Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Клавиатура - ASUS FX753VD

Препоръчан отговор

Привет колеги.
Ще се опитам да обясня ситуацията,за да дадете мнение и съвет какво да правя.
Март месец купих чисто нов FX753VD който да използвам за чертане,аутокад,макс и т.н. и понеже нямаше ССД се глобих още 250лв за ССД.Както и да е това,сумата стана приятна към 2200лв..Първо не му работиха говорителите като хората,занесох го и ги сммениха.Преди около седмица се счупи механизма на копчето "S" в следтвие ,на което копчето падна,без да съм го човъркал или натискал .От МОСТ отказват гараниця понеже механичните проблеми не се покривали от гаранцията.
Искат да ми сменят цялата клавиатура за скромните 180лв.......клавиатурата си работи ,от друга страна за една пластмаска да давам 180лв ми се вижда неоправдано.След като ми държаха лаптопа 1 седмица,ме пратиха в друг оторизиран сервиз на АСУС- от там същата работа.Механичните проблеми не се отстранявали и не били гаранционни.Там предложиха цена от 182лв за нова клавиатура.Просто нямам думи.Писах на АСУС Америка,чакам да ми върнат имейл.Парадокса е в тома,че аз занесох 2 лаптопа за поправка този и още един асус,на другия липсваха копчета,но там в добавка и самата клавиатура не работеше като хората,някой от буквите изобщо не функционираха и на този лаптоп му смениха клавиатурата,въпреки ,че имаше и механичен проблем.
Никъде в нета не виждам да се продават такива клавиатури,вероятно защото лаптопите са още нови като модел.Неофициално си говорих с единия от хората от сервиза и потах -добре трябва да си прецекем клавиатурата електонно ,за да ми я смените ли?
и той каза - ми да?!?
Незнам,в безизходица съм,клавиатурата в този и вид е нефунционална,моля предложете ми някаква опция.

Мерси предварително!

Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И защото спести пари за работна станция и си взе псевдо гейм машина нисък клас сега ще страдаш. Нищо, ще научиш урокът си по трудния начин, пари се изкарват. Да не ти пука.

В сервиза няма как да опишат повредата по друг начин и трябва да я плащат от джоба си, това не е фабричен дефект, ако и да си прав за себе си. Ако търсиш здравина се ориентирай към работна станция, пък билa тя и втора ръка, аз на твое място ще отремонтирам този лаптоп и ще го разкарам, дори на загуба, защото просто, ако не е кекава серия е най-малкото карък, а тръгне ли веднъж сервизен кара така до логичен край.

Редактирано от dynamo (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Псевдо гейм машината работи доста прилично,процесорът 7700HQ,рамта е ДДР4,се справя със задачите с лекота,рендерите стават бързо,видеото,за това за което ми трябва е супер.Да ако бях дал 2 пъти повече пари за станция нямаше да имам проблем с пластмастите,ама някак си 1500 кинта отгоре за нещо ,което ми върши същата работа някак си нямаше как да стане.Да не говорим ,че прехваленото Куадро на Нвидия дето струва 1 чанта с пари не му виждам смисъла,за това,за което аз го използвам,в крайна сметка то е на същия чип,на който е и Geforce.По-добре 180-200лв за нова клавеатура,отколкото 1500+лв за нещо дето ще върши същата работа,ако не и по-зле.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Evgeni Lyubenov
      Лаптоп ASUS TUF Gaming - имат самопочистваща система, тя доколко е добра срещу прах и други обичайни замърсители от въздуха?
      Също ме интересува дали дребни боклуци преминават през клавиатурата, както е при обикновените лаптопи?
      Шумът на охлаждащата система често ли се чува или само при върхови натоварвания?
      Примерен модел
      Търся мнение от техник или потребител, а не проформа
    • от Марио Проданов
      Здравейте, колеги!
      На скоро родителите ми дадоха техен стар лаптоп Asus F5 закупен през 2009 година и използван до 2014г. 
      Първоначално лаптопа стартира и ми показа още от началото само черен екран. Оставих го 5мин. да вдигне температура и сам потръгна и стартира. Направих профилактика(почистване и добавяне на нова термопаста на CPU и GPU.) Почистване на плочките на  RAM паметта с Brake Cleaner, както и слотовете.  След това го преинсталирах на Windows 7 64bit и всичко си беше наред. 
      Въпреки всичко това още от самото начало лаптопа не записваше датата и часа - нито в BIOS, нито и в ОС. Знаех от къде е проблема - плоската батерия.
      Разглобих лаптопа на цяло - бавно и много внимателно. Смених старата плоска батерия с нова и върнах всичко обратно, както трябва(всички кабели свързани и няма нищо скъсано и счупено, защото не разглобявам за първи път лаптоп или декстоп машина. )
      Както споменах върнах всичко на мястото и не иска да стартира. Като го стартирам - черен екран и не показва нищо повече. 
      Всичко прегледах - RAM, HDD и т.н. Всичко работи, но продължава да дава черен екран.
      Направи ми впечатление, че чипсета на дъното на лаптопа прегрява. 
      Попитах едно момче, което също като мен се занимава с компютри от доста години. Погледнах ме го и ми спомена, че чипсета е изгорял, но аз не съм много съгласен с него. 
      Това е общо взето всичко. 
      Дайте съвет и си изкажете мнението по темата.
      Съжалявам, ако съм забравил нещо да добавя.
      Благодаря за вниманието! 🙂
    • от Kikoprobg
      Докато бях на компан бездаискам натиснах някакви клавиши на клавиатурата и тя се заключи когато натисках някой клавиш се чуваше някакъв звук и компютъра не  искаше да приеме командата видях че се е отворил някъв прозорец за настройка на клавиатурата. Опитах да го затворя но неуспешно .Рестартирах компа и когато си пишех паролата ми даваше но следкато я напиша по принцип ми излиза панела за команди от където пиша explorer.exe защото не ми се включва автоматично но сега като натискам клавиш се чува само един звук и нищо .Мисля, че съм натиснал някоя настройка но аз изобщо немога да направя нищо На windows 10 съм ако някой може да помогне моля пишете
    • от Philip Stoynov
      Привет! От два дни имам много интересен проблем - при свързване на лаптопа ми Asus Vivobook pro с домашния wifi на Виваком уайфай мрежата изчезва за всички устройства. Лаптопът казва Cannot connect to network ,после губи мрежата и тя изчезва за всички устройства. При рестартиране на рутера се появява отново и си работи добре, докато не се опитам пак да вържа лаптопа. Настолният компютър си има интернет без проблем. Вързах лаптопа с друга мрежа в работата и си работи без да я крашва. Рутерът е Вивакомски The bonds Sam. Опитах повечето неща които четох в нета - ъпдейтвах драйвери на лаптопа, ресетвах уиндоус но без ефект. Дали някой се е сблъсквал с подобен проблем на такъв лаптоп и рутер и знае ли как да го реша? Утре ще звъня и на Виваком , та дано те да са се сблъсквали с подобен проблем. Не откривам потребителското си име и парола за влизане в сайта на Виваком за настройка на рутера - дано да могат да ми дадат ново.

Благодаря предварително и лека вечер
    • от Амид Кърджалиев
      Здравейте! 
      Имам един Asus ZENFONE 2 Laser Z00ED, Android 6.0 marshmallow. 
      Искам да го руутна но трябва да се отключи буутлоадера първо, но официалното приложение на Asus за отключване, не работи, инсталирам го и ми дава грешка в мрежата. 
      Някакви идеи? 
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване