Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, двоумя се между следните два лаптопа, кой, според вас, е по-добрия избор?
Dell Inspiron 5545 
със следните характеристики:
Processor
AMD A10‑7300 quad-core (1.9 GHz с Turbo Core до 3.2 GHz, 4 MB L2 cache)

RAM
8 GB 1600 MHz DDR3L

Диск
2.5‑inch SSD SanDisk 480 GB

Екран
15.6‑inch HD (1366 x 768) tn panel

Видео Карта
AMD Radeon R7 M265 с 2 GB DDR3 памет

Звук
Dual 2.5 watt speakers
Realtek ALC3234CG codec
Digital array‑microphones

Мрежа
Bluetooth 4.0
10/100 Mbps Ethernet
Wi‑Fi 802.11 b/g/n

Батерия
3‑cell smart Li-ion 43.50 WHr

Поротове
1 x headset
1 x USB 2.0
2 x USB 3.0
1 x HDMI
1 x RJ45

или Lenovo IdeaPad z50-75
със следните:
Процесор: AMD A10-7300 (4-ядрен, 1.90 - 3.20 GHz, 4MB кеш)

Памет: 4GB - DDR3, 

Видео карта: AMD Radeon R5 M255 (2GB DDR3)

Памет: 500B SSHD (8GB SSD + 1TB HDD (5400 оборотa/минута))

Екран: 15.6-инчов - 1920x1080 (Full HD), гланцов

Батерия: 4 cell, 41 Whr Li-Ion

DVDRW, Bluetooth, Wifi, Webcam

Ще използвам предимно за тези цели:
Игране на игри от сорта на far cry,battlefield,wow, etc.
И използването на програми от сорта на Photoshop и по-товарещи приложения от този тип.

Ако някой друг може да ми направи предложение за по-добра инвестция съм отворен за предложения,

Бюджета ми се състои от около 550-600лв.

Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нито един от двата - освен ако не смяташ да го ползваш като преносима печка за да се топлиш през зимата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

няма добри предложения за толкова пари

втроия не става 

трябва ти поне 8 gb ram

моя настолен купуван преди 10 години за 600 лв е по як от днешните лаптопчета - слаба производителност  откъм процесор това

преди 1 час, KilledByKiro написа:

1.9 GHz

това вярно че е 4 кор  обаче е срамота трябва да е минимум 3.5  за съвременните игри

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, KilledByKiro написа:

Здравейте, двоумя се между следните два лаптопа, кой, според вас, е по-добрия избор?
Dell Inspiron 5545 
със следните характеристики:
Processor
AMD A10‑7300 quad-core (1.9 GHz с Turbo Core до 3.2 GHz, 4 MB L2 cache)

RAM
8 GB 1600 MHz DDR3L

Диск
2.5‑inch SSD SanDisk 480 GB

Екран
15.6‑inch HD (1366 x 768) tn panel

Видео Карта
AMD Radeon R7 M265 с 2 GB DDR3 памет

Звук
Dual 2.5 watt speakers
Realtek ALC3234CG codec
Digital array‑microphones

Мрежа
Bluetooth 4.0
10/100 Mbps Ethernet
Wi‑Fi 802.11 b/g/n

Батерия
3‑cell smart Li-ion 43.50 WHr

Поротове
1 x headset
1 x USB 2.0
2 x USB 3.0
1 x HDMI
1 x RJ45

или Lenovo IdeaPad z50-75
със следните:
Процесор: AMD A10-7300 (4-ядрен, 1.90 - 3.20 GHz, 4MB кеш)

Памет: 4GB - DDR3, 

Видео карта: AMD Radeon R5 M255 (2GB DDR3)

Памет: 500B SSHD (8GB SSD + 1TB HDD (5400 оборотa/минута))

Екран: 15.6-инчов - 1920x1080 (Full HD), гланцов

Батерия: 4 cell, 41 Whr Li-Ion

DVDRW, Bluetooth, Wifi, Webcam

Ще използвам предимно за тези цели:
Игране на игри от сорта на far cry,battlefield,wow, etc.
И използването на програми от сорта на Photoshop и по-товарещи приложения от този тип.

Ако някой друг може да ми направи предложение за по-добра инвестция съм отворен за предложения,

Бюджета ми се състои от около 550-600лв.

Благодаря предварително.

https://plasico.bg/компютър-legend-reborn-quad-core-amd-fx-43008gb1tbgt-1030-2gb-ddr5-39831.html... не е лаптоп но все пак за тези пари ! :)     Аз го взех и съм много доволен   :)     

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И двата не стават :) ,мани лаптоп с АМД

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Viktoria Petrova
      Здравейте, дойде време да подменя стария си лаптоп и моля за малко помощ. Според Вас този модел добър ли е: http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-HP-PAVILION-15-CB005NU-2LD03EA/p/527950 Нямам възможност да дам повече от 1500лв. Интересува ме добър ли е за игри, понеже брат ми иска да го ползва да си играе новите игри, които не тръгват на неговия лаптоп ? Аз ще го ползвам за ровене в интернет, гледане на филми и програми за обработка (някои са доста тежки), когато съм в университета. Знам, че за игри е по-добре настолен компютър да се вземе, но на мен задължително ми трябва да мога да го нося в университета. Другият модел на тази цена е: http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-ACER-ASPIRE-7-A717-71G-50GG-BK/p/518213 На мен ми изглеждат напълно еднакви (като изключим големината на екрана). Моля за сериозни мнения, защото не съм запозната, а искам да зарадвам брат ми, понеже като не съм на лекции предимно той ще го ползва за игри. Отворена съм и за предложения, стига да са до 1500лв. Благодаря предварително! 
    • от Кристиян Ангелов
      Счупи ми се кутииката на колонката на  лаптопа и остана само говорителчето което има магнит голям, колкото като си свиеш палеца и показалеца!Сложих го отпред отстрани на екрана на дисплея и се оказа, че нещо въздеиства на магнита и той се залепи за капака отпред до самия дисплей!Е може ли това нещо-този магнит да ми прецака лаптопа-Моля отговорете-ВАЖНО МИ Е ДА ЗНАМ!

• от Mihaelavv
      Здравейте. Имам проблем с лаптопа ми. Вечерта преди да открия проблема, както винаги, си изключих лаптопа без проблем. На следващият ден забелязах, че не мога да го включа, дори когато е включен в контакта. В други форуми четох, че е хубаво да се премахне батерията и да се включи наново, но моята е вградена и не знам какво да направя с нея. Лаптопът е нов, използвам го от 3-4 месеца вече и няма как да е изгоряла видео-картата, защото изобщо не свети клавиатурата или копчетата. Ако можете да ме посъветвате с нещо полезно ще бъда много благодарна.
    • от El Shaarawy92
      Имам един Dell Vostro 1000. Проблемът е, че просто не стартира. Стига до зареждането на Win 7,когато излизат четирите цвята (логото на Win)   и трябва да напише starting windows, но стига до там и се рестартира. Ако го накарам да спре да се рестартира, през менюто, в което се влиза с F8, ми излиза син екран и error  - 0x0000007b, ако пробвам safe mode - се рестартира след loading classpnp.sys. Не иска да буутва от флашка, пише media failure - check cable,  затова сложих харда на друг лаптоп и инсталирах там windows 7, като на него системата тръгна без проблем. Правих всички тестове, които има в системата и не откри грешки. BIOS-а е доста стар и няма опция за  бутане на UEFI/Legacy boot, имате ли някакви идеи?
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.