Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, днес ми изгоря лан картата на дъното (Asrock B85M Pro4)  и мисля направо да си купя ново по-съвременно с цел бъдещи ъпгрейди на PC-to. Благодаря предварително за съветите и препоръките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако вземеш актуално дъно няма как да монтираш стар процесор и рам на него демек трябва и тях да смениш.

Купи си няква ланка за 10 лв. и не се занимавай с глупости.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 1150 още се продават нови дъна, но на тях няма да можеш да слагаш по-ново поколение процесори. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, Roujin Z написа:

Ако вземеш актуално дъно няма как да монтираш стар процесор и рам на него демек трябва и тях да смениш.

Купи си няква ланка за 10 лв. и не се занимавай с глупости.

рамта ми е 2X4G DDR3 1866 GEIL EVO LEGGERA , а процесора I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150 прекалено ли са стари ?  Моя град е малък и няма мн избор на компютърни компоненти и купих 2 лан карти за 25 лв , но не станаха и 2-те , ако частите са ми прекалено стари за ново дъно , може ли да ми кажете каква лан карта да си поръчам . Благодаря предварително .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Актуалните процесори са на друг сокет и физически са несъвместими с което и да е дъно за твоя процесор. Същото се отнася и за актуалната рам (DDR4).

За ланката гледаш слотовете. Имаш PCI тоест ти трябва - https://www.emag.bg/mrezhova-karta-d-link-32-bit-pci-bus-copper-rj45-dge-528t/pd/DLNNGMBBM/

Принципно има и по-евтини но си имат ограниченията - https://www.emag.bg/mrezhova-karta-tp-link-tf-3239dl-pci-10-100mbps-tp-tl-3239dl/pd/D11HP7BBM/

п.с. Под не става имаш предвид че не влизат в слота ли? Всяка онлайн покупка може да бъде върната до няколко дни без обяснения и да си вземеш парите или да бъде сменена.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.