Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Колебая се между 2 прахосмукачки. Какво ще рече воден филтър? И каква е разликата между тези с торбички?

https://www.emag.bg/prahosmukachka-s-voden-filtyr-first-fa-5546-3-005546-3/pd/DK50V2BBM/

https://www.emag.bg/prahosmukachka-conti-clean-plus-2400w-voden-filtyr-cu-205/pd/DRLDMDBBM/?ref=others-interested-bought_center-1_2&recid=j776615x-8c0t3gfs0fd-C.c17_a189.S.VP_AP_CMD-0r50adf

Ако имате по добри идеи до 150-60 лева... ще се радвам да ги чуя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

че едното е с вода а другото на суху смука боклука и го вкарва в торба и са по-евтини обаче като пуснеш и прахта излиза в началото отзад 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Водната прахосмукачка е за финно почистване в апартамент. Това е така,понеже  боклука се събира и смесва в съд с вода.Преимуществото е,че по време на работа,не изпуска във въздуха финния прах .Недостатък е че не става за едри боклуци,понеже бързо се пълни и трябва да се чисти многократно  отвътре.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мен ми трябва да апартамент, вкъщи съм с мокет и килими, и балатум в кухнята. Едри боклуци какво ще рече? Някакви по едри хартийки или??? И коя от двете е по-добра според вас? Коя би си заслужавала парите повече?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едри боклуци са след ремонт!За апартамент,аз предпочитам водна,защото другите след изчистването бълват най-финия прах.Ако не се проветри добре,този прах е по-вреден от този в килимите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз затова я включвам на терасата на открито докато почне да работи и издуха финния прах 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Yvan Sergeev написа:

аз затова я включвам на терасата на открито докато почне да работи и издуха финния прах 

Тя докато работи,постоянно изхвърля невидим,но фин прах,който при по-дълга работа,се усеща само по миризмата му.За него казват,че е най-вреден.Да не казвам,че и бактериите също се разпръскват по този начин из целия апартамент...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

e да  но е най много в началото   е  тази   прах даже се вижда  и ако се чисти на 1-2 седмици 1 път не се усеща   и разбирасе се проветрява примерно лятно време прозореца е отворен нонстоп и може да се каже че прах влиза от вън на вътре

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Димитър 59 написа:

За апартамент,аз предпочитам водна,

Демек като тези 2-те горе това ли имаш предвид под водна?

И все пак бихте ли дали някакви предложения освен двете горе?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.technopolis.bg/bg//Малки-електроуреди/Прахосмукачки/Прахосмукачки-с-воден-филтър/c/P11130208

аз ползвам Зелмера  супер е !

по скъпа е да но е с 4 г гаранция !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За прахосмукачките с воден филтър съм чел, че имат по-ниска смукателна мощност - съответно к.п.д. Например виждам един модел ВЕКО - при 2 киловата входна мощност има само 185 вата смукателна.

Вкъщи имаме прахосмукачка Zelmer 3 в 1 - тоест с торбичка или с воден филтър + пране. Оказа се, че е твърде голяма за маневриране в нашите стаи, а и малко сложна за подготовка - особено в режим пране. Имахме и прахосмукачка с контейнер - Деу за 90 лв. Оказа се, че контейнера не се затваря много добре, както и че почистването му е доста мръсна работа. Надявам се, че при други модели контейнера е по-добре проектиран.

Темата е интересна и за мен, защото на първата прахосмукачка се повреди телескопичната тръба, а на втората - НЕРА-филтъра и двигателя. Четох и за новите регулации за мощността на прахосмукачките и нямам твърдо мнение по въпроса.

Иначе вероятно в друга такава тема видях да препоръчват модели на фирма Rowenta - система с двустепенни циклони. Ще ми бъде интересно да видя повече мнения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре обмисли избора си. Аз си взех прахосмукачка с воден филтър от http://tehnomix.bg/ и се преродих. Килимите са перфектно чисти, а това е много важно, особено когато вкъщи имаме малко дете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.