сами няма да го разгласят и ако ще се разбере,  то ще е пак ако примерно се появят нови данни в продажба на акунти по даркнета. Обаче предполагам, че ще мине известно време. Инак надявам се паролата ти за мейла, с който си се регистрирал и паролата на акаунта в VK да са различни, защото често след такива хакове се проверяват мейлите дали случайно паролите не съвпадат с тези от акаунтите, понеже много хора имат лошата практика за използват едни и същи пароли за няколко регистрации в различни платформи.

Друго, което ми идва на ум. Разбирам, че имаш култура на използване на Интернет и изобщо като цяло, но все пак е хубаво да си провериш по-обстойно Windows-a за някакъв вид зарази. Има доста гадини, които се прикриват умело и е необходим повече от един инструмент, за да се открият. Актуализирай си софтуера. Utorrent лично за мен е клиент, който се движи на границата на легалността, а аз по-скоро го причислявам като чист вирус, без да твърдя че проблема е в него. Също ако не ме лъже паметта при VLC наскоро (тази година мисля беше) имаше изнесена информация за уязвимости, така че ако не си я обновявал го направи. Не знам как се свързваш към нета, но ако си зад рутер му обърни внимание и виж дали нещо странно не се случва с него, особено ако е някакъв по-специфичен и има shell да речем. Никога не ползвай стандартните потребител и парола за достъп до рутера! Ако разполагаш и с други компютри и сте в мрежа също обърни внимание и на тях. Прегледай си флашките или външни дискове ако ползваш такива, има гадини дето се самокопират и стартират от такива носители като заразяват системата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, exwol написа:

Ами може да не е такъв случая или просто да не е разгласен публично, аз лично не съм гледал дали има изнесено инфо някъде. Мисля си друго обаче, че те сами няма да го разгласят и ако ще се разбере,  то ще е пак ако примерно се появят нови данни в продажба на акунти по даркнета. Обаче предполагам, че ще мине известно време. Инак надявам се паролата ти за мейла, с който си се регистрирал и паролата на акаунта в VK да са различни, защото често след такива хакове се проверяват мейлите дали случайно паролите не съвпадат с тези от акаунтите, понеже много хора имат лошата практика за използват едни и същи пароли за няколко регистрации в различни платформи.

Друго, което ми идва на ум. Разбирам, че имаш култура на използване на Интернет и изобщо като цяло, но все пак е хубаво да си провериш по-обстойно Windows-a за някакъв вид зарази. Има доста гадини, които се прикриват умело и е необходим повече от един инструмент, за да се открият. Актуализирай си софтуера. Utorrent лично за мен е клиент, който се движи на границата на легалността, а аз по-скоро го причислявам като чист вирус, без да твърдя че проблема е в него. Също ако не ме лъже паметта при VLC наскоро (тази година мисля беше) имаше изнесена информация за уязвимости, така че ако не си я обновявал го направи. Не знам как се свързваш към нета, но ако си зад рутер му обърни внимание и виж дали нещо странно не се случва с него, особено ако е някакъв по-специфичен и има shell да речем. Никога не ползвай стандартните потребител и парола за достъп до рутера! Ако разполагаш и с други компютри и сте в мрежа също обърни внимание и на тях. Прегледай си флашките или външни дискове ако ползваш такива, има гадини дето се самокопират и стартират от такива носители като заразяват системата.

Нямам, както казах, често го преинсталирам, особенно последните 2 седмици, пробвах различни видове Линукс, връщах Уина и т.н. Всичко ми е обновено винаги до последна версия. Malwarebytes винаги беше на линия и скан през ден. Рутера ми няма и него проверявам често дали има някакви конектвания от непознат мак адрес и т.н... Всичко е както трябва, паролите за всякъде са ми различни в ластпас е всичко със доста сложна мастър парола и там няма нищо съмнително. 

Това е странната работа, всичко е на макс, нищо съмнително е нямало. Ще видим, може да е бил от дето викате преди време масовия хак, може нов да е имало. Ако имаше нещо по-сериозно и на моето PC, предполагам щяха повече акаунти да се пробват да хакнат (не, че щеше да стане понеже всичко важно е с 2FA... Но нямам известия за опит дори да влезе някой в акаунтите... Явно ще си остане мистерия кога и как е станало :)

Редактирано от MisterDimchev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.