Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Юли месец си купих Lenovo V310 и до сега го бях ползвал само 2-3 пъти ,тази година съм първокурсник , реших да си имам един преносим компютър. Проблема е там че понякога както си стоя на лаптопа забива и по никакъв начин не мога да го оправя освен да задържа копчето за захранването и да го изключа напълно . От какво може да е и как да го оправя че е доста дразнещо ? Благодаря предварително! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Проблеми, които се появяват "понякога" предполагат време за тестване и диагностика. Това което можеш да направиш ти, е да си направиш бутваща флашка с ликукс и без да го инсталираш да поработиш известно време с него. Ако проблема със забиването си остане, най-вероятно е хардуерен.

Редактирано от baikolio95 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

https://support.lenovo.com/bg/en/downloads/ds030861

дърпаш от тука за съответния windows tool-a и слагаш 1 празна флашка да я направи системна, после буутваш от нея и пускаш диагностиката, ако не мине - по гаранция, ако мине, вероятно проблемът е от програма или вирус, примерно замръзване може да стане от драйвер (примерно sptd на daemon tools, на видеокартата, usb, ahci, wifi... некадърно написания софтуер/драйвер на мобилните оператори за usb модем) или хардуерен проблем във видеокартата или чипсета,  и слагаш нов windows с драйвери ИНСТАЛИРАНИ ОТ САЙТА НА ПРОИЗВОДИТЕЛЯ, а не с програма от рода на drivermax, driverpack, iobit driver booster...

p.s. може и лайняндоус 10 да си дърпа калпав драйвер, в про версията в секюрити политиките може да се забрани ъпдейтването на драйверите (и да се ъпдейтва само лайняндоуса), но в хоум версията не може...

за мен лайново са  боклуци, независимо от цената... кофти пласмаси и качеството страда за сметка на дизайна, както и на планираното остаряване

Редактирано от the professor (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Alexander Petrov
        Помогнете ми как да инсталирам последната версия на MacOs Sierra на лаптоп Asus x552mj и същевременно да имам Windows 10. Никога не съм го правил !
      • от edokredo
        Здравейте от 2 месеца лаптопа ми не се  пуска до началния екран.Като го пусна се пуска MICROSOFT CORPORATION и почва да зарежда и до там моля ви помогнете ми ??
      • от edokredo
        Добър ден.С баща ми искаме да сглобиме 2 трилентови тонколони .Ниско честотните са по 120 вата средните са 50 а пищялките 10.Въпроса ми е как да ги свържем какво ни трябва колко филтъра какъв усилвател и така нататък абсолютно всичко ми трябва ,защото си нямам напредстава. Ако ми помогнете ще сам мега благодарен !!!
      • от NotYou
        Здравейте, аз съм студент първи курс, специалност софтуерно инженерство. И се нуждая от лаптоп, който ще използвам основно за програмиране. Това което мисля, че ми трябва е :
        -процесор intel core i7 възможно по-стабилен;
        -поне 8 GB рам;
        -видеокарта мисля, че е най-удачно да е вградена;
        -паметта да е SSD предпочитам чисто;
        -по възможност подсветка на клавиатурата (фен съм им :D)
        И ако мога да намеря подобен лаптоп за бюджет от около 1800 лева ще е страхотно. Благодаря ви предварително за помощта!
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.