Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, дойде време да пенсионирам стария i5 2500к на детето. Бях тръгнал за i7/i5,  но след като прочетох мненията във форума и препоръките до сега съм склонен да проверя от първа ръка как са новите Ryzan процесори. Бюджета е около 1000-1200 лв. 

Компютъра ще се използва за гейминг (Батълфийлд и много рядко за обработка на няколко снимки и клипчета от тържества в къщи и в училищата на децата). За игрите детето е малко и все още не е претенциозно към максималните детайли на графиката. Монитора е https://www.usa.philips.com/c-p/242G5DJEB_27/brilliance-lcd-monitor-with-smartimage-game, не виждам особен смисъл да се гонят 144 херца, по важното е да няма насичания.

От стария компютър ще ползвам една от двете видео карти hd7950 или gtx 670, ssd, абе всичко без дъно и РАМ памет. 

Евентуално ако се справя добре в училище за нова година може да получи нова видео карта. 

Дилемата ,и е Ryzen 1600 или 1700 ? До колкото разбрах до дори с нова видео карта прмерно gtx1060, или подобна като цена и процесор Ryzen 1600, процесора ще и смогва. Ще се усети ли реална разлика между 1700 и 1600?

За рам видях тази оферта в друга тема и ми хареса като цена https://www.emag.bg/pamet-corsair-vengeance-lpx-16gb-2x8gb-dimm-ddr4-3200-mhz-cl-16-1-2v-xmp-2-0-red-cmk16gx4m2b3200c16r/pd/DQRQ62BBM/

Другото чудене е за дъното :

http://www.vario.bg/asus-prime-x370-pro-90mb0td0-m0eay0

http://www.vario.bg/msi-x370-gaming-pro-carbon-7a32-001r

Ако има друг вариант, който си заслужава да се обмисли приемам предложения. Кой е оптималния вариант за дълговременна експлоатация и евентуални подобрения след време ако заслужава детето. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи по-евтино дъно и по-мощен процесор. От x370 чипсет нямаш нужда, освен ако не правиш някакъв екстремен овърклок. Вземи някое B350 дъно например. А разлика между 1600 и 1700 няма да видиш особено, но ти препоръчвам да вземеш 1700 - по-дълго време ще изтраеш без нужда от ъпгрейд, както и можеш да правиш куп неща на заден фон докато си цъкаш игрички например.

Какво е смешното ?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Peter Radev написа:

Дилемата ,и е Ryzen 1600 или 1700 ? До колкото разбрах до дори с нова видео карта прмерно gtx1060, или подобна като цена и процесор Ryzen 1600, процесора ще и смогва. Ще се усети ли реална разлика между 1700 и 1600?

В игрите няма разлика почти, 2-3 кадъра към единия или другия.

И двата стигат за карта 1060 абсолютно.

преди 23 минути, Peter Radev написа:

Кой е оптималния вариант за дълговременна експлоатация и евентуални подобрения след време ако заслужава детето. 

Процесора с повече ядра е по-добре ако няма да го сменяте дълго време. Въпреки че за игрите в момента няма разлика дали 1600 или 1700.

Разликата може да дойде от РАМ памет на по-висока честота (3000 mhz+ ще даде 20% повече кадри от 2400mhz например. Това теоретично, тъй като няма да си личи така с карта 1060). В тоя ред на мисли може би е по-добре да се вземе 1600 процесор с по-скъпа РАМ, отколкото 1700. Например @Tommygun има такъв процесор и Асус дъно. Може да видите теста на игрите в профила му. И все пак ако много време няма да се сменя (5+години), 1700 е по-доброто според мен.

Какви игри играе детето ? Ако ЦС ГО и такива в които трябват много кадри и се играе на ниски детайли за да трепиш противника по-добре, тогава 1600 с по-скъпа РАМ определено по-добре.

преди 30 минути, Peter Radev написа:

Другото чудене е за дъното :

Бих гледал Асуса. Имат най-добра поддръжка за АМД процесорите сега.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, niki292002 написа:

Вземи по-евтино дъно и по-мощен процесор. От x370 чипсет нямаш нужда, освен ако не правиш някакъв екстремен овърклок. Вземи някое B350 дъно например. А разлика между 1600 и 1700 няма да видиш особено, но ти препоръчвам да вземеш 1700 - по-дълго време ще изтраеш без нужда от ъпгрейд, както и можеш да правиш куп неща на заден фон докато си цъкаш игрички например.

Какво е смешното ?

Радвам се, че ми отговори, за което благодаря.  

преди 33 минути, Julius Decimus написа:

Какви игри играе детето ? Ако ЦС ГО и такива в които трябват много кадри и се играе на ниски детайли за да трепиш противника по-добре, тогава 1600 с по-скъпа РАМ определено по-добре.

