Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добро Утро!  Има ли няква безплатна програма в Интернет за Обработване на снимки? И като имам предвид Обработване не само (Яркост, контарст, наситеност и т.н.) А да увеличи качеството на самата снимка. Много от вас, ще ми кажат Photoshop.. Но вече бях инсталирал на скоро версия CS6, и половината неща не работеха. И едно от инструментите в него "Unmask Sharpen" не работеше както трябва. Както и HDR опцията, беше пълна боза- незнам защо така се получи.

- Благодаря предарително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Безплатна няма. А от платените най-добра е германската Ashampoo Photo Comander, има страхотни възможности и интерфейс на български. Можеш да използваш тестовия период.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я обясни по-подробно - какво значи "да увеличи качеството на самата снимка"?... :ohmy: 

То ако ставаше с програма, всеки щеше да си щрака както му падне с телефона, да прекарва снимката през програмата, и след това да пълни Фейсбука с шедьоври.

Няма програма, която от втората снимка да направи първата, важно е ЗадАпаратното Устройство (ЗАУ) ;)

864229.jpg

А на Фотошоп всичките му функции си работят както трябва. Обаче му трябва някой, който да знае как да ги ползва. Пък като гледам, ти с българската граматика още не можеш да се оправиш :D , а си тръгнал да го критикуваш .

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, RudeBoy написа:

какво значи "да увеличи качеството на самата снимка"?

Значи с подходящ алгоритъм да се екстраполират нови пиксели между старите и така да се увеличи качеството. Програма PhotoZoom... Всеки нов пиксел е с усреднени стойности на съседните два и така картината става по-детайлна. Не си гледал полицейски сериали, където с подобен софтуер може да се разпознаят лица и номера на коли от иначе мътни снимки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, B3M2W0 написа:

Значи с подходящ алгоритъм да се екстраполират нови пиксели между старите и така да се увеличи качеството. Програма PhotoZoom... Всеки нов пиксел е с усреднени стойности на съседните два и така картината става по-детайлна. Не си гледал полицейски сериали, където с подобен софтуер може да се разпознаят лица и номера на коли от иначе мътни снимки.

Хубаво е човек когато не знае много по темата да си мълчи вместо да говори глупости!!!

1. Има безплатни програми, Gimp например, която предлага огромно количество настройки (с не много добър интерфейс). Това, което си предложил по-горе е просто файлов мениджър с малко настройки

2. Операцията се нарича интерполация

3. С интерполиране НЯМА да постигнеш подобро качество, нито по-добри детайли. Ти прекалено много вярваш на телевизията

• Харесва ми 5
  • Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, RudeBoy написа:

Я обясни по-подробно - какво значи "да увеличи качеството на самата снимка"?.

Това имам в предвид... Самата снимка да е максимално изчистена. Както написах в главния ми пост, точно тази опция (на снимката) не работи в при мен във Photoshop CS6. А човека който редактира тая снимка е със CS5  версия.

maxresdefault (3).jpg

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Фотошопа е нещо, с което повечето започват, но скоро разбират, че тази тежка и тромава програма не им върши работа. И аз така-мъчих се известно време и я разкарах-независимо от версията.

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, RED ZONE 64 написа:

Това имам в предвид... Самата снимка да е максимално изчистена. Както написах в главния ми пост, точно тази опция (на снимката) не работи в при мен във Photoshop CS6. А човека който редактира тая снимка е със CS5  версия.

https://www.youtube.com/watch?v=gQ38ociTL7s

Има само един достоверен източник на софтуера за теглене. И това е http://www.adobe.com

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предлагам на втора този софтуер ON1 Effect 10.5, който в момента е на промо (безплатен)-алтернатива е на небезизвестната Perfect Effects.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, Мерси много! Сега го инсталирам.

- Значи, излезе прозорец в който пише че само на 64-битова Система може да се иснталира.

Явно ще си остана със Microsoft Picture Manager... За сега.

Редактирано от RED ZONE 64 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, B3M2W0 написа:

Фотошопа е нещо, с което повечето започват, но скоро разбират, че тази тежка и тромава програма не им върши работа. И аз така-мъчих се известно време и я разкарах-независимо от версията.

Уважаеми колега!

Имате много добри постове във форума, но когато решите да напишете някоя глупост и дявола не може да Ви спре! Фотошопа е направен не да си чешем мъдурите с него а да се работи и професионално. Помислете и за хардуера си щом я смятате за тежка и тромава!

преди 21 минути, RED ZONE 64 написа:

Да, Мерси много! Сега го инсталирам.

- Значи, излезе прозорец в който пише че само на 64-битова Система може да се иснталира.

Сменяш платформата от Windows 98 на поне  Win 7 и си решаваш проблема!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, *LZ4JW* написа:

меняш платформата от Windows 98 на поне  Win 7 и си решаваш проблема!

Човек какъв Windows 98? Със 7-ца съм само че е 32 битова. А програмата върви само със 64 бита.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, RED ZONE 64 написа:

Човек какъв Windows 98? Със 7-ца съм само че е 32 битова. А програмата върви само със 64 бита.

Човек! Аз нямам проблем, а вие! Към всеки софтуер има кратко РЕЗЮМЕ за минимални изисквания откъм хардуер! Останали сме с впечатление че това се знае от всеки, ползващ какъвто и да е софтуер!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, *LZ4JW* написа:

Фотошопа е направен не да си чешем мъдурите с него а да се работи и професионално.

