Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Искам да питам дали си това дъно си заслужава парите, главно заради хубавото аудио? Знам, че Гигабайтите идват с лоши VRM-и и нямат радиатор на SOC-а, но пък са с двоен БИОС, че и светят (най-важното :) ).

По принцип има и по-евтини алтернативи като MSI Tomahawk или PC MATE. ASRock също не са лоши, но ми се струва, че са спестили от компоненти по звуковата част. Например MSI-ките идват с 10 Nippon кондензатора а ASRock с 4 ELNA. Не знам дали е от значение в случая, но щом скъпите дъна идват с един куп такива, значи има защо. Освен това MSI са малко по-стабилни при клок от АСРок: https://www.kitguru.net/components/motherboard/luke-hill/gigabyte-ab350-gaming-3-motherboard-review/10/

Ако някой има опит с новите аудио чипове, моля да сподели.

Edit: процесорът е Ryzen 5 1600

Редактирано от Yordan Videnov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам MSI B350M Mortar. Доста по-добро аудио вади от старото ми дъно - Gigabyte GA-Z77X-UD3H.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В една друга тема бях писал че имам тест от списание в който дъното дига над 100 градуса (117 на гърба на платката ако не се лъжа)  Това без клок...

Според мен доплащането за 350 Prime на асус си струва. Стига с това аудио като основен аргумент при купуването на дъно. Едва ли имаш техниката да чуеш разликата на вградените чипове а ако имаш и си аудиоманиак така или иначе не си за вградено аудио.

Редактирано от Tommygun (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.