Премини към съдържанието
UnaccustomeD

След буутване на флашка с Windows 7 не мога да я ползвам

Препоръчан отговор

Привет, съфорумци! Вчера опитах да буутна флашката с Windows 7, но точно на финала ми изписа някаква грешка. Изключих програмата и реших, че като форматирам и буутна нещо друго ще се получи. Да, ама не. Когато опитам да форматирам флашката ми изписва "Дискът е защитен срещу запис." С друг компютър пробвах - същата работа. В интернет пробвах какво ли не - нищо. От какво може да е и как бих могъл да го оправя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, UnaccustomeD написа:

В интернет пробвах какво ли не

И по-конкретно какво?...

По принцип, една флашка ако не може да се форматира с HP USB Disk Storage Format Tool , значи е за боклука.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, RudeBoy написа:

И по-конкретно какво?...

По принцип, една флашка ако не може да се форматира с HP USB Disk Storage Format Tool , значи е за боклука.

Не е точно така!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има доста трикове и софтуер, който може да форматира/тества флаш памети. Не се ограничавай до един.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, но туулчето на HP е най-доброто. Където другите са се проваляли, то е успявало. А ако и то не може - значи флашката е неспасяемо дефектна.

Така съм чел по форумите, най-вече чужди (българските са ненадеждни, тук всеки пише всяка глупост, която му дойде на акъла), и съм го изпитал лично, на поне 3-4 флашки. Две от тях отидоха в кофата, другите две още ги ползвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей го... Пак се ограничаваш до 1 софтуер. Казвам ти има много по-добри, които ти не знаеш, затова си мислиш,  че туулчето на HP е най-добро.

Да речем, че може да се използва като първи вариант.  Има и други....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Stoyannnov, не се заяждай с мен. Аз нямам флашка за форматиране. А ако имам, мога да се справя и без твоята "помощ".

Като знаеш толкова начини, предложи ги, белким помогнеш на автора на темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се заяждам, ти го приемаш така. Пък и вече си предложил нещо което и аз бих предложил като първи вариант, както вече казах.

преди 2 часа, RudeBoy написа:

А ако имам, мога да се справя и без твоята "помощ".

Не съм те питал! И помощ в случая не се пише в кавички! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@RudeBoy Сигурен съм, че и вие знаете, че има много възможности.
Наистина е (много) по-лесно да се изхвърли нещо, което не работи по желания от нас начин, но ако човек има желанието, любопитството, ината, защо не и мързела :) може да порови и да намери друг. Мисля, че не бива да се ограничаваме по такъв начин.
Дори и за една обикновена, малка и евтина флаш-памет.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎14‎.‎9‎.‎2017‎ г. в 7:21, RudeBoy написа:

И по-конкретно какво?...

ами ако флашката е загубила инициализацията ZIP, ZIP+, HDD
има някои машини, не разпознаващи ZIP инициализация
и кво, трябва да я хвърлим ли, само затова, че е друг вид инициализация
не го пиша да се заяждам, а го предлагам за обсъждане

на ‎14‎.‎9‎.‎2017‎ г. в 0:58, UnaccustomeD написа:

Привет, съфорумци! Вчера опитах да буутна флашката с Windows 7, но точно на финала ми изписа някаква грешка. Изключих програмата и реших, че като форматирам и буутна нещо друго ще се получи. Да, ама не. Когато опитам да форматирам флашката ми изписва "Дискът е защитен срещу запис." С друг компютър пробвах - същата работа. В интернет пробвах какво ли не - нищо. От какво може да е и как бих могъл да го оправя?

пробвай това, запиши нова таблица с UltraIso  и форматирай с "джама"
не знам как ще бъде при теб крайния резултат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.