Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте! 

Искам да си купя нов настолен компютър. Предпочитам да е готов и да е от магазин, защото не ми се занимава да търся подходящи кутии, захранвания и т.н. 

Така ще има и гаранция. Не е за игри. Работя от в къщи като фрилансер. Какво ще ми препоръчате като магазин, марка и конфигурация.

Сигурно съм пропуснал да кажа нещо, но който се включи нека ме разпитва. :shy11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И защо пускаш тема в такъв случай? Раздела е именно да ти се помогне в избора на части ако ще събираш машина.

Именно когато е готов гаранцията е скопена и обвързана с условия. На части значи пълната гаранция.

Също така много фирми предлагат сглобяване тоест ще си получиш готовия и сглобен компютър.

Другият момент е с цените и че няма как да вземеш нещо конкретно за теб. 

Представи си баница която си правиш вкъщи и баница от магазинчето.

http://www.vario.bg/intel-pentium-g4600-bx80677g4600
http://www.vario.bg/gskill-aegis-dimm-kit-8gb-f4-2400c17d-8gis
http://www.vario.bg/seagate-barracuda-compute-1tb-st1000dm010
http://www.vario.bg/msi-b250m-pro-vdh-7a70-003r
http://www.vario.bg/seasonic-eco-430w-ssr-430st
http://www.vario.bg/thermaltake-versa-h13-ca-1d3-00s1nn-00

708 лв.

Гаранцията може да я видиш за всеки компонент най-отдолу в спецификациите. Очевидно не е обвързана с отварянето на кутията.

Фирмата предлага сглобяване при желание на клиента. Стоката може да бъде върната без обяснение от твоя страна до 2 седмици.

Доставката е безплатна.

Дъното има всички видове изходи (D-Sub, DVI-D и HDMI) тоест може да вържеш какъвто и да е монитор както и ТВ или и двете заедно.

Разбира се ако ще се играят игри (не пасианси и онлайн занимавки) ще трябва и видеокарта но си писал че няма да го правиш за това не предлагам

И нямащо връзка с игрите... силно ти препоръчвам да си купиш и SSD ако имаш възможност (аз направи изхвърлих харда и го замених с такова).

Примерно само за ОС - http://www.vario.bg/adata-ultimate-su800-128gb-asu800ns38-128gt-c

Ако е за основен (без харда) - http://www.vario.bg/crucial-mx300-525gb-ct525mx300ssd1

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 5
  • Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слушай аниме фена. Със сглобена конфигурация пак имаш гаранция, само дето е по-дълга, знаеш какво има вътре и подлежи на ъпгрейд. (виждал съм 1155 "стокови" дъна на дел например, на които повече от i3 нищо не можеш да сложиш, въпреки, че има и xeon-и за 1155)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като не е за игри си купи нещо марково втора употреба. Дават и гаранция, и OS излиза доста по-евтино ако желаеш.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, Roujin Z написа:

И защо пускаш тема в такъв случай? Раздела е именно да ти се помогне в избора на части ако ще събираш машина.

Именно когато е готов гаранцията е скопена и обвързана с условия. На части значи пълната гаранция.

............................................................................................................

И нямащо връзка с игрите... силно ти препоръчвам да си купиш и SSD ако имаш възможност (аз направи изхвърлих харда и го замених с такова).

Примерно само за ОС - http://www.vario.bg/adata-ultimate-su800-128gb-asu800ns38-128gt-c

Ако е за основен (без харда) - http://www.vario.bg/crucial-mx300-525gb-ct525mx300ssd1

Това, което си ми предложил не изглежда никак зле. Благодаря, за което.

Аз всъщност съм се занимавал със сглобяване на компютри в младежките си години. 

Сигурно съм сглобил стотици бройки. Тогава му викахме асемблиране. Освен всичко инсталирахме и софтуера.

Може би затова уважавам техниката и дори се привързвам към нея. В смисъл, че не си сменям компютъра докато 

наистина не стане наложително. Сегашния ми е от 2008 година. Леново с Интел дуо процесор. Вече смених един хард дикс и 

мрежова карта. Обаче рам памет 1 гб вече ми е крайно недостатъчна покрай новите тежки програми. Харда също е бавен.

А защо питам за магазин ли? Ами покрай работата и възраста качих диоптри и станах мързелив. 

Свикнах да отида в магазина да си посоча нещо и готово. Дори да е по-скъпо. Пари се изкарват.

Ще си помисля върху твоята оферта.    

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на Thursday, September 07, 2017 в 10:47, Филипов написа:

Като не е за игри си купи нещо марково втора употреба. Дават и гаранция, и OS излиза доста по-евтино ако желаеш.

