Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам въпрос. Искам да свържа домашното кино с телевизора, но не знам какъв кабел ми е нужен, за да чувам звука 5.1? Моля, ако някой е запознат, да помогне. Качвам снимки от входовете на телевизора и домашното кино.

IMG_7247.JPG

IMG_7250.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оптичен кабел - и на двете снимки се пада в ляво.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля. Само не зная, рисивърът така както е само със стерео cinch конектори, дали всъщност поддържа 5.1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Домашното кино е Sony BDV-E4100, a телевизора е Philips 42PFL6008K

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, ExaFlop написа:

Моля. Само не зная, рисивърът така както е само със стерео cinch конектори, дали всъщност поддържа 5.1

https://www.sony.bg/electronics/vsichko-v-edno-sistemi-za-domashno-kino/bdv-e4100/specifications

пише "основен фактор 5.1" - може би е това.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, emil644466 написа:

https://www.sony.bg/electronics/vsichko-v-edno-sistemi-za-domashno-kino/bdv-e4100/specifications

пише "основен фактор 5.1" - може би е това.

Да, това е :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 10.09.2017 г. в 17:20, ExaFlop написа:

Да, поддържа 5.1. Въпреки че входния сигнал е стерео, ресийвъра изкуствено го разпределя на 5-те канала, което става голяма боза, например ако го слушаш на вграденият радио приемник. Ако го свързва с чинчове, по-добре сигнала да го подаде на композитния вход само за предните колони, разбира се с компромис в баса.

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оф, стига си писал глупости, колкото да пишеш нещо!
В случая става дума да възпризведе подаден 5.1-канален звук. Не говорим за псевдо 5.1 звук!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се че като подадеш 5.1-канален звук на входа, на изхода също ще излезнат 5.1 канала! Кое не е ясно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, peppone1 написа:

Кое не е ясно?

Не е ясно защо много приказваш., а нищо не казваш.
И кой каза, че сигналът е стерео(на оптичния изход) - отново неподготвено изказване.
Кое от изказването ти да ми е ясно? Да, ясно ми е, че пишеш, колкото да си в джаза. С КАКВО НАПИСАНОТО ОТ ТЕБ Е ПОЛЕЗНО НА ПИТАЩИЯ? С нищо!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В случая питащият си ти. Искам темата да е полезна и на мен, полезно ще е и за автора да знае че от телевизор не може да извади истински 5-канален звук, както казах ще се получи псевдо звук, разграден от стереото, независимо дали е от оптичния или HDMI изход. Все пак трябва да знае дали ресивъра има възможност за смесване на каналите, което да стане стерео 2+1. Но най-простия начин както казах е да вземе сигнал от чинчовете, подаден към желаният композитен аудио вход.

Благодаря за комплимента че с 3 реда съм успял да кажа много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, peppone1 написа:

както казах е да вземе сигнал от чинчовете, подаден към желаният композитен аудио вход.

Хубави ТИ си го казал, но това са ГЛУПОСТИ - телевизорът е източник на сигнала и НЯМА чинчове!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И в крайна сметка извадихте ли сигнал ?

Аз също се ччудя как да взема аудио сигнал от philips 49pfs5301/12,който да подам към смесителен пулт,като искам да мога да увеличавам и намалям звука от дистанционното на телевизора.Пробвах през слушалките на телевизора - става,но трябва да влизам в настройките за да регулирам звука,което е много не удобно.Пробвах и през оптичния изход ,с конвертор - пак става,звук има,но тук сигнала е твърд и не се регулира,като увеличаваш и намаляш телевизора.Сега ми остава само още един начин - пред HDMI изхода ,пак с конвертор,но не съм сигурен дали ще постигна резултата който аз искам.

