Премини към съдържанието
Кристиян Йорданов

Как да си направим операционна система

Препоръчан отговор

Здравейте,

Искам да ви попитам как мога да си направя собствена операционна система с други думи да не се съобразявам с windows и Linux. Искам да знам с коя програма и кой език трябва да уча?

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да стане това нещо. Нужни са ти сериозни знания и съответно добър екип.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Емил Костов написа:

Няма как да стане това нещо. Нужни са ти сериозни знания и съответно добър екип.

Може пък и сам? Но ще му отнеме доста,доста време.

• Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ама да си опече трътчици на скарата........ Това да не е за всеки работа. То ако беше ей така, всеки втори да си прави ОС....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, KnoX написа:

Може ама да си опече трътчици на скарата........ Това да не е за всеки работа. То ако беше ей така, всеки втори да си прави ОС....

Да съм казал, че в действителност може, а? Мислете преди да говорите! 

Емо каза, че сам няма да може и му трябва екип. И аз казвам, че може и сам, но ще му отнеме доста време.

• Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти чуваш ли са какво говориш. :)  Последно сам ли ще е прави или екип ще му трябва ? Ако е екип как той ще е направи, след като екип ще му е изработи. Между него и екипа разликата е от тука до небето за мене. За тебе незнам. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам за какво спорите искам просто да ми кажете с каква програма и какъв език нищо повече 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забрави пич, трябва ти екип. ОСвен някое подобие на линукс да направиш, друго не се сещам. Второ - кой ше ти пише драйверите? Какви програми ще тръгнат, вероятно никоя. Тогава за какво ти е да правиш ОС? И аз искам да литна в космоса, ама няма как.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, KnoX написа:

Ти чуваш ли са какво говориш. :)  Последно сам ли ще е прави или екип ще му трябва ? Ако е екип как той ще е направи, след като екип ще му е изработи. Между него и екипа разликата е от тука до небето за мене. За тебе незнам. ;)

А ти четеш ли какво пиша? Емилчо му каза, че му трябва екип.

А аз казвам, че може и сам, но ще му отнеме доста време

преди 14 минути, Кристиян Йорданов написа:

Не знам за какво спорите искам просто да ми кажете с каква програма и какъв език нищо повече 

C/C++/Python

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Кристиян Йорданов написа:

Добре мери

След година искам да видя какво ще направиш.

PS: Ще гледам за дупки в сигурността, ще гледам и за драйвери да напишеш. Също така ще следя дали ти е оптимизирана системата, колко ресурс яде, дали си изчистил графичните и други бъгове. Ако се надяваш, че от това ще взимаш пари, отсега ти казвам "забрави". Ти като за начало се нАучи да пишеш дребни програмки, щото ОС е една гоооооляма програма, съставена от малки подпрограми и процеси. Абе накратко - не се разправяй с такива работи.

PS2: Подозирам, че си некво 15-16 годишно келешче, което си мисли, че програмирането е лесно. Нема такъв филм. Започваш от най-лесния език. Прочети що е тва Асемблер.

Редактирано от Eclipse2G (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно ми е,колко прост може да бъде човек в своята "оригиналност"?!

Човека ви пита :

преди 1 час, Кристиян Йорданов написа:

Здравейте,

Искам да ви попитам как мога да си направя собствена операционна система с други думи да не се съобразявам с windows и Linux. Искам да знам с коя програма и кой език трябва да уча?

А,вие се правите на големи разбирачи и професори! Не така,ами така!

Като ви питат отговаряйте конкретно,вместо да поучавате,хората!

П.П.

Дали му трябва екип,или не,той ще си прецени!

Редактирано от Eternal Life (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Eclipse2G написа:

След година искам да видя какво ще направиш.

PS: Ще гледам за дупки в сигурността, ще гледам и за драйвери да напишеш. Също така ще следя дали ти е оптимизирана системата, колко ресурс яде, дали си изчистил графичните и други бъгове. Ако се надяваш, че от това ще взимаш пари, отсега ти казвам "забрави". Ти като за начало се нАучи да пишеш дребни програмки, щото ОС е една гоооооляма програма, съставена от малки подпрограми и процеси. Абе накратко - не се разправяй с такива работи.

PS2: Подозирам, че си некво 15-16 годишно келешче, което си мисли, че програмирането е лесно. Нема такъв филм. Започваш от най-лесния език. Прочети що е тва Асемблер.

Първо нямам намерение за пари. Парите не са всичко в живота. Второ Може да съм на 12 но пък да ти кажа че съм бил но много състезания по web програмиране 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Eternal Life написа:

Интересно ми е,колко прост може да бъде човек в своята "оригиналност"?!

Човека ви пита :

А,вие се правите на големи разбирачи и професори! Не така,ами така!

Като ви питат отговаряйте конкретно,вместо да поучавате,хората!

Не може да му дадеш точен отговор. Това е все едно да искаш да си поправяш сам колата, за да не си зависим от сервизите. Кажете какво трябва да уча.

Нещата вече са доста развити и мозъка на един човек не може да обхване цялото знание, което му е необходимо.

