Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,бихте ли ми помогнали(упътили)как да настроя програмата за да ми излизат субтитрите в

конвертирания филм.Целта ми беше да мога да гледам снети филми не само от компютър,но и с домаш-

ния плеър.Много благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какъв домашен плеър ползвате, марка и модел?

Повечето плеъри поддържат субтитри.

Необходими само да се смени кодировката и името на файла да е еднакво с името на филма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Плеъра е Thomson DTH270E DivX DVD Plaer with HDMI Connection.Тази връзка не ми трябва,понеже TV-тата ми са

стари(Кутиите) но не искат да се развалят и ги ползвам(JVC и DAEWOO).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Опитахте ли с горните съвети които написах.

Това е упътването на плеъра.

Ако не стане с промяна на енкодинга, или настройките на плеъра ще трябва да се ползва програма за конвертиране.

Тази е дават че е съвместими с вашето  DVD

Редактирано от oic (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 часа, владон написа:

Здравейте,бихте ли ми помогнали(упътили)как да настроя програмата за да ми излизат субтитрите в

конвертирания филм.Целта ми беше да мога да гледам снети филми не само от компютър,но и с домаш-

ния плеър.Много благодаря предварително.

Виж ето това , иначе каква операционна система използваш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 9/16/2017 в 12:35, Eternal Life написа:

Виж ето това , иначе каква операционна система използваш?

Благодаря за помощта,работата стана.Записах един филм,субтитрите излязоха.Но изникна друг проблем.Много са

ситни,почти не се четат.Уж влязох в настройките на конвертора,увеличих ги,записах пак филма но нищо не стана,дори не излязоха на кирилица.Явно нещо съм объркал.Бихте ли ме упътили отново.Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 17 часа, владон написа:

Благодаря за помощта,работата стана.Записах един филм,субтитрите излязоха.Но изникна друг проблем.Много са

ситни,почти не се четат.Уж влязох в настройките на конвертора,увеличих ги,записах пак филма но нищо не стана,дори не излязоха на кирилица.Явно нещо съм объркал.Бихте ли ме упътили отново.Благодаря.

Нищо не си объркал , погледни това , явно те не са си настроили програмата както трябва! :)

Аз лично не използвам DivX Converter 10.8.4 , ще ти препоръчам Virtual Dub ,или Format Factory за момента, иначе най - често какъв видео формат използваш и теглиш от интернет ?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, Eternal Life написа:

Нищо не си объркал , погледни това , явно те не са си настроили програмата както трябва! :)

Аз лично не използвам DivX Converter 10.8.4 , ще ти препоръчам Virtual Dub ,или Format Factory за момента, иначе най - често какъв видео формат използваш и теглиш от интернет ?!

Благодаря за насоките.Тегля основно от Замундата и то размер до 1.5 GB.Интернета ми е много бавен (по телефонен

кабел)и свалянето става много бавно.Сега писах до DivX-а  за отговор.Ще пиша за развръзката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 часа, владон написа:

1. Благодаря за насоките.

2.Тегля основно от Замундата и то размер до 1.5 GB.

3.Сега писах до DivX-а  за отговор.Ще пиша за развръзката.

1.Успех! Fifsexw.jpg

2.Мисълта ми беше не колко е размера на видео файловете , които теглиш , а какъв е видео формата , за да мога да ти препоръчам още една , две , конвертиращи програми! Пример за видео формат :

*Avi , *Mkv ,*Mp4 и т.н.

3.Чудесно,ще се радвам да науча как ще процедират!Qpyixzj.jpg  Fifsexw.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Има много хубава програма за вграждане на субтитри във видеофайл. Казва се MkvMerge и е много бърза. Отваряш видеофайла, после SRT на субтитрите и пускаш-за 15 сек филм 1.5ГБ е готов. Вече няма да има значение телевизора какъв е и какво може. Работи и с други видеоформати (AVI ,MP4 и пр.)

12.JPG

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 7 часа, Eternal Life написа:

1.Успех! Fifsexw.jpg

2.Мисълта ми беше не колко е размера на видео файловете , които теглиш , а какъв е видео формата , за да мога да ти препоръчам още една , две , конвертиращи програми! Пример за видео формат :

*Avi , *Mkv ,*Mp4 и т.н.

3.Чудесно,ще се радвам да науча как ще процедират!Qpyixzj.jpg  Fifsexw.jpg

Точно такива са- Mkv,Avi

Като сме почнали с проблемите,да ви попитам и за този.Отварям филм  с Media Player Classic  и се получава

един "огледален" и обърнат образ.Иначе филма си върви със субтитрите .Това пък защо е така?

А,от DivX конвертора се обадиха,че още нямат тази опция за увеличаване на субтитрите.

Ето това е образа.

Screenshot - 9_19_2017 , 8_09_25 AM.png

преди 1 час, B3M2W0 написа:

Има много хубава програма за вграждане на субтитри във видеофайл. Казва се MkvMerge и е много бърза. Отваряш видеофайла, после SRT на субтитрите и пускаш-за 15 сек филм 1.5ГБ е готов. Вече няма да има значение телевизора какъв е и какво може. Работи и с други видеоформати (AVI ,MP4 и пр.)

12.JPG

Благодаря за информацията.Ще я пробвам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 часа, владон написа:

Точно такива са- Mkv,Avi

Като сме почнали с проблемите,да ви попитам и за този.Отварям филм  с Media Player Classic  и се получава

един "огледален" и обърнат образ.Иначе филма си върви със субтитрите .Това пък защо е така?

А,от DivX конвертора се обадиха,че още нямат тази опция за увеличаване на субтитрите.

Ето това е образа.

....

Благодаря за информацията.Ще я пробвам

Едната от програмите която и аз щях да ти препоръчам е MKVToolNix 32 bitMKVToolNix 64 bit ( MkvMerge ),която B3M2W0 вече ти е препоръчал :) , а другата която аз най - често си ползвам и по специално за *Avi файловете е  AviAddXSubs тя ми е фаворитът!

Е,то е повече от ясно , че я нямат опцията в DviX Convertor - а , само заблуждават хората с тия приказки!

Относно Media Player Classic най - вероятно проблема ще е конфликт между кодеците изтрий DviX кодека , DviX Player-а и Dvix Converter - а  , и после кажи , дали всичко е наред! :)

П.П.

Имаш ли инсталиран DirectX?!

Редактирано от Eternal Life (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Eternal Life написа:

Едната от програмите която и аз щях да ти препоръчам е MKVToolNix 32 bitMKVToolNix 64 bit ( MkvMerge ),която B3M2W0 вече ти е препоръчал :) , а другата която аз най - често си ползвам и по специално за *Avi файловете е  AviAddXSubs тя ми е фаворитът!

Е,то е повече от ясно , че я нямат опцията , само заблуждават хората!

Относно Media Player Classic най - вероятно проблема ще е конфликт между кодеците изтрий DviX кодека и Player-а , и после кажи , дали всичко е наред! :)

П.П.

преди 1 час, Eternal Life написа:

Е,то е повече от ясно , че я нямат опцията , само заблуждават хората!

Относно Media Player Classic най - вероятно проблема ще е конфликт между кодеците изтрий DviX кодека и Player-а , и после кажи , дали всичко е наред! :)

П.П.

Здравейте,

Много ви благодаря за ценните съвети и предложения.DirectX  го нямам.За какво е?

За MPC : Наистина май кодеците пречат.Пропуснах да спомена,че преди това се опитвах да запиша сериала с конвертора.

Само ми кажете как да изтрия този кодек.DivX плеъра предполагам,че се изтрива,както всяка друга програма.Изобщо май ще из-

трия всичко от DivX(конвертора,плеъра и мувито).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 19 часа, владон написа:

Благодаря за насоките.Тегля основно от Замундата и то размер до 1.5 GB.Интернета ми е много бавен (по телефонен

кабел)и свалянето става много бавно.Сега писах до DivX-а  за отговор.Ще пиша за развръзката.

Нямали в твоят град доставчици с оптики - FTTB /PON

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 24 минути, владон написа:

Здравейте,

Много ви благодаря за ценните съвети и предложения.DirectX  го нямам.За какво е?

За MPC : Наистина май кодеците пречат.Пропуснах да спомена,че преди това се опитвах да запиша сериала с конвертора.

Само ми кажете как да изтрия този кодек.DivX плеъра предполагам,че се изтрива,както всяка друга програма.Изобщо май ще из-

трия всичко от DivX(конвертора,плеъра и мувито).

Здравей!

Какво е DirectX  и защо трябва да ви интересува?

Как да деинсталираме програма от компютъра!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.