Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте. Разглеждах другите теми, но никъде не срещнах точно проблем като моя и затова реших да направя нова тема. Притежавам лаптоп Dell Insirion, който няма вградени високоговорители. Проблемът е там, че когато включа колонки или слушалки отново нямам звук. Изписва ми, че не са включени, макар, че реално са. Единствено имам звук, когато свържа лаптопа с телевизор посредством HD кабел. Не съм много запознат, за това Ви моля да дадете съвет, с който да се опитам да оправя този проблем. Благодаря предварително.

Без име.jpg

Без име1.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа си  има модел.Има си оригинален сайт за изтегляне на драйвъри.Най-вероятната причина е липсващ драйвър за аудиото.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно ти е повредена буксата към която включваш колконки или слушалки. Имаш 2 варианта.

1. Носиш лаптопа на сервиз и ти подменят буксата.

2. Купуваш си външна USB звукова карта ( около 10 лева е) , слагаш я в USB порт и към нея закачваш слушалки ипи колонки.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според това, което се вижда няма инсталиран драйвър за звуковата карта.
И кактоо е казал @Димитър 59

преди 2 часа, Димитър 59 написа:

Лаптопа си  има модел.Има си оригинален сайт за изтегляне на драйвъри.Най-вероятната причина е липсващ драйвър за аудиото.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стартирай devmgmt.msc  и кликни пред Sound, video and game controllers. Отдолу трябва да се появят две устройства - едното е аудио контролерът на видео картата (най-вероятно HDMI) и още едно устройство, което може би ще е High definition audio controller. Кликни с десен бутон по него и избери Properties, сека кликни на раздел Details. От падащото меню Property избери Hardware Ids. Под Value кликни с деасен бутон и и збери Copy.

Snap1.png

Публикувай тук копирания текст.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.