Премини към съдържанието
Ghost RidersBG

Проблем с инсталацията на Windows 10

Препоръчан отговор

Здравейте ! Опитвам се да инсталирам Windows 10 от тук: http://***/banan?id=509464&hit=1&t=soft

Слагам ISO файла във флашката и давам Boot Option 1 да е тя !

Рестартирам и отново си ми пуска Windows 7 без да ми даде да инсталирам W10

Редактирано от Ghost RidersBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да се разопакова iso файла на флашката, да се направи делът на флашката активен и да се инсталира MBR/PBR
Или да се ползва Windows USB/DVD Download Tool или с помощта на Rufus или някой друг от хилядите инструменти за направа на зареждащ USB диск

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, ExaFlop написа:

Трябва да се разопакова iso файла на флашката, да се направи делът на флашката активен и да се инсталира MBR/PBR
Или да се ползва Windows USB/DVD Download Tool или с помощта на Rufus или някой друг от хилядите инструменти за направа на зареждащ USB диск

По време на инсталацията на Windows 10 мога ли да върна файловете на Default нещо като преинсталация и инсталация на Windows 10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я пак - какво имаш предвид под връщане на файлове?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ExaFlop написа:

Я пак - какво имаш предвид под връщане на файлове?

Това го оправих. Разделих дисковете на ц и д все едно но ми направи само Ц като инсталирах windowsa?

Инсталирах драйвера на адаптера за безжичен интернет но компютъра не го намира

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи си инсталирал грешен драйвър. Като включиш и изключиш USB устройството (безжичния адаптер), издава ли зввук за включване на устройство?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, ExaFlop написа:

Значи си инсталирал грешен драйвър. Като включиш и изключиш USB устройството (безжичния адаптер), издава ли зввук за включване на устройство?

Да издава,но не намира никакви драйвери. Нито видеокартата нито адаптера

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А LAN кабел имаш ли да закачиш компютъра към мрежа и когато всичко е ОК, да се разкачиш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Амии, или планината при Мохамед, или Мохамед при планината...
Покажи снимка на devmgmt.msc ако можеш.

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да деинсталираш USB 2.0 WLAN без да слагаш отметка за изтриване на файловете и рестартирай.
Но така както е изписано прилича на грешен драйвър.
Ако след рестарта няма промяна, дай хардуерния идентификатор на устройството:
http://www.wikihow.com/Find-Hardware-ID

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, ExaFlop написа:

Пробвай да деинсталираш USB 2.0 WLAN без да слагаш отметка за изтриване на файловете и рестартирай.
Но дтака както е из7писано прилича на грешен драйвър.
Ако след рестарта няма промяна, дай хардуерния идентификатор на устройството:
http://www.wikihow.com/Find-Hardware-ID

Същата работа. Но ти казвам че то даже устройството не излиза. Все едно го няма. Трябва да е тп линк то пише raeltek

Когато махна адаптера от усб се маха usb 2.0 lan и после се появява като го вкарам пак

Оправих това с интернета само видеокартата остана

Редактирано от Ghost RidersBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що ти тябва 10-ката...ползвай 7-цата ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чак пък! Да ползва древна, неподдържана ОС? Освен това Win7 си иска драйвърите, за разлика от Win 10, който си се  справя сам в по-голямата част от случаите.
@Ghost RidersBG да беше дал хардуерен идентификатор на видеото.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На този адаптер като го разгледаш, най-често е "отдолу" има едни букви цифри - марка, модел, и т.н. Като намериш тези първите две, отваряш си Internet explorer, Mozilla firefox, google chrome или каквото там ползваш. Пишеш в търсачката марката и модела, отиваш на сайта и според операционната система си теглиш необходимите драйвери. Инсталираш ги и току виж ти тръгнал адаптера! А ако толкова не можеш да се оправиш и те мързи да пишеш и да четеш, намираш най-близкия сервиз за компютри до вас, носиш си там машината и срещу съответна сума всичко ти правят.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Радослав Матев написа:

На този адаптер като го разгледаш, най-често е "отдолу" има едни букви цифри - марка, модел, и т.н. Като намериш тези първите две, отваряш си Internet explorer, Mozilla firefox, google chrome или каквото там ползваш. Пишеш в търсачката марката и модела, отиваш на сайта и според операционната система си теглиш необходимите драйвери. Инсталираш ги и току виж ти тръгнал адаптера! А ако толкова не можеш да се оправиш и те мързи да пишеш и да четеш, намираш най-близкия сервиз за компютри до вас, носиш си там машината и срещу съответна сума всичко ти правят.

Не си прочел май хубаво,че вече бях инсталирал драйверите.

Всичко си оправих може да локвате

• Ядосан 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То така си го написал, че досега с лупа търсих къде пише, че си инсталирал драйверите. Ако си знаеш каква е видеокартата (ако не си я оправил все още) може и нея да успееш да я инсталираш, или поне и напиши марка/модел и ще ти дадем насоки :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Радослав Матев написа:

То така си го написал, че досега с лупа търсих къде пише, че си инсталирал драйверите. Ако си знаеш каква е видеокартата (ако не си я оправил все още) може и нея да успееш да я инсталираш, или поне и напиши марка/модел и ще ти дадем насоки :)

Оправих я

• Харесва ми 1
  • Ядосан 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.