Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, преди известно време компютъра ми изгоря по време на буря. Или поне някои от частите. При пускането му се включват всички перки на видео картата,процесора, на кутията и захранването. Само не се чува да се включва харддиска. Свалих го и го включих към лаптопа като махнах неговия диск и просто включих буксата. При опит да стартирам лаптопа ме пита кое устройство да зареди и ми излиза само сд без наличието на харда. От което мисля ,че харда е заминал. Обаче при включване на диска от лаптопа на компютъра(към кутията) пак нищо не тръгва на дисплея. Стои си черен, а той си работи. Пробвах го с друга кутия. Дали е заминала видео картата или дъното. До колкото знам би трябвало да си тръгне и с изгоряла видео карта ,защото нали има вградена в дъното? Или само лаптопите имаха вградена..

Редактирано от gBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има вградени карти и в дъната на някои настолни, но вече ги слагат в процесорите. Някакви звукови сигнали има ли след като включиш компютъра?  Кажи моделите на дъно, процесор и колко плочки рам има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма сигнали, но май и преди това нямаше. Дъното е асус p5kpl/1600, процесора е intel core 2 duo e7600. Две плочки рам има по 2гб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, gBG написа:

Здравейте, преди известно време компютъра ми изгоря по време на буря.

При гръмотевична буря, ако е изгоряло от LAN картата (кабелът на интернет доставчика), 90% изгоряло дъно, периферията може и да е оцеляла. Ако е от електрическата мрежа, захранване със сигурност и възможности за много други неща. Колкото до харддискът, ако е 2.5" може да го включиш към лаптопа, ако е 3.5", щом е от настолен комп, не се сещам как си успял. Трябва му външно захранване с 12V линия (може да се захрани от компа, стига да е здраво), но ще трябва и някакъв преходник за SATA-та на лаптопа. Най добре е да се пробва с преходник към USB, или на друг, настолен комп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не знам дали има нещо общо с интернета ама кабела минава през рутер и предполагам той щеше да поеме удара, а си е ок и работи и в момента. За захранване не съм сигурен ,но замерих с мултицет напрежението по буксата на видео картата при включен компютър и беше 12 и нещо волта на няколо от кабелите. Другите букси не съм ги гледал... но предполагам работи ,защото иначе не знам от къде ще се въртят вентилаторите на кутията и другите компоненети. Диска от настолния го свързах точно с буксата на лаптопа. Няма как да свържа само дата кабела от лаптопа към диска щото буксата е комбинирана и не остава място за тая от кутията. Явно латопа дава по-малко захранване и за това да не е тръгнал ако работи. Някакъв начин да си проверя видео картата и дъното има ли само със замерване?

Редактирано от gBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам каква е буксата на лаптопът, но по принцип не би трябвало изобщо да можеш да завреш голям харддиск там. Ако все пак си успял, там няма 12V и няма да работи. Пробвай го на нормален компютър, или на лаптопът с преходник към USB и захранване от компютъра. Иначе съм попадал на такива аномалии при гръмотевици - рутер здрав, изгоряла LAN на дъното и самото дъно. С измерване нищо няма да разбереш. Видеокартата може да пробваш на друг комп, а за дъното, ресетваш биос, разкачваш всичко - видео, памети, периферия и пробваш само процесор и дъно на захранването. Трябва да писка за липсваща памет и тоа може да е показател, че е здраво. Ако пак само развърта, пробваш с друго захранване. Ако пак не издава звуци, най вероятно е дъното. Ако дава признаци на живот, почваш да връщаш паметите и периферията, едно по-едно. Но най добре го носи в сервиз.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами буксата е сеедно двете букси които бяха на компютъра обаче са заедно ,тоест не може да ползвам само за дата буксата. Влезе си на мястото на големия хард без проблем, но да на лаптопа е по-малък. Работата е там ,че нямам друг компютър на който да тествам компонентите. Имам един стар ,но там дъното е от предното поколение и буксите са по-различни ,а нямам и такъв преходник. Биоса няма как да го ресна ,защото не ми се включва монитора като пусна компютъра. Стои си на standby и въобще не разбира ,че съм вйлючил компютъра. Според мен е нормално така да става ако видео картата е изгоряла тъй като кабела на монитора се свързва към нея и според моята логика ако тя не бачка и монитора няма. Ще го карам на сервиз явно. Яд ме е че не мога да закача видеото към лаптопа за тест. До колкото занм може. Ще пробвам без рестартиране на биоса да видя ще изписка ли за рам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.