Втора употреба е голям риск, защото харда може да е износен и да гръмне на третия месец. 

Аз съм се насочил към магазина на Мост компютерс. Само че нещо асортимента ми се вижда беден или

така изглежда в интернет.  

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Rewivo написа:

Аз съм се насочил към магазина на Мост компютерс. Само че нещо асортимента ми се вижда беден или

така изглежда в интернет.  

Мост снабдява почти всички фирми с всякаква черна техника. Няма как да е беден.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Roujin Z написа:

Той не е фирма така че по-добре да стой далеч от там.

Така. Тръгнах да си избирам от интернет. Искам 7 поколение интел процесор, 8 гб рам, ссд за системата и хдд за файловете и приложенията.

Варио или Плесио за доставчик? 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Rewivo написа:

Така. Тръгнах да си избирам от интернет. Искам 7 поколение интел процесор, 8 гб рам, ссд за системата и хдд за файловете и приложенията.

на 9/6/2017 в 17:57, Roujin Z написа:

Заповядай. :)
Със SSD-то ще ти излезе 830 ~ лв.

Редактирано от Second to none (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Rewivo написа:

config.png

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такъв компютър готов в магазина излиза 1500 - 1800 кинта. Какво се оказва?

Сглобяването струва 1000 лева. :shock11: Тия са егати обирджиите.

Някой иска ли да ми го сглоби по-евтино? ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми не, не излиза толкова. Въпроса е, че 7-мо поколение Интел нищо не значи, щото процесорите от това поколение са от 70 до 700 лв. Ако вземеш 7700K,  с подходящо дъно и охлаждане, ще ти излезе доста над 1500 лв.

Уточни какво точно искаш и какво ще правиш на този компютър. Да се набуташ точно сега с Интел не е много умно, понеже другоя месец излиза 8-мо поколение.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То винаги ще има какво да се чака... Като излязат новите, ще се чака цената им да падне, да излязат повече дъна, да им оправят детските болести... и то дошло време за следващо поколение...

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Петко К написа:

Ми не, не излиза толкова. Въпроса е, че 7-мо поколение Интел нищо не значи, щото процесорите от това поколение са от 70 до 700 лв. Ако вземеш 7700K,  с подходящо дъно и охлаждане, ще ти излезе доста над 1500 лв.

Уточни какво точно искаш и какво ще правиш на този компютър. Да се набуташ точно сега с Интел не е много умно, понеже другоя месец излиза 8-мо поколение.

Писах по-горе, че съм най-общо фрилансер, но точната формулировка е търгуване на финансовите пазари.

Това изисква денонощна сигурност и стабилност на компютъра.

Отварям си една платформа с графики, която е средна ръка тежка. В същото време се четат новинарски сайтове нонстоп и се гледат видеа също така.

Всяко забавяне или забиване на компютъра може да доведе до загуба на пари. Нищо, че аз не спадам към рисковите трейдъри.

Просто пазара стана нервен  и скокообразен. Извинявам се за офтопика, но е добре да се знае на какъв пиков товар е 

подложена техниката, която ползвам.:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аве да поръча човека какво да чака няма никакъв смисъл за новото поколение което ще има безсмислен перформърс. Понякога човек от четене толкова си внушава че новото го вадят наистина много добро и производително от предното. Но вече вярата ми изчезва! Процесорите от 4-то поколение все още и ще продължават още няколко години да дават прекрасни резултати в игрите. Тъка че аз вече се нагледах на интел и техните цени както и това което предлагат на потребителя. А това е едно "Благодаря че ни давате пари срещу нашата усмивка". Но който иска да е актуален и има пари винаги може да бъде само да поиска. И не забравяйте че със всеки нов процесор серия и поколение плащате за 5% производителност. А 7-мо поколение скочиха много в цените заради честотите и ядрата което не е кой знае какво толкова голямо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, досега беше така, но този път новите ще са с по две ядра в повече, на същите честоти и за същите пари. Не виждам какво може да се коментира. И аз не препоръчвам да се чака, щото е ясно, че всяка година се пускат нови поколения, но в случая не става въпрос за месеци, а за няколко седмици. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Общо взето дето се вика времето ще си покаже какви лайна ще изсерат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Петко К написа:

Да, досега беше така, но този път новите ще са с по две ядра в повече, на същите честоти и за същите пари. Не виждам какво може да се коментира. И аз не препоръчвам да се чака, щото е ясно, че всяка година се пускат нови поколения, но в случая не става въпрос за месеци, а за няколко седмици. 