Бих гледал Асуса. Имат най-добра поддръжка за АМД процесорите сега.

Рам паметта е 3200 Мега херца. Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DIMM, DDR4, 3200 MHz, CL 16, 1.2V, XMP 2.0, Red.

Няма да ОС, може само за проба да видя как се справя.  

Играе BF4, BF 1, Мафия 2-3 и игри с мечове Mount&Blade Warband. Аз си играя само фуболния мениджър. 

Още един въпрос как е стоковото охлаждане на процесора, понеже имам едно старо Thermalright Резултат с изображение за cooler Thermalright 2013 

(неможах да намеря модела, подобен е с 4, а не с 8 медни тръби и по дебел радиатор) и се чудя дали да го слагам или ако успея да го продам с процесора и дъното.  

Кое дъно на Асус бихте препоръчали? Асус прайм, прайм + или рог?

Редактирано от Peter Radev (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стоковия охладител си е доста добър, не се притеснявай. И тихичък.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Peter Radev написа:

Рам паметта е 3200 Мега херца. Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DIMM, DDR4, 3200 MHz, CL 16, 1.2V, XMP 2.0, Red.

Няма да ОС, може само за проба да видя как се справя.  

Играе BF4, BF 1, Мафия 2-3 и игри с мечове Mount&Blade Warband. Аз си играя само фуболния мениджър. 

Щом не е проблем да се доплати за 1700, тогава той по-добре. И все пак не е лошо да помислите дали няма да е добре да се вземе 1600 сега и да спестите за карта по-мощна от 1060. 

Аз лично тия игри горе бих ги играл на по-ниски насройки заради мултиплеъра. Щом е така бих взел процесора 1700. 

Иначе сингъл плеър базирани тип Вещера, GTA, Мас Ефект ще са по-добре с по-бърза карта от 1060.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Julius Decimus написа:

Щом не е проблем да се доплати за 1700, тогава той по-добре. И все пак не е лошо да помислите дали няма да е добре да се вземе 1600 сега и да спестите за карта по-мощна от 1060. 

Аз лично тия игри горе бих ги играл на по-ниски насройки заради мултиплеъра. Щом е така бих взел процесора 1700. 

Иначе сингъл плеър базирани тип Вещера, GTA, Мас Ефект ще са по-добре с по-бърза карта от 1060.

Препоръка за дъно и РАМ. Чета, че много рамове не се разбират с новите Рейън процесори. 

п.с. Въпроса не е толкова в парите колкото да не свиква детето да получава всичко. За видео карта ако се справи добре до нова година и има поне 100 лв спестени (може малко да е но да си спести то нещо) ще питам тогава. Въпроса е не толкова в парите, колкото да си заслужи нещата и да цени парите. Сега примерно си прочете всички книги и малко задачи решава, а аз ще си спазя обещанието. Като дойде времето ще питам за видео картата, сега я използвам като стимул за първия срок.

Редактирано от Peter Radev (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Peter Radev написа:

Препоръка за дъно и РАМ. Чета, че много рамове не се разбират с новите Рейън процесори. 

Ako парите не са ти проблем, бих ти препоръчал рам памет със Samsung B-Die ( тази която гледаш при румънците е с Hynix) ето таблица за да се ориентираш коя памет с какви чипове е .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен е глупаво да се "пенсионира" процесор като i5-2500K, особено ако не сте използвали потенциала му с клок. Този процесор безпроблемно ще държи на повечето игри в комбинация с GTX1060.

http://www.overclockers.com/forums/showthread.php/776161-will-the-intel-core-i5-2500k-bottleneck-a-gtx-1060

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, baikolio95 написа:

Според мен е глупаво да се "пенсионира" процесор като i5-2500K, особено ако не сте използвали потенциала му с клок. Този процесор безпроблемно ще държи на повечето игри в комбинация с GTX1060.

http://www.overclockers.com/forums/showthread.php/776161-will-the-intel-core-i5-2500k-bottleneck-a-gtx-1060

Хем си прав, хем не си прав. На мястото на автора бих си купил видео карта, че му е слабото звено а по нова година ако са излезли новите процесори на интел е вариант тогава да си купи рейзън или интел. Мисля, че това е по-добре, защото с тази карта, дори и с процесор от 1000лв пак ще играе игрите с малко fps и с грозната графика.

Редактирано от nikolela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, nikolela написа:

Хем си прав, хем не си прав. На мястото на автора бих си купил видео карта, че му е слабото звено а по нова година ако са излезли новите процесори на интел е вариант тогава да си купи рейзън или интел. Мисля, че това е по-добре, защото с тази карта, дори и с процесор от 1000лв пак ще играе игрите с малко fps и с грозната графика.

