Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, в предизвестие съм от 15 август и до 15 септември трябваше да работя, но стана така че бях в отпуска, работих 3 дни и се разболях и до 15 септември съм в болничен. Сега шефовете ми казват, че имам минус часове и трябва да ги отработя. Имат ли право да искат това от мен? Знам че болничния не удължава предизвестието.
Предварително ви благодаря за отговорите. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на 12.09.2017 г. в 11:05, MitkoLili написа:
Здравейте, в предизвестие съм от 15 август и до 15 септември трябваше да работя, но стана така че бях в отпуска, работих 3 дни и се разболях и до 15 септември съм в болничен. Сега шефовете ми казват, че имам минус часове и трябва да ги отработя. Имат ли право да искат това от мен? Знам че болничния не удължава предизвестието.
Предварително ви благодаря за отговорите. :)

А ти наистина ли беше болен, или нарочно си взе болничен?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си бил на постоянен трудов договор (разбирай не във изпитателен срок), болничния не прекъсва предизвестието. Нямат право да те карат да отработваш каквото и да е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори и след изтичането на предизвестието? Благодаря много! :)

Редактирано от MitkoLili (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.