Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, дойде време да пенсионирам стария i5 2500к на детето. Бях тръгнал за i7/i5,  но след като прочетох мненията във форума и препоръките до сега съм склонен да проверя от първа ръка как са новите Ryzan процесори. Бюджета е около 1000-1200 лв. 

Компютъра ще се използва за гейминг (Батълфийлд и много рядко за обработка на няколко снимки и клипчета от тържества в къщи и в училищата на децата). За игрите детето е малко и все още не е претенциозно към максималните детайли на графиката. Монитора е https://www.usa.philips.com/c-p/242G5DJEB_27/brilliance-lcd-monitor-with-smartimage-game, не виждам особен смисъл да се гонят 144 херца, по важното е да няма насичания.

От стария компютър ще ползвам една от двете видео карти hd7950 или gtx 670, ssd, абе всичко без дъно и РАМ памет. 

Евентуално ако се справя добре в училище за нова година може да получи нова видео карта. 

Дилемата ,и е Ryzen 1600 или 1700 ? До колкото разбрах до дори с нова видео карта прмерно gtx1060, или подобна като цена и процесор Ryzen 1600, процесора ще и смогва. Ще се усети ли реална разлика между 1700 и 1600?

За рам видях тази оферта в друга тема и ми хареса като цена https://www.emag.bg/pamet-corsair-vengeance-lpx-16gb-2x8gb-dimm-ddr4-3200-mhz-cl-16-1-2v-xmp-2-0-red-cmk16gx4m2b3200c16r/pd/DQRQ62BBM/

Другото чудене е за дъното :

http://www.vario.bg/asus-prime-x370-pro-90mb0td0-m0eay0

http://www.vario.bg/msi-x370-gaming-pro-carbon-7a32-001r

Ако има друг вариант, който си заслужава да се обмисли приемам предложения. Кой е оптималния вариант за дълговременна експлоатация и евентуални подобрения след време ако заслужава детето. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи по-евтино дъно и по-мощен процесор. От x370 чипсет нямаш нужда, освен ако не правиш някакъв екстремен овърклок. Вземи някое B350 дъно например. А разлика между 1600 и 1700 няма да видиш особено, но ти препоръчвам да вземеш 1700 - по-дълго време ще изтраеш без нужда от ъпгрейд, както и можеш да правиш куп неща на заден фон докато си цъкаш игрички например.

Какво е смешното ?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Peter Radev написа:

Дилемата ,и е Ryzen 1600 или 1700 ? До колкото разбрах до дори с нова видео карта прмерно gtx1060, или подобна като цена и процесор Ryzen 1600, процесора ще и смогва. Ще се усети ли реална разлика между 1700 и 1600?

В игрите няма разлика почти, 2-3 кадъра към единия или другия.

И двата стигат за карта 1060 абсолютно.

преди 23 минути, Peter Radev написа:

Кой е оптималния вариант за дълговременна експлоатация и евентуални подобрения след време ако заслужава детето. 

Процесора с повече ядра е по-добре ако няма да го сменяте дълго време. Въпреки че за игрите в момента няма разлика дали 1600 или 1700.

Разликата може да дойде от РАМ памет на по-висока честота (3000 mhz+ ще даде 20% повече кадри от 2400mhz например. Това теоретично, тъй като няма да си личи така с карта 1060). В тоя ред на мисли може би е по-добре да се вземе 1600 процесор с по-скъпа РАМ, отколкото 1700. Например @Tommygun има такъв процесор и Асус дъно. Може да видите теста на игрите в профила му. И все пак ако много време няма да се сменя (5+години), 1700 е по-доброто според мен.

Какви игри играе детето ? Ако ЦС ГО и такива в които трябват много кадри и се играе на ниски детайли за да трепиш противника по-добре, тогава 1600 с по-скъпа РАМ определено по-добре.

преди 30 минути, Peter Radev написа:

Другото чудене е за дъното :

Бих гледал Асуса. Имат най-добра поддръжка за АМД процесорите сега.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, niki292002 написа:

Вземи по-евтино дъно и по-мощен процесор. От x370 чипсет нямаш нужда, освен ако не правиш някакъв екстремен овърклок. Вземи някое B350 дъно например. А разлика между 1600 и 1700 няма да видиш особено, но ти препоръчвам да вземеш 1700 - по-дълго време ще изтраеш без нужда от ъпгрейд, както и можеш да правиш куп неща на заден фон докато си цъкаш игрички например.

Какво е смешното ?