В момента целта е детето да е доволно, а графиката в момента не е важна, на 9 г е и още не прави разлика. Другата причина да бързам с дъно и процесор е, че преди месец имаше токов удар, изгоря само мрежовата карта на дъното, но копютъра не е същия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да занесеш машината в сервиз и да ти махнат проблемния чип, но... явно е решено да се хвърлят пари за ново...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Cvetelin Evtimov
      Случаят приключи! С помощта на КЗП ми върнаха парите! 

Здравейте! Наскоро си поръчах ново дъно от Speedcomputers Asus Prime z270 A. Следователно нови Рам, процесор Intel i3 7100 и захранване EVGA 1000W GOLD. 
      Слабям си го на бюрото на гумена основа, включвам монитор, цъкам копчето на захранването и светва ЛЕД подсветката на дъното (странно е, че само при включено захранване в тока дъното свети). Стратирам с вграденото Power копче, вентилатора на процесора се върти, но няма никаква картина на нито един видео изход от дъното. 
      Слагам един спиикър, но и от там не излиза звука
      "Преди съм имал същия проблем с друго дъно от дриг магазин, след като им го върнах за поправка се оказа, че трябва ъпдейт на биоса, върнаха ми го и всичко е точно" 
      Звъня в магазина, разговарях с човек от сервиза, като му обясних каква ми е конфигурацията и каза, че би трябвало всичко да е наред и да им го пратя да го погледнат. 
      Получават го на следващия ден и започва чакането.. Звъня след 1 седмица, като от там ми казват, че е изпратено към производителя.. Ок. 
      След още 1 седмица получавам пратка в Спиди, като мисля, че е дъното. Гледам някъв плик с документи. Отварям ги и гледам снимки на задната страна на дъното, снимана някаква спойка и пише, че ми е отказана гаранция от производителя поради "неоторизирана намеса". WTF?
      На снимата не можах да разбера какво ѝ има на спойката, защото е размазана и черно-бяла. 
      Звъннах в магазина, като отново си говорих с човек от сервиза, като той ми каза, че и те ще го видят като пристигне при тях и ще ми звъннат. 
      В нета се разрових и видях, че и много други имат същия проблем с това дъно. 
      Как да процедирам ако и те ми откажат гаранционно поправяне или замяна? 

• от Nikolay Pavlinov Panchev
      Здравейте,
      Имам дак, който поддържа SPDIF връзка (оптична или коаксиална) и искам да го свържа с компютъра ми.
      За жалост, когато си го купувах не се интересувах от подобни детайли си взех asrock H110 дъно, което не поддържа spdif out.
      Ще можете ли да ми помогнете и ориентирате към кое дъно да подходя, което да удолетвори нуждите ми?
      Важно е да уточня, че дъното трябва да поддържа socket 1151 технологията, DDR4 2133, поне три харддиска, да се побира в миди тауър и да поддържа gtx 1060 видео карти
      Благодаря предварително!
    • от achilles_tw
      Здравейте, ще си взимам нов комютър и искам съвет от къде да го взема, от къде ще ми бъде най евтино също така помощ при избора на части. Видеокартата искам да бъде на Nvidia, а процесора на Intel. Ще го използвам предимно за игри. Искам да добавя само, че последният ми компютър беше от джар и съм много разочарован от тях имах много проблеми с конфигурацията и с тях, бяха ми сложили дори несъвместими дъно и процесор пълна идиотщина. Така че за зглобяването ако може от самия сайт от който се поръчват частите да стане или да ми дадете някакъв съвет къде да ми го зглобят, мисля че бих се справил и сам но ме е страх да не прецакам нещо! Мерси предварително колеги ! 
    • от Tosho55
      Здравейте,уча последна година и днес говорихме за пс билдинг  с господина и той ни обясняваше как дъното взимало голямо участие в перформънса,даже повече от процесора,та реших да питам това дали е вярно? Също така в момента се чудя,кое според вас е по-добре пс4 про с 4к телевизор и 3 игри за 1800 лева или гемйминг пс отново за около 1700-800 лева,но след 3 месеца някъде,защото в момента видео картите са много скъпи.Благодаря предварително  
    • от Drogba94
      Здравейте отдавна не се бях включвал в форума, но днес се наложи. Купих си вчера дъно(intel DQ67SW) с процесор i5 2400 2 ра ръка. Повреме на първите тестове на няколко пъти се гасеше след 5 до 10 секунди .Най накрая след сменяне на 3 захранвания тръгна, и интересното е че , че след това тръгваше и с 3те захранвания. След неопределене обаче почна пак да се гаси от самосебе си все едно дърпам шалтера някой да има идея какво може да причинява това рандъм гасене? В контакта консумацията не ми вдига повече от 150 вата.(имам екстендер с който следя консумацията).
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.