преди 8 минути, Кристиян Йорданов написа:

Първо нямам намерение за пари. Парите не са всичко в живота. Второ Може да съм на 12 но пък да ти кажа че съм бил но много състезания по web програмиране 

Тоест ще си пропилееш една година от живоа хей така без да има някакви резултати. Научи се, че труда които извърваш трябва да го оценяваш. И времето вече е пари. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Емил Костов написа:

Не може да му дадеш точен отговор. Това е все едно да искаш да си поправяш сам колата, за да не си зависим от сервизите. Кажете какво трябва да уча.

Нещата вече са доста развити и мозъка на един човек не може да обхване цялото знание, което му е необходимо.

Еми супер.

Ама може да ми го кажете а не да казвате не можеш и т.н

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво, моите поздравления, че си бил на много състезания по програмиране! Това е просто чудесно! Самия факт, че до момента няма други системи освен линукс, мак и джам, нема смисъл да правиш нещо разлчино, поради горните причини, които изброих, а именно, драйвери, пачове, бъгове, защита от вируси и т.н. Нема просто кой да я ползва тая работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Емил Костов написа:

Тоест ще си пропилееш една година от живоа хей така без да има някакви резултати. Научи се, че труда които извърваш трябва да го оценяваш. И времето вече е пари. 

Абе човек 

как да ти обясня че съм на 12 и на мен пари не ми трябват аз ще я използвам за себе си

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Кристиян Йорданов написа:

Абе човек 

как да ти обясня че съм на 12 и на мен пари не ми трябват аз ще я използвам за себе си

Земи научи ядрена физика, по-добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе човек 

Няма да споря с теб, защото няма да ме разбереш. Ще го разбере може би след 10 години. Искаше точна информация. Ето ти линк от интернет

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Емил Костов написа:

Няма да споря с теб, защото няма да ме разбереш. Ще го разбере може би след 10 години. Искаше точна информация. Ето ти линк от интернет

Сега ще ревне, че това е на английски.:D

ПС: Аз също учих HTML в даскалото....:)

Редактирано от Eclipse2G (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Кристиян Йорданов написа:

Здравейте,

http://www.linuxfromscratch.org/lfs/

Цитат

Linux From Scratch (LFS) is a project that provides you with step-by-step instructions for building your own customized Linux system entirely from source.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Кристиян Йорданов написа:

Да бе да не мислиш че не знам английски бе баща ми е от Англия :D

Е... това нищо не значи...ако се говори на бг в едно семейство, гледа се телевизия навън говориш на бг, другия език се забравя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Мальчик Бананан написа:

Ма той не ще линукс. Искал да е индипендъбъл(independable).  

Ти не бери грижа за мен като уча и web програмиране няма как да го забравя

Аз сами споменавам този факт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от borislav tsonev
      Здравейте,Беше ми подарен IPHONE 8, но проблема е, че е заключен.Телефона е закупуван от UK и е заклучен към T Mobile.Моля някои да ме насочи с каква програма да го разкодирам или по какъв начин може да се разкодира?
    • от Venci Velikov
      Здравейте забелязах че "Преглед на снимки с windows" е премахната от операционната система и на нейно място са сложили някакви измишльотини, които са крайно неудобни за ползване а и отварят една снимка за над 30 секунди което е отвратително дразнещо. Търся програма подобна на гореспоменатата не ми трябват други екстри освен да отварям и завъртам снимките максимално бързо.
    • от Явор Г.
      Здравейте! Имам нужда от помощ с един код на една програма, която ми е за домашно. Написах кода, но накрая ми дава някаква грешка при две от променливите и не успявам да докарам нещата така че да работи.
      Ето го условието: В масив А се съдържат оценките на n студента от проведен изпит. Да се изведат броя на двойките и на шестиците.
      #include<iostream> #include<stdio.h> using namespace std; void main(){ int i, n, oc[50], BrDv, BrSh; cin >> n; for (i = 1; i <= n; i++){ cin >> oc[i]; } for (i = 1; i <= n; i++){ if (oc[i] == 2) BrDv++; else if (oc[i] == 6) BrSh++; } cout << "broq dvoiki e " << BrDv; cout << "broq shestici e " << BrSh; }  
    • от mikrotik
      Здравейте, никога досега не съм правил Update на BIOS, и се чудя, ако някога стане това, нещо по компа да не вземе да се прецака ... ?
    • от Generalisimos
      Здравейте, реших да споделя с вас какво си поръчах за моя AV Receiver ( onkyo tx nr646)  комплета говоритили е :
      7.1
      Wharfedale Diamond 230 Floor Standing Speakers
      Wharfedale Diamond 9.1 Speakers
      Wharfedale SW150 Subwoofer
      Wharfedale Diamond 220 
      Wharfedale Diamond 220c central speaker
      Какво мислите за тази конфигурация, малко се притеснявам за Wharfedale diamond 9.1  и 220-ките  понеже са 100вата на канал.
      Нямам търпение да я чуя и да я резюмирам ,но все пак бих се радвал на професионално мнение 
      Благодаря

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.