Премини към съдържанието
unrealizable

Проблем с включване и изключване

Препоръчан отговор

Здравейте,взех на един приятел да му преинсталирам компютъра Dell Optilex 745.Като го вкючих вкъщи тръгна и го изключих за да влизам в буут менюто,Компютъра не тръгна.Диода на дъното пресвяткаше оранжево.Отзад на захранването имаше червен switch бутон и от 230 го преместих на 115 докато е свързан компютъра.Захранването избухна и това му беше краят.Тогава се усетих,че това е било за волтажа,но никъде по захранването не пишеше,че за това служи и да не го преместваме.Така сложих друго захранване китайско,400 вата,старото беше 300 и мисля,че ще държи машината.И така и стана.Никакви проблеми,преинсталирах го и го върнах на фр-то.Като го включих в тяхния контакт веднага тръгна компютъра,но да наместим кабелите и ги изключихме и пак ги включихме докато е изкл. машината.Компютъра пак не тръгна.Светкаше пак оранжево.Изключих захранването на разклонителя от червенето копче и пак го включих компютъра тръгна.Никакъв проблем.На същия ден ми се обади фр-то и ми каза,че се изключвал на по 1 час долу горе,докато играе или сърфира.Прввил е отново номера с разклонителя и понякога ставало понякога,не но след време пак се включвал.Взех компа и го включих сега във вкъщи,без проблем.Измерих напреженията на захранването,без проблем.Пуснах прайм95,без да се изгаси.От какво може да е?За прегряване,не мисля,че може да става въпрос,защото тези компютри са с много добри охладители на процесор и кутия.Дъното няма надути кондензатори.Може ли когато е изгоряло захранването да е повредило нещо по веригата?Ама пък при мен няма никакъв проблем.Кабели могат ли да правят такъв проблем,след като и преди е бил със същите и е на същото място поставен компютъра?

Характеристики:

Intel Pentinium dual core 3GHz

2gb ram ddr2 

видео вградено  intel q965/q963 384 mb 

160 gb seagate 7200rpm

захранване сега - китайско 400 вата,преди Dell -305 вата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имах подобен случай, като при мен се изключваше почти веднага след включването. След мотаене с нови захранвания, памети и даже процесор, се разбра, че проблемът е в дънната платка (Н61М). При включване тя изработва един сигнал  Power Good , след като провери дали захранващите напрежения са в норма, и го праща по проводник към захр.блок. Чак тогава той се отпушва и дава напрежения към компютъра. Дъното е много сложно, с много интегрални схеми и диагностиката му е много трудна. Обикновенно това е последното, което се сменя, при мен с ново дъно Н110 всичко заспа

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, unrealizable написа:

изключвал на по 1 час долу горе,докато играе или сърфира

А при теб работил ли е продължително - 1-2 часа с пуснат браузър и youtube или vbox7 да възпроизвежда нещо.

преди 1 час, unrealizable написа:

Пуснах прайм95,без да се изгаси

Колко време се въртя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, ExaFlop написа:

А при теб работил ли е продължително - 1-2 часа с пуснат браузър и youtube или vbox7 да възпроизвежда нещо.

Вмомента го тествам,близо час и половина,пуснах most wanted и ютуб.Никакъв проблем.Споменах,че и прайм95 пуснах продължително,никакъв проблем

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, ExaFlop написа:

Колко време се въртя?

30 мин д.г

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какви температури постигна?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам,не пише,странно.Само на харддиска 40 градуса и РПМ на вентрилатора на процесора се виждаше.Друго няма..

П.П. Вчера цял ден стоя включен вкъщи,никакъв проблем,играх,сърфирах ..

Редактирано от unrealizable (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Остава да е проблем с мрежата (220V) у приятеля ти - или от офазяване на компютъра, или някакъв друг проблем с тока/контакта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвайте го у тях в друга стая/ на друг контакт

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще трябва доста да попрочетеш млади приятелю, преди да бараш хардуер, сега ще плащаш. Вади от джоба пара за свястно захранване, дори втора ръка, че най-вероятно това е проблемът, просто китаецът дето си го лепнал не издържа на кофти ток, който вероятно има при приятелят ти. А после в книжарницата за буквари, че тия неща понякога може и фатално да свършат, да не дава Бог.

Редактирано от dynamo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момче,защо се заяждаш не мога да разбера?Твоя ли е компютъра?Да в тях на място съм го сменял,пак не тръгва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едва ли съм момче, но да не коментираме това, възприел си негативно градивната критика и коментар. Ходи пробвай на място при човека с читаво захранване, ама намери някое OEM Delta, Compaq, Dell, FSP от друга работна станция, има ги на кило в Квант примерно. Впрочем при превключването на напреженията просто е отишъл предпазителя на старото захранване, може да го подмениш, вероятно е запоен, сваляш MCP-то и разпояваш смело и поиш ново и си евтино в играта. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без да си измерил температурите не можеш да твърдиш, че са добре. Освен това другото захранване, което си сложил също не е сигурно дали е чиставо. Има вероятност да е пострадало и дъното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.