Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам проблем с wi fi. 

Откакто мъжът ми купи този рутер аз нямам интернет. Ползвам вкъщи мобилния. Където и да ходя навсякъде хващам безжичен интернет и нямам проблем само у нас. Аз съм хипохондричка и един ден той ми каза ще ти спра интернета защото много четеш и не ти влияе добре. Сега съм повече от сигурна, че той ми е ограничил достъпа. Това не е нормално. Бихте ли ми казали как да го оправя. Той си има нет и ми казва, че е от телефона ми,но няма как да е от него, защото не може навсякъде другаде да имам, но не и вкъщи. 

По принцип не ми ползва телефона, защото имам парола. 

Моля ви, помогнете ми.  

IMG_20170912_235249.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема не е в рутера, а в това, че мъжа ти е спрял достъпа. 

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, това го разбирам, щом той има ,а аз не... Не може да няма начин да го оправя този проблем? 

Как го е направил когато не може да оперира с телефона ми?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 56 минути, Креми Петрова написа:

Моля ви, помогнете ми.  

Освен да си купиш твой рутер и да си го администрираш сама.

преди 10 минути, Креми Петрова написа:

Ограничил те е по мак адрес. В рутера ти излиза какъв е няма нужда да влиза в телефона ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Креми Петрова написа:

Да, това го разбирам, щом той има ,а аз не... Не може да няма начин да го оправя този проблем? 

А защо не вземете да се разберете с мъжа си. Много ми е странно как живеете заедно пък си правите забрани!!!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз попитах като човек. Ще намеря отговор. Имаме две мрежи, ще ползвам втората и готово. Ако не искате да помагате, просто недейте това дали имам проблем с мъжа си е мой, знаех си, че ако не кажа защо е намалил трафика ще питате, а защо, изневерявяш ли, ами не...просто чета много, това е проблема. 

С пари всичко става в крайна сметка. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Креми Петрова написа:

Ако не искате да помагате, просто недейте

Докато вие нямате администраторски права над рутера няма как да ви помогнем. А не че не искаме.
Алтернатива е да си имате собствен рутер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Креми Петрова написа:

KB19584-001_EN_v8.png

Докато му омръзне да въвежда всеки път настройките. :)

• Ха-ха 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Креми Петрова написа:

Да, това го разбирам, щом той има ,а аз не...

А сигурна ли сте все пак, че той по някакъв начин ви е ограничил достъпа или просто не е настроил коректно рутера? Ако случая е такъв и Ви е ограничил достъпа умишлено, ще трябва да седнете и да се разберете. При такъв сценарии ние няма с какво да помогнем въпреки, че след като все пак имате мобилен Интернет, лично аз не виждам много голяма ефективност от подобно ограничение, защото така или иначе пак ще си четете.

Ако пък предположим, че казва истината и не ви е ограничавал достъпа, то причините Вие да не може да се свързвате към рутера, може да са от най-различно естество. На първо четене и без да сте предоставила по-детайлна информация се сещам за една - този рутер е Dual band. Това ще рече, че Wi-Fi (безжичната мрежа) може да се настройва да излъчва както на 2,4 GHz така и на 5 GHz. С това искам да кажа, че ако мъжът ви е настроил рутера да излъчва на 5 GHz, а вашия телефон не поддържа този band, то изобщо няма да виждате мрежата. И тук е момента да ни кажете виждате ли изобщо мрежата или не? Или пък виждате я, но не можете да се свържете към нея? Сигурна ли сте, че въвеждате правилно паролата? Всъщност хубаво е да ни дадете повече информация и да опишете проблема. Също би било добре да ни кажете марка/модел на телефоните както на вашия, така и на съпруга.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е също на 2,4GHz  да е пуснат само N стандартът, а телефонът ви да поддържа 802.11G. За целта трябва в рутъра в настройките на 2,4GHz да се включи 802.11bgn
Но при всички положения ще ви е нужна поне жична връзка (LAN кабел) с рутъра, за да достъпите страницата с настройките на адрес 192.168.1.1

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.