Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Слави Tрифонов с политически проект .

Тoни

Препоръчан отговор

преди 8 минути, ninov написа:

Тези статии за мен не са изненада на запад смятат Трифонов и партията му за популистка а дали е така ще разберем

И досега не мога да повярвам, че Слави е съставил такъв неизбираем кабинет, който отгоре на всичко представи по най-неподходящия начин.

Шоуменът може да е всякакъв, но не и глупак.

Не ме напуска чувството, че предложеният кабинет е направен с определена цел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 2,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Естествео че е с цел. Ако не си забелязала мухльото от президентството  оглушително мълчи.

А и какво да каже като всичко си върви по негов план и сценарий. И на тези ЗАД него.

Обажда се ако нещо се обърка...  Примерно да арестуват някой от администрацията му за търговия с влияние, изтичане на информация към руснаците, когато му пресекнат подаръците с пури и ром от ресторант.. такива неща... :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, Мойра написа:

И досега не мога да повярвам, че Слави е съставил такъв неизбираем кабинет, който отгоре на всичко представи по най-неподходящия начин.

В държавата управлявана 30 години от кръг хора, няма как да има случайни неща, когато става въпрос за власт :nono: 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 43 минути, Мойра написа:

Мойра...

Защо Станислав Трифонов като шоумен да не е глупак? Щото бил шоумен ли?

Виж кому Трифонов прави шоу и кой се смее и обича такъв хумор и поведение. Едно към едно с Борисов са двамцата в шоутата.

Има един вариант на логическия принцип (не е правило) Бръснача на Окам, или "най-простото обяснение е най-вероятно". Вариантът е предложен от физик, чието име не помня, някъде в последните 50 години. Той гласи: "Ако нещо, на пръв поглед необяснимо, може да се обясни с глупост, това е първото най-вероятно обяснение".

Цялото 7/8 шоу во главе със Ст. Трифонов от самото им началото са глупаци, както и 90 процента от българите и 88 процента от останалите двукраки на Земята. Тези, които се кефят на тези шоута (Борисов-шоу, Слави-шоу) – също са глупаци.

Да продължа ли с логиката, или сама ще можеш да?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, extreme_b_c_d написа:

Мойра...

Защо Станислав Трифонов като шоумен да не е глупак, щото бил шоумен?

Виж кому Трифонов прави шоу и кой се смее и обича такъв хумор и поведение. Едно към едно с Борисов са двамцата в шоутата.

Има един вариант на логическия принцип (не е правило) Бръснача на Окам, или "най-простото обяснение е най-вероятно". Предложен е от физик, чието име не помня, някъде в последните 50 години. Той гласи: "Ако нещо може да се обясни с глупост, това е първото и най-вероятно обяснение".

Цялото 7/8 шоу во главе със Ст. Трифонов от самото им началото са глупаци, както и 90 процента от българите и 88 процента от останалите двукраки на Земята. Тези, които се кефят на тези шоута (Борисов-шоу, Слави-шоу) – също са глупаци.

Да продължа ли с логиката, или сама ще можеш да?

Позволи ми да не се съглася напълно с теб.

Глупав човек не е в състояние да направи такова шоу, което да е популярно 20 години и да носи добри доходи на собственика си.

П.П. Мнозина харесват и не пропускат шоуто на Слави, но аз съм от тези, на които не им е по вкуса.

Не се наемам да съдя дали феновете на Слави са глупаци.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Мойра написа:

Позволи ми да не се съглася напълно с теб.

Позволявям ти.

Много от несигурните в разума си (не знам защо несигурни) имате за логически принцип "щом мнозинството мисли така, значи е истина".

Първо, истината няма общо с мнозинство, с натиск на тълпата, с болшевизъм и неомарксизъм. Истината, ако говорим за логика, може и да е само у един от 8-те милиарда, и пак да е истина.

Второ, мнозинството са офце и свиньи, все повече и повече с времето на лесен безпроблемен живот.

Трето – по никакъв начин не е свързано с горното – е, че понятията "Истина" и "Свобода" са пряко  и право пропорционално свързани, както мисля.

"Свободата е процесът на преодоляване на пречките към свобода" – Слави Лем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Мойра написа:

колкото повече мисля по въпроса защо Слави предложи този абсурден кабинет и тези абсурдни цели на управлението му като българин и македонец в космоса все повече започвам да си мисля че той иска нови избори с надеждата че на тях ще има по добър резултат

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, ninov написа:

Тези статии за мен не са изненада на запад смятат Трифонов и партията му за популистка а дали е така ще разберем

За сега Слави ме изненадва приятно . Това че не ще да прави коалиции с партии на статуквото и с измислени демократи и протестери е негов плюс според мен. Самият факт че радио Москва , пардон БНР се счупи да кани някакви "авторитети" които да ни доказват колко е лош отбелязва също точка в негова полза. Сега отново точка като оттегли Николай Василев като кандидат за премиер. Факта че се опита да нареди правителство от млади образовани хора без безконечни договорки с разни мераклии за власт е също плюс . Досега не съм го харесвал ама ако продължава така може да си променя мнението. Не съм сигурен дали да зачиташ интересите на болшинството от населението а не тези на политическата класа е популизъм или не но аз предпочитам такъв подход пред авторитарния който беше на мода до сега.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И как ще надъха електората си, че и да привлече нов? Можеше да ги прилъже, ако нямаше такъв отпор от всички актьори на сцената- "наши" и "ваши", стари и нови. 

