Премини към съдържанието
trades

Проблем с пукнат и 'черен' екран на Samsung Galaxy S3

Препоръчан отговор

trades    21

Здравейте, онзи ден без да искам изпуснах телефона си Samsung Galaxy S3 GT-I9300 докато бях навън. Понеже падна вертикално и спря по корем ;д, и беше с протектор, мислех че ще е поредния случай, в който пада и му няма нищо. Обаче този път не падна от леглото на килима ;д, а на бетонна плоча, и като го вдигнах го видях че се е пукнал., даже малко се е счупил до хоум бутона. След това продължи да работи, обаче не след дълго (няколко часа) изгасна и стана черен и вече не свети въобще. Стана ми ясно че това беше с телефона. А причината, заради която пускам темата е, че искам ако мога, по някакъв начин да извлека снимките които са в него, защото беше на баща преди да ми го даде преди 2 години, и са останали около 200 снимки които не искам да се изгубят.

Колкото до самия телефон, не мисля да го водя на поправка или нещо такова, понеже мисля че поправката ще струва прекалено много. Смятам, че е по-добре да отделя 200-300 лв., за да си взема подобен, така и ще направя.

Единственото нещо, което искам са снимките останали в телефона. Пробвах се да го свържа със USB кабела към компютъра, показва ми устройството, обаче пише че няма файлове, отварям, но е празно.

Държа да отбележа, че снимките са в паметта на телефона, SD карта нямам.

Дори се пробвах днес 3-4 часа чрез разни програми като EaseUS Mobile Saver, Dr. Fone да измъкна снимките от телефона, обаче не ми се получава и не ми се получава.

Ще съм много благодарен за малко помощ по въпроса. :)

(качвам снимки на телефона с тези линкове, защото сайта не ми позволява да ги прикача тук)

Поздрави!

http://prikachi.com/images.php?images/354/9183354t.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/361/9183361G.jpg

Редактирано от trades (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

RudeBoy    9560

Уффф ... Поредният случай с "Имам много ценни снимки, ама ги държах само в телефона, даже не и на мемори картата, и не съм им направил резервно копие никъде". Ами - не става. Телефонът ти е умрял. Щом са толкова ценни - дай го в сервиз, да го закрепят поне толкова, че да може да се включи. И си плати колкото трябва. А ако не ти се дават пари - забравяш за снимките, и друг път си правиш бекъпи навреме.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    trades    21
    преди 12 часа, RudeBoy написа:

Уффф ... Поредният случай с "Имам много ценни снимки, ама ги държах само в телефона, даже не и на мемори картата, и не съм им направил резервно копие никъде". Ами - не става. Телефонът ти е умрял. Щом са толкова ценни - дай го в сервиз, да го закрепят поне толкова, че да може да се включи. И си плати колкото трябва. А ако не ти се дават пари - забравяш за снимките, и друг път си правиш бекъпи навреме.

Ами, те снимките не са ценни за мен, ценни са за нашите, заради тях искам да възстановя снимките. Относно бекъпа, много правилно, обаче станалото - станало.

Считам че няма какво да се направи, освен да отида да го занеса на поправка, щом не получавам и други отговори.

Мерси все пак.

Живи и здрави, това е най-важното ;д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Profruit    3170
    преди 22 часа, trades написа:

...

Елементарно става с Ubuntu 16.04 и монтиран USB хъб, Конкретно USB версия 3.0. Свързваш фона към хъба по USB и той изгрява като монтиран диск в системата. После си преточваш каталога DCIM и си в джаза. Няма значение от версията на Аndroid, защото притежавам модели от серията Galaxy SII, Galaxy S4, Galaxy S5, Galaxy S7. До един се разпознават и обменям файлове, без да се налага ръчкане из андроид менюто. Навремето имах Мotorola Nexus 6. Телефонът се изплъзна от джоба на ризата и екранът се пръсна, но чрез описания горе начин си извлякох снимките и документите.

Относно прикачените ти снимки , ето как.

9183361G.jpg

Успех!

Редактирано от Profruit (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    trades    21
    преди 3 часа, Profruit написа:

Елементарно става с Ubuntu 16.04 и монтиран USB хъб, Конкретно USB версия 3.0. Свързваш фона към хъба по USB и той изгрява като монтиран диск в системата. После си преточваш каталога DCIM и си в джаза. Няма значение от версията на Аndroid, защото притежавам модели от серията Galaxy SII, Galaxy S4, Galaxy S5, Galaxy S7. До един се разпознават и обменям файлове, без да се налага ръчкане из андроид менюто. Навремето имах Мotorola Nexus 6. Телефонът се изплъзна от джоба на ризата и екранът се пръсна, но чрез описания горе начин си извлякох снимките и документите.

Относно прикачените ти снимки , ето как.

9183361G.jpg

Успех!

Програмката може ли да питам от къде точно да я дръпна?

А относно USB 3.0, имам такъв вход на компютъра, предполагам ми трябва само кабел за USB 3.0? Обаче мисля че телефона не поддържа USB 3.0.
    Мерси!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    trades    21
    преди 8 часа, Profruit написа:

Сега предполагам с Daemon Tools трябва да го използвам?

И относно USB 3.0, аз щом имам порт на компютъра за него, предполагам че и кабел за USB 3.0 няма да ми свърши работа, защото телефона поддържа само 2.0, прав ли съм?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    RudeBoy    9560
    преди 19 минути, trades написа:

Сега предполагам с Daemon Tools трябва да го използвам?

:D:D:D

Не, приятелю. Това не е някаква програмка, а цяла операционна система. За да я ползваш, трябва да я инсталираш, или поне да си направиш буутваща флашка, и да работиш оттам. 

Я сега дай едно разяснение. Дисплеят е счупен, това е ясно. Но телефонът изобщо стартира ли? Защото, ако не, няма смисъл от по-горните упражнения. А ако стартира, много вероятно е и Windows да го разпознае като устройство, ако имаш инсталирани драйвери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    trades    21
    преди 28 минути, RudeBoy написа:

:D:D:D

Не, приятелю. Това не е някаква програмка, а цяла операционна система. За да я ползваш, трябва да я инсталираш, или поне да си направиш буутваща флашка, и да работиш оттам. 

Я сега дай едно разяснение. Дисплеят е счупен, това е ясно. Но телефонът изобщо стартира ли? Защото, ако не, няма смисъл от по-горните упражнения. А ако стартира, много вероятно е и Windows да го разпознае като устройство, ако имаш инсталирани драйвери.

Да, аз вчера потърсих за какво става въпрос, видях че е цяла операционна система, това че го наричам програмка, да не те плаши въобще ;д

Колкото до телефона, не иска да се включи.

Все пак, мисля че ще се стигне до там да го занеса да го поправят, колкото да се включи пак и да изтегля снимките. А за това нещо, колко пари да си подготвя грубо казано?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.