Премини към съдържанието
Stojann

Препоръчайте ми дъно за TR4

Препоръчан отговор

Здравейте, препоръчайте ми дъно със сокет TR4  с опция да се сложат няколко видео карти 1080 след половин година.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Stojann написа:

Здравейте, препоръчайте ми дъно със сокет TR4  с опция да се сложат няколко видео карти 1080 след половин година.

Той тоя сокет е излязъл преди няма и месец. Знаеш ли какви ще са цените на процесорите, дъната и времето за доставка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Питоня написа:

Той тоя сокет е излязъл преди няма и месец. Знаеш ли какви ще са цените на процесорите, дъната и времето за доставка?

Около 3 хиляди лева с ДДС за дъно и процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 9/9/2017 в 9:21, Stojann написа:

с опция да се сложат няколко видео карти 1080 след половин година

То  и да искаш, няма без опция за няколко видео карти. :D Със 64 PCI-E линии... 

на 9/9/2017 в 9:21, Stojann написа:

с опция да се сложат няколко видео карти 1080 след половин година

То  и да искаш, няма без опция за няколко видео карти. :D Със 64 PCI-E линии... 

Edit: На мен ми е интересно за какво ще използваш тази система с TR4 сокет. В повечето случаи, хора които търсят хардуер от такова "ниво" са поне малко наясно какво точно търсят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сериозно ли ще предпочетеш X299 пред Threadripper ? Дано да не е от фенство. Надявам се със покупката да си си подготвил комплект за delid и топ въздушен охладител :D. Ако е за SLI,Triple/Quad SLI геймърска конфигурация те разбирам да се насочиш към X299 (не и 7820X, a 7900X), но софтуера, който ще използваш толкова ли по-добре работи с интел ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои колеги наблюдават доста лоша работа във вюпорта на 3ds max на 1950x. Какво е delid? Какъв въздушен охладител предлагаш да си закупя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, Stojann написа:

Някои колеги наблюдават доста лоша работа във вюпорта на 3ds max на 1950x. Какво е delid? Какъв въздушен охладител предлагаш да си закупя?

''Делид'' е премахване на ''капачката'' или IHS на процесора за да се замени скапаната фабрична интелска паста със нещо, което има десетки пъти по-добра топлопроводимост като т.нар. ''течен метал'' , например thermal grizzly conductonaut. Всички X99 процесори бяха запоени и не използваха TIM, но при X299 всички използват TIM. Висок клас охладител, а ако искаш оувърклок най-добре водно охлаждане, но не виждам никакъв смисъл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Овърклок няма да правя.  Подмяната на пастата не нарушава ли гаранцията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нарушава я разбира се, но ти какво предпочиташ - температури от порядъка на 90+ градуса или нещо що-годе в норма ? Макар че, ако се направи както трябва, няма как да се разбере дали са правени интервенции, ще се наложи обратното ''залепване'' на капачката със силикон, което може да вложи топлоотдаването, но не съм сигурен как точно стоят нещата със X299.При Z270/Z370 има негативен ефект.Още една причина да избереш правилната и доста по-изгодна платформа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Температурите не ми пречат. Важното е да върви машината. А и процесор за 1000 лева няма начин да му наруша гаранцията. Относно АМД производителността (за рендериране) спрямо цената е почти същата,като интелската.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е щом не ти пречат температури от порядъка на 90-100 градуса, добре. Дано само като сглобиш машината не се оплакваш от внезапен рестарт и нестабилност. За мен такива температури са безумни. Threadripper предлага доста по-добро съотношение цена-производителност и е доста по-хладен и е запоен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Надявам се да не вдига подобни температури. Относно Threadripper , не съм съгласен. При голям брой полигони издиша сравнение с доста по евтини интелски процесори. Времето му за рендер не е кой знае колко по голямо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.