41-vgs-PZzL.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На телевизорите  HDMI мисля че е само вход, а за усилвател е нужен изход. А и е голяма глупост да свързваш конвертори от неизвестна марка, вадещи звук с неизвестно качество. Освен това е и с отделно захранване, за да може при евентуална повреда да пусне ток към усилвателя или телевизора и да ги повреди. По правило звукът  подаден към усилвател се регулира в крайното стъпало, т.е. от самия усилвател, а източникът, в случая телевизора трябва да подава максималното ниво на сигнала. В противен случай изпъкват шумовете от телевизора.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи от телевизора и входа - ако пише че е HDMI (ARC) може да работи в режим когато за видеото е вход,  а за аудиото е изход

https://www.hdmi.org/manufacturer/hdmi_1_4/arc.aspx

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от sa6o
      Не знаех как точно да кръстя заглавието на въпроса ми за това моля да ме извините. А сега към въпроса : на настолния ми компютър съм с TP Link адаптер (тип флашка) понеже рутера ми е много далеч и не е удобно да опъна кабел и да ги свържа. Та проблема е , че в началото като почнах да го ползвам нета си беше добре , от скоро почна много да пада и да намаля скоростта. Чудех се от какво е и не намирах проблема , реших да го сложа на друго USB и пак си почна да раобти супер. От 2 дни насам пак почна да бави нета на това USB и преди малко го смених на друго (имам 6 USB-та на кутията) , на другото USB си работи идеално сега. Не знам на какво се дължи това , нещо адаптера ли прецаква USB-тата или нещо друго се случва ? Да сега на 3-тото USB , на което съм го сложил отново си работи добре , но до кога ... Иска ми се да разбера от какво е проблема , а не само да менкам USB-тата.
    • от WhiteTooth
      Здравейте, тъй като искам да си вържа втори монитор към компютъра, но не съм сигурен дали ще стане, реших да пусна една тема и да видя Вашите мнеиня.
      Та, видео картата ми е MSI GeForce GTX 1050Ti GAMING X 4GB (DDR5), като разполага с 1 слот HDMI и 1 слот DVI, като монитора който използвам е свързан към видео картата с допълнителен преходник към HDMI слота. А, вторият монитор всъщност е телевизорче купено от Kaufland, и не съм сигурен дали то е с HDMI или DVI преходник, (телевизора е в другият апартамент който се намира в друго населено място), и преди да го взема искам да попитам, ако телевизора може да се свърже само с HDMI, то ще бъде ли проблем ако го свържа към самото дъно, ще мога ли да си го настроя и използнам както Аз преценя, или задължително трябва да е с DVI преходник който да вържа към видео картата?
      Вторият монитор ще го използвам предимно за интернет, клипове/филми от YouTube, Twitch чатове а-у, а сегашният който използвам ще остане за игри.
    • от Александър Банов
      Здравейте! Много отдавна не си бях свързвал телефона със компютърът. Преди всичко си беше нормално, но вече седмица не мога  да  ги свържа.  Телефонът ми е Samsung galaxy S6. Пробвал съм да рестартирам и двете устройства, пробвал съм с различни USB кабели„ не става. Когато няколко пъти опитам компютъра ми дава проблем с драйверите. Опитах се да инсталирам други драйвери но не знам кои точно. Ще съм ви благодарен ако някой от вас ми помогне.
    • от DirtyOne
      Здравейте ! Имам следния проблем ...
      Вентилатора на видео картата ми ( Gigabyte r7 250x ) изпрегна.  Поразрових се и се спрях се на Arctic accelero l2 plus. Монтирах вентилатора както си му е реда, но не очаквах свързването му да ми е такъв проблем. Буксата или молер се нарича не съм много компетентен е с 3 пин-а, каквато е и на видео картата ми. Има и 4 пин-ова. Свързах картата към захранването и вентилатора към нея и  забелязах, че имам картина,  всичко ок, но вентилатора не върти. Преинсталирах драйвъри, разгледах опциите в биос-а и някои програми за контрол на вентилаторчетата, пробвах с 4 пин-овата букса и не става. В комплекта има и адаптор с две букси за 7 и 12V.
      Моля, помагайте !
    • от HossyBG
      Здравейте, колеги!
      Преди два месеца си купих нов телевизор http://www.lg.com/uk/tvs/lg-43LH570V . Изключително доволен съм от него, но реших да си купя субуфер (бас каса), който искам да свържа с телевизора. Проблемът е, че не съм сигурен, дали телевизорът ще бъде съвместим със субуфер. Добавям снимки на изходите на субуфера, телевизора и неговите звукови настройки. Ще ви бъда много благодарен, ако ми помогнете.
      Благодаря предварително.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.