Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!Може ли малко помощ с избирането за охлаждане?Чудя се между два http://nikem-bg.net/computer-components/Thermalright-CPU-Cooler-HR-02-Macho-Rev.B/ или този с водно https://www.pazaruvaj.com/ventilatori-c3094/deepcool/captain-240-dp-gs-h12l-ct240-p250894545/ ?  Всякакви мнения ще са от полза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първото е едно чудесно охлаждане на адекватна цена.

Второто е двойно по-скъпо и според мен със съмнителни качества.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, Tommygun написа:

Първото е едно чудесно охлаждане на адекватна цена.

Второто е двойно по-скъпо и според мен със съмнителни качества.

Мерси за отговора!А да знаеш някое добро водно за горе долу същага цена ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питаш грешния човек .Аз скоро няма да препоръчам псевдоводно,още повече на такива цени. Винаги бих предпочел качествен тих въздушен охладител. Или ако ще е водно да е водно,но не такива половинчати работи. Има обаче достатъчно хора на друго мнение а и такива,които ползват въпросните "водни", така че те биха те ориентирали по-добре.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, tod0r123 написа:

Здравейте!Може ли малко помощ с избирането за охлаждане?Чудя се между два http://nikem-bg.net/computer-components/Thermalright-CPU-Cooler-HR-02-Macho-Rev.B/ или този с водно https://www.pazaruvaj.com/ventilatori-c3094/deepcool/captain-240-dp-gs-h12l-ct240-p250894545/ ?  Всякакви мнения ще са от полза.

Имай предвид, че за добър клок на този проц. ще ти трябва качествено водно, а не въздушно охлаждане.

Редактирано от Agentpat™ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, tod0r123 написа:

При част от моделите на Deepcool се проявяват идентични проблеми и дефекти.Често при така наречените AIO дефектират помпите и то преди да им изтече гаранционния срок.Из чуждите форуми има достатъчно оплаквания от тях.Достатъчно е само да направиш съпоставка с цената им и тази на сравнително качествени AIO на Corsair или FD. Thermalight HR 02 Macho e добър избор на прилична цена и все пак разгледай като вариант и Noctua NH-U14S CPU Cooler . Един чудесен охладител ,ако не гониш рекорди при овърклок на този процесор.

Редактирано от V_A_G_A_B_O_N_D (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, V_A_G_A_B_O_N_D написа:

При част от моделите на Deepcool се проявяват идентични проблеми и дефекти.Често при така наречените AIO дефектират помпите и то преди да им изтече гаранционния срок.Из чуждите форуми има достатъчно оплаквания от тях.Достатъчно е само да направиш съпоставка с цената им и тази на сравнително качествени AIO на Corsair или FD. Thermalight HR 02 Macho e добър избор на прилична цена и все пак разгледай като вариант и Noctua NH-U14S CPU Cooler . Един чудесен охладител ,ако не гониш рекорди при овърклок на този процесор.

Има ли читаво водно на  Corsair иви FD на горе долу същага цена ?

преди 23 минути, Agentpat™ написа:

Имай предвид, че за добър клок на този проц. ще ти трябва качествено водно, а не въздушно охлаждане.

Може ли да ми препорачаш някое водно ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-евтиния 240 мм. модел на Корсар е 100 лв. повече, а 120 мм. общо взето са слаби и се представят даже по-зле от въздушните. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, tod0r123 написа:

Това например.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, tod0r123 написа:

За съжаление няма добри АIO на подобна цена.Тези,които си заслужават покупката са около 260 лева и повече.При условие,че държиш твърдо на такова охлаждане ето база за сравнение,не купувай в никакъв случай по-нисък клас -  CORSAIR H110i, Extreme CPU cooling performance for 280mm radiator .

Вече са ти предложили тази опция.Като допълнение на написаното от Tommygun изграждането на затворен цикъл водно охлаждане с всички нужни аксесоари е прекрасна възможност,но и скъпо удоволствие.Скоро не съм правил калкулации,но акрилни тръби,резервоар,качествена помпа,фитинги,вентилатори,радиатори ще ти струват над хиляда левчета една не малка сума за нашия жизнен стандарт.

Редактирано от V_A_G_A_B_O_N_D (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, V_A_G_A_B_O_N_D написа:

За съжаление няма добри АIO на подобна цена.Тези,които си заслужават покупката са около 260 лева и повече.При условие,че държиш твърдо на такова охлаждане ето база за сравнение,не купувай в никакъв случай по-нисък клас -  CORSAIR H110i, Extreme CPU cooling performance for 280mm radiator .

Вече са ти предложили тази опция.Като допълнение на написаното от Tommygun изграждането на затворен цикъл водно охлаждане с всички нужни аксесоари е прекрасна възможност,но и скъпо удоволствие.Скоро не съм правил калкулации,но акрилни тръби,резервоар,качествена помпа,фитинги,вентилатори,радиатори ще ти струват над хиляда левчета една не малка сума за нашия жизнен стандарт.

Аха, а само да попитам,не може ли водното да е само за процесора пак ли ще са ми нужни всичките неща,който изброй?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък да те питам защо искаш да дадеш повече пари за по-скапано охлаждане?

п.с. Някой ако ти е развивал някакви теории за охлажданията или не си го разбрал или нещо го е перела сачмата 

като един потребител които ми развиваше теории наскоро че единствено Асус правели видеокарти всичко друго било брак.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.