Радвам се, че ми отговори, за което благодаря.  

преди 33 минути, Julius Decimus написа:

Какви игри играе детето ? Ако ЦС ГО и такива в които трябват много кадри и се играе на ниски детайли за да трепиш противника по-добре, тогава 1600 с по-скъпа РАМ определено по-добре.

Бих гледал Асуса. Имат най-добра поддръжка за АМД процесорите сега.

Рам паметта е 3200 Мега херца. Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DIMM, DDR4, 3200 MHz, CL 16, 1.2V, XMP 2.0, Red.

Няма да ОС, може само за проба да видя как се справя.  

Играе BF4, BF 1, Мафия 2-3 и игри с мечове Mount&Blade Warband. Аз си играя само фуболния мениджър. 

Още един въпрос как е стоковото охлаждане на процесора, понеже имам едно старо Thermalright Резултат с изображение за cooler Thermalright 2013 

(неможах да намеря модела, подобен е с 4, а не с 8 медни тръби и по дебел радиатор) и се чудя дали да го слагам или ако успея да го продам с процесора и дъното.  

Кое дъно на Асус бихте препоръчали? Асус прайм, прайм + или рог?

Редактирано от Peter Radev (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Peter Radev написа:

Рам паметта е 3200 Мега херца. Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DIMM, DDR4, 3200 MHz, CL 16, 1.2V, XMP 2.0, Red.

Няма да ОС, може само за проба да видя как се справя.  

Играе BF4, BF 1, Мафия 2-3 и игри с мечове Mount&Blade Warband. Аз си играя само фуболния мениджър. 

Щом не е проблем да се доплати за 1700, тогава той по-добре. И все пак не е лошо да помислите дали няма да е добре да се вземе 1600 сега и да спестите за карта по-мощна от 1060. 

Аз лично тия игри горе бих ги играл на по-ниски насройки заради мултиплеъра. Щом е така бих взел процесора 1700. 

Иначе сингъл плеър базирани тип Вещера, GTA, Мас Ефект ще са по-добре с по-бърза карта от 1060.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Julius Decimus написа:

Щом не е проблем да се доплати за 1700, тогава той по-добре. И все пак не е лошо да помислите дали няма да е добре да се вземе 1600 сега и да спестите за карта по-мощна от 1060. 

Аз лично тия игри горе бих ги играл на по-ниски насройки заради мултиплеъра. Щом е така бих взел процесора 1700. 

Иначе сингъл плеър базирани тип Вещера, GTA, Мас Ефект ще са по-добре с по-бърза карта от 1060.

Препоръка за дъно и РАМ. Чета, че много рамове не се разбират с новите Рейън процесори. 

п.с. Въпроса не е толкова в парите колкото да не свиква детето да получава всичко. За видео карта ако се справи добре до нова година и има поне 100 лв спестени (може малко да е но да си спести то нещо) ще питам тогава. Въпроса е не толкова в парите, колкото да си заслужи нещата и да цени парите. Сега примерно си прочете всички книги и малко задачи решава, а аз ще си спазя обещанието. Като дойде времето ще питам за видео картата, сега я използвам като стимул за първия срок.

Редактирано от Peter Radev (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Peter Radev написа:

Препоръка за дъно и РАМ. Чета, че много рамове не се разбират с новите Рейън процесори. 

Ako парите не са ти проблем, бих ти препоръчал рам памет със Samsung B-Die ( тази която гледаш при румънците е с Hynix) ето таблица за да се ориентираш коя памет с какви чипове е .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен е глупаво да се "пенсионира" процесор като i5-2500K, особено ако не сте използвали потенциала му с клок. Този процесор безпроблемно ще държи на повечето игри в комбинация с GTX1060.

http://www.overclockers.com/forums/showthread.php/776161-will-the-intel-core-i5-2500k-bottleneck-a-gtx-1060

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, baikolio95 написа:

Според мен е глупаво да се "пенсионира" процесор като i5-2500K, особено ако не сте използвали потенциала му с клок. Този процесор безпроблемно ще държи на повечето игри в комбинация с GTX1060.

http://www.overclockers.com/forums/showthread.php/776161-will-the-intel-core-i5-2500k-bottleneck-a-gtx-1060

Хем си прав, хем не си прав. На мястото на автора бих си купил видео карта, че му е слабото звено а по нова година ако са излезли новите процесори на интел е вариант тогава да си купи рейзън или интел. Мисля, че това е по-добре, защото с тази карта, дори и с процесор от 1000лв пак ще играе игрите с малко fps и с грозната графика.