Реално, с този цирк и непремереното високомерие, накара доста хора да започнат да мислят и да си задават въпроси. А, на човек, като му мине слънчасването, има да чакаш да върви като овца след кожено яке, обица и мотор на сцената.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, ninov написа:

колкото повече мисля по въпроса защо Слави предложи този абсурден кабинет и тези абсурдни цели на управлението му като българин и македонец в космоса все повече започвам да си мисля че той иска нови избори с надеждата че на тях ще има по добър резултат

Ако Слави таи надежда, че на едни евентуални избори ще постигне по-висок резултат, много греши.

След предложеното от него правителство, мнозина от гласоподавателите му са разочаровани и няма да гласуват повече за него.

Но ако съставяйки това неизбираемо правителство, целта му е била да предизвика ситуация, която да създаде условия за управление на служебното правителство, ще спечели още гласоподаватели и ще спечели следващите избори.

Надявам се, скоро да разберем каква е истината.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Онзи беше тиква, този е каун. 🍈

Каун - Пъпеш  (жарг.) Изключително глупав и некачествен човек, включително и такъв, който се интересува какво означава каун.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, lsmurf написа:

За сега Слави ме изненадва приятно . Това че не ще да прави коалиции с партии на статуквото и с измислени демократи и протестери е негов плюс според мен. Самият факт че радио Москва , пардон БНР се счупи да кани някакви "авторитети" които да ни доказват колко е лош отбелязва също точка в негова полза. Сега отново точка като оттегли Николай Василев като кандидат за премиер. Факта че се опита да нареди правителство от млади образовани хора без безконечни договорки с разни мераклии за власт е също плюс . Досега не съм го харесвал ама ако продължава така може да си променя мнението. Не съм сигурен дали да зачиташ интересите на болшинството от населението а не тези на политическата класа е популизъм или не но аз предпочитам такъв подход пред авторитарния който беше на мода до сега.

+1

Ето какво ми се струва:

Ст. Трифонов с обявяването си на "неговото, тяхното" проекто-правителство без никакви договорки с когото и да е друг от политическата сцена:

1. Изпълни обещанието си, че няма да прави никакви договорки.

2. Пробва да върне така наречената демокрация към началната ѝ същина: печелиш – поемаш пълна отговорност и управляваш.

Друго нещо е, доколко горното е осъществимо.

Но ми хареса като действие... и веднага в първата секунда не ми хареса – до повръщане, образно казано – щом като чух, че е сложил оня съсел, оня мишок, оня ендесевейски импотент и предател на България --- къ му беше името... онова нищожество с очилцата... извинявайте, не ми идва името му сега... за министър-председател.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, lsmurf написа:

Щом го казва господин Божков значи е светата истина. Той е доказан борец със статуквото и не е никога не е бил част от него-абсурд. Е такива хора като него нашия народ заслужава за управници. Като гледам как вървят нещата няма да се учудя и това да се случи. Едно време когато ни управляваше бай Тодор мислех че сме стигнали върхът на абсурда но от тогава непрекъснато ми доказват че може и още по абсурдно управление . 

Божков десетилетия бе част от БГ статуквото и това е ясно на целия народ. Обаче това статукво от началото на 90 е обединено в едни масонски ложи, които буквало са всички влиятелни хора с бизнес и пари в бг. Божков многократно е определян като един от най-влиятелните масони и евреи на балканите. Самия той е признавал не един път (има видеа дори в ютюб) че е бил част от тези масонски ложи и с илия павлов, веждиката, пеевски, слави и прочие (клиповете от 90те на всички събирания на мултигрупа са слави и веждиката неотлъчно до павлов) хора са били "братя" както е термина на това общество. Сега обаче Божков не е част от БГ ложите и е низвергнат в ОАЕ (едва ли му е чак толкоз зле там де като се има предвид с какви "бели пари за черни дни" е там). Ясно е че се опитва да се изкара жертва и да се изкара нов лъч светлина, но във всичките му изказвания се четат и доста истини. Ако им се проследят внимателно публичните интервюта с Василев откакто са в изгнание става ясно едно: и на двамата им е "доведен" пеевски началото на хилядолетието като нов член на ложата и е трябвало да са му ментори и да го обучават. Какво и защо става та има разкол не е много ясно, но е ясно, че не може просто ей така да се изгавриш с един от най-влиятелните евреи на балканите и да очакваш че ще ти се размине :D Самият божков го има на клипове как казва, че ако е искал отдавна да са ликвидирани пеевски и бойко, но той иска да се изгаври и да ги смачка живи да се гърчат. Това от една страна не е добре защото мутренските похвати и лични вендети за власт и пари в държавицата ни продължават. От друга страна ще ставаме свидетели на доста разкрития и "разчистване".

