Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Юли месец си купих Lenovo V310 и до сега го бях ползвал само 2-3 пъти ,тази година съм първокурсник , реших да си имам един преносим компютър. Проблема е там че понякога както си стоя на лаптопа забива и по никакъв начин не мога да го оправя освен да задържа копчето за захранването и да го изключа напълно . От какво може да е и как да го оправя че е доста дразнещо ? Благодаря предварително! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблеми, които се появяват "понякога" предполагат време за тестване и диагностика. Това което можеш да направиш ти, е да си направиш бутваща флашка с ликукс и без да го инсталираш да поработиш известно време с него. Ако проблема със забиването си остане, най-вероятно е хардуерен.

Редактирано от baikolio95 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://support.lenovo.com/bg/en/downloads/ds030861

дърпаш от тука за съответния windows tool-a и слагаш 1 празна флашка да я направи системна, после буутваш от нея и пускаш диагностиката, ако не мине - по гаранция, ако мине, вероятно проблемът е от програма или вирус, примерно замръзване може да стане от драйвер (примерно sptd на daemon tools, на видеокартата, usb, ahci, wifi... некадърно написания софтуер/драйвер на мобилните оператори за usb модем) или хардуерен проблем във видеокартата или чипсета,  и слагаш нов windows с драйвери ИНСТАЛИРАНИ ОТ САЙТА НА ПРОИЗВОДИТЕЛЯ, а не с програма от рода на drivermax, driverpack, iobit driver booster...

p.s. може и лайняндоус 10 да си дърпа калпав драйвер, в про версията в секюрити политиките може да се забрани ъпдейтването на драйверите (и да се ъпдейтва само лайняндоуса), но в хоум версията не може...

за мен лайново са  боклуци, независимо от цената... кофти пласмаси и качеството страда за сметка на дизайна, както и на планираното остаряване

Редактирано от the professor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Xristis Games
      Здравейте,
      Имам следния проблем. Компютъра ми е старичак, но постоянно добавям някоя част за да се подобри и преди седмица си купих процесор. Първият процесор с който е купен компютъра беше Intel Pentium 4 (HT 640) и му взех Intel core 2 duo E8400 и реших да го сложа, но след като го сложих и нямах картина и перките на компютъра се въртяха много силно. По интересувах се и едно момче ми каза, че дъното не ми поддържа FSBto което в случая е 1333мхз. Сложох на другия ден един друг процесор който е Pentium E5700, но с FSB 800мхз и пак не подкарва картина ...      Като си върна стария процесор и всичко си тръгва... От какво може да е това? (Биос ъпдейт? Ново дъно?) Благодаря предварително!
    • от Petar02
      Здравейте,           Не успях да намиря друга тема, по моя въпрос и за това отварям нова. Имам лаптоп Lenovo x61 windows 7 home premium. Когато го включа щом ми каже добре дошли става черен екрана и само мишката може да се движи. Така стои и не ми зареждат иконите. Щом дам Ctrl+Alt+Del и отворя Task Manager и изчакам ми се отварят иконите и си зарежда. След изчакване 30 минути при опит за отваряне на controll panel някой път се отваря, но почти винаги забива и се рестартира.
      Лаптопът е закупен втора употреба и е на норвежки, след като не мога да стигна до control panel, ни мога да му сменя и езика.
      Моля за помощ.
    • от Hadjimehmed Shener
      Здравейте! Купих си лаптоп (Acer Nitro 5 NH.Q2QEX.016) преди 3 дни , вчера ми се появи една зелена точка на екрана върху лентата на задачите. Забелязах че след определено време точката лека полека намаля яркостта си и изчезва. Съжалявам ако има и друга тема по този въпрос , но за първи път ми се случва такова нещо и се притеснявам. На други места видях че пише , ако точката е всякакъв цвят освен черен щяла да изчезне след време, вярно ли е това? Благодаря Ви предварително за вниманието!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.