Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

При ъпдейт на драйверите на видеокартата трябва ли да се изтрият старите ?

В понеделник май оаках нещата с видеокартата на лаптоп dell N 5110. Играя си една онлайн игра и FSP-то за последната седмица падна много до 20-40. Първо пробвах с някаква програма за автоматично ъпдейтване на драйверите, а в понеделник от сайта на nvidia си свалих последния за моята карта. И вчера в един момент графиката на играта се скапа все едно е 640х480. Пробвах с няколко други игри и нямах проблем (но са доста по-слаби) пробах и с heroes 7, там имаше нормална графика, но си сечеше. И днес ме осени идеята че или не съм инсталирал правилния драйвер или не съм го направил както трябва. Сега мисля да си сваля драйверите от сайта на DELL за моя компютър и да пробвам с тях. 

Вчера правих и диагностика с GPU-Z ама не ми говори нищо, а днес сутринта като пробвах пак програмата забиваше и само с рестарт се оправяше.

Но главният ми въпрос е как да изтрия всички налични драйвъри на видео картата преди да инсталирам новите. От add remove достатъчно ли е ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

https://www.wagnardsoft.com/forums/viewtopic.php?f=5&t=874&sid=1f16943b02aa81b57726e260b3a8c1fc

Пускаш програмата, на началния прозорец избираш safe mode и чакаш рестартирането. Като се отвори програмата под safe mode, цъкаш Clean and Restart. След рестарта слагаш новия драйвър.

Иначе, проблемът с кадрите най-вероятно идва от задръстен(и) радиатор(и) и засъхваща термопаста и(или) скъсана(и) термолепенка(и). На кратко - лаптопчето е за обстойно почистване и обслужване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Преинсталирах ги драйверите ама е същото. :(

Някой ден ще отнеса и компа да го почистят ама се съмнявам че това ще оправи нещата. Другия вариант е нещо в самата игра да има проблем, ама и други щяха да пропищят. Сякаш се пуска под някакъв save mode.

PS: повече ме притеснява не насичането а  че все едно е 640Х480

Редактирано от BANKATA (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Изглежда не разбираш напълно какво пипаш и ще е най-добре да оставиш нещата в нечии по-компетентни ръце. В случаи като твоя дистанционната помощ не е много адекватна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.