Мога да се съглася с голяма част от написаното,но има и една важна подробност.За съжаление живеем в България и както на всички е известно тук цените са завишени дори повече от нормалното.Много фактори оказват влияние няма смисъл да водим полемики защо се случва.Както в друга тема ти посочих една обикновена съпоставка на каква стойност предлагат 7800 X в Германия и тук. 349.85 Euro срещу цени около 800 лева при голяма част от търговците.Ти ми посочи линк от Vario за 763,но само дни преди това бе 790 последва намаление до 772 лева.В една от фирмите дори бе с цена от 756лв.Но никъде не можеш да го закупиш за по-малко от 700 левчета факт.Мисълта ми е ,че тук хардуера е винаги с високи надценки.Това е традиция повече от 14 години.В една много по-развита икономически държава от Евросъюза бяха пуснали референтни карти RX 480 при премиерата им за 192 евро,след две седмици при нашите търговци бяха 679-690лв.Сам виждаш каква огромна разлика в цената се образува.Същото се случва и с Vega 64 и 56,някои момчета успяха да купят от UK RX Vega 56 за скромните 1006 лева.Във Вали се появи на стойност 1240 и бяха разпродадени веднага.Дори в Германия ги пуснаха за определен период за 408 евро.Подобни примери има безброй.:)

Редактирано от V_A_G_A_B_O_N_D (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Rewivo написа:

Извинявам се за офтопика, но е добре да се знае на какъв пиков товар е 

подложена техниката, която ползвам.:D

Огромен товар, който всеки съвременен таблет би понесъл. Също така виждам предложения по-горе без да стъпват на даден бюджет, а такъв не е упоменат. 

преди 2 часа, Rewivo написа:

Това изисква денонощна сигурност и стабилност на компютъра.

Следователно не всичко опира единствено и само до вълшебната черна кутия.

на 7.09.2017 г. в 5:44, niki292002 написа:

Слушай аниме фена.

А дали днес е ходил в IEC?!:D

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като сме се заговорили за нова техника нека ви споделя нещо пресно. Днес по обяд сестра ми си купи съвсем нов компютър от Плесио. 

За разлика от мене тя действа бързо без да се замисля много, а и се е записала за едни курсове и й трябва стабилна щайга.

Дори не изчака доставка с куриерска фирма, а си го взе от магазина с такси.  

Тръгнахме да го пускаме и тук възникна проблем. През аналоговия кабел монитора й не тръгна. Дава, че няма сигнал. Пробвахме с 

моя монитор - пак същото.  Чак с цифров кабел проработи. Добре че имахме такъв под ръка, защото наште монитори не сме ги купували 

с такава екстра. Така и не разбрах защо се получи това бъгясване? На моя компютър монитора го разпознава и през аналог и през цифра.

Дълбоко се замислих как ще сглобявам компютър доставен на части щом един кабел за монитор ми се опря? 

Дали ще имам доставени с платките правилните кабели. Дават ли драйвери и т.н и т.н.?   

Редактирано от Rewivo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, Rewivo написа:

Дълбоко се замислих как ще сглобявам компютър доставен на части щом един кабел за монитор ми се опря

С кръстата отверка ,търпение евентуално някое клипче в Youtube и книжката на дъното в ръка(не е задължително);). Дерзай смело, с малко внимание е почти невъзможно да наакаш нещо. По-скоро с готовата сглобка може да ти възникне такъв проблем като този с кабела ,отколкото със сглобен от теб.

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, Rewivo написа:

Така и не разбрах защо се получи това бъгясване? На моя компютър монитора го разпознава и през аналог и през цифра.

Не е сгъбясване. Новите карти вече не вадят аналогов сигнал. Мониторите също трябва да се ъпгрейдват от време на време. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, Tommygun написа:

С кръстата отверка ,търпение евентуално някое клипче в Youtube и книжката на дъното в ръка(не е задължително);). Дерзай смело, с малко внимание е почти невъзможно да наакаш нещо. По-скоро с готовата сглобка може да ти възникне такъв проблем като този с кабела ,отколкото със сглобен от теб.

Ами прав си.  Готовата сглобка идва с инсталиран ОС на ССД диск, но никой не си е направил труда да форматира хдд-то и то дори не се показваше. 

преди 38 минути, Петко К написа:

Не е сгъбясване. Новите карти вече не вадят аналогов сигнал. Мониторите също трябва да се ъпгрейдват от време на време. 

Благодаря. Това беше важно да го зная. ;) Само че защо тогава са ми сложили на задния панел на компа извод за аналогов монитор? 

