Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте !

От няколко седмици някой се опитва да влезе в пощата ми в Yahoo. Влиза се само с "e-mail"(който е обявен на доста места), а вместо парола мобилното приложение ме пита дали аз се опитвам да вляза в пощата. Вчера най-накрая се сетих, че мога да направя скрийншот и вече имам IP-то на този, който ме атакува. Може и да е фейк, но това е друг въпрос. Проверих го в Гугъл и в 1 от резултатите видях, че е докладван 3 пъти за Brute Force attacks. Друг резултат беше някакъв сайт за хак инструменти, които не разбирам. Същото IP го имаше и там.Какво мога да направя , за да се предпазя по-добре. 

Сканирах си компютъра с Norton Power Eraser и с Windows Defender Offline и сега ще опитам и с MalwareBytes, но засега не бе открита заплаха.

Също така мисля, да си скарирам и телефона, но нямам идея как точно да стане това.

IP-то е : 

Spoiler

184.178.29.10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е задължително да ви заразят системата за да проникнат в пощата така че проверките на вашата система едва ли ще помогнат.

Щом имате двойната оторизация през мобилно приложение би трябвало да сте сравнително защитен. Ако имате втора поща задайте Recovery адресите от тази на другата и обратно за да може дори след превземането на тази да можете да си я върнете (стига и злосторниците да не премахнат recovery адреса от настройките ако я превземат). Може да се добави и Recovery Phone номер, от който да я възстановите в случай на похищение. Задължително премахнете и Secret въпросите от настройките на пощата си. Преди yahoo позволяваха и Sing-In-Seal слагане на печат при логването, но незнайно защо тази опция изчезна...може би е била неефективна. Та общо взето затова се сещам ако се опитват да я пробият от друга система. Все е добре да смените паролата си с random такава, която съдържа специални символи, малки и големи букви и цифри. Поне 24 знака.

Ако се опитат да пробият вашата системата вече е добре да не запаметявате паролите в браузъра, да сте сигурни че се използва HTTPS, да имате обновен защитен софтуер, които следи за Man-in-the-middle attack, Phishing, DNS poisoning, Mac/IP spoofing, exploits, keyloggers и т.н. Повечето защитни програми имат подобни функции.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Nikolov88
      Здравейте,

бих желал да пипитам компетентните в тази област за съвет каква програма, скрипт, метод да използвам за защита от "бруут форс" атака чрез "отдалечен достъп". Става въпрос за Windows 2003 x86. Пробвах доста програми но я не са съвместими с
      2003 я не вършат работа и т.н. Промяната на порта за RDP 3389 не смятам, че е успешен метод  защото е уникално лесно да се открие на кой порт е сменен. ( дори с един онлайн скенер ). IP-тата за съжаление вероятно минават през проксита, защото когато пробвах да направя някакъв списък с IP адреси за да ги блокирам през firewall или през рутера се оказа, че са униално много на брой и е безмислено. Моля за съвет как вие защитавате вашите сървъри от подобни атаки.

Благодаря Ви предварително !
    • от Questo
      Попадали ли сте на български речници за пароли? Под български имам предвид такива, които включват думи като iskamdavliaza или parola123.

Нямам намерение да хаквам никого и не искам да споделяте линкове или файлове, просто ми е интересно дали някой е виждал такова чудо

П.С. Надявам се, че не копирам друга подобна тема, проверих с търсачката и не открих нищо.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.