Един не толкова известен Ютубър решил да си качи неговия си Фотошот в Drop Box със ключ, със всичко, и реших да си дръпна. Само че на тоя Калпав Фотошоп, като го инсталирах половината му неща не работеха, тва Sharpen tool ли квото е там, въобще не работеше както трябва, замазваше ми снимките. И HDR опцията, беше пълна боза. 

преди 15 минути, *LZ4JW* написа:

Човек! Аз нямам проблем, а вие! Към всеки софтуер има кратко РЕЗЮМЕ за минимални изисквания откъм хардуер! Останали сме с впечатление че това се знае от всеки, ползващ какъвто и да е софтуер!

РЕЗЮМЕТО Човек,  Го видях преди да инсталирам тва нещо, и не беше посочено за колко битова ОС, може да се ползва.

- На снимката се вижда; 

capture-20170905-104531.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, B3M2W0 написа:

Не си гледал полицейски сериали, където с подобен софтуер може да се разпознаят лица и номера на коли от иначе мътни снимки.

Всъщност - гледал съм, и то много. Голям фен съм на Хорейшио Кейн и Лирой Джетро Гибс :cool: . Обаче съм наясно, че това е телевизия, а не реалния живот. 

Гледал съм по телевизията и как един мъж със синя пижама и буква "S" на гърдите си хвърчи насам-натам. Ама не питам как става, за да скоча от терасата, нали?... :D 

• Харесва ми 3
  • Ха-ха 3
  • Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, RudeBoy написа:

Лирой Джетро Гибс :cool: .

+1

преди 56 минути, RED ZONE 64 написа:

Ти ако на това ми викаш подобряване. :no-no:Тука, така е преизострена половинката на тая кака, че бокето се е "назъбило".

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, RED ZONE 64 написа:

Това имам в предвид... Самата снимка да е максимално изчистена. 

"Изчистена снимка" се прави на 80% още при снимането - с преценка на светлината, и подбиране на подходящите настройки. Останалото, ако правилно разбирам какво искаш, е просто умело "шарпене" - изостряне на детайла. Това го могат много програми, по-малки, по-леки, и най-важното - по-безплатни от Фотошоп :) . Да ползваш последния само за шарпене е все едно да си купиш мощен компютър, за да сметнеш квадратен корен.

А ако искаш сериозно да се занимаваш с обработка на снимки - по-добре се ориентирай към Lightroom, и снимане в RAW. Естествено, ще ти трябва и по-читава техника. И най-важното - кадърно ЗАУ ;) . А за последното трябва много четене, мислене, и практика.

• Харесва ми 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, flare написа:

+1

Ти ако на това ми викаш подобряване. :no-no:Тука, така е преизострена половинката на тая кака, че бокето се е "назъбило".

Ами на мене, този принцип ми харесва, за това. Има Фотографи които познавам, си хвърлят парите във 16/20 MGPX Даже и повече, взети от Чужбина на Космически цени, и въобще не се занимават с Фотошопи и тем подобни. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, RED ZONE 64 написа:

Ами на мене, този принцип ми харесва, за това. Има Фотографи които познавам, си хвърлят парите във 16/20 MGPX Даже и повече, взети от Чужбина на Космически цени, и въобще не се занимават с Фотошопи и тем подобни. 

:lol6: 

Питай Capnemo колко му струва големият фотоапарат (със всички обективи), колко мегапиксела е, и дали си обработва снимките, и с какво.

ПП. Пък като се замисля - май във форума аз снимам с най-много мегапиксели :) . Някой да наддаде над 24?... :D 

Редактирано от RudeBoy (преглед на промените)
  • Харесва ми 5
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз съм с Photoshop CS6 и всичко си му работи,ако искаш инсталирай си този пакет филтри nikcollection ,мисля че работят и под 32 битова система.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Spoiler
преди 11 минути, RudeBoy написа:

Някой да наддаде над 24?

Хвалете ме уста, иначее...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, RudeBoy написа:

:lol6: 

Питай Capnemo колко му струва големият фотоапарат (със всички обективи), колко мегапиксела е, и дали си обработва снимките, и с какво.

ПП. Пък като се замисля - май във форума аз снимам с най-много мегапиксели :) . Някой да наддаде над 24?... :D 

Не коментирам цената :D

Сонито (с което снима основно половинката ми) е 24. Но както сам знаеш броя на пикселите в специфични случаи е толкова важен :) То аз снимам и с 12 мегапикселна камера и съм доволен от качеството

Редактирано от capnemo (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Spoiler
Spoiler
преди 7 минути, capnemo написа:

Сонито (с което снима основно половинката ми) е 24

Да разбираме ли, че цялата е 48Mpix
(just kidding)

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като имам в предвид Фотоапарат,  нямам в предвид за първатат джунджуриика на Сони. Има много добри камери със DSLR технология. За себе си говоря в случая, че за напред трябва да взема едни Досттаа добър фотоапарат, че да не се занимавам с Фотошопи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, RED ZONE 64 написа:

Като имам в предвид Фотоапарат,  нямам в предвид за първатат джунджуриика на Сони. Има много добри камери със DSLR технология. За себе си говоря в случая, че за напред трябва да взема едни Досттаа добър фотоапарат, че да не се занимавам с Фотошопи.

Това, която РудБой каза е че независимо колко добра е камерата ти ВИНАГИ се налага обработка. И ако искаш да направиш наистина впечатляваща снимка обработката е с повече от една програма. Но програмите няма да ти помогнат ако снимката не е на фокус, изгорена е и т.н.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.