Редактирано от nikolela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, nikolela написа:

Хем си прав, хем не си прав. На мястото на автора бих си купил видео карта, че му е слабото звено а по нова година ако са излезли новите процесори на интел е вариант тогава да си купи рейзън или интел. Мисля, че това е по-добре, защото с тази карта, дори и с процесор от 1000лв пак ще играе игрите с малко fps и с грозната графика.

В момента целта е детето да е доволно, а графиката в момента не е важна, на 9 г е и още не прави разлика. Другата причина да бързам с дъно и процесор е, че преди месец имаше токов удар, изгоря само мрежовата карта на дъното, но копютъра не е същия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да занесеш машината в сервиз и да ти махнат проблемния чип, но... явно е решено да се хвърлят пари за ново...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от HULK12345
      Един приятел ще си купува видеокарта за дъното, но не сме сигурни точно какво да изберем.
      Моля за препоръки за нещо под сто лева, защото дъното и компа са си доста старички според мен.
      Това е дъното.
      Процесора е почти най-добрия за това дъно Атлон 64х2.
      Рам паметта е на максимум.
      Просто иска по добро видео човека.
      Това дали става? 
      Ето го в пазарувай!
    • от kolib4iata
      Здравейте.
      Най-вече ме интересува поддържа ли дъното SSD-то което съм избрал (NVMe).Ако има по-подходящо дъно моля предлагайте но ми обяснете защо тъй като не съм голям разбирач и всяка информация би била полезна.
      Дънна платка ASUS ROG STRIX Z370-H GAMING
      Intel Core i7-8700K Coffee Lake шестядрен
      2x8GB DDR4 3000MHz, Corsair Vengeance LPX CMK16GX4M2B3000C15
      Samsung SSD 960 EVO NVMe 250GB

Благодаря.
      П.П. дъно асрок и гигабаит няма да вземам по личен опит.
    • от C20XE l457
      От доста време имам следния проблем, по някои път като пусна някои клип например в YT и звука ми спира, понякога и самият клип забива на 1-та секунда понякога не. Точно до преди това например си е имало звук не е като от началото на пускането на компютъра. За половин секунда се чува някакво като пращене за много кратко и спира звука. Преди го оправях като пусках клипа няколко пъти (Restart на страницата Crtl + R) и на X-тия път тръгва звука, но може и да е от 2-рия или от 50-тия няма зависимост. После разбрах как да го оправятм от Services на Window Audio давам десен и Restart и като рефрашна има звук. Също съм забелязал, че не го прави по време на възприозвеждане в смисъл не го прави по средата на песента или на разговор по вайбър, а само в началото. Не знам дали е софтуерен бъг или нещо понеже съм преинсталнал WIN-а сигурно 5-6 пъти и пак си го има проблема, пък не знам щом от Services мога да го оправям дали може да е хардуерен, малко или много ако нещо по дъното (понеже съм с вградена звукова карта нямам отделна) е заминало или ще има или няма да има звук.. 

• от aleks-02
      Извинявам се ако има такава тема...Преди 3 години ми беше заминало захранването, заедно с харда- смениха ги...
      От 3-4 месеца като включа компютъра се чуваше едно бучене, което след известно време спираше, освен ако не хлопна по захранването.
      Днес сутринта ставам, но компютъра не иска да се включи...Стар е, но си разцъквах отвреме навреме някакви игрички с приятели и гледах филми...

Четох по форуми, че е възможно да е заминало и дъното...Но дано не е така, защото няма да мога да намеря такова

Как мога да разбера в кое е проблема ?  

• от FoxterBG
      Добър вечер  Преди всичко искам да кажа, че не разбирам много. Имам бюджет от 250 лева. Решил съм да си взема процесора g4560, но не знам какво дъно да си взема, защото трябва да се ъпдейтне BIOSA. Не е голям проблем да спестя още пари за по-хубаво дъно,но искам да ви питам също, това ли е най-добрия процесор до 200 лева ?
      П.С Дали е по-добре да си взема някое от ОЛХ, като например това : https://www.olx.bg/ad/protsesor-intel-g4560-lga1151-ID6Bl4x.html#91436a89f6 и другата му оферта с дъното или https://www.olx.bg/ad/cpu-intel-pentium-g4560-kaby-lake-3-5-ghz-ID6CERr.html#91436a89f6 . Благодаря предварително  за отделеното време.  
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.