За бай тодор - не съм видял в историята друга европейска страна 35 години да е упрявлявана от циганин тъй че това си е един вид "национална гордост", но не виждам разни хелзински комитети и прочие да ни хвалят :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чалгаря удари връо! Прост, по-прост, най-прост село Трифоново - Учиндол.  Големата работа с големите претенции!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, absurt написа:

И как ще надъха електората си, че и да привлече нов? Можеше да ги прилъже, ако нямаше такъв отпор от всички актьори на сцената- "наши" и "ваши", стари и нови. 

Реално, с този цирк и непремереното високомерие, накара доста хора да започнат да мислят и да си задават въпроси. А, на човек, като му мине слънчасването, има да чакаш да върви като овца след кожено яке, обица и мотор на сцената.

Предпочиташ да потичваш след джипка и да се надяваш да изпадне някоя и друга пачка от прозореца явно. На мен ми е доста забавно всичките дето се правеха на не знам какви и точеха ножове за държавната трапеза как бяха елегантно натикани в ъгъла и какъв вой се нададе. Слави с целия си дългогодишен стаж на шоумен не ми е създал такова добро настроение както сега. Евала !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, Мойра написа:

Ако Слави таи надежда, че на едни евентуални избори ще постигне по-висок резултат, много греши.

След предложеното от него правителство, мнозина от гласоподавателите му са разочаровани и няма да гласуват повече за него.

Но ако съставяйки това неизбираемо правителство, целта му е била да предизвика ситуация, която да създаде условия за управление на служебното правителство, ще спечели още гласоподаватели и ще спечели следващите избори.

Аз не съм разочарован като гласоподавател, защото още нищо не съм видял. Това бе проект, план. Още даже и парламентът не е отворил врати.

За дискусии. Още нищо не е направено от тях. Не ги оставят, ни 1 тяхно решение, а постоянно ги плюят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, Мойра написа:

Аз също се надявам скоро да разберем истината но засега съм на противното мнение . Самият аз се замислям дали на следващите избори да не отида да гласувам за него въпреки че не съм гласувал вече от доста време. Та ако искат с него да подведат народа отново да се включи в политиката явно им се получава. Ако пък наистина се е появила различна партия би трябвало да сме доволни защото досега просто нямаше такава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, Мойра написа:

Явно доста хора са скочили и сега се пробва да замаже работата, ама петното ще си стои. А кажете защо е нужно това? Не е очаквал, че хората не искат компроментирани кадри от НДСВ ли? Айде бе. Сега всичките му кадри ще са образовани, с 5 езика и диплома от САЩ, ама след тоя номер, как да вярваш, че няма да са зависими кукли. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, lsmurf написа:

Аз също се надявам скоро да разберем истината

Аз ще ти я кажа целта му е избори до дупка , да си напълни сейфа от субсидии да издържа калпавата си кабеларка , и другата цел да фалира държавата бедните ще станат по бедни с високи данъци , богатите по богати .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, adersa написа:

Аз ще ти я кажа целта му е избори до дупка , да си напълни сейфа от субсидии да издържа калпавата си кабеларка , и другата цел да фалира държавата бедните ще станат по бедни с високи данъци , богатите по богати .

Нали той бе единственият, който върна субсидията. И какво взе. 100 хиляди? Вече не помня. ГЕРБ взе 2 млн..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, adersa написа:

Това е толкова малоумно, че е обидно някой да го вярва. Идват 8 милиарда ли, колко бяха от ЕС за Възстанояването. Може спокойно да си направи коалиция с който иска, 4 години крадене, делят парите и не може изхарчи парите докато пукне. 

Целта му била партийна субсидия :lol6:

Този казус могат да го ползват в някой тест за НЕинтелигентност.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, N1K17Y написа:

Целта му била партийна субсидия 

Като ми е малумен поста и неправилен защо НЕ искат да се разберът с другите партий ? Типично в техен стил да се направят на интересни .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, N1K17Y написа:

Явно доста хора са скочили и сега се пробва да замаже работата, ама петното ще си стои. А кажете защо е нужно това? Не е очаквал, че хората не искат компроментирани кадри от НДСВ ли? Айде бе. Сега всичките му кадри ще са образовани, с 5 езика и диплома от САЩ, ама след тоя номер, как да вярваш, че няма да са зависими кукли. 

Да оставим на страна кадрите от НДСВ. Това е трета смяна за поста на министър предстедател за 2-3 месеца. Що за безумие ?

преди 2 минути, adersa написа:

Като ми е малумен поста и неправилен защо НЕ искат да се разберът с другите партий ? Типично в техен стил да се направят на интересни .

Защо, само можем да спекулираме, ще видим скоро. Ама със сигурност не е някаква смешна субсидийка, да си плаща телевизията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, N1K17Y написа:

Да оставим на страна кадрите от НДСВ. Това е трета смяна за поста на министър предстедател за 2-3 месеца. Що за безумие ?

Какъв е проблемът с това НДСВ? НДСВ не съществува вече от 20 години. Не е в управление повече от 20 години.

Мая беше в БСП, Иванов беше в ГЕРБ, Борисов е бил в НДСВ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване