Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте днес ми пристигна една машинка по е-конт когато го бях отворил охладителя на процесора беше овиснал когато се опитах да го поставя обратно видях че имаше вчупени 3 крачета само 1 беше здраво но аз със лепило капчица успях да залепя другите страни за дъното и машинката тръгна и рекох да проверя температурата ето резултата 

http://prikachi.com/images.php?images/795/9181795D.jpg  модела на дъното е ECS G31T-M7 процесора е DualCore Intel Pentium E6500, 2933 MHz (11 x 267)  и рекох да попитам каква е максималната температура на процесора има ли опасност от прегряване или нещо да изгори само да одбележа че снимката когато я бях направил бях пуснал уторент и бях във фейсбука :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не изглеждат нормални. Максималната я дават 74 градуса. При мен моят E6400 не вдига повече от 55 градуса при игра като LoL Cs Go.

Редактирано от Kristian Denkov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябвало е, преди да я освободиш от Еконт, да я првгледаш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не спомена да си сложил нова термо паста, което е задължително след отлепването на охладителя от процесора.  Температурата е нормална ако нямаш вкарващи и изкарващи вентилатори на кутията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, nikolela написа:

Не спомена да си сложил нова термо паста, което е задължително след отлепването на охладителя от процесора.  Температурата е нормална ако нямаш вкарващи и изкарващи вентилатори на кутията.

имам 1 вентилатор от страни на кутията вкарващ въздух 120мм  

според мен най добре да си взема чисто нов охладител със нова термо паста според мен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той охладителя и доставката ще ти излезнат повече от целия компютър...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, Roujin Z написа:

Той охладителя и доставката ще ти излезнат повече от целия компютър...

охладителя няма да го сменям намерих крачета поръчах 5 броя само те ми трябват

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сменяj крачетата смело, подменими са, стига да не са се строшили основите, с годините пластмасата става чуплива. Огледай за подути кондензатори и нагари, измери с мултицет основните волтажи от някой молекс на захранването. На софтуер за температурите хич не вярвай, ако искаш виж как мери Open Hardware Monitor.

Редактирано от dynamo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темепратурата е висока за този процесор. Той не се охлажда. Ще трябва да смениш крачетата, за да може охладителя да прилепне добре към процесора.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво ще е да ги свалиш, но не е кой-знае колко критично положението. Ако ти се занимава, сваляй му охлаждането и му сменяй термопастата. Ако искаш да ти е по-безшумно, продухай и радиатора и вентилатора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Atanas Pachov написа:

Хубаво ще е да ги свалиш, но не е кой-знае колко критично положението. Ако ти се занимава, сваляй му охлаждането и му сменяй термопастата. Ако искаш да ти е по-безшумно, продухай и радиатора и вентилатора.

Аз го изчистих прах няма не е шумен добре си вари вдига най много 55-60 при максимален товар и веднага ги сваля 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.