Подвеждащо си е. :shock11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Подобни теми

• от internetreklama2
      Възползвайте се от богатия избор на детски дрешки, спални комплекти, комплекти за изписване, комплекти за кръщене, хавлии, пелени и други.Стремежът ни е всеки да потъне блажено в детския свят докато търси нужното му, да открие добре забравени неща или пък много харесвани.За да разгледате нашите стоки,заповядайте на посочения сайт.

• от berbat0v
      Продава се работещ онлайн магазин за бижута на принципа дропшипинг/единствен партньор сме на доставчика/.Доставчика е официялен представител за България на марките : Q&Q , CASIO ,Paco Rabanne, Kontakt, Jet Set ,Omax,Sprinto,Prema,Time Force, Haurex-Italy/всички със сертификат и гаранция/.Магазина разполага с доста голям асортимент от артикули ,като преобладават бижутата,но доставчика дава възможност да се добавят още над 2000+ артикула от по-горе посочените марки.Платформата няма ограничение относно количеството на добавени артикули /като повечето платени и безплатни платформи/.Сайта е с платена тема,платен СЕО плъгин /спестява от допълнителни разходи за сео оптимизация/,платен секюрити плъгин,мобилна версия,лайв чат за по-добра комуникация с клиентите,НЕограничен брой имейл акаунти от вида ВАШЕТО-ИМЕ@BijuBG.net , SSL сертификат за сигурност, платен хостинг и домейн за 1 година. Страхотен домейн за дейноста на магазина,регистриран в търсачките!Правена е платена реклама във Фейсбук и Гугъл.Много добра комисионна,която се изплаща веднъж месечно /или при договорка и 2 пъти месечно/,коректност от страна на доставчика,каквато се очаква и от вас.Купувате готов,работещ бизнес без да е нужно да влагате средства за закупуване на стока,наемане на склад ,персонал и без да се ангажирате с доставки на стоки!!Купувате магазина и започвате да продавате!!Получавате също и безплатна потдръжка при възникнал технически проблем със платформата,както и безплатно обучение,ако се нуждаете от такова!!Адрес на магазина : https://www.BijuBG.net За контакти и повече информация : mihailov@chef.net Приемат се и оферти различни от посочената цена,като на всяка ще бъде отговорено!!
    • от berbat0v
      Продава се работещ онлайн магазин за бижута на принципа дропшипинг/единствен партньор сме на доставчика/.Доставчика е официялен представител за българия на марките : Q&Q , CASIO ,Paco Rabanne, Kontakt, Jet Set ,Omax,Sprinto,Prema,Time Force, Haurex-Italy/всички със сертификат и гаранция/.Магазина разполага с доста голям асортимент от артикули ,като преобладават бижутата,но доставчика дава възможност да се добавят още над 2000+ артикула от по-горе посочените марки.Платформата няма ограничение относно количеството на добавени артикули /като повечето платени и безплатни платформи/.Сайта е с платена тема,платен СЕО плъгин /спестява от допълнителни разходи за сео оптимизация/,платен секюрити плъгин,мобилна версия,лайв чат за по-добра комуникация с клиентите,НЕограничен брой имейл акаунти от вида ВАШЕТО-ИМЕ@BijuBG.net , SSL сертификат за сигурност, платен хостинг и домейн за 1 година. Страхотен домейн за дейноста на магазина,регистриран в търсачките!Правена е платена реклама във Фейсбук и Гугъл.Много добра комисионна,която се изплаща веднъж месечно /или при договорка и 2 пъти месечно/,коректност от страна на доставчика,каквато се очаква и от вас.Купувате готов,работещ бизнес без да е нужно да влагате средства за закупуване на стока,наемане на склад ,персонал и без да се ангажирате с доставки на стоки!!Купувате магазина и започвате да продавате!!Получавате също и безплатна потдръжка при възникнал технически проблем със платформата,както и безплатно обучение,ако се нуждаете от такова!!Адрес на магазина : https://www.BijuBG.net За контакти и повече информация : mihailov@chef.net Приемат се и оферти различни от посочената цена,като на всяка ще бъде отговорено!!
    • от peekmemf
      Здравейте, мисля да си купувам нов комп, че в момента играя на лаптопа. Та изискванията са ми конфигурацията да е до 600 лева и да може да се играе CS:GO на нея(ако е възможно де ). Стари компоненти нямам, имам само стар монитор http://www.game-debate.com/monitor/index.php?mon_id=509&monitor=Philips 170C 17inch ето този е, ще стане ли с него? Ами това е благодаря предварително
    • от Tosho55
      Здравейте,отново съм аз този път ще бъда кратък и ясен!   Ако може някой,който разбира да ми сглоби машина за около 1100 лева,която да подкарва новите игри на приличен FPS  Моля мнения само от хора,които разбират!Благодаря предварително!
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.