Премини към съдържанието
rado84

VLC player - странни линии при HD каналите

Препоръчан отговор

Някой има ли идея как да махна тези линии, които се появяват при резки движения и смяна на картината във всички HD канали? Плеърът е VLC - най-новата налична 64-битова версия. Ето снимка за какво питам. Деинтерлейсингът на видео драйвера е пуснат, но очевидно няма ефект.

Screenshot_002.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи първо къде си инсталирал въпросния плеър, какъв е софтуера (системния) и най-вече каква ти е видеокартата. Като се каже HD канал, се разбира телевизия-какъв плеър? Телевизор или компютър-проблеми с ХД образи има при дефицит на скорости на обработка на видеопотока. Виж по трасето кое е слабото звено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, B3M2W0 написа:

Кажи първо къде си инсталирал въпросния плеър, какъв е софтуера (системния) и най-вече каква ти е видеокартата. Като се каже HD канал, се разбира телевизия-какъв плеър? Телевизор или компютър-проблеми с ХД образи има при дефицит на скорости на обработка на видеопотока. Виж по трасето кое е слабото звено.

Конфигурацията ми е в подписа. Гледам ТВ на компа. Загуба на пакети няма, ако това имаш предвид. Скорост на сваляне на тестов файл от сървъра - 5 до 6 мегабайта в сек., така че има предостатъчно. А ако имаш нещо друго предвид, уточни какво.

Между другото, тоя проблем го няма при POT Player, но него трябваше да го отрежа от достъп до мрежата заради гадните реклами и заради това, че през 5 мин. иска да се ъпдейтва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Spoiler

Реклама в PotPlayer? Явно съм се уредил с някаква премиум версия, щото реклами не виждам. А ъпдейт на 5 минути...т'ва и Windows  не го може:07:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И на лаптопа и аз го имам същият проблем с чертите скоростта ми е перфектна не е от нета ми !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, rado84 написа:

Между другото, тоя проблем го няма при POT Player, но него трябваше да го отрежа от достъп до мрежата заради гадните реклами и заради това, че през 5 мин. иска да се ъпдейтва.

де ги тия реклами бре?!!!:(

Цитат

3.2. MPEG-2

Утвърден е като международен стандарт през 1995 г. и е обратно съвместим с MPEG-1. Стандартът осигурява студийно качество за HDTV (High Definition Television), кабелна и спътникова телевизия. MPEG-2 поддържа разделителни способности от 352x288 до 1920x1152 с честота 60 полукадъра в секунда. Притежава усъвършенстван алгоритъмът за компресиране като се поддържат две схеми за реализация. Схемите на компресиране се определят от изискванията на приложенията: променлива скорост на предаване за осигуряване на постоянно качество на видео информацията и постоянна скорост на предаване с различно качество. Скоростта на предаване може да се изменя в границите от 2 до 80 Mbit/s, което дава възможност за възпроизвеждане при различни нива на качество. Увеличаването на скоростта на пренос и използването на усъвършенстван алгоритъм за компресиране осигурява постигане на много по-високо качество в сравнение с MPEG-1.
    Той е основен формат при запис на DVD филмови дискове. Размерът на кадрите за DVD филмите в стандартите PAL/SECAM е 720x576 при скорост 25 кадъра за секунда (при NTSC е 640x480 при 30 кадъра за секунда).
    Друга отличителна особеност в сравнение с MPEG-1 е поддържането на технологията Transport Streams, предназначена за предаване на видео по мрежи с голямо ниво на грешки. Потоците (Streams) се състоят от малки пакети с фиксирана дължина (188 байта), което позволява по-лесен контрол на грешките. Технологията Transport Streams дава възможност MPEG-2 да бъде използван в кабелни телевизии и спътникови телевизии.
    MPEG-2 допуска 4 нива (Levels) на разделителна способност на кадрите и 5 основни профила (Profiles) за кодиране на сигналите за яркостта и цветността (табл. 3.)

презредовата развивка е дразнеща, когато файловете са конвертирани от 60 полукадъра към по-малко полукадри и при движение се проявява ефекта от горната снимка

пп

източник:

http://www.kakvo.org/kodirane-na-video-ot-danni-chast-2/multimediya/statia

Редактирано от дръндю (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, дръндю написа:

де ги тия реклами бре?!!!:(

презредовата развивка е дразнеща, когато файловете са конвертирани от 60 полукадъра към по-малко полукадри и при движение се проявява ефекта от горната снимка

пп

източник:

http://www.kakvo.org/kodirane-na-video-ot-danni-chast-2/multimediya/statia

Значи тъпаците от БосфорТВ са виновни за това и аз нищо не мога да направя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.