Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Ново PC    1

Искам да си метна програмките от стария диск на новия.Разполагам с кабелът,който се вижда на снимките.Вързвам го към захранването,но дискът не излиза на PC-to.Мисля че трябва да се върже към дъното някак си,но не съм сигурен как става.

Optimized-DSCF3407.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Кажи точен модел на хард диска за да видим какъв стандарт е и какво точно ще ти трябва като преходници.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Ново PC    1
    преди 10 минути, Емил Костов написа:

Кажи точен модел на хард диска за да видим какъв стандарт е и какво точно ще ти трябва като преходници.

Optimized-DSCF3408.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това новия или стария диск е??  Кажи си и модела на дъното.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ExaFlop    26988

А SerialATA кабел за данни сложи ли?
    SATAX.Main.jpg

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Eternal Life    1952
    преди 2 часа, Ново PC написа:

Искам да си метна програмките от стария диск на новия.Разполагам с кабелът,който се вижда на снимките.Вързвам го към захранването,но дискът не излиза на PC-to.Мисля че трябва да се върже към дъното някак си,но не съм сигурен как става.

Трябва ти ето това Адаптер USB to ATA,SATA,IDE! ;)

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ExaFlop    26988

За какво му е USB/SATA преход при положние, че е в компютър? За да става по-бавно? :ph34r:

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Eternal Life    1952
    преди 8 минути, ExaFlop написа:

За какво му е USB/SATA преход при положние, че е в компютър? За да става по-бавно? :ph34r:

А,да,верно може да го прикачи направо към компютъра!  tmC9elB.jpg

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Ново PC    1
    преди 1 час, Eternal Life написа:

А,да,верно може да го прикачи направо към компютъра!  tmC9elB.jpg

Извинявам се за вероятно глупавия въпрос,но как да го прикача директно към компютъра? :D

• Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Eternal Life    1952
    преди 11 минути, Ново PC написа:

Извинявам се за вероятно глупавия въпрос,но как да го прикача директно към компютъра? :D

Единия кабел :

SATAX.Main.jpg

другия необходим кабел е този :

DA701483_4016032311287_Detail3_RGB.jpg

Ако не разбираш по - добре не пипай , а извикай някой да ти го монтира,за да не стане някоя беля!

П.П.

Гледай да изключиш компютъра от тока (от ел. мрежата)  ако решиш да правиш прикачването на харда сам! ;)

• Харесва ми 1
    • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Ново PC    1
    преди 8 минути, Eternal Life написа:

Единия кабел :

SATAX.Main.jpg

другия необходим кабел е този :

DA701483_4016032311287_Detail3_RGB.jpg

Ако не разбираш по - добре не пипай , а извикай някой да ти го монтира,за да не стане някоя беля!

П.П.

Гледай да изключиш компютъра от тока (от ел. мрежата)  ако решиш да правиш прикачването на харда сам! ;)

Ok,ще извикам.Извадих другия хард преди малко(новия) и видях че е вързан само с кабела от първата снимка и сякаш е закачен за DVD записвачката,но не съм на 100% сигурен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ExaFlop    26988

@Eternal LifeПак си в издънка. За какво го набутваш с преходен захранващ кабел, при положение, че на първата снимка е закачен към такъв. Трябва му само кабел за данни, който съм показал по-гори и ти си ме дублирал с картинка.
    @Ново PC, ако имаш DVD в кутията, откачи от него кабела за данни и го закачи на твърдия диск за времето на копирането. Иначе тоя кабел е от порядъка на  лева евтините и тръгват  нагоре.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Eternal Life    1952
    преди 39 минути, ExaFlop написа:

@Eternal LifeПак си в издънка. За какво го набутваш с преходен захранващ кабел, при положение, че на първата снимка е закачен към такъв. Трябва му само кабел за данни, който съм показал по-гори и ти си ме дублирал с картинка.

1.Не съм в "издънка" !

2.Искаш да ми кажеш,че по моя начин не става свързването ли?!

3.Какво като съм качил подобна картинка на "твоята",престъпление ли е станало?!

П.П.

Да,като иска може да го свърже по начина,който е показал от началото + сата кабела,но може и така както аз споменах,а като не разбира най - добре да ползва варианта с usb адаптера ( по - лесно и безопасно е ) ,който му показах , или да извика човек който разбира да му ги оправи нещата!

Редактирано от Eternal Life (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    hudyr    480

Прекарвате го през тъмната за него Индия, а може да стане толкова просто с няколко елементарни насоки...

@Емил Костов Още на първата снимка се вижда, че въпросният диск има SATA power и SATA data конектори. Няма нужда от модели.

@Ново PC
    Този кабел(Serial-ATA или SATA) се свързва към ДЪННАТА ПЛАТКА(Serial-ATA или SATA порт). Търсиш тия малки L-образни портове на твоето дъно, няма значение какъв цвят са.
    Изключваш компютъра. Новия диск въобще не го откачай. Нека си стои както си е. Стария диск го свързваш към дъното посредством SATA кабела. Това ти е данновата връзка, иначе няма как дискът да комуникира с дъното. Захранващия вече си го свързал правилно(първата ти снимка).
    Сега пускаш компютъра и трябва да оставиш сегашния ти windows да зареди. Старият диск вече трябва да се вижда. Копираш каквото ще копираш, гасиш компютъра, откачаш стария диск и вече правиш каквото искаш.

Новият ти диск не е свързан със записвачката. Ти виждаш захранващия кабел, който има няколко конектора, т.е. можеш от един кабел да захраниш няколко устройства(в твоя случай записвачката и твърдия диск). Това НЕ Е връзка между двете устройства(поне не такава, каквато ти я мислиш).

Редактирано от hudyr (преглед на промените)
    • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Ново PC    1
    преди 13 часа, hudyr написа:

@Ново PC
    Този кабел(Serial-ATA или SATA) се свързва към ДЪННАТА ПЛАТКА(Serial-ATA или SATA порт). Търсиш тия малки L-образни портове на твоето дъно, няма значение какъв цвят са.
    Изключваш компютъра. Новия диск въобще не го откачай. Нека си стои както си е. Стария диск го свързваш към дъното посредством SATA кабела. Това ти е данновата връзка, иначе няма как дискът да комуникира с дъното. Захранващия вече си го свързал правилно(първата ти снимка).
    Сега пускаш компютъра и трябва да оставиш сегашния ти windows да зареди. Старият диск вече трябва да се вижда. Копираш каквото ще копираш, гасиш компютъра, откачаш стария диск и вече правиш каквото искаш.

https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-H170N-WIFI-rev-10#ov - Toва е дъното ми. Има SATA Express Connector-и,които обаче са твърде малки. ;/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ExaFlop    26988

Има 2 SATA и 2 SATA Express конектора.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Ново PC    1
    преди 14 минути, ExaFlop написа:

Има 2 SATA и 2 SATA Express конектора.

Поправка 270,не 170 е дъното - http://www.gigabyte.us/Motherboard/GA-H270-HD3-rev-10#kf
    Обаче не намирам SATA порт,в който да пасва.Вадих видео картата,понеже е големичка,пробвах портовете от страни,но не стана...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Ново PC    1
    преди 16 минути, hudyr написа:

Невъзможно е SATA кабел да не влиза в SATA порт!

Не са достатъчно широки.Говоря за 3-те порта от лявата част. - 20161227170853_big.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    hudyr    480

Невъзможно! SATA Express конекторът е съвместим с обикновени sata кабели и със sata express кабели. Правиш нещо грешно. Имаш още 4 други порта до него, те също са SATA...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Ново PC    1
    преди 19 минути, hudyr написа:

Невъзможно! SATA Express конекторът е съвместим с обикновени sata кабели и със sata express кабели. Правиш нещо грешно. Имаш още 4 други порта до него, те също са SATA...

4883.pngTук се вижда как са 3 по-тесни.Ще пробвам пак,въпреки че сутринта не стана

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    hudyr    480

Пределно ясно ми е какво е SATA Express и какво представлява физически, и ти казвам, че трябва да е напълно съвместим с обикновени SATA кабели.

Даже е документирано: https://en.wikipedia.org/wiki/SATA_Express#Connectors

Снимай какво правиш.

Редактирано от hudyr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Ново PC    1
    преди 29 минути, hudyr написа:

Пределно ясно ми е какво е SATA Express и какво представлява физически, и ти казвам, че трябва да е напълно съвместим с обикновени SATA кабели.

Даже е документирано: https://en.wikipedia.org/wiki/SATA_Express#Connectors

Снимай какво правиш.

На едната снимка е SATA express порта , а на другата моят SATA кабел.Не пасват....

DSCF3410.JPG

orig.jpg

Редактирано от Ново PC (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    hudyr    480

Ми няма кой да каже, че използва SATA кабел с механизъм за заключване, а портовете му нямат съответните канали за този механизъм...

Използвай сата кабела от записвачката, после ще го върнеш на мястото му.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    RagnerBG    335
    преди 22 часа, Ново PC написа:

Извадих другия хард преди малко(новия) и видях че е вързан само с кабела от първата снимка и сякаш е закачен за DVD записвачката,но не съм на 100% сигурен.

Това няма как да е вярно, освен ако харда не е на SATA Express, но такъв без преходник не съм виждал. Още повече, че няма да го има и този кабел, с който е "закачен за записвачката".

Колко писане за най дребен проблем. Авторът все едно нарочно се прави на приятно разсеят (да не кажа друго), да трупа внимание. А отговорът му е даден още няколко поста по-нагоре, както и в постът над моя. Откачваш кабелите на записвачката, закачваш старият хард, прехвърляш инфото, закачваш пак записвачката. Това и дете в детската градина ще го направи, баси и ферманите. Да не говорим, че самото дъно, ако е това на линка горе, трябва да си им цели 6 стандартни SATA3 порта, така че "не пасва", също ми звучи от ламерско нагоре. Авторът може би не знае, че може и да завърти конекторът, или кой знае какъв кабел ползва.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.