Премини към съдържанието
аm-аm

Мога ли да сменя акаунта на iPhone?

Препоръчан отговор

Имам глупав въпрос, ама не съм ползвал тези играчки. Ако имам паролата на един iPhone мога ли да създам нов потребител с нов акаунт? При изход гледам, че предлага да изтрие личната информация (контакти и прочие), но може ли да се ползват успоредно и двете регистрации?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти информация по запитването

цък и цък

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, аm-аm написа:

Имам глупав въпрос, ама не съм ползвал тези играчки. Ако имам паролата на един iPhone мога ли да създам нов потребител с нов акаунт? При изход гледам, че предлага да изтрие личната информация (контакти и прочие), но може ли да се ползват успоредно и двете регистрации?

Какво ще рече успоредно две регистрации ? И с двете да сваляш приложения на едно устройство ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, BMW Маниак написа:

Какво ще рече успоредно две регистрации ? И с двете да сваляш приложения на едно устройство ?

Е какви са тези въпроси? Някой, който не разбира от това ме пита мене, който няма такава играчка, и аз се чувствам стар и прост, че не знам основни принципи на ай-нещата и аз сега се ограмотявам.

преди 3 часа, Емил Костов написа:

Ето ти информация по запитването

цък и цък

Прочетох го и се озадачавам. Верно ли е, някак така си го въобразявам, че да се ползва iPhone, всъщност изисква регистрация в gmail, с което един вид се създава администраторски акаунт (Apple ID) на устройството. А iTunes не е ли просто приложение за продажба на музика, което е синхронизирано с този акаунт? Някаква равнозначност ли има между Apple IDs и iTunes Accounts (че така излиза от втория линк)!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, аm-аm написа:

Е какви са тези въпроси? Някой, който не разбира от това ме пита мене, който няма такава играчка, и аз се чувствам стар и прост, че не знам основни принципи на ай-нещата и аз сега се ограмотявам.

Прочетох го и се озадачавам. Верно ли е, някак така си го въобразявам, че да се ползва iPhone, всъщност изисква регистрация в gmail, с което един вид се създава администраторски акаунт (Apple ID) на устройството. А iTunes не е ли просто приложение за продажба на музика, което е синхронизирано с този акаунт? Някаква равнозначност ли има между Apple IDs и iTunes Accounts (че така излиза от втория линк)!?

Тук вече не мога да кажа. Щe чакаш да отговори някой, който използва IPhone

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Емил Костов написа:

Тук вече не мога да кажа. Щe чакаш да отговори някой, който използва IPhone

Е така е съвсем интересно. Някой, който не разбира пита някой, който не разбира и му отговаря някой, който няма такава играчка head-crazy-rabbit-emoticon.gif?129279377

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, аm-аm написа:

Ако имам паролата на един iPhone мога ли да създам нов потребител с нов акаунт?  

Да, може!

Цитат

но може ли да се ползват успоредно и двете регистрации?

Не, не може.
Или едната или другата, но заедно (успоредно) не може.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не се ползва gmail, а iCoud профил (имейла на Апъл) и да можеш да го ползваш на iPhone, iPod touch, iPad. И не можеш да изтриеш контактите, защото те се синхронизират в iCloud. Имаш право до 3 регистрации през телефон и то чрез iCloud имейла, а gmail,abv,hotmail колкото искаш. iTunes е програмата от която можеш да си командваш телефона, вместо да го правиш от телефона. Да ъпдейтваш приложения, да ги триеш. Също така се добавя музика както и снимки от iTunes (а за да ги прехвърлиш на компа ще излезе името на телефона както си го кръстил като у-во и така както при андроида)

преди 47 минути, algor написа:

Не, не може.
Или едната или другата, но заедно (успоредно) не може.

Недей да объркваш момчето. Разбира се, че може.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Audi Power написа:

Недей да объркваш момчето. Разбира се, че може.

Може ли подробно описание на объркването, което предизвиквам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, algor написа:

Може ли подробно описание на объркването, което предизвиквам?

Първо се обърках аз, за което съжалявам. Прочетох, че не може да ползва 1 акаунт на 2-3 у-ва.

А другото е, че може да ползва 2 акаунта на едно у-во, но ще е по-различно.

Единия ще е за iTunes, а другия за iCloud

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, аm-аm написа:

Ако имам паролата на един iPhone мога ли да създам нов потребител с нов акаунт?

Ако това е паролата на Apple ID - да можеш. Ако това е паролата на самия телефон (не е задължително да я има) - не, неможеш.

Две регистрации неможе да имаш, но може да ползваш Family Sharing. Регистарцията е една и това е така нареченото Apple ID.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, аm-аm написа:

Аз точно защото имам претенции че разбирам исках да ми поясните.
Жена ми си ползва телефона например с нейния си акаунт кога си сваля безплатните приложения. Платените и приложения са към моя акаунт и трябва да се ъпдейтват с моята парола а не с нейната. И едните и другите (платени и безплатни) работят на едно устройство. За това ви попитах.

преди 13 часа, Audi Power написа:

Единия ще е за iTunes, а другия за iCloud

И това също работи.

Редактирано от BMW Маниак (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Muadib написа:

Ако това е паролата на Apple ID - да можеш. Ако това е паролата на самия телефон (не е задължително да я има) - не, неможеш.

Две регистрации неможе да имаш, но може да ползваш Family Sharing. Регистарцията е една и това е така нареченото Apple ID.

Може да има две регистрации както споменах- едната ще е за iCloud другата за iTunes

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, BMW Маниак написа:

Аз точно защото имам претенции че разбирам исках да ми поясните.

преди 17 часа, аm-аm написа:

Някой, който не разбира от това ме пита мене

Този, който ме пита е собственика на iPhonе, не говорех за теб.

Благодаря за поясненията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, Audi Power написа:

Може да има две регистрации както споменах- едната ще е за iCloud другата за iTunes

Можеш да направиш колкото искаш регистрации в iCloud, но Apple устройствата в даден момент немогат да се водят към две регистрации. Затова се нарича Apple ID, защото те индентифицира еднозначно. Така можеш да ползваш всички облаги на системата им. Можеш да ползваш чужда регистрация за да купиш нещо, музика, програми, книги, но е неудобно. Затова хората са измислили Family Sharing. Можеш да бъдеш поканен в различни групи, стига да има кой да ти плаща покупките. Това което си написал е вярно, но безмислено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Muadib написа:

Можеш да направиш колкото искаш регистрации в iCloud, но Apple устройствата в даден момент немогат да се водят към две регистрации. Затова се нарича Apple ID, защото те индентифицира еднозначно. Така можеш да ползваш всички облаги на системата им. Можеш да ползваш чужда регистрация за да купиш нещо, музика, програми, книги, но е неудобно. Затова хората са измислили Family Sharing. Можеш да бъдеш поканен в различни групи, стига да има кой да ти плаща покупките. Това което си написал е вярно, но безмислено.

Повече от 3 акаунта на iCloud (icloud.com) не може да прави. Това е лимита.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, Audi Power написа:

Повече от 3 акаунта на iCloud (icloud.com) не може да прави. Това е лимита.

И това не е съвсем вярно... Това е ограничението на един iDevice. icloud-the-maximum-number-of-free-accounts

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Muadib написа:

И това не е съвсем вярно... Това е ограничението на един iDevice. icloud-the-maximum-number-of-free-accounts

Аз като направих 3 регистрации през у-вото ми 4-и път не ми позволи защото бях минал лимита.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В тази тема бях до тук. Автора на темата одавна